Jak zorganizować ślub własnych? pomocnych wskazówek

Zawartość:

Ślub – to jeden z najważniejszych momentów życia. Jest to wielkie wydarzenie, które na zawsze pozostaną w pamięci, a każda para (a zwłaszcza panna młoda), żeby wszyscy uroczystość odbyła się na najwyższym poziomie. Dziś, wiele par zwracają się do usług agencji ślubnych, które są zaangażowane w organizację ślubu, jak mówią, od A do Z. Jednak profesjonalnych usług mają dodatkowy koszt. Taka młoda, a ich rodzice muszą wydać nie tylko na sukienkach, bankiet i innych składników ślub, ale również do organizatorów służby.

load...

I często, cena ta jest, delikatnie mówiąc, nieco zawyżone. Dlatego wiele par myśleć o tym, jak zorganizować swój ślub siebie i dlaczego w końcu nie zaryzykować? Po tym wszystkim, można było wszyscy nasi poprzednicy, samoorganizujące wesela, gdy żadna agencja, jednak jeszcze nie! I czym jesteśmy gorsze? Jednak zanim zaczniesz zrozumieć zasady przygotowania ślubu, spójrzmy na plusy i minusy tej opcji. Więc zalety:

 • Oszczędności budżetowe. Jak również pełną kontrolę od młodej pary na przygotowania;
 • Wtedy masz doświadczenie w przygotowaniu wesela. Kto wie, może się przydać w przyszłości.

Niestety, jest to plusy. A teraz wady:

 • Trzeba będzie wydać dużo własnego czasu i wysiłku;
 • Braku gatunków lub nawet brakiem doświadczenia w przygotowywaniu takich zdarzeń może rozwijać dość nieprzyjemną sytuację;
 • Niewykluczone siły wyższej;
 • Mają wszystko dojść do porozumienia we własnym zakresie;
 • Ilość zużytych nerwów i nic nie mówią …

Jeśli nie boją się trudności, i jesteś gotowy, aby rozpocząć organizowanie sobie ślub, należy pamiętać, że przygotowania do obchodów miesiąca jest praktycznie niemożliwe. Więc staram się nie spieszyć i dać sobie przyjemność z tego co najmniej trzech miesięcy, a lepiej jest, jeśli wszystkie sześć miesięcy.

Trzeba zacząć trening z badania ślubu wewnątrz. Rozmawiać z innymi małżeństw, odwiedź fora z tego tematu, dowiedzieć się, kto miał problemy i jak je rozwiązać, a więc danee. Dzięki tej komunikacji na żywo będzie można wykryć najmniejszy i zarazem ważne szczegóły przygotowań. Na przykład, żadna z agencji ślubnej nie wie, co kupić obrączki lepiej w drugiej połowie dnia, gdyż wtedy już trochę opuchnięte palce. Tak więc, nie będzie źle z wielkością.

load...

Teraz napisać przygotowanie ślubu przez sześć miesięcy. Dlaczego tak? Jeśli chcesz uzyskać naprawdę dobre didżejów, fotografów, nagrywanie wideo, piękny kawiarni, zauważ, że m mogą być bardzo napięty harmonogram, a miesiąc przed ślubem, trzeba nikogo nigdzie nie wejdzie. Tak więc, zaczynamy odliczanie.

 Sześć miesięcy przed rocznicą

Powiedzieć wszystkim o swoim zamiarze, za listę gości, pomysł dekoracji ślubnych, święto, przygotowanie scenariusza. Wiele rzeczy trudne? A kto powiedział, że organizacja ślubu na własną rękę – to proste? Ale ilu wspomnienia, a dla większości – to miłe. Jeśli chcesz wziąć ślub w dniu ślubu, należy zapytać, czy nie było wtedy święto kościół, który nie zrobić wesele.

Ponadto, nadal będzie dużo czasu, aby zmienić scenariusz, a jeśli będzie on nagle przestaje się podobać. A co najważniejsze – młodzi będą mogli w tym czasie, aby przekonać rodziców, że potrzebują właśnie taki ślub, które chcą, a nie to, co rodzice. I dowiedzieć się lista gości jest również pożądane, jak najszybciej. Po tym wszystkim, jeśli nie chcą zbierać na ślubie wszystkie semiyurodnyh krewnych, rodzice mogą poważnie obraził. Ale do czasu, który pozostaje przed ślubem, wszystkie obelgi mijają, a negatywne emocje zostać spalone.

W ciągu trzech miesięcy …

Nadszedł czas, aby złożyć wniosek do rejestratora, kupić pierścienie i wybrać świadków. Ci, którzy będą żonaty, a do wyboru świątynię i omówić wszystkie szczegóły uroczystości z księdzem.

Jest to czas, aby wysłać zaproszenia i i dowiedzieć się, kto może a kto nie może uczestniczyć w ślubie. Jeśli zastosujemy się do zasad etykiety, otrzymasz zaproszenie na ślub, goście powinni cię powiadomić. I, odpowiednio, będzie w stanie dostosować listę gości.

Teraz, zanim narzeczona jest warta najbardziej trudne i odpowiedzialne zadanie – wybór sukni ślubnej. Jeśli głowa jest nadal nie ma żadnych specjalnych pomysłów, rozpocząć przeglądając dzienniki i witryn w sukni ślubnej. Nie dokręcać z wizytą w sklepach. Jeśli nie uszyć sukienkę, a kupić, to jesteś przygotowany na to, że będzie trzeba jeszcze kilka razy przed ślubem, aby spróbować, aby upewnić się, że dobrze leży na ciebie. Nie należy również zapominać o akcesoria – torebki, bolerko, rękawiczki, tiary, welon i buty. Wszystkie z nich powinna być w zgodzie ze swoim stroju.

Kolejnym ważnym momentem w przygotowaniu ślubu – wybór toastmaster. Nie należy przyjmować pierwszy dostępny. Porozmawiaj ze wszystkimi kandydatami wyobrażenie o ślubie i wybrać ten, który będzie z wami „na tej samej fali”. Omów następnie ponownie skrypt i skorygować je razem. Jeśli są zaplanowane również drugi dzień ślubu, należy pamiętać i plan.

Trzy miesiące przed ślubem, i nadszedł czas, aby rozpocząć przygotowania do tańca ślubu młodych. Obiektywnie ocenić swoje umiejętności, siłę i złożoność tańca. Najlepiej jest rozpocząć treningi z choreografem wcześnie i radzić sobie z indywidualnym programem. Jeśli po ślubie masz zamiar udać się na miesiąc miodowy, to już rozpocząć przygotowania wszystkich dokumentów, zorganizować urlop.

Miesiąc lewo …

W tym czasie pan młody jest już ustalona z włosów, makijaż i manicure. Z wybranym stylista będzie musiał wyznaczyć próbę, aby sprawdzić, jak wszystkie wybrane trafi do narzeczonej. Ponadto, powinno być kilka razy, aby odwiedzić salon kosmetyczny przeprowadzenie oczyszczające zabiegi na twarz. Jednocześnie, można odebrać garnitur i buty do pary.

W tym samym miesiącu, aby odwiedzić wybraną balową: rozejrzeć, zastanowić się, jak udekorować pokój na ślub sam (ponownie, oszczędzając), decyduje się z pracownikami, gdzie i jak zostaną umieszczone tablice, które siedzą młodzi. Dekorowanie pokoju – nie najtrudniejszym zadaniem. Jeśli podejście twórcze i przyciągnąć znajomych, każdy z pewnością są w najlepszy możliwy sposób! Dekorowanie masę opcji: balony, żyć i sztuczne bukiety kwiatów, draperie, papieru lub tkaniny. Co najważniejsze, pokazać wyobraźnię.

Nie zapomnij o wystroju otoczenia ślubu. Jeśli masz możliwość wykorzystania jako kabin ślubne rodziny i przyjaciół – idealny. A jeśli nie, to samochód będzie musiał być zatrudniony. To pytanie, też muszą zdecydować, z wyprzedzeniem. I pamiętaj, aby zastanowić się nad trasie konwoju ślubu, a potem bez zamieszania.

Dwa tygodnie …

Bride potrzebuje więcej czasu, aby spróbować na strój i wybrać bukiet i oczyszczenie – boutonniere. Nawiasem mówiąc, mogą one być do czynienia z ich rąk lub ramion najbliższych przyjaciół (siostry, ciotki). Nie zapomnij zamówić bochenek i tort weselny. Jeszcze raz dokładnie sprawdzić listę gości, oddzwanianie Tamada, DJ, fotografa, i cieszyć się świąteczną menu.

To będzie bardzo miło, jeśli zrobisz krok po kroku plan działania na dzień ślubu dla młodej narzeczonej sam, wraz z upływem czasu i akcji. Wtedy na pewno nie bałagan i zapomnieć. A następnie oczyszczenie trafi nie tylko do rejestratora, a patrząc na planie, zobaczyć, że ma narzeczoną do podjęcia (wszystko może się zdarzyć w zgiełku sprzed ślubu).

Tradycyjnie przed ślubem wspaniałych kawalerskie i panieńskie. Dwa tygodnie przed wyjazdem jest bardzo właściwe. Ale w przeddzień obchodów jest lepiej zorganizować dzień odpoczynku. Idź do ulubionej kawiarni, spa, obejrzeć film, relaks i sen.

Oczywiście, wszystkie te małe rzeczy nie uchtesh, a wesele odbyło niezależnie organizowane na najwyższym poziomie, należy wziąć pod uwagę wszystkie niuanse uwzględniać wszystkie szczegóły, nawet najbardziej nieistotne na pierwszy rzut oka. Słuchać rad innych, nie odmówi pomocy przyjaciół i krewnych. I co najważniejsze – przypisanie dwóch lub trzech zaufanych ludzi, którzy będą kontrolować więcej i po prostu nie zapomnieć niczego.

Dopisek

A teraz po prostu wypisać wszystkie punkty – co i kiedy, kto i dlaczego.

 • Planować przygotowania góry za ślub, opisując co tydzień, który opuścił przed obchodami.
 • Natychmiast po narzeczona powiedziała „tak” może być przypisane, a data świętowania. Nie zapomnij zrobić listę gości, podyschu miejsce uroczystości, toastmaster, fotograf, DJ, i tak dalej.
 • Jeśli jest tam ślub, wstępnie zdecydować na wszystkie pytania odnośnie tego rytuału.
 • Przez dwa lub trzy miesiące, złożyć wniosek do sekretarza.
 • Przygotować zaproszenia i wysyłać je.
 • Dbać o procesji ślubnych – obciążenie go, a następnie wybierz projekt.
 • Jest to czas oblubienica wybrać sukienkę, biżuterię i inne akcesoria.
 • Kupić obrączki.
 • Rozwiązać problem z kumplami dla panny młodej i pana młodego najlepszych ludzi.
 • Czas panny młodej do kosmetyczka, wizażystka, fryzjerka.
 • Jeśli idziesz na miesiąc miodowy, a następnie odwiedzić biuro podróży z wyprzedzeniem.
 • Nie zapomnij o przygotowaniu tańca weselnego.
 • Nie mniej niż 2 tygodnie przed ślubem zrobić ciasta weselne i chlebów.
 • Druhny powinny już sporządziły plan odkupienia, aby przygotować zadania dla pana młodego, plakaty i inne rzeczy.
 • Zrób plan ślubu panna młoda i sama panna młoda.

To wszystkie główne elementy ślubu. Jeśli są one brane pod uwagę, to jest twój ślub, bez agencji interwencyjnej odbędzie się na najwyższym poziomie. Najważniejsze – nie martw się i dostać się razem. I wszystko można dostać! Miłość i szczęście się do Ciebie!

load...