Jak zrobić sobie masaż stóp z żylakami?

W obliczu problemu żylaków, wiele się zastanawiać, jak zrobić masaż stóp z żylakami? Najpierw zapoznania się z dozwolonych metod masażu i prawidłowym przygotowaniem do niej. masaż żylaki zmniejszy lub całkowicie przezwyciężyć dyskomfort i usunąć nabrzmiałe żyły. Jednak do samodzielnego masażu konieczności posiadać podstawową wiedzę i umiejętności.

load...

Czy dopuszczalne jest, aby zrobić masaż z żylakami?

Tego rodzaju procedury powinny być przeprowadzane w zależności od etapu, na którym choroby. Oznacza to, że im bardziej poważna jest sytuacja, tym łatwiej i płynniej ruch musi być na masaż.

Gdy postać nie jest skomplikowana żylaki i zawory wykonywać wszystkie swoje funkcje doskonale intensywny masaż łagodzi skurcze, obrzęk, drętwienie nóg, zmęczenie i porządkuje naczynia.

Różne techniki masujące mają różne współczynniki stosowania i skuteczności. Zatem, masaż stóp z żylaków jest zalecane tylko dla początkowych stadiach choroby, aw przypadku, gdy na skórze kończyn Brak owrzodzenia lub obszarów objętych procesem zapalnym. Prawidłowe wykonywanie ruchów w trakcie postępowania nie tylko pomoże pozbyć się nieprzyjemnego uczucia, ale pozbyć się choroby.

load...

Przeciwwskazania:

 1. Choroby skóry wszystkich form i etapów.
 2. Gnoynikovye owrzodzenia podudzi.
 3. Obecność guzków z zapaleniem żyły.

W obecności tych defektów nie należy stosować listę różnych części masażu – podciśnienia, miód, dłoń, anty-cellulit i bańki. Przeciwwskazania powinien zawierać i gorączka, przeziębienie, bóle pleców, napięcie mięśni. W skomplikowanych żylaki wydać tylko odruch-segmentowe technik masażu wyłącznie w odcinku lędźwiowym. Skomplikowany etap polega na przeprowadzeniu wszystkich procedur w wyspecjalizowanych placówkach medycznych, ponieważ istnieje wiele przeciwwskazań, i złe działania mogą tylko pogorszyć sytuację.

Szkolenie teoretyczne do masażu

Przygotowanie do procedury self-masażu, należy posiadać podstawową wiedzę i stosować się do tych zasad:

 1. Wszystkie ruchy masujące nie powinna zapewnić dyskomfort. Zastaw skuteczny masaż – łatwość ruchu, lekkości i braku bólu.
 2. Przygotuj swoje stopy dla lepszego masażu z góry, umieszczając je na podwyższonej powierzchni (poduszek) przez dziesięć minut. Stabilizuje odpływ żylny, łagodzi zmęczenie i poprawić wynik końcowy.
 3. Przeprowadzenie masażu lepiej rano pod koniec ćwiczeń terapeutycznych. Podczas zabiegu nie zapomnij o połączeniu masażu stóp i lędźwiowego.

Jak już wspomniano, w czasie zaostrzeń ostrego zapalenia skóry (reakcje alergiczne) i choroba serca, procedura nie jest zalecane, ponieważ może to spowodować luz. Należy pamiętać i przeciwwskazania.

Metody siebie masażu

W celu przeprowadzenia procedury niezbędne do umożliwienia własny wykwalifikowanych lekarzy, a mianowicie, chirurg naczyniowy, który będzie określenia stopnia zaawansowania choroby i zaleci posiadających szczególną technikę masaży (self-masaż, Bańki). Oczywiście, byłoby lepiej, aby włączyć do profesjonalnego masażysty, ale często nie jest to, czy czas lub możliwości.

Robi masaż siebie, według poniższych zasad:

 • Ruchy masażu powinno być miękkie i gładkie, należy starannie przeprowadzone ręce od stóp do ud, jakby głaszcząc nogę;
 • Procedura ta powinna usprawiedliwienia dla nie więcej niż dwa razy dziennie, a czas trwania nie powinien przekraczać 7 minut;
 • Nie zapomnij pre-gimnastyka, co poprawia efektywność masażu;
 • Po zabiegu (jak na początku), konieczne jest, aby usiąść w wygodnej pozycji, kładąc nogi na wzgórzu, pozwala krwi do odwrotu od kończyn i stres;
 • Ruchy masujące ręce powinny dotyczyć tylko skóry, bez wpływu na mięśnie;
 • Miejsca, gdzie można śledzić wizualnie żył, żylaki, należy unikać;
 • Jeżeli lekarz zalecił pończochy uciskowe, umieścić je na końcu procedury.

Siedząc na kanapie, jedną nogą niżej, a druga ciągnąć prosto. Gładkie pociągnięcia od kolana do biodra i zacząć masować nogę leżącego na kanapie. Bez odrywania rąk, wykonać ruch do dziesięciu razy. Następnie przejdź do lekkich biodrach masowania dopóki jeszcze nie czuje przyjemne ciepło.

Jeśli jesteś w pracy i nie można trzymać się pełnoprawnym procedurę, można go zastąpić małej siłowni, siedząc na krześle. Stopy bez butów położyć na kolanach podłogowych i roślin z boku iz tyłu. To ćwiczenie ma być wykonane w ciągu 20 sekund. Potem trzeba położyć nogi na drugim krześle i na przemian kierować samą skarpetkę i przez siebie. Ćwiczenie odbywa się około dwudziestu razy. Potem, bez zdejmowania nogi z krzesła, zrobić ruch kołowy stóp przez 20 sekund. Podczas przerwy na lunch nie będzie kolidować delikatnie masować podudzia, stopy poczują się lepiej, odbędzie się obrzęki i zmęczenie.

Złącza samo-masażu

Nasze kolana były zbyt zmęczone i potrzebują, aby zoptymalizować przepływ krwi. Złagodzić uczucie zmęczenia i zwiotczenia stawu kolanowego można osiągnąć głaskania swoje ręce, co ruch kołowy, to płynne przejście do pocierania bocznych części kolana. Można użyć kciuków, trzymając je proste linie wzdłuż całego stawu.

Podobne ruchy masujące są wykorzystywane podczas masowania i łydkę. Zaczyna się łydki, gładki przesuwać palcem z kciukami wzdłuż całego mięśnia. Obserwowani przez zatańczyć i nadal masować staw skokowy w ruchu kołowego rozciąganie, nacisk powinien iść na piechotę.

Puchar masaż – jako lekarstwo na żylaki

Stosując tę ​​metodę, my próżni podrażnia skóry, a tym samym wpływa na naczynia krwionośne. Ten masaż nóg z żylakami pomaga mięśnie, aby przywrócić starą ton, poprawia wygląd nóg. Podczas zabiegu jest skurcz mięśni, co przyczynia się do poprawy krążenia krwi. Ze względu masażu Cup, eliminuje zatory w żyłach, co przyczynia się do szybkiego powrotu do zdrowia. Jednak tempo i dokładność obróbki musi być przypisany do lekarza, w zależności od stopnia zaawansowania choroby.

W użytku domowego banków ustawiony na bawełnie pożaru wewnątrz zużytego tlenu i próżnia powstała. Przed tym, organizm traktuje się krem ​​odżywczy. Wyspecjalizowane urzędy wykorzystujące systemy próżniowe. Podczas zabiegu, pacjent przyjmuje pozycję leżenia i cieszy się proces w ciągu 15 minut. Do czasu wygaśnięcia banki są usuwane. Kończyny są smarowane ze śmietaną i owinięty ciepłym kocem.

Jak możemy wzmocnić efekt masażu?

Błędne że silniejsze i bardziej energiczny ruch, wynikiem będzie bardziej skuteczne. Masaż stóp żylaki powinna być płynna, nie jest konieczne wywieranie większego wysiłku. Poprawić efekt masażu mogą być spowodowane stresem fizycznym, które normalizują żylnej i drenaż limfatyczny, zmniejsza ciśnienie żylne. Pomoże to ruch „rower”. Leżąc na plecach, unieś nogi na przemian, naśladując rotację pedałów. Skutecznym ćwiczeniem jest krokiem w tym samym miejscu z podniesionymi kolanami.

Ponadto skóra na nogach trzeba dbać. Przed – w trakcie – i po masażu powinien być traktowany ze specjalnymi kremami i otarcia skóry, przydatne i pończoch uciskowych.

Czy to możliwe, aby zapobiec rozwojowi żylaków?

Oczywiście jest to możliwe! Wystarczy regularnie obserwować aktywny tryb życia, siłownię, jeść jak najwięcej, aby utrzymać się w dobrej kondycji, bez konieczności uruchamiania ich kategorię wagi. Przydatne będzie spacer na świeżym powietrzu. Ważne jest, aby nie dopuścić do nadmiernego wysiłku fizycznego na nogach, stres psychiczny na serca i układu nerwowego.

Spożywają wystarczającą ilość wody. Zapobieganie z gorącej wody i światła słonecznego stóp (jeżeli wystąpiło to po kąpieli można wlać nogi zimna). Twoje buty powinny być obcas nie wyższy niż 4 cm, a ubrania nie powinny utrudniać krążenie krwi. Zmieniają swój styl życia, nie idź i nie siedzieć zbyt długo, należy zmienić rodzaj działalności. Obserwować swoją postawę, nie skrzyżować nogi i nie podnosić ciężary.

load...