Jak zrobić mapę pragnień? Wskazówki do poprawy warunków życia

Zawartość:

Czy jesteś szczęśliwy? Czy jesteś zadowolony z pracy? Czy jesteś zadowolony z ich relacji rodzinnych? Czy jesteś zadowolony z tego, co robisz teraz? Jeżeli przynajmniej jedno z tych pytań odpowiedziałeś „nie”, to nasz artykuł, który będzie interesujące i użyteczne. Zbyt wiele osób chce coś zmienić w swoim życiu, ale nie wiem co i kiedy należy podjąć. Ktoś słyszał strzępki informacji na temat pozytywnego myślenia, ktoś – na jak zrobić mapę lub pragnie używać afirmacji, ale ani jedno, ani drugie nie może zrozumieć jak to działa. Będziemy ujawniać wam tajemnicę.

load...

Pozytywne Zasady Logiczne

Każdy ma swoją opinię o świecie: niektórzy uważają go za zło i negatywne, ktoś – dobre i pozytywne. W rzeczywistości, to wszechświat jest neutralny i daje nam dokładnie to, co chcemy. Dokładniej rzecz biorąc, nie tylko chce, ale to, co się zaprogramować. Mechanizm działania jest daleki od mistycyzmu i jest bardzo prosta: nasze procesy umysłowe (pamięć, uwaga, myślenie, percepcja) są selektywne. Co do zasady, osoba dzieje się źle i równie dobrze, ale obserwuje i rejestruje tylko to, co jest zaprogramowane. To samo dzieje się ze specyficznym fenomenem: w rzeczywistości, każde zdarzenie jest neutralny, a znaczenie i wagę przywiązuje się do niego jesteśmy w momencie, kiedy myśli o lub postrzegają ją. A jeśli chcesz być szczęśliwy i udany, to trzeba zdolność do pozytywnego myślenia.

Pozytywne nastawienie do życia składa się z trzech komponentów:

 • Percepcji i myślenia;
 • Postawa;
 • Afirmacje (tzw „Formuła szczęścia”);

Pozytywne postrzeganie i myślenie opiera się na opisie i postrzegania wszystkiego, co dzieje się z nami i wokół niego w pozytywny sposób. U ludzi to się nazywa optymizm. Najlepszym tego przykładem jest zdolność znanego przykładu wpół pusta szkła: optymista i pesymista widzi to inaczej, ale istota tego i nie zmienia się. To samo dzieje się z wydarzeniami z życia, tylko pesymistą wydaje się zmartwiony i nieszczęśliwy, a optymistą – wesoły i szczęśliwy. W życiu, to działa bardzo prosto: wyrażać swoje myśli w sposób pozytywny, a nie negatywny sposób, na przykład, „nie mogę przyjść za pół godziny” i „Przyjdę za godzinę.”

Pozytywne nastawienie – to przekonanie, że będzie sukces. Jest ona nierozerwalnie związana z pozytywną samoocenę, co mają w głowach myśli takie jak „I”, „Jestem gotowy”, „jestem godzien” i „będę”. Kluczem jest tu dwie rzeczy: po pierwsze, skupiając się na siebie (który jest pod wieloma względami, człowiek przynosi sukces), a po drugie, w każdym zdaniu istnieje pozytywny związek między sukcesem a tym samym „ja”.

load...

Afirmacje – to pozytywne wypowiedzi, w których nacisk kładzie się na to, co ludzie chcieliby mieć (cechy, zdolności, umiejętności, rzeczy i wydarzeń). Są one zbudowane ze wsparciem dla przyszłości, ale zawsze w teraźniejszości. Przykłady afirmacji może być z następujących wyrażeń: „Każdego dnia staję się łatwiejsze do nawiązania kontaktu z ludźmi”, „The kwotę pieniędzy mam wszystkie zwiększone”, „mogę sprzedać więcej towarów” etc. …

Afirmacje są bardzo przydatne, ale tylko wtedy, gdy ich używać regularnie. Można powiedzieć, że ich do siebie lub głośno, wielokrotnie zapis i słuchać, a nawet śpiewa! Należy pamiętać, że mechaniczne czytanie z nich bez zaangażowania emocji i uczuć, nie ma sensu, ponieważ nie pobierają z pozytywną energią. Istnieją pewne zasady, które powinny być afirmacje dla ich pracy:

 1. Afirmacje muszą być formułowane w teraźniejszości, a w każdym razie nie w czasie przeszłym;
 2. Używaj tylko słowa, które mają pozytywny kolor afirmacje i uniknąć negatywnych;
 3. Afirmacje powinny spowodować pozytywne emocje i uczucia, takie jak radość, entuzjazm, napędu, inspiracji i pasji;
 4. Afirmacje powinny być krótkie, ale w tym samym czasie, w kształcie i jasne, a zatem nie należy ich w niejednoznacznej i niewyraźne projektu;
 5. Prawidłowo składa deklaracje zawsze specyficzne: one sformułowane jasno, a nie abstrakcyjnych życzenia i kierunek;
 6. Afirmacje muszą być na własną rękę, zamiast ktoś jest gotowy, ponieważ mają one zastosowanie do ciebie i tylko dla ciebie;

Co znajduje się mapa pragnień?

Aby zrozumieć, jak zrobić mapę pragnień, musimy najpierw zrozumieć fakt, że na ogół jest. Technika obrazowania od dawna stosowane w psychologii jako sposób zaszczepić świadomość tego lub innego pozytywnego wizerunku. Jedną z jego odmian jest bezpośrednio collage – tworząc eklektyczne utwory z wszystkiego, co jest przydatny: obrazy, fotografie z czasopism, rysunków, kawałków tkaniny i inne drobne przedmioty. Mapy pragnienia nazywane są również mapy marzenia, skarby i cele życiowe – wszystkie z nich przyczynia się do spełnienia w życiu swoich pragnień i fantazji.

Jak to działa? Jak już wspomniano powyżej, nasza świadomość jest umieszczony w taki sposób, że postrzega świat w zależności od ustawienia. Mapy pragnie – jest to jeden ze sposobów jej powstania, i bardzo, bardzo skuteczne. W przeciwieństwie do twierdzeń, używa dużo i twórczego myślenia, a to jest to, co pozwala nam głębiej i lepiej sukces w wyimaginowanej sytuacji, wyciągnąć go w swojej wyobraźni.

Każde marzenie jest ustalona na papierze – to nie jest tylko sen, ale konkretny cel, który jest pewien, muszą być spełnione w niedalekiej przyszłości. Więc lepiej zrozumieć to, co chcesz, i uczynić pierwsze kroki, aby przetłumaczyć to w rzeczywistość. Dajesz siłę do refleksji. To jest jak psychika działa na wpływie na przyszłość: oni po prostu mają więcej doświadczenia, ale korzysta ze wszystkich tych samych metod i technik psychologicznych.

Mapy chęci i deklaracje są wykorzystywane przez wielu znanych ludzi. W szczególności, prezenterzy Viktoria Bonya Alain Vodonaeva niedawno przyznał, że regularnie dokonywać takich kolaży, aw rzeczywistości te dziewczyny są ekspertami w osiągnięciu ich celów. Poprosiliśmy ich i innych ludzi sukcesu, w jaki sposób stworzyć mapę pragnień.

Jak zrobić mapę pragnień?

Każdy z nas ma jakieś marzenia i pragnienia, które nie mogą być realizowane, a jeśli nie pereformuliruete swoje afirmacje i nie robią pierwsze kroki w kierunku ich realizacji. Mapy pragną pomóc, aby pokazać to wszystko – nawet to nie jest do końca świadomy. To po prostu tak się złożyło, że w pracy artystycznej i terapii (do których należy kolaż) jest o wiele łatwiej wyrazić siebie, a nie w słowach. Dlaczego mówimy o czymś, jeśli można po prostu wyciągnąć? Więc czytaj dalej, jak prawidłowo wykonać mapę pragnień. Co jest potrzebne do tego?

 • Duży arkusz papieru (A2 jest w porządku);
 • Ostre nożyczki;
 • Scotch i \ lub kleju;
 • Są to zdjęcia, które okazały się dobrze;
 • Czasopisma, gazety, plakaty, broszury, etc. …;
 • Kolorowe kredki, farby, markery, kredki, długopisy, markery, etc. …;
 • Kawałki tkaniny, wstążki, liście, muszle, szyszki, płatki, itp …
 • Dobra muzyka w tle;
 • Kreatywne pomysły;

Przed przystąpieniem do tworzenia mapy pożądania, dostroić się do pozytywnej fali kreatywności. Przyczyni się to do jazdy z ulubionymi relaksującej muzyki, chcesz to około dziesięć minut przed rozpoczęciem procesu. Pomyśl o tym, co tworzysz mapę pragnień, stworzy swoje własne życie, bo to ty – jego głównym autorem i bohaterem!

Kilka słów o strukturze mapie. Wielu ludzi w przygotowaniu kolażu, kierując się zasadami Feng Shui – dlaczego nie powinniśmy zrobić to samo? Chociaż można też mają swoje pragnienia na mapie losowo. Więc najpierw trzeba podzielić arkusz papieru na dziewięć sektorów, zgodnie z siatki Bagua: Południowo-Wschodniej (u góry po lewej), na południu (powyżej), w południowo-zachodniej (prawy górny róg), Wschód (z lewej), centrum, na zachód (z prawej) , w północno-wschodniej (lewy dolny róg), na północy (poniżej) i północno-zachodniej (na dole po prawej). Każda strefa zostanie umieszczony za ważny obszar swojego życia.

Po tym można zanotować listę swoich pragnień. To nie powinno być zbyt długie – nie więcej niż dziesięć: najlepiej wybrać najbardziej podstawowe, a kiedy się spełni – aby uzupełnić mapę lub zrobić nowe. Więc nie będzie „spryskane” na małe rzeczy, i to jest to zabezpieczenie przed pustym marnotrawstwa energii. Ponadto wielkość ludzkiej świadomości ogranicza liczbę pięciu do dziesięciu. Nie wykracza poza nią.

Teraz jest czas, aby wyciąć i wybrać odpowiedni sektor obrazu.
Muszą być wesoła i pozytywna. Na mapie nie jest miejsce mroczne i ponure obrazy! Muszą być również w kolorze i głębokie, aby wywołać odpowiednie wrażenie. Warto dodać tutaj i czułość przy użyciu różnych tekstur, takie jak kamienie lub wełny.

Zacznijmy od środka, który powinien znajdować się marzenia o zdrowie. To jest miejsce dla Ciebie – piękny i szczęśliwy! Tutaj można umieścić obraz spektakularny ciała dziennika, które chcesz mieć. Pamiętaj, aby podpisać zdjęcie (w przeciwnym razie będzie jasne, co reprezentują), ale bez cząstki „nie”, a wyrazy „odchudzania” – noszą negatywną energię. Wskazane jest, aby korzystać z podpisów szczegółowych danych: data, kwota, warunki – jest jeszcze bardziej zmotywowany!

Sektor „Bogactwo” położony jest w południowo-wschodniej części mapy. Tam będzie można umieścić wszystkie zdjęcia przedstawiające swoje marzenia bogactwa materialnego: apartamenty, samochody, diamenty, nowa torbę i tylko pieniądze. To naprawdę gdzie znajdą Państwo pełną przestrzeń! Możemy zaproponować Ci zabawny pomysł treść tej branży: do wprowadzenia banknotów i farby na jej wymaganą liczbę zer. Dodaj podpis w duchu „na moim koncie w banku milion dolarów.” W przypadku innych przedmiotów podpisów może brzmieć tak: „Siedzę za kierownicą swojego nowego samochodu” lub „mam na sobie buty od Chanel”.

W sektorze poświęconej rodzinie – jest położony we wschodniej części karty – wybierz zdjęcia przedstawiające idealną rodzinę wyrozumiałość. To może być troskliwym mężem, posłuszne dzieci, szczęśliwych rodziców. Możesz wkleić tu zdjęcia, które pokazują szczęśliwe chwile swojego życia, a gdy twoja twarz świecące z radości.

Sektor „Kariera” znajduje się na północy mapy. To musi być wypełnione obrazami, które charakteryzują pracę swoich marzeń. Co robicie w takiej sytuacji? Co firmę? Można nawet ustawić harmonogram swojej karierze, przedstawiających po schodach i napisał na każdym z jego etapów kroki w postaci dat i miejsc. Można używać języka, takich jak „Ja prowadzę organizacji n”.

Dla sektora miłości, która znajduje się w południowo-zachodniej części zostały wybrane zdjęcia, które pokazują szczęśliwej pary i wszelkiego rodzaju romantycznych atrybutów: serca, walentynki, strzały, amorek, obrączki ślubne, etc. … Możliwe jest również, aby umieścić wszystko, co jest związane ze ślubem (szczególnie ważne dla samotnych kobiet), ponieważ sektor ten jest nie tylko miłość, ale małżeństwo. Podpisy muszą odzwierciedlać treść obrazów, na przykład, „na co dzień jestem bardziej jak facet”.

Na zachodzie znajduje się strefa przeznaczona dla dzieci i kreatywności. Lepiej jest, aby wypełnić zdjęcia szczęśliwych dzieci i obrazów, które odnosi się do całkiem you rodzaj twórczości. Na przykład, jeśli kochasz narysować (lub chcesz zacząć to robić), a następnie umieścić w tym zdjęcia z sektora Sztaluga, pędzle i farby. Przykładem podpisy do tych zdjęć można „malować piękny obraz” lub „Jestem otoczony przez moich cudownych dzieci”.

Sektor wiedzy i mądrości (północny-wschód) powinna zawierać wszystko, co jest związane z umysłem: Zdjęcia sławnych mędrców i ich cytowań, atrybuty cechy i umiejętności, które chcieliby Państwo nabyć. Nadaje się wszystko na temat pozytywnego myślenia, jak również świadectw i dyplomów potwierdzających, że masz wszystkie te kompetencje. Nie zapomnij, aby oznaczyć na górze coś jak „mogę łatwo rozwiązywać problemy matematyczne” lub „Mam wielką umiejętność pisania biznes planu.”

I ostatni sektor, położony w północno-zachodniej – w sektorze podróży i asystentów. Te dołączyć zdjęcia z licznych miast i krajów, w których chcesz odwiedzić. Tutaj można również umieścić zdjęcia tych osób, które uważają za swoimi pomocnikami lub patronów. Napisy można odczytać w następujący sposób: „. Chciałbym pojechać do Europy” „Mój Anioł Stróż przynosi mi szczęście” lub

Więc przygotuj mapę skarbów. Nie zapomnij zaktualizować go, gdy ten czy inny życzenie się spełni, albo jeśli nagle okazało się, że każdy sen nie jest twoje prawdziwe pragnienia. Jest to spowodowane energią – nie powinna stać. A w ogóle – im częściej odnosić się do swoich map życzenia, tym szybciej twoje marzenia zostaną spełnione.

Kilka słów na temat, gdzie umieścić pragnienia karty. Z jednej strony, to musi być stale na uwadze, aby wpłynąć na swoje życie, az drugiej – jest ukryte przed wzrokiem ciekawskich. To idealne miejsce w tym przypadku będzie to sypialnia lub drzwi szafy, widać za każdym razem kiedy go otworzyć i wybrać ubrania na dzisiaj. Jeśli twoja rodzina i przyjaciele mogą wyśmiać karcie, to najlepiej, aby to ukryć, a od nich – to przynosi negatywną energię w kolażu.

Na zakończenie chcę powiedzieć, że karta nie wystarczy chcieć to zrobić – jest to niezbędne do pracy każdego dnia. Co to jest praca? Musisz codziennie patrzeć na nią i wyobrazić sobie, że twoje marzenia, całkowicie zanurzone w obrazach. Więc dostaniesz dziewczynę z szczęśliwej przyszłości, która już tam jest. Praca ze swoimi uczuciami: przeżyć radość, szczęście, entuzjazm, otwartość, pasję, mimo wszystko są one prawdziwe życie!

load...