Jak zmienić siebie i swoje życie na lepsze

Zawartość:

Jest tam wiele porad o tym, jak poprawić siebie, swoje życie, jak zmienić los, w końcu. Ale nie tak wiele można znaleźć wyjaśnienia, co trzeba zrobić, aby zmienić swoje życie na lepsze. Nawet jeśli jesteśmy bardzo zadowoleni, zwykle chto-nadal niepokoi nas: los kogo do krewnych lub przyjaciół, poczucie niepełnego osobistego realizovanna, zmian w życiu, które są poza naszą kontrolą, niezadowolenie z przeszłości lub żałuję o tym lub tym wyborem, który mieliśmy do czynienia w obecnym, troski o możliwości zachorowania lub nawet strachu przed śmiercią.

load...

Można wyliczać długo; każdy ma swoje własne powody do obaw, które ostatecznie sprawiają, że czujemy niezadowolenie z siebie i swojego życia. Czasami po prostu nie wiem, co zrobić, aby znaleźć wyjście z trudnej sytuacji, lub po prostu zacząć ignorować problem, zatem „konserw” go. Ale nierozwiązany problem sprawia, że ​​czujemy nieszczęśliwe lub niespełnione, nawet jeśli nie zdają sobie sprawy z prawdziwej przyczyny reklamacji.

Chcemy zaoferować możliwość tworzenia własnego planu rozwoju osobistego. Przy opracowywaniu tego planu, myślisz o tym, co Twoje życie nie jest zadowolony z wami i co chcesz zmienić siebie. Możliwe jest, że nie można zmusić do przeprowadzenia planu sporządzonego przez całość; Najprawdopodobniej trzeba będzie odwołać się do jednej pozycji w czasie, ponieważ każdy z nich daje do myślenia.

Znać się

Każdy z nas ma dwa „ja”, „ja”, które – jak sądzimy – naprawdę jestem, a „ja idealne”, chcielibyśmy być. Wszystko o tym, co będziemy mówić dalej, skierowany jest tak, że można mieć jak najwięcej bliżej do ideału – albo zmieniając się prawdziwe lub rewizji swoje ideały, albo starać się zmienić i jedno i drugie. A wraz z tą zmianą i swoim życiu. Oceń siebie na poniższe pytania, a następnie zacząć pracować nad konkretnymi problemami zidentyfikowanymi, powodując Ci najwięcej obaw. Oto, co trzeba zrobić, zaczyna pracę nad:

load...
 • Po pierwsze, poznanie siebie. Pomyśl o tym, co masz i jakie są słabe atuty. Co cię motywuje? Co jest w stanie zachwiać? Czy są jakieś powody, które sprawiają, że chcesz zmienić siebie lub swoje życie? Dlaczego jesteś w pewnych sytuacjach zachowują się w taki czy inny sposób? Dobrym samoanaliza Jest to świetny sposób, aby rozpocząć zmiany w sposobie rozwoju osobistego. Będziesz mieć świadomość, gdzie nie wykorzystać w pełni swój potencjał, a gdzie może trzeba nauczyć się kontrolować siebie.

  Jest bardzo trudno cokolwiek zmienić, dopóki nie rozumiem, co napotkał błąd. To jest to samo, że aby udać się w podróż, nie biorąc mapę i zaplanować plan trasy. Skąd wiesz, dokąd idziesz i że otwiera się przed swoimi oczami, jeśli nawet nie mają pełnego obrazu terenu, gdzie jesteś? Więc tutaj: zamiar poważnie zmienić swoje życie, dowiedzieć się najpierw, kim jesteś i co możesz zobaczyć siebie w przyszłości.

 • Po drugie, wierzę w siebie. Głównym warunkiem jest w stanie zmienić coś w sobie – to jest dobra samoocena. Jeśli nie wierzysz w swoje możliwości, nie wierzę, że siła, aby zmienić swoje życie, to nie będzie się działo. Nabierają pewności siebie, albo po prostu nie dać sobie szanse na sukces, a twoje życie pozostanie taka sama.
 • Po trzecie, chcesz zmiany. Wierzymy, że można coś zmienić, oczywiście, bardzo ważnego. Ale to nie wystarczy. Nie mniej ważne jest także naprawdę chcą. Prywatne motywacja jest niezbędna, aby zapewnić sobie niezbędną wolę, bez których po prostu nie można pokonać podjąć niezbędne kroki dla planowanych zmian.

Pięć kroków do nowego życia

Po celowo analizować swoje życie i siebie, gotowy, aby rozpocząć pracę nad nimi. Jak poruszać się w kierunku planowanych zmian? Można zachowywać się jak artysta, który pracuje z materiałem, że ma pod ręką. Widział, na przykład, garncarz, kawałek gliny, szacuje się, że to wystarczy dla dobrej filiżanki, wziął i ukształtował ją. Ty, jak artysta, można kierować inspiracji, chwilowej inspiracji, natchnienia. Ale taka praca opiera się na intuicji i uczuć, ma bardzo wysokie ryzyko – wynik zależy od umiejętności artysty, począwszy od jego talent i jakość ma dłonie na materiale. Może okazać się, arcydzieło, a może przeoczyć coś bardzo, że nikt nie potrzebuje.

Jeśli porównamy dzieło pracy artysty, to lepiej przyjąć metody pracy prawdziwego mistrza. Nie kieruje się chwilowego natchnienia i nie tworzy z tego, co okazało się być przydatna. Ten mistrz rozważa swoją przyszłą tworzenia, dzięki czemu szkice, a następnie starannie dobiera materiały, a dopiero potem zaczyna tłumaczyć pomysłów w czyn. Tylko w takim przypadku można mieć pewność, że w produkcie końcowym nie poleci do kosza. Druga opcja, choć bardziej na ziemię, a na pewno nie tak romantyczne jak pierwsza metoda, ale ma znacznie większe szanse na sukces.

Więc zacznij swoje pierwsze kroki w swoim nowym „ja”:

 • Krok pierwszy: Zdecyduj, kiedy i co można zmienić. Czasami trzeba sprawdzić, czy były jakieś nierozwiązane kwestie i problemy, które mogłyby kolidować z naciskiem na nowe plany. Zadaj sobie pytanie: czy jest coś ingerować poczęte? Nadaje się, czy nadszedł czas na zmiany? Czy jesteś gotowy na tę zmianę i wysiłków w celu ich wdrożenia?
 • Krok drugi: Sprecyzuj swoje cele. Jakie są wasze priorytety? Co chciałbyś dostać w końcu? Co chcesz osiągnąć? Sformułować konkretne cele. Ale nie zapominaj, że cele nie są wykute w kamieniu: kiedy zaczynają się zmieniać i rozwijać jako osoby, można zmienić lub nawet „break” je i budować nowe cele, które staną się bardziej widoczne jak wasz osobisty wzrostu. Pod jednym warunkiem: celem powinno być doprowadzi Cię do przodu, ale nie robić postępy.
 • Krok trzeci: Plan, plan, plan! Teraz masz listę celów i aby je osiągnąć, należy zaplanować działania zmierzające do zmiany cech jego osobowości, a jednocześnie i ich życiu. Opracować jasny plan. Pomyśl o wyniku końcowego i zaplanować sobie pytanie: „W celu … muszę zrobić …” To pomoże zbudować zaufanie do siebie i służą tej samej karty w drodze, którą już zna.
 • Krok czwarty: Kontynuuj. Praca z planem, należy wykonać niezbędne czynności, aby zmienić status quo.
 • Krok piąty: Nie odwrotu. Wykonaj przynajmniej trochę planowana cię, ale robi to regularnie. Są uzgadniane z planami, zapytać o znaczenie priorytetów, doprowadzając je zgodnie z planami, jak zaczniesz czuć, że rośnie.

Co można temu zapobiec?

Już zaczęła pracować nad sobą, nawet jeśli przed chwilą przeczytaniu tego artykułu. Zrobisz wielki krok, jeśli tylko analizować siebie, swoje życie, swoje potencjalne cele. Ale zawsze, kiedy zaczynają żadnych zmian zaczynają się pojawiać i przeszkody. Niektóre z nich zostaną wyeliminowane przez siebie, a niektóre mogą wykraczać poza kontrolą. W żadnym wypadku nie należy się bać i zrezygnować. Po prostu bądź przygotowany na to, że nie będzie bardzo łatwo zmienić. A jeśli uprzedzony, a następnie, jak mówią, jest uzbrojony. Więc, co może powstrzymać ciebie:

 1. Stres. Jeśli twoje życie jest już zbyt napięta, a następnie z początkiem stresu może tylko pogorszyć zmiany. Więc podjąć wszelkie środki, aby zapewnić, że usuwanie nadmiaru napięcia. Należy zwrócić szczególną uwagę na zdrowy styl życia.
 2. Brak pewności siebie. Znaczenie wiary w siebie mówiliśmy. Być może jest to bardzo Pierwszą rzeczą, którą trzeba zmienić w sobie. Weź wszystko, czego potrzeba, aby poprawić samoocenę i zaczynają postrzegać siebie w nowym świetle. Wierzymy, że można zmienić swoje życie. Możesz mieć dużo pracy; ale to, co można zrobić dla siebie, to lepiej nie nikt inny!
 3. Kolejnym aspektem, który spowalnia lub zatrzymuje proces zmian w swoim życiu – to brak motywacji. Bez motywacji jest to bardzo trudne do przezwyciężenia przeszkody, które można napotkać. Znaleźć przekonujących argumentów, dlaczego trzeba iść dalej. I spotkać się dla każdego osiągnięcia, bez względu na to, jak małe.
 4. Chaos w życiu. Czy to zbyt wiele nieprawidłowych zmian należą wasze dni? Czy można ustawić szereg zadań, chwytając za realizację jednego lub drugiego? Pozbyć się chaosu i skoncentrować się na rzeczywistych priorytetów pomoże Ci zaplanować.

Pracy nad sobą i nigdy nikt nie był łatwy. Ale świadomość, że Twój sukces życie jest zbudowany przez własnymi rękami, inspiruje i otwiera nowe i nowe horyzonty. Więc proszę być taka sama odwaga i cierpliwość, i zaczynają stawiać pierwsze kroki do ideału!

load...