Jak zorganizować rodzinnego biznesu: od pomysłu do dobrobytu finansowego

Jeśli mówimy o ścieżce, która prowadzi do idei nowoczesnej kobiety do stworzenia rodzinnego biznesu, w większości przypadków zaczyna się od wewnętrznego niezadowolenia i niezdolności do ich pełnego potencjału w miejscu pracy.

load...

Wszyscy mają tendencję do myślenia o swojej przyszłości. Zdemontować istniejące do tej pory sytuacji finansowej. Rozważyć zalety i wady istniejącego stanu rzeczy. I bardzo często ta analiza prowadzi do wniosku, rozczarowujące. Ktoś myśli, że przełożeni konfliktu nie może uzasadniać zapłacić ktoś chce dodać do swojej pracy to rodzaj innowacji, które jest sprzeczne z przyjętymi w przepisach spółki i kto szuka jeszcze dalej i uświadomić sobie, że jedynym sposobem, aby być prawdziwie niezależna i zbudować solidne podstawy finansowe daje własny biznes.

Należy zauważyć, że nie znajdzie się sam w swoich decyzjach. W dzisiejszych czasach coraz więcej dziewcząt i kobiet wolą pracować dla siebie, a co najważniejsze – skutecznie zawarte swoją decyzję w życiu. Szczególnie w przypadku wyboru tylko rodzinny biznes, twoi partnerzy będą najbliższe osoby: mąż, rodzice, bracia i siostry. A kto może pomóc lepiej niż zaufanych niejawnie ludzi?

Masz pomysł? Wyraził ją!

Jak w przypadku każdej innowacji, rodzinny biznes zaczyna się od pomysłu. A jeśli ty i twoja rodzina zdecydowali się połączyć swoje wysiłki, kapitał, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w celu osiągnięcia tego samego celu, trzeba dokładnie pracować przed rozpoczęciem otwierania własnej działalności gospodarczej. Najważniejsza w pierwszym etapie będzie pytanie „co robić?” I odpowiedź nie jest tak proste jak się wydaje na pierwszy rzut oka.

Najpierw musimy zastanowić się, jakie umiejętności posiadanych przez każdego z uczestników w przyszłości rodzinnego biznesu. Staną się podstawowy kapitał. Tak, tu nie ma żadnych zastrzeżeń. Załóżmy, że zawsze chciałem założyć własną firmę, co sprawia, moda i twoja rodzina ma projektant lub krawcem. A jeśli zacznie ściegu buty Pieman i ciasta piekarnik szewc, nic dobrego z tego nie wyniknie. Więc kierunek biznes powinien być wybrany na podstawie umiejętności, najlepiej poparte realnym doświadczeniem. Po tym wszystkim, chcesz, aby Twój biznes się rozwijać, a zatem konieczne jest ustalenie realistycznych celów. Ale nie wolno nam myśleć, że mając talent cukiernik, należy zapomnieć o nim i znaleźć firmę, budując na dyplom nauczyciela. W każdym przypadku. Jeśli jesteśmy pewni swoich umiejętności – idź do niego!

load...

Rekonesans

Kolejny krok – Badania rynku. Musisz iść na niego z usługi lub produktu, który będzie popyt, a zatem opłacalna. Tutaj, według specjalistów, wiele uczynić poważny błąd. Mianowicie, starając się zaoferować konsumentowi lub nabywca coś zupełnie nowego. Nie ulega wątpliwości, innowacje mogą pomóc, aby Twoje produkty lub usługi niepowtarzalny i rozpoznawalny. Ale! Aby ludziom zaakceptować i zrozumieć wartość wszystkich zalet produktu lub usługi, to zajmie czasu, ale nie można jeszcze sobie na to pozwolić. Po tym wszystkim, rodzinna firma jeszcze nie działa. Dlatego bardziej optymalny wybór towarów, które są poszukiwane na rynku, ale żeby coś z siebie w nim.

Na tym etapie, nie zaszkodzi będą zaznajomieni z doświadczeniem „doświadczony”. Praktyczne porady na ten temat można znaleźć w literaturze: książkę „Family Business” Kristiny Dzhons lub „zarządzanie gospodarką rodzinnym” SA Reznik może dać wskazówki co do pytań, które, nie mając prawdziwe doświadczenie w prowadzeniu rodzinnego biznesu, jest dość trudno odpowiedzieć. A jednak, w początkowym etapie tego przedsięwzięcia będzie wymagało od ciebie i członków zespołu większych kosztów swoich wewnętrznych zasobów. I najważniejsze, tutaj – aby móc wspierać się wzajemnie, spokojnie radzić sobie z kłopotliwych chwil. Po tym wszystkim, to jest teraz podwaliny stosunków gospodarczych między bliskimi przyjaciółmi. I należy spróbować na rozpoczęcie działalności gospodarczej, tak, że wspólne przedsiębiorstwo nie staną się źródłem konfliktu. Wręcz przeciwnie, należy dokonać jeszcze silniejsze więzi rodzinne i bardziej niezawodne.

Ze światem na sznurku. Szukamy kapitału do osiągnięcia marzenie

Każdy biznes wymaga nie tylko fizyczne, psychiczne i emocjonalne, ale także koszty inwestycji. To może wydawać się prozaiczne, ale sen z firmy rodzinnej trzeba bulić. Istnieje kilka opcji i możliwości.

Zacznijmy od najbardziej oczywiste. Jeśli członkowie twojej wspólnego biznesu staną się członkami swojej rodziny, uzasadnione jest, aby rozważyć możliwość udziału kapitału własnego w wartości początkowej. To determinuje konieczność rozpoczęcia ilość i podzielona przez wszystkich uczestników. Oczywiście, kapitał w branży muszą być prawidłowo wykonane. Jest możliwe, że niektórzy członkowie zespołu chcą wycofać się ze sprawy, a zatem należy wyraźnie wskazać, która część pieniędzy może on podjąć w tym samym czasie. Nawiasem mówiąc, na podstawie wstępnej zapłaty zostanie obliczona jako procent zysku, do którego każdy członek rodziny może ubiegać biznesu. Ale zanim zysk jest jeszcze daleko, i dlatego uważamy drugą opcję.

Jeśli jesteś razem z mężem lub siostra-brat rozpoczęcie działalności gospodarczej, ale chcą, aby stać się jedynym właścicielem firmy rodzinnej, to trzeba zrobić wszystko, aby ich własny kapitał startowy. Wziąć pożyczkę, jeśli nie występuje akumulacja. Lub uzyskać kredyt na rozwój małych przedsiębiorstw. I, przy okazji, niedawno władze lokalne nie wystawia takich pożyczek, ale także do ustalenia ulg podatkowych i preferencyjnych stawek za reklamy w lokalnej telewizji. A jeśli nie ma innego wyboru, można szukać pomocy ze strony władz lokalnych.

Co znajduje się w nazwie?

Innym ważnym zagadnieniem w początkowej fazie powstawania idei rodzinnego biznesu jest określenie formy organizacyjnej przedsiębiorstwa. Musisz zdecydować, co to jest: ZAO, OOO, SP. A jeśli pierwsza para dekodowania nieznanych skrótów, być może, tylko niemowlętom, ten ostatni będzie wymagać pewnego wyjaśnienia.

Nawiasem mówiąc, jest to forma organizacji przedsiębiorstwa (spółka nieposiadająca osobowości prawnej) i jest najczęściej używane i najbardziej popularne, jak, rejestrując się jako SP, płacisz podatki w ramach systemu uproszczonego. Podatek jest żart, „rekiny biznesu” – płacz, ale zapłacić. Tak, trzeba na samym początku, aby zrobić wszystko, co możliwe do płacenia podatków jak najniżej problemów. Zwłaszcza, jeśli niektórzy z członków rodziny nie mają dobrego księgowego i trzeba zatrudnić go na bok.

Pionu władzy, albo nic osobistego

Cóż, pieniądze zostanie znaleziony, pomysł spełnia wszystkie powyższe wymagania, biznes plan jest przemyślane w najdrobniejszych szczegółach. To może wydawać się proste, aby rozpocząć pracę, aby wcielić ten pomysł, na który tak starannie przygotowane i tak uparcie szukali, pokonując wszelkie przeszkody biurokratyczne. Ale tylko wtedy, powinien w szczególności wziąć pod uwagę wady i zalety rodzinnego biznesu.

Jeśli opierać się na faktach, a także w tym przypadku jest tylko jedno: w początkowej fazie, gdy firma rodzinna wymaga całkowitego zaangażowania, czasem nie generując znaczne zyski, tylko w pobliżu ludzie mogą ze zrozumieniem na pojawiające się problemy. Do pracy w trybie awaryjnym i dbać o dobrobyt wspólnej sprawy. Jednak po okresie formacji, każdy członek zespołu chciałaby otrzymać ze względu na to, jego zdaniem, dywidendy. W postaci zysków, na stanowisku kierowniczym lub w celu zaspokojenia własnych ambicji. To właśnie te różnice i może doprowadzić do upadku firmy. Ale wierz mi, to nie jest przerażające. Znany na całym świecie konfrontacji między dwoma korporacyjnych gigantów Adidas i Puma. Ale jest to konfrontacja dwóch braci Rudolf i Adolf Dassler, który popełnił błąd i przyniósł problemy rodzinne w branży. Że nie mają tych problemów, a nie tylko stracił, ale także wzmocnić więzi rodzinne doprowadziły do ​​rozkwitu firmy rodzinnej, trzeba nauczyć się być subtelny psycholog i wizjonerskiego lidera. Ekonomiści, między innymi, zaleca się przestrzegać kilku prostych zasad:

  1. Zainstalować zasilanie pionu. Twoja firma musi być jeden szef. I więzy rodzinne nie daje nikomu prawa członków rodziny do czynienia z pracownikami z pozycji mistrza. Podporządkowanie w relacjach biznesowych musi być obecny. Ale w tym samym czasie, to nie powinien mieć wpływu na stosunki w rodzinie.
  2. Bezpieczne obowiązki. Każdy członek zespołu powinien zrobić właśnie dziedzinę działalności, która odpowiada jego umiejętności i skłonności. Ale podział obowiązków jest konieczne z góry. I w odpowiedniej formie. Globalne problemy można rozwiązać z członków rodziny. Ale jeśli każdy „rozkwitać” trzeba iść do przodu ze wszystkich członków zespołu, doprowadzi to do upadku firmy. Nie rozcieńczać biurokrację Out of the blue, oznaczyć prawo każdego do rozwiązania bieżących problemów i określić własny zakres problemów, których rozwiązanie wymaga wspólnych dyskusji.
  3. Według wyczynach i nagrody. I umieścić go dokładniej, pozycja nie może zależeć od stopnia pokrewieństwa. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę rodzinę jako podstawowego składnika, twój fundusz złota. Niech wykształcenie i kompetencje będą główne wskaźniki. Nie faworyzowanie. Krytycyzm postęp zawodowego należy promować potraktowano bezstronność sfinks, niezależnie od obecności lub braku związku.
  4. Stosunek i zobowiązania usługa wymaga ustalenia w formie pisemnej. Jeśli zaangażować swoją rodzinę w rodzinnym biznesie, zwłaszcza w początkowej fazie przyczyniają się one jego udział w kapitale muszą być udokumentowane rozważyć wysokość odszkodowania w przypadku, gdy ktoś postanowi wycofać się z tej sprawy. Istnieją różne opcje. Albo zbankrutować, dostaje swoją opłatę, albo pozostawia je, przenosząc prawo cię kontrolować. Ale w tym przypadku należy rozważyć o kwotę dywidend oraz okresu rozliczeniowego. Konieczne jest, aby omówić i udokumentować okres, w którym inwestor zostanie zwrócony jego wpłaty.
  5. Tygodnik „burzy mózgów”. W każdym razie taki czy inny sposób, są pytania i nieporozumienia. A w celu wykrycia ich w czasie i zdecydować, wziąć regułę trzymać cotygodniowe spotkania, gdzie każdy może wyrazić swoje problemy. Jesteś menedżerem, a w Twoich rękach „Zdrowie” w przedsiębiorstwie. Wiadomo, że lepiej jest, aby ostrzec kłopotów niż radzić sobie z komplikacjami.
  6. Świeże pomysły. Istotną wadą rodzinnego biznesu jest tajemnica, izolacja. Jeśli ten proces nie coś nowego, bardzo szybko swoją działalność przynieść „dusić”. Spróbuj nauczyć się z doświadczeń innych, korzystać z pomysłów innych ludzi i uczyć się na błędach innych. Jego zawsze masz czas, aby trochę.
  7. Kariera dla młodzieży. A wspólne właściciele błędem rodzinnego biznesu staje się niemożliwe kariery dla młodego pokolenia. Pamiętacie informacje dotyczące czynów i korzyści, i starają się dać szansę młodszym członkom rodziny na objęcie stanowiska zgodnie z ich umiejętności, wiedzy i edukacji, a nie w zależności od czasu pracy dla Ciebie.

Rozpoczęcie działalności gospodarczej razem z bliskimi, pracodawcami, oprócz typowych problemów dla wszystkich początkujących, napotykają na dodatkowe trudności. Według ekonomistów, to staje się przyczyną powolnego rozwoju rodzinnej firmy w naszym kraju. Z trzech firm, rodzin opartych tylko jeden przeżyje. Ale jeśli nauczysz się znaleźć wspólny język i czytając nasz artykuł, będzie starać się unikać oczywistych błędów, swój mały rodzinny biznes w czasie, może również stać się ogromna korporacja, przekazywane w drodze dziedziczenia.

Najważniejsze – nie zapomnij, że nie zysk nie może cię uszczęśliwić, jeśli przynieśli niezgody w rodzinie. A nie korporacja nie jest warta ciepłe i pełne zaufania relacje między rodziną i najbliższymi.

load...