Jak zmienić swoje życie: szuka nowej pracy

Zawartość:

Jak się czujesz o swojej pracy? Ledwo tolerować? Albo, co gorsza, po prostu nienawidzisz? Jeśli tak, to nie jesteś sam. Według statystyk, aż osiemdziesiąt procent ludzi pracujących zastanowić się nad faktem, aby zmienić swój zawód. To niesamowite, prawda? Okazuje się, że zdecydowana większość ludzi w naszym kraju nie lubią swoją pracę. Ale to, co jest najbardziej interesujące, ponieważ nawet profesjonaliści są poszukiwane na rynku pracy nie zawsze są zadowoleni z faktu, że stale trzeba wykonać. Ale praca zajmuje znaczną część naszego czasu!

load...

Ale tylko niewielu może zrezygnować z faktu, że obecnie mają (niskie płace, szef-tyran, zazdrośni koledzy, wymagających klientów). Dlaczego tak? Większość z nas jest przekonana, że ​​jeśli zostawimy jej nienawistne pracę, potępiamy się do ubóstwa lub istnienia głodu. I nikt nie myśli o tym, że dla nowych perspektyw i możliwości progu spodziewamy się radykalnie zmienić nasze życie.

Musisz się zastanawiać: czy jest sens, aby pozostać w pułapkę, wykonując to, czego nienawidzisz? Kiedy czujemy, że nie mamy wyboru, życie jest pokryty odrobiną beznadziejności, która zamienia się w aurze katastrofy. Pomyśl, kiedy ostatni raz wstał ze szczęśliwym uśmiechem na twarzy w poniedziałek? Lub czekając na koniec weekendu, aby ponownie robić to, co mu się podoba?

Strach – przyczyna wszystkich niepowodzeń

Boi się wilków – w lesie, aby nie iść! W czasach kryzysu, gdy występują pewne redukcje, strach zwycięża wielu. Nasi koledzy i przyjaciele są ciągle dyskutować gehenny jednego lub drugiego z jego przyjacielem. Z jakiegoś powodu, są one kilka miesięcy nie mogli znaleźć przynajmniej mieć jakąś pracę. Kobieta dobra pozycja znaleźć wiele trudniejsze. Zgodnie z pracodawcą, na początku będziesz chciał mieć kilka trójką dzieci, a do tego będzie naturalnie odejść na urlopie macierzyńskim. Jeśli dzieci są małe, będziesz ciągle siedzieć w szpitalu z nich. Ci czterdziestki? Wybacz, wiek nie jest taka sama. Musimy młodych pracowników, którzy przyniosą świeżość i nowość.

load...

Ale mamy rodziny, które potrzebują naszego wsparcia, aby zapłacić rachunki, kredyty, i ewentualnie długu. Tu chcąc nie chcąc, myślę: „Nie mogę zmienić rodzaj działalności Nigdy uzyskać bardziej prestiżową pracę nienawidzę ten post, ale ja po prostu uwięziony Gdybym tylko nie dostać zwolniony!.!” Zaczynasz dzieje się w jego głowie wiele opcji, i doszli do wniosku, że wszystko jest bezużyteczne.

Chodzi o ciebie? Następnie trzeba zadać sobie kolejne pytanie: czy strach zniknął, nie będzie czuć się tak beznadziejna? Można być szczęśliwszym? Załóżmy, że można poradzić sobie ze strachem. Po tym wszystkim, to naprawdę nie jest tak trudne, jak się wydaje na pierwszy rzut oka.

Nauki, aby poradzić sobie ze strachem

Jak zmienić swoje życie, jeśli jesteś przerażony o przyszłości? Tylko do przodu, a nie krok wstecz! Gdy pojawi się przezwyciężyć lęk lub problemów natychmiast zacząć działać – i strach będzie stopniowo rozproszyć. Jeśli twoje uczucia są związane z pracą, tym bardziej trzeba zmienić coś w swoim życiu. Po tym wszystkim, to jest bardzo zagrożona. To jest po wszystkim, utrzymanie, a ich utrata może mieć wpływ na wszystkie aspekty życia.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nie masz zbyt dużego pola manewru. Dodatkowo, osoby, które są stale w poszukiwaniu siebie, pracodawcy nie bardzo lubię. W rzeczywistości, można całkowicie an_2ować sytuację bez szkody dla ich reputacji w tym samym czasie. Oto kroki, które należy zrobić w ramach przygotowań do przejścia do innej pracy:

 • Ocenia swoją sytuację finansową

Ostrożnie przeglądu stanu swoich finansów dzisiaj być w pełni świadomi długu, trwałych, wartości miesięcznych wydatków i dochodów. Jeśli dług jest, to zrobić plan dla szybszej spłaty. Znaleźć sposoby, aby zmniejszyć swoje wydatki i rozważyć sprzedaż niektórych aktywów, bez których czas może zrobić. Dowiedz się, jak nie kupić więcej niż aktualnie potrzebują. Dotyczy to także produktów i przedmiotów i biżuterii.

 • Przygotuj się do tymczasowej utraty wartości i tworzyć rezerwę

Spróbuj utworzyć zapas pieniędzy, które pomogłyby falę cię aż do znalezienia innej pracy. Minimalizacji kosztów i zacznij oszczędzać tam, gdzie to możliwe. W niektórych przypadkach konieczne jest nawet do sznurka i zabrać dodatkową w niepełnym wymiarze godzin. Tworząc taką rezerwę, można wzmocnić swoją pewność siebie i pozbyć się strachu przed utratą poprzedniej pracy. Nawiasem mówiąc, eksperci zalecają, aby uchylenie każdego miesiąca do dziesięciu procent ich dochodów. Tak, na wszelki wypadek. Jeśli mieszkasz skromnie, pierwsze dwa lub trzy miesiące, nie czujesz silną brak finansów.

 • Analizować pracę

Ocenia swoją obecną pozycję, wszystkie jego wady i zalety. Spisać na papierze – że naprawdę go nienawidzę, że jest tolerancyjny, a nawet podoba. Notować wszystko w pewnych szczegółach – to pomoże Ci lepiej zrozumieć, jaki rodzaj działalności jest bardziej odpowiednie.

 • Określić optymalną równowagę pomiędzy pracą a domem

Najważniejsze – aby móc priorytet. Pomyśl o tym, czy w związku z pracą, aby zmienić cały sposób życia? Może chcesz zwolnić więcej czasu dla rodziny, przyjaciół i hobby? Lub chcesz zmniejszyć stopień odpowiedzialności swojej nowej pozycji, więc będzie mieć moc komunikowania się w kręgu rodzinnym? Lub, wręcz przeciwnie, starać się realizować swoje ambicje, aby dostać więcej pieniędzy (na przykład, dziecko jest zaangażowana w Jeździectwo, golf i tańca towarzyskiego, a chcesz zapewnić mu wszystkie konieczne)? Zdecydować, co jest najbardziej wartościowe, aby rozważyć to wszystko przy szukaniu nowej pracy. Nie chcesz być rozczarowany w przyszłości w nim.

 • Najpierw ocenić swoje umiejętności zawodowe

Aby dostać dobrą pracę płatną i trzeba mieć pewien poziom profesjonalizmu. Co można poprawić w siebie, aby być konkurencyjnym na rynku pracy? Można nabyć dodatkową wiedzę i umiejętności? Spróbuj to zrobić w pierwszej kolejności. Zapisz się na zajęcia wieczorne. Dobrze, jeśli istnieje potrzeba, aby przejść praktyki. Dzięki temu można sprawdzić, czy naprawdę stać na taki zawód.

 • Zacznij poszukiwania innej pracy

Jeśli naprawdę mógłby podjąć decyzję o zmianie miejsca pracy, a następnie postępować, aby szukać dla niej teraz. Po mądrzejszy wysłać CV do innych firm, o ile jeszcze nie opuścił swoją dawną pozycję. Być może znajdziesz ją szybciej niż gdybyś już na wolnym chleba. W tym przypadku nie trzeba doświadczyć trudności finansowe.

Idź do biura pracy, odwiedzić różne strony internetowe, aby znaleźć pracę, wyślij to starannie przygotowane CV. Poinformować wszystkich swoich krewnych, przyjaciół, znajomych, sąsiadów, którzy szukają nowego miejsca. Pozyskać ich wsparcie informacyjne. Czasami „word of mouth” działa znacznie lepiej i szybciej.

 • Myśleć pozytywnie

Może to brzmi banalnie, ale trzeba przestać narzekać życia. Boi się być rozczarowany? W czym problem? Wokół pełno innych zadań, w których będzie można realizować się. Najważniejsze – aby czekać na zmiany. Skupić się na pozytywnych, to jest. Nawet w swojej niekochanej pracy mogą znaleźć plusy.

Tak, masz możliwość, aby przejść do nowego etapu w swoim życiu, sprawiają, że pozytywna zmiana. A twój poprzedni post dał wam pewne doświadczenie i przydatne umiejętności. Przerwać błędne koło lęku i pesymistycznych myśli i zacząć myśleć o przyszłych usprawnień. Rano, spędzają sesje obrazowania w tym prezentują się pracujących w dobrego i kochanego pracy. Staraj się unikać kontaktu z negatywnymi ludzi, którzy są zdolni do każdej ołowiu w depresję.

Naucz się an_2ować siebie

Myślę, że rzeczywiście zmienić swoje życie nie jest takie proste? Ale tysiące ludzi codziennie udowodnić w inny sposób! Biorąc pod swoje ręce an_2ę nad sytuacją, od razu czuć, że strach stopniowo znika. Nie będziesz już ochoty chip drewna w burzliwym wirze, gdy będą one same stają się mocno trzymać kierownicę w dłoniach. Tylko Ty możesz zdecydować, gdzie iść. Gdy nie jest jeszcze trochę nadziei może niech swoje przemyślenia w lepszą przyszłość. Będziesz mógł zmienić sytuację. Nawiasem mówiąc, nie jest dobrą wiadomością: dziś jest dobry dzień, aby rozpocząć!

Jak stać się konkurencyjne w świecie

Udziału w wywiadzie – jest to pierwszy krok do której niewielu odważy. Ale oczywiście, to nie wystarczy. Musisz zrobić wszystko, co możliwe, aby wybrać spośród tysięcy innych takich wspaniałych, inteligentnych, pięknych pretendentów. Nie zapominaj także, że trzeba do pierwszych sześciu miesięcy lub rok, aby utrzymać się na powierzchni. Jak to zrobić?

 • Udziału w szkoleniach

„Jak zmienić swoje życie?” – Pytasz. Być najlepszy od reszty, a następnie wszystkie drzwi będą otwarte. W tym przypadku, nie starają się pochwalić ich talentów. Zostały one zauważone przez innych. Musisz wykazać swoje poglądy: „Chcę się uczyć i dzielić się doświadczeniami,” zamiast „I – idealna, a Ty – a. Nicość”

Jeśli uważasz się za niezastąpioną specjalistę, który wie wszystko, a może nie – nie można nawet znaleźć pracę. Wysoka samoocena i ambicja – dobry, ale pracodawcy potrzebują ludzi, którzy nigdy nie spocznie na laurach. Pomyśl o tym, kto będzie wolał: człowieka, który jest ciągle odkrywania czegoś nowego, lub osobę, która opowiada o swoich zaletach, bez ich potwierdzenia w rzeczywistości.

 • Rozwijać perspektywy

Dawno minęły czasy, gdy praca została podjęta po przestudiowaniu streszczenia. Teraz trzeba przejść przez kilka testów, na podstawie której kierownik rekrutacji podsumowuje. Tak więc, na przykład, duża firma poprosił trzy pytania do kandydatów. Jak umieścić żyrafę (lub innych małych stworzeń) w lodówce. Jak umieścić słonia? A jeśli nie jest to zbiór zwierząt, którzy go nie dokładnie przyjść? W pierwszym przypadku okaże się, czy dana osoba jest w stanie myśleć poza pole w drugim – jest to logiczne, w trzecim – dobrze, gdyby miał pamięć.

Nie wiesz, zostaniesz poproszony dokładnie te same pytania w wywiadzie. Ale musisz być przygotowany na to, że swoje CV nawet nie spojrzeć i zostać poproszony, aby powiedzieć nam zrobić coś niezwykłego. Codziennie zwiększając swoją wiedzę, rozwiązywać zagadki i krzyżówki, grać w szachy, czytać wiadomości (ale nie żółty Press). W przyszłości, to jest przydatna.

 • Wybór odpowiedniego środowiska

Powiedz mi, kim są twoi przyjaciele, a powiem ci, kim jesteś! Aż się może wydawać niegrzeczny, ale starają się pożegnać z przyjaciółmi, przegranych. Jak zmienić życie, mimo przeszkód? Zacząć komunikować się z ludźmi sukcesu, które zajmują dobre pozycje. Nic dziwnego, że mówią, że ręka rękę ciepły. Ale niestety, ale komunikacja w naszym świecie – to wszystko. Bez nich, trzeba siedzieć w biurze Sekretarza przez kolejne pięć lat. I tak (pod patronatem znanego biznesmena lub urzędnika), które będą pobierane raz szefa wydziału.

Idealnie, jeśli znajdziesz kogoś, kto był w stanie odnieść sukces w obszarze, w którym chcesz, aby w pełni zrealizować swój potencjał. Uwierz mi, będzie uczyć się dużo, jeśli chcesz zobaczyć w twoich oczach. Najważniejsze – nie starają się wydawać lepiej niż jest. W przeciwnym razie wynik będzie zupełnie przeciwieństwo.

Gdzie znaleźć połączenie? Na seminaria, konferencje i spotkania. Wybrani ludzie nie przegap okazji, aby nauczyć się czegoś nowego, rozwinąć świat i znaleźć przyjaciół, którzy myślą tak jak oni. Ale uważaj! Wracając spróbować spojrzeć szacunku. To jak social club – tutaj dozwolone tylko ci, którzy spełniają wszystkie wymagania i standardy. Jeśli przyjdziesz do starej garnitur, odpowie w sposób losowy, zacznie trzymać się wszystkich problemów, wystarczy umieścić na zewnątrz drzwi.

 • Zacznij czytać książki

Wszystko pomyślny i tworzą osoba dużo czytać. Starają się nauczyć wszystkiego, a nie tylko w odniesieniu do specjalizacji. Klasyka, ekonomia, polityka, filozofia, psychologia – są zainteresowani w wielu rzeczach. Powiedzieć: „Chcę zmienić siebie i swoje życie na lepsze.” Musimy działać. Każda informacja może być przydatna w życiu. Ponadto, ludzie, którzy przeczytali tysiące książek, z pewnością wie, jak wyrazić swoje myśli, umiejętnie budować zdań, nie popełniać błędów podczas pisania.

 • Obiektowy język

„Ile języków znasz, tyle razy jesteś człowiekiem” – A. P. Chehov. Obecnie, oprócz polskiego, trzeba posiadać przynajmniej po angielsku. Jeśli jesteś w stanie swobodnie wyrażać się w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim lub włoskim, będzie mieć pierwszeństwo w pierwszej kolejności. Chcesz zmienić życie: znaleźć prestiżową pozycję, aby wyjechać za granicę, etc.

Tak więc, na początek to, aby oglądać filmy bez tłumaczenia, czytać książki i czasopisma w językach obcych. Ale nie dać się ponieść nauczać. Jeśli nie ma praktyki, teoria nie jest przydatna. Nie można powiedzieć, nawet najbardziej zwykłych zwrotów. Maksymalnie czego się nauczyli, to ortografia.

Teraz, gdy wiesz, jak zmienić swoje życie. Oczywiście, nie wystarczy powiedzieć „chcę”. Musimy działać, a nie siedzieć na kanapie, marzy o stanowisku CEO. Luck uwielbia ryzykowne, śmiałe i energicznych ludzi, którzy przed niczym nie zatrzyma.

load...