Jak zrobić podbite oko: leki i tradycyjne metody

Zawartość:

Podbite oko …. Tak, nieprzyjemny widok. I niezależnie od tego, jak to się stało uciążliwości. Zderzył się z drzwiami, przypadkowo nadepnął na grabie i miotły, a może nawet coś nieoczekiwanego. W ogóle, fakt, że w obliczu jeszcze bardziej precyzyjne, aby powiedzieć – na twarzy. Pytanie brzmi: jak szybko doprowadzić tę sprawę. Zadanie nie jest proste, ale do czynienia z tym uciążliwości, jak to możliwe. Tak, ale nie natychmiast, nie na jeden dzień, żeby przyspieszyć proces gojenia.

load...

Pierwsza pomoc

Od dzieciństwa, każdy wie – hit, zastosować zimny. Metoda ta jest wciąż najskuteczniejszym sposobem zapobiegania siniaki. To nie pomaga we wszystkich przypadkach, ale czasami to oszczędność. I nie wygląda na metalowy przedmiot lub lodu. Choć opakowania mrożonych warzyw z zamrażarki i pociągnij zastosowania. W tym konkretnym przypadku najważniejsze – na zimno.

Leki

Zimno nie pomoże, lub po prostu nie byli w stanie natychmiast zrobić (lub nie zrozumiał – to nie ma znaczenia), a tu pod okiem rozprzestrzenia niebiesko-fioletowy spot – siniak jest nadal. Teraz trzeba uciekać się do leków, w celu zmniejszenia czasu naturalnego stepping off siniak.

load...

Wspaniałe narzędzia – maści, na przykład, „heparyna”, „Troksivazin”, „ratownik”, „Ambulans”. Tak, mogą być stosowane, po prostu pamiętać, że fundusze powinny być wykorzystywane w pierwszych godzinach (maksymalnie w ciągu pierwszego dnia) po urazie. Wtedy będzie bezużyteczna. Nie, na drugi dzień, a trzeci może być zamazane za pomocą takich środków siniaka, to pójdzie, ale przyspieszenie procesu jest mało prawdopodobne, aby dać.

Używać kremu z dodatkiem mikstury jadu węża i grzybów – to co trzeba w tej sytuacji. Można jeszcze zapytać maść zawierającą apteka śliny pijawki – jest również doskonałym narzędziem. Jedyne zastrzeżenie: stosowanie takich środków w ramach oka może doprowadzić do nieoczekiwanego efektu. Alergia pojawia się w postaci zaczerwienienia, łuszczenie, swędzenie i wysypki. To nawet trudno nazwać alergię, raczej po prostu „spalony”, jego delikatna skóra. Dlatego musimy działać tak – wysmarowane maścią, 20 minut wędrówki i myte, następnie rozmazany dziecko krem ​​z rumianku lub tymianku. Jeszcze lepiej, zastosować krem ​​do matki-i-macocha – ona też może uchwycić skutki udaru mózgu.

Jest też inny środek. Jest to dość nowy, ale skuteczny – „Off siniak”. Nawiasem mówiąc, ten krem ​​i zapewnia efekt tonowania. Więc może ten preparat pomoże w sytuacji awaryjnej. Generalnie, aby zmniejszyć nieestetyczne przebarwienia mogą być potrzebne leki. Wystarczy zastosować je natychmiast po uderzeniu, jedynym sposobem można uzyskać pożądany efekt.

środki ludowe

Nasi przodkowie aptek pod ręką nie było, ale pola, łąki i lasy zawsze były blisko. Więc starali się pomóc sobie jest naturalne nalewek i maści. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów zawsze było mikstury nalewki. Można to zrobić w domu, a surowce zakupione w aptece.

Ale to siniak może być zmniejszona śmietanę i korzeń łopianu niewielu wie. Wszystko jest proste: na 1 stół łyżką śmietany (po prostu kupić prawdziwy, wiejski, gruba) należy umieścić łyżeczkę mielonego korzenia łopianu i wymieszać. Nałożyć domowej maści powinny być stłuczenie co 60 minut, a to jest niezbędne, aby utrzymać go w ciągu 10 minut, po czym przemywa się ciepłą wodą.

Inny wariant latach ubiegłych – korzystanie z babki lancetowatej i cytryny. Ten przepis jest znana od czasów starożytnego Wschodu. Pokruszone liście babki (może być sucha, ale lepiej jest wziąć świeże) należy zmieszać z sokiem z cytryny. Proporcji powinien być taki, że powstaje pasta. Szczotkowanie siniaka z tej mieszaniny, konieczne jest, aby odczekać 5 minut i spłukać wszystko po smaru lub nawilżający krem ​​dla niemowląt. Dłużej utrzymać wagę pod okiem nie można: kwas cytrynowy może korodować delikatną skórę i spowodować dalsze szkody dla wyglądu.

Tak, można znaleźć lekarstwo, które przyniosą siniaka i będzie naprawdę bardzo pomóc, ale jeśli czas zostanie pominięty, to nic nie pomoże. W tym przypadku jedna opcja – wziąć zwolnienie lekarskie i pobyt w domu. Lub skorzystać z pomocy makijażu i iść do pracy z kamienną twarzą, dumnie unosząc głowę! Nie zwracaj uwagi na opinie innych. Albo przynajmniej udawać, że nie obchodzi, a fakt ten nie psuć sobie nastroju!

load...