Jak zrobić ciasto kruche i będzie poprawnie współpracował z

Czy kiedykolwiek próbowałeś quiche Lauren lub akcji banoffi? Pierwsze danie – French Open ciasto nadziewane cebulą, boczkiem i serem. Po drugie – chrupiące flan z karmelizowanego mleka. Łączy zarówno tych wspaniałych potraw shortbread testo.Oglavlenie:

load...

Aby ciasto kruche jest prawidłowa, należy stosować się do pewnych zasad i poznać kilka sekretów, które omówię poniżej.

Sprawdzona receptura ciasta

Rekord:

 • Mąka pszenna – 500 g
 • Masło – 250 g
 • Eggs – 1 szt.
 • Sól, cukier do smaku

Przyniosłem standardowy zestaw składników, z którego można dostać się doskonałą ciasto. To kruche ciasto, które robię, ale to może być inna. W niektórych rodzajów jaj, a nie za pomocą wody z lodem. Niektórzy ludzie wolą wziąć tylko żółtka, a niektóre jedynie białka. Każda metoda daje wynik i będę zadowolony, jeśli starają się gotować nie tylko w mojej receptury, a może nawet wymyślić własne.

load...

Kiedy byłam mała, moja mama pracowała w sklepie z cukierkami. Powiedziała mi, że było bardzo zimno i nie mogłem zrozumieć, dlaczego. Dopiero po tych wszystkich latach, zdałem sobie sprawę, że tego zimnego rozumu. Jest to podstawowa zasada przy wytwarzaniu ciasta. Wszystkie składniki muszą być bardzo zimno. Z tego powodu, kruche ciasta uwielbia kobiece ręce – prawie zawsze trochę chłodniej niż mężczyźni. Dlatego muszę zanurzyć lodzie przed ugniatania ciasta.

Wyślij masło, jajka i mąkę do lodówki na co najmniej godzinę. Olej można pokroić w drobną kostkę i włożyć do zamrażalnika na 30 minut. Od tego wyniku będzie jeszcze lepiej.

Gdy wszystkie składniki są chłodzone, zaczynają szybko wprowadzać do ciasta. Wymieszać mąkę do dużej miski i połączyć je z masłem, szybko zaczynają masła wojny z mąki z palcami. Podnosi i szlifować je wraz z ręki, potem drugi garści, a inny. Więc do tego czasu, aż mieszanina będzie jak okruchy. Sól ta ściółki i trochę pomieszane, przenieść z powrotem do lodówki, bo Olej jest jeszcze trochę rozgrzany takich manipulacji. Pozostawić na 15 minut, a następnie dodać ubite jajko i delikatnie wymieszać łyżką lub rąk. Nie ma potrzeby, by zagnieść ciasto. Wystarczy połączyć wszystkie składniki i wszystkich. Jeśli dociśnij piasek jako ciasta drożdżowego, na kruchym tekstury po upieczeniu nie widać. Mieszać, wycisnąć wszystkie okruchy w dużej misce, przykryć folią i przechowywać w lodówce przez 1 godzinę.

Subtelności leczenia z „piasku”

W rzeczywistości, to jest wszystkie sztuczki, które trzeba wiedzieć o ciasto kruche. Będę dzielić kolejną parę obsługi tajemnice Sand:

 • Można rozwałkować kruchego ciasta, przykryć papierem do pieczenia, po obu stronach, z wałkiem do ciasta, aby rzucić go przez papier. Więc to będzie mniej błyszczeć na krawędziach.
 • Albo toczyć piasku w opaski, po schłodzeniu w lodówce przez około Kawałek polusantimetrovymi dyski i muszą być w kryciu w naczyniu do pieczenia. Następnie wystarczy wcisnąć palcami kawałki ciasta ze sobą tak, aby trzymać się razem.
 • Gdy ciasto jest rozerwana, może być przyklejona. Wystarczy zrobić małą poprawkę z kawałkiem ciasta i nacisnąć go palcami.
 • Przed pieczeniem ciasta lepiej zamrozić, więc nie wypacza się w piekarniku.
 • Jeśli gotować ciasto z nadzieniem, które nie wymaga pieczenia, piec ciasta oddzielnie. Kształt z ciasta umieścić pergamin i posypać ją do sucha fasola, ryż, soczewicę, lub, co gorsza, metalowych monet, i piec w piekarniku. Jest to tak zwany ślepy pieczenia. Kiedy ciasto jest gotowane – napełnić je farszem i podawać. Fasola i ryż są już nie nadaje się do gotowania, ale pozostawić je do następnego wypieku ciasta.
 • Pan wystarczająco dużo cieczy wypełniającej niewidomych po upieczeniu ciasto smaru z jaj i piec przez kilka minut. Od razmoknet ciasta pozostają chrupiące.
 • Sposobu gotowania i doskonałą surowego ciasta jest przechowywany w lodówce na około 2 miesięcy.

Jeśli gotować słodkie ciasto, po prostu trzeba dodać 100 gr. Granulowany cukier lub cukier puder w etapie mielenia mąki z masłem. Zawsze ciasto nieco podsolite, nawet jeśli kucharz słodkie. I nie zawaha się użyć suplementów: wanilia, cynamon, goździki, skórkę z cytrusów, kakao, świeżych ziół, pieprzu czarnego, ale to wszystko czego dusza zapragnie! Nie bój się eksperymentować, próbować ciągle robić coś nowego iw końcu uda.

Kruche ciasta pieczono w temperaturze 170-190 ° od 5-25 minut w zależności od grubości ciasta. 0,5 cm grubości ciasta piecze się około 15 minut, ale lepiej sprawdzenie wizualnie – powinien czerwienić.

Wiaczesław Pogorelyi

load...