Jak zrobić płatki śniegu z papieru własnymi rękami – pamiętaj dzieciństwo

 

Zawartość:

Czekając na cud – to co kochamy Nowy Rok. A w oczekiwaniu na ten cud staramy przynajmniej na święta Bożego Narodzenia, aby włączyć swoje życie w bajki. Nawet jako dorośli, a ludzie przestają wierzyć w bajki, w nowym roku będziemy ponownie stać się małym dzieckiem, którzy szczerze wierzą w bajki.

load...

Cóż, pamiętam dzieciństwo? Przypomnijmy, jak zrobić płatki śniegu z papieru z rąk? Przypomnijmy, jak prozaiczny białe prześcieradła z falą naszej strony przekształcony bajeczny płatki śniegu noworocznych? Po Nowym Roku tuż za rogiem, a więc znowu, jak w dzieciństwie, oczekujemy cudu!

Tradycyjne ażurowe płatki śniegu

Pamiętasz, jak, jak dzieci, starannie wycięte złożonego obszaru papieru, te koronki nieważkości? A proces był prawie cud. Jak zrobić płatki śniegu, wiemy, ale co dokładnie się dzieje, płatek śniegu, pozostał tajemnicą. Tylko nożyczki ciach-ciach krawędzie trójkątów papierowych. A potem odwrócić się i spojrzał z podziwem, że ta „chik-chik” stało. Z biegiem czasu, proces ten został udoskonalony, ręcznie zaciął i płatki śniegu dostaje wszystko piękniejsze i szczuplejsze niż wszystkie. Spróbujmy stworzyć taki cud?

Dla tych tradycyjnych płatków śniegu nie są wymagane specjalne narzędzia (ale co powiedzieć do ciebie, ty sam to wiem!), Tylko papier i nożyczki. Cóż, nawet ołówek, jako przedmiot zaawansowanej technologii. Najważniejszą rzeczą – ustanowienie papier poprawnie. Dlatego bierzemy standardowy arkusz A4 i rozpocząć składanie.

 1. Po pierwsze wycina się z prostokątnego arkusza płaskiego kwadratu.
 2. Wchodzisz na plac po przekątnej, co czyni z niego trójkąt.
 3. Krotnie trójkąt w połowie, łącząc jego ostre narożniki.
 4. Rozwiń powstałego trójkąta wskazując na siebie.
 5. Owinąć prawy róg na środku trójkąta łączącego go z prawej linii bocznej (wizualnej), obniżone od góry do dołu.
 6. Podobnie owinąć lewy róg trójkąta, łącząc go z lewej strony do prawej krawędzi uzyskanej postaci.
 7. Wystające końce proca, którą zagrał, odcięty poprzez bezpośredni lub ukośne cięcie. Cięcie skos wykonany jest z wielowarstwowej prawej strony do lewej. Tak więc, po prawej stronie powinien dostać już w lewo. Nawiasem mówiąc, można dokonać cięcia i zaokrąglone, i faliste.

A teraz mamy w dalszym ciągu podejmować snowflake, i rysować wzory na papierze. Zastosowanie linii ledwo widoczne dla płatka po lewej tłuszczowych i ciemnych śladów ołówka. Po pierwsze, staramy się wyciągnąć kilka bardzo prostych wzorów: na prawo, na lewo, na tej podstawie, w górnym rogu. I z praktyką, rysować bardziej wyszukane i ozdobne wzory. A potem trzeba zrobić ostateczną „Passage” – wyciąć płatek śniegu na malowanych linii.

load...

Ukończony żelazo śnieżynka poszerzyć i żelaza, że ​​nie jest pomarszczony. Jeśli chcesz, aby płatki śniegu trójwymiarowe, a następnie wyciąć sześć lub osiem identycznych śniegu, a następnie skleić je wskazówek. Najpierw trzeba zrobić rząd trzech (czterech) płatki śniegu i zamknąć go w ringu łączącej końce ekstremalnych promieni płatki śniegu. Potem wystarczy przykleić trzy (cztery) płatki śniegu. Następnie klej górnej krawędzi jednego śniegu pierścienia do dolnej krawędzi drugiego pierścienia. Nawiasem mówiąc, nie jest to jedyny sposób, aby można było dokonać śniegu trójwymiarowe z papieru.

Luzem śniegu

Aby snowflake, trzeba papieru, linijki, nożyczki, ołówek, taśma i zszywacz. Pierwsze cięcie sześć identycznych kwadratów papieru. Im większy plac, tym bardziej będzie łuszczyć. Teraz możemy zacząć podejmować sama płatek śniegu.

Weź kwadrat i złożyć go po przekątnej, co kwadrat trójkąta. Narysować linię wzdłuż linii przyszłości szczeliny równoległe do boków trójkąta. Po pierwsze stosuje się po prawej stronie trzy równoległe linie nie doprowadzenia ich do krawędzi. Im bliżej środka trójkąta, linia jest krótsza. Następnie trzy tej samej linii, równoległej do lewego boku trójkąta. Odległość między liniami jest równa w przybliżeniu pół centymetra. W rezultacie powinien dostać „choinkę”, które oddziały nie spełniają w środku.

Zaczynamy cięć wzdłuż tych linii, nie doprowadzając je do krawędzi boków trójkąta. Rozwiń obrabiany. Przed nami jest kwadratem z otworami na liniach obwodowych nie są podłączone do jednej przekątnej kwadratu. Teraz tworzą płatka śniegu. Kładziemy arkusz tak, że linie ukośne z zatrzymanych leżącego w pionie. Po pierwsze, możemy owinąć wewnątrz i kleju lub taśmy rogi podłączyć wewnętrzny plac. Zwracamy się do obrabianego przedmiotu przez drugą stronę, a także podłączyć drugi narożnik (środka arkusza) kwadratową ramkę. Ponownie zwracamy się nad obrabianym przedmiotem i ponownie połączyć narożniki trzeciego kwadratu. Również połączyć ostatni małe rogi i skrajnie kwadrat ramka, ponownie obracając arkusz.

Wykonujemy trzy z tych bloków i połączyć je za pomocą zszywacza, tworząc jedną połowę płatki śniegu. Podobnie trzeba zrobić, a druga połowa składa się z trzech innych bloków. Teraz możemy połączyć dwie połówki i uzyskać objętościową płatka śniegu.

Snowflake – kwiat

Bardzo prosty sposób na trójwymiarowy płatek śniegu w kształcie kwiatu. Dla tych płatków śniegu musimy kolorowy papier, klej i nożyczki, zszywacz. Zaczynamy aby snowflake etapami.

 1. Papieru pocięte dwanaście podobnej szerokości paskiem dwóch centymetrów i długości trzydziestu centymetrów.
 2. Wchodzisz na paski i zaznaczyć środek pala, że ​​ściegu zszywacz, zapinany na paski papieru.
 3. W pobliżu miejsca mocowania pokrop kleju owinąć górną taśmę papieru i kleju otrzymał pętli płatek.
 4. Owiń drugi pas, trzymając jeden płatek na początku. A więc zwracamy i przyklej wszystkie paski na jednej stronie zamiast obligacji papieru (od zszywacz zszywki).
 5. W dalszym ciągu, aby snowflake, zawijania taśmy po drugiej stronie klipu.
 6. Dokonywanie dwanaście płatków na każdej stronie zacisku, otrzymujemy snowflake, kwiat, który jest zawieszony na sznurku na choinkę lub zbierania i girlandę z płatki śniegu.

Te płatki mogą być wykonane z białego lub kolorowego papieru, można ozdobić je brokatem lub ozdobić ręcznie. W ogóle, płatki śniegu z papieru, nie można po prostu wyciąć. Zadziwiająco piękny, prawie jak prawdziwe płatki śniegu są uzyskiwane, wykonane w Quilling technik. Cienkie półki papieru skręcone w oddzielnych blokach, które później będzie cud noworoczny. I płatki śniegu z papieru można zrobić origami lub kusudama. Może być wykorzystywane do tego celu zwykłej biurze lub kolorowego papieru, tektury lub tkanki. Płatki śniegu można zrobić nawet z serwetki. Chic śniegu trójwymiarowe uzyskane przez cięcie kontur, surowe i stylowe płatki śniegu można zrobić, posiadanie technologii bumagoplastiki.

Krótko mówiąc, bez względu na to, jaką technikę pracy z papierem, że nie właścicielem, zacząć świąteczne płatki śniegu. Ten proces trwa wiele przyjemnych chwil i spowodować, aby zapamiętać jego dzieciństwa. I stać się małym dzieckiem przynajmniej w magicznym wypoczynku – czy to nie wspaniałe?

load...