Jak zrobić pedicure w domu?

Zawartość:

Prawdziwa dama zawsze zadbana od stóp do głów. Zauważ, że jest dobrze utrzymany, nie strojny i raznaryazhena. My często mylą te pojęcia i nie zawsze odpowiadają główny warunek – uwodzenie. Oto, na przykład, że trzeba okresowo zrobić manicure i stale dbać o swoje ręce, każda kobieta wie. Stopa? Nasze biedne stopy są bardzo często pozbawione uwagą i starannością. Jak często można zrobić pedicure? Cóż, w okresie letnim. Przez całe lato (wszystkie?) Kobiet próbujących nadać doskonały wygląd i obcasy starannie leczonych paznokcie na stopach. Oczywiście – letnich upałów, otwarte buty … I jak tylko ukryć pod an_1 rajstopy i buty, i pedikiuru zapomnieć. A dlaczego nie? Nikt nie widzi! Brzmi znajomo?

load...

Tymczasem, pedicure – procedura, przede wszystkim, higieniczne, a już w drugim z kolei estetyką! Tak, oczywiście, że paznokcie są nie rośnie tak szybko, jak na dłoni i stóp z naszych ukryte przez większość roku z dala od wścibskich oczu. Ale wynik pedicure – to nie tylko i nie tyle przetworzone i lakierowane paznokcie jak miękkie obcasy, no i pęknięcia na odciski stóp, zdrowej skóry, a nie podpowiedź z nieprzyjemnym zapachem.

Tak więc, panie, robić pedicure musi być stale, nie tylko w okresie letnim. I nie szukać wymówek i usprawiedliwień braku czasu lub braku środków do odwiedzenia pedicure. Procedura ta zmusza każda kobieta cierpi z powodu rwy kulszowej lub nie pozbawione możliwości uzyskania palcami własnych stóp z powodu nadwagi. A jeśli nie wiesz jak to zrobić pedicure siebie, zdecydowanie radzę natychmiast wypełnić tę lukę. Więc …

Przygotowanie do pedikiuru

Wykluczyć jeden. Pedicure nie powinny być wykonywane od czasu do czasu, ale regularnie! Jeśli nauczysz się tej zasady i będzie przetwarzać an_1 co najmniej raz na dwa tygodnie, wtedy procedura będzie dla ciebie znajomy i dużo czasu nie będzie trzymać. Druga reguła. Stopy do pedicure powinny być przygotowane i nigdy (nigdy!) Nie obsługuje brudne stopy. Dlatego na tym etapie przygotowawczym w sposób bardziej szczegółowy.

load...

Przede wszystkim należy pamiętać, aby umyć an_1. A nie tylko płukania na gorąco małą ilością wody i przemyć wodą z mydłem i myjki, nie wychodzą przestrzenie między palcami i szorowanie miękką szczoteczką nadmiarowy pod paznokciami. Pamiętaj, aby usunąć stary lakier do paznokci, jeśli już pomalowane paznokcie. Po tym, że byłoby dobrze, aby kąpiel stóp, wstępnie przygotować niezbędne narzędzia. Jakie narzędzia są potrzebne? Dla wysokiej jakości pedicure w domu potrzebie:

  • Tarka pumeks lub pięty;
  • Olej zmiękczający naskórek;
  • Pilnik do paznokci;
  • Drewniane szpatułki odsunąć się naskórka;
  • Nożyce do manicure;
  • Obcinacz do paznokci;
  • Peeling do stóp;
  • Polski paznokci,
  • Podstawa pod lakierem;
  • Paznokci zmywacz polski.

Ogólnie rzecz biorąc, wszystko. Ponadto, przygotowywanie sody lub amoniak do kąpieli stóp. A teraz przystąpić do samej procedury.

Foot Treatment

Napełnić basenu ciepłej wody, dodano trochę sody lub amoniaku i mydło w płynie. Ten roztwór mydła trzymać an_1 co najmniej piętnaście minut. W tym czasie skóra na nogach do pary, a odciski, modzele i skórki stają się bardziej miękkie. Teraz można przystąpić do pedicure. Aby rozpocząć proces ten powinien być zawsze przerwać leczenie. Co noga zacząć – to tak jak lubisz. Tak, przetrzyj suchą nogą, umieścić go na stojaku lub umieścić ją na kolanie drugiej an_1.

Teraz specjalną szpachlą zeskrobuje martwą skórę obcasy, podeszwy i palce. Nawiasem mówiąc, niektóre źródła zalecane w tym celu wykorzystać maszynkę do golenia. Użyj brzytwa i niektórych salonach pedicure. Cóż, to jest całkiem możliwe, ale tylko w bardzo ciężkich przypadkach. Ogólnie rzecz biorąc, należy pamiętać, że jeśli wyciąć modzele brzytwą, a następnie, po pierwsze, można łatwo zranić, a po drugie, jeśli takie leczenie zacznie zmatowić skórę odnowioną siłą i prędkością.

Teraz, wraz z młynkiem i szorować ponownie traktować wszystkie miejsca na an_1, gdzie znajduje się utwardzony skóry. Lub natrzeć stopy z pumeksu. Jeśli masz odciski, spróbuj wyjąć go delikatnie wścibskich pęsetą. Jeśli to się nie powiedzie, to po prostu dokładnie natrzeć je z pumeksu lub zarośla. Nie zapominaj, że skóra coarsens, nie tylko na an_1, ale także na opuszkach palców, a także na zewnątrz dużych palcach. Teraz, po raz kolejny, opłukać stopy czystą ciepłą wodą, wytrzeć do sucha i szczotka z krem ​​odżywczy. Ale po tym czasie można rozpocząć przetwarzanie gwóźdź.

Leczenie paznokci

Skórka smar specjalny płyn. Przycinać paznokcie umiarkowanej długości za pomocą nożyczek do paznokci i pęsety. Wytnij paznokcie w linii prostej, tylko lekko zaokrąglone na krawędziach paznokciami. Nadto nie jest konieczne, aby wyciąć swoje paznokcie, a także pozostawienie ich zbyt długo. Najbardziej optymalne estetyczne i długość gwoździ na nogach – do pół milimetra.

Teraz ostrożnie wyciąć szorstką skórę na palcach w miejscu, gdzie kończy się płytki paznokcia. Następnie wziąć drewnianą łopatką i przesunąć do dołu naskórka paznokci. Wzdłuż i oczyścić wszelkie zabrudzenia z powierzchni paznokcia. Po prostu zrób to bardzo ostrożnie, uważając, aby nie uszkodzić paznokci i usunąć jej naturalną warstwę ochronną. Jeśli Opóźnione wałek skórka jest bardzo gruba, a następnie odciął mu nożyczki do paznokci. Ale w ogóle, eksperci nie radzę tego robić, ponieważ naskórek przycięte rośnie dwa razy szybciej. Spróbuj oczyścić jej całą tę samą drewnianą łopatką.

Teraz spiłować paznokcie i ich pokrycie lakierem. Nałożyć lakier na podstawie potrzeb i malować paznokcie powinny być, począwszy od kciuka. Następnie lakierowane mały palec i reszty palców z kolei przejście od małego palca do kciuka. Jeśli chcesz mieć masaż, to należy zrobić przed rozpoczęciem malowania paznokci. Przed masażem nóg smarować krem ​​odżywczy, ale przed powłoką paznokci odtłuścić płytkę paznokcia.

To wszystko. Nie tak dużo czasu i wysiłku zajmie Ci całą procedurę. A oprócz doskonałych wyników można uzyskać i cieszyć się. Wszakże w rzeczywistości, pedicure – procedura jest nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne. I nie zapominaj, że dbanie o zdrowie Twoje stopy nie powinny być ograniczone tylko do jednej pedicure.

Dbamy o zdrowie swoich stóp

Kobieta an_1 wymagają poczucia czci postawę. W związku z tym, że stale trzeba pielęgnować. Tak, że zawsze wyglądał zdrowe i zadbane, a ich istnienie było bardziej komfortowe, istnieje wiele nowoczesnych kosmetyków i leków. Dzisiaj, różni producenci oferują szeroką gamę produktów kosmetycznych, profilaktycznych i terapeutycznych pielęgnacji nóg. Które z nich wolisz?

Przy wyborze kosmetyków, eksperci radzą, aby nie oszczędzać i kupić tylko produkty wysokiej jakości. Ostatnio, na szczęście dla nas nie było znieczulający żel do stóp, który szybko usuwa wszystkie nieprzyjemne odczucia związane z długiego pobytu na an_1 w ciasnych butach na wysokich obcasach. Wśród innowacji w dekoracyjnych kosmetyków i higieny mogą być zidentyfikowane, na przykład, polski paznokci, który składa się tylko z naturalnych składników oleju roślinnego do zmiękczania skórek lub wrażliwe terochki nóg stopy.

Pomimo faktu, że dzisiaj wiele kobiet regularnie zrobić pedicure i poświęcić dużo czasu na dbanie o piękno nagietka, nie wszystkie z nich może pochwalić się nienagannie utrzymanych stopy. Często, nawet najdroższe nawilżające nie może pozbyć się stóp z swędzenie i łuszczenie się skóry. Dlatego też, gdy problemy zdrowotne przystanku skóry nie powinien opóźnić wizytę u lekarza. Być może przyczyna leży w chorobach grzybiczych. Według statystyk, jedna na pięć kobiet cierpi z powodu tej choroby.

Na ogół, do leczenia chorób grzybiczych określonych środków przeciwgrzybiczych, z których jeden jest Lamisil. Dla całkowitego wyleczenia z choroby trwa co najmniej dwa tygodnie, ale obserwuje się poprawę w ciągu pierwszych 4 godzin po nałożeniu kremu. Ogólnie rzecz biorąc, częściej być zainteresowany w aptekach i sklepach kosmetycznych i innowacji okazały narzędzie do pielęgnacji stóp. Wierz mi, wypielęgnowane stopy czujesz się niegodny damy. Po tym wszystkim, prawdziwa dama zawsze zadbana od stóp do głów. Bądź zawsze piękne i mimo wszystko!

load...