Jak zrobić perfumy w domu: sztukę tworzenia zapach

Zawartość:

Szeroka gama perfum, różnych marek big-name – to wszystko może obrócić głowicę każdy kupujący. Jednak nie zawsze można wybrać jeden i tylko zapach, który odzwierciedla Twoją osobowość. Ponieważ często kobiety nie wiedzą, co dokładnie powinno być najbardziej wyjątkowy zapach, jest niezbędnym elementem całego obrazu. I co, i dręczony wybór przy zakupie nowego perfumy i odrzucając je po jakimś czasie ze względu na przykry zapach? Nie – jest bardzo prosty i niedrogi sposób, aby zrozumieć, jakiego rodzaju zapachu jest właśnie dla Ciebie. A on jest w produkcji perfum w domu.

load...

To może być naprawdę wielki rynek zbytu dla tych płci pięknej, które są szczególnie wrażliwe i selektywne w wyborze ich smak. Należy jednak zauważyć, że markowe perfumy nie jest tani, i kupić wszystkie nowe perfumy – bardzo drogie. Więc dlaczego nie zrobić własne ręce, aby zrozumieć, w końcu, co pachnie i pasujesz? A dopiero potem zakupić butelkę markowych perfum, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Trochę teorii

Przygotuj duchów w domu – to nie jest takie niemożliwe, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Tworzenie „magiczne” smaki są zaangażowane nie jest wróżka z bajki, ale zwykli ludzie, którzy wiedzą dużo na temat biznesu. Po tym wszystkim, sekret pięknej perfum – jest zdolność do prawidłowo połączyć „Uwagi” i wiedzieć, kiedy się zatrzymać w proporcji. Oczywiście, sztuka uczenia się więcej niż jeden rok, aby stać się prawdziwym profesjonalistą. Ale nie pretendować do tak wysokiej rangi? W związku z tym możliwe jest eksperymentalnie opanować podstawowe zasady opisane w tym artykule.

Aby stworzyć swój własny smak, trzeba najpierw wiedzieć, jakie są składniki idealnego perfum, tak zwane nuty. Trzy z nich, a główną różnicą jest to, że każdy ma swoją własną żywotność na skórze. Nucie, lub „głowa” duchów – to najprostszy Kombinacja olejków eterycznych z cytrusów, mięty, palisandru, mimozy, bazylia, lawenda, Lavandula i tak dalej. To właśnie te zapachy czujesz się tak szybko, jak tylko wdychać zapach z otwartej butelki. Pozostają one na skórze przez pięć do trzydziestu minut, a następnie odparować.

load...

Nuty, czyli „serce” perfum przedstawiono mniej lotnych olejków eterycznych kwiatów, sosny, kopru, tymianku, tytoń, cynamon, goździki, gałka muszkatołowa. Można zauważyć, że jakiś czas później stosowana do zmian skórnych i smak staje się nieco inaczej. Jest to przejaw notatek środkiem, który czujemy się od kilku godzin do jednego dnia. Głównym uwaga lub „podstawowy” smak, to większość żywic (mirra, kadzidło), olej z drewna (z drzewa sandałowego), mchu dębowego, paczuli, wetiwerowego. Ten zapach pozostanie z Tobą na długi czas do całkowitego zaniku, a jej składniki stopniowo odparować. Taka wiedza teoretyczna pomoże Ci przygotować swój pierwszy unikalny zapach.

 

Praktyka

Kupić olejki eteryczne nie jest wielka kwota trudności – są one zarówno w aptekach i prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach specjalizujących się w sprzedaży naturalnych kosmetyków. Nie kupuj tylko dużo fiolek – wybierz te, które naszym zdaniem są najbardziej przyjemny. Teraz możemy przejść do głównego procesu, jak zrobić perfumy w domu.

Ważne jest, aby wiedzieć, że sekwencja, w której olejki eteryczne są dodawane do alkoholu, jest następujący: pierwszy rząd elementów środkowych nut, a następnie – główny i ostatnia sprawa – początkowa jeden. Dlatego należy stosować się do takiego algorytmu do wytwarzania perfum. Teraz trzeba arkusz średniej gęstości białego papieru, który należy pokroić w cienkie paski testowe do dziesięciu centymetrów każda. Powinny one być stosowane jednej kropli olejków eterycznych wybranych Nuty i znak, aby uniknąć nieporozumień, gdzie niektóre.

Definiowanie dla siebie najciekawsze smaki osobno przystąpić do ich kombinacji. Z tego Powąchaj paski nie włącza, i doprowadzić do nosa tylko dwa. Pozwala poczuć zapachy kompozycji. Znaleźliście optymalną kombinację i będzie „serce” z przyszłości smaku. Teraz robi to samo, aby przygotować swoją „głowę” i „baza”.

Po znalezieniu wszystkich notatek, to przychodzi czas na eksperymenty w zbiorniku. Wziąć podstawę części najczęściej w stosunku 1: 2:. „Podstawy” – 3, w którym 1 – stanowi olej „głowę”, 2 „-” serca i 3 Ułatwi to wam zadanie sporządzenie testu węchu. Fiolka jest wybrany dodać kroplę oleju górę banknotów, środkową i dwie krople trzy – dno. Lekko wstrząsnąć i wdychać zapach otrzymał. Jeśli Ci się spodoba, to można przystąpić do jej konsolidacji w zasadzie ad hoc. To jest inna dla ciekłych i stałych perfum.

Ciekłe i stałe perfumy

Jeśli celem jest dostarczanie płynnego zapach, środek utrwalający w tym przypadku rozcieńcza się za pomocą wody lub alkoholu etylowego wódki lub bez zapachu tłuszcz (oliwa z oliwek, jojoba i tak dalej). Aby przygotować perfumy, należy trzymać się 3: 7, gdzie 3 – są olejki eteryczne, a 7 – podstawy. Tak zrobić sondę: według proporcji, trzeba wziąć sześć kropli przygotowanej mieszaniny olejków eterycznych i 14 kropli wybranego utrwalacza. Nie zapomnij o algorytm dodawania „Score” jako podstawa.

Otrzymana ilość perfum będzie bardzo mały, ale pozwoli Ci ocenić wynik eksperymentu, kiedy camping z zapachem przez cały dzień. W ten sposób będziesz w stanie zrozumieć, czy to aby skorzystać z tej perfum w przyszłości i, w rezultacie, robię to już więcej potrzebne. Przygotowanie wersji testowej, czyli „serce”, gdzie olejki eteryczne są podejmowane na minimum, aby stworzyć wyobrażenie o smaku nowej perfum, można zapamiętać proporcje, w którym dodaje każdy „pamiętać”, a zgodnie z nimi, aby obliczyć odpowiednią ilość kropli na butelkę perfum.

Ale lepiej jest użyć gotowej części opisanej powyżej, a także sprawi, że lepsze zrozumienie jego znaczenia, oto przykład jak przygotować 10 ml perfum. Potrzebne będą:

  • 72 kropli mieszaniny olejków eterycznych (12 kropli „głową”, 24 – „serce” i 36 – „podstawa”);
  • 168 ml 10 kropli lub rozcieńczonego alkoholu (wódka) lub olej tłuszczowy.

Nie zapomnij o kolejności mieszania. Po dodaniu każdej nowej partii składników w wódce utrwalacz perfum lub na bazie alkoholu należy zaparzać przez 20-30 minut. Podczas mieszania wszystkich składników wytwarza fiolkę umieszcza się w ciemnym miejscu, w ciągu 3-4 tygodni, ale należy delikatnie wytrząsano co 3 dni. Ale takie duchy, na bazie oleju, można użyć natychmiast po przygotowaniu.

Jeśli chcesz spróbować swoich sił w tworzeniu solidnych perfumy, utrwalacz w tym przypadku będzie mieszanina wosku i oleju tłuszczowego. Te elementy muszą się w stosunku 1: 2, odpowiednio. Na przykład, jedną łyżkę z suwaka i dwa wosku – olej. Aromatyczna mieszanka wszystkie niezbędne „zauważa” konieczne jest, aby zrobić pre – ją trzeba około piętnastu kropli.

Stopić wosk w kąpieli wodnej, ale w każdym razie, nie gotować, lekko ostudzić i wymieszać z olejem. Następnie dodać utwór z „nut” i szybko wlać do formy do zalewania. Solidna perfumy, można zawsze mieć przy sobie, jeśli spojrzeć na małe medaliony kropel i zalać go Perfumy wosk oparty. Na ogół, ponieważ formularze są idealne do skrzynek proszku, pudełka z cienia i zerkalets ręczny.

Pomocnych wskazówek

W procesie tworzenia domu duchów i ich późniejszego wykorzystania w większości kobiet ma kilka pytań. I to jest zupełnie normalne, ponieważ są zaangażowane w rozwój nowej techniki, aby stworzyć niepowtarzalny osobisty zapach. I to nie jest tak łatwo, bo nie mówimy o procesie io twórczym poszukiwaniu najbardziej kolorowych kompozycji. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania są wymienione poniżej.

  • Jak zrobić perfumy jest bardziej odporna? Można to osiągnąć, jeżeli stosuje się w kompozycji z olejków eterycznych z drzewa sandałowego, jaśminu, palczatki i paczuli.
  • Co jeśli mieszanka smaków zbyt surowa? Daj jej więcej miękkości za pomocą jednego lub dwóch kropli olejku lawendowego.
  • Gdzie konieczne jest zastosowanie perfum? Aby stworzyć zapach jak najdłużej, aby towarzyszyć Ci, kapie im na uszach, otwór w szyi, łokieć, nadgarstek. Wszystko to tak zwanej strefie marszczyć. Są w dole podkolanowym, na górze, na środku czoła oraz u nasady kości piszczelowej.
  • Jak najlepiej przechowywać domowe perfumy? Przede wszystkim, muszą wlać w ciemnej szklanej butelce ze szczelną pokrywką. Dla łatwiejszego stosowania ciekłego perfum na skórę można kupić butelek lub aplikatorów rolkowych.
  • Ile wódki są przechowywane, gotowane w domu? To zależy od wybranych olejów ty, ale minimalny okres trwałości jest okres sześciu miesięcy.

Znaczenie duchów w życiu każdej kobiety można mówić długo i ciężko. Ale najważniejsze jest ich zdolność do przewidywania jak nasz wygląd wszędzie ze swoim aromatem i przypominają nam, gdy będziemy wyjeżdżać. Dlatego płeć piękna jest tak wrażliwy na wybór własnego smaku, ponieważ nie należy tylko odzwierciedlać nastrój swojego właściciela, ale także mówić o cechach jej charakteru i temperamentu.

I nie ma nic dziwnego w tym, że ktoś kocha świeży zapach z nutami cytrusowymi, ale ktoś jak tart słodyczy. I często, aby zrozumieć, w jaki sposób powinny być swój smak, trzeba patrzeć przez dłuższy czas, staraj się nie znajdzie. Co będzie pozytywna, to nie jest dobre dla budżetu rodziny. Więc spróbuj skorzystać z zaleceń, które są opisane w tym artykule, a do przygotowania w domu duchów. Jest możliwe, że wynik przekracza wszelkie oczekiwania.

load...