Jak zaufać ludziom bez uszczerbku dla siebie?

Zawartość:

Ufać ludziom, czy nie – to kwestia bardzo kontrowersyjna. Każdy z nas ma swój własny punkt widzenia na to: ktoś uważa, że ​​nie można tego zrobić w każdym przypadku, ponieważ oszukany, i którzy, przeciwnie, uważa, że ​​wszyscy. Prawda jest najprawdopodobniej gdzieś w środku, a może nawet z boku. Spróbujmy je znaleźć?

load...

Czym jest wiara?

W ogóle, zaufanie – to pozytywna cecha ludzkich relacji. Jej istota polega na tym, że jesteśmy pewni, że osoba, której ufamy, przyzwoity i życzliwy. Z mniejszym lub większym pewnością możemy przewidzieć jego zachowanie, a prognoza ta wydaje się bardzo, bardzo pozytywne. Ale to wszystko raczej abstrakcyjne słowa. W życiu zaufanie to jest zawarte w tym, że możemy polegać na tym zaufaniu. Jeśli potrzebujemy pomocy, ochrony i wsparcia, masz pewność, że będziemy je otrzymywać. Prawdopodobieństwo zdrady, niechęci czy nawet jakiegokolwiek złego czynu w relacji zaufania zmierza do zera.

Zaufanie – bardzo delikatna sprawa. Aby go zbudować, trzeba dużo cegieł i złamać jedno wystarczająco gesty, po którym mówisz do siebie: „No, wszystko! Teraz już na pewno nie ufa ludziom!”. Czasami te przestępstwa są tak poważne, że aby odzyskać zaufanie do tyłu nie jest możliwe. I to jest bardzo smutne, ponieważ relacja pozbawił go może nie być kompletna. Bez zaufania niemożliwej prawdziwej miłości, przyjaźni i szczęścia – opierają się one na zdolność do otwarcia się na drugiego człowieka i stać się przez to luki.

Jak przywrócić zaufanie w swoim życiu?

Bardzo często ludzie, dla których miejscowe kwestia zaufania, już negatywne doświadczenia intymności: ranią, rzucanie, oszukani i zdradzeni. Zgadzam się, po tym, że nie chcą ufać nikomu w ogóle! Jednak zdarza się, że lubisz i nie oszukiwać nikogo, ale ufa nikomu nie chce. Jednak, aby stworzyć wokół siebie zaufanie znowu może – po prostu chcą tylko to! Cóż, szczerze mówiąc, zrobić kilka kroków w tym kierunku. Aby nauczyć się ufać ktoś konkretny i ludzie w ogóle, będą następujące wskazówki:

load...
  1. Odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego nie ufasz ludziom. Być może jest to jakiś traumatyczna sytuacja lub ustawienie, przyswojone od dzieciństwa. Pierwszym krokiem do rozwiązania problemu – to zawsze jej świadomość. Dlatego starają się zrozumieć, co cię powstrzymuje.
  2. Czego boisz się najbardziej? Po tym wszystkim, nie są postrachem się zdrady i podstępu, a ich konsekwencje, lub co za tym stoi. Na przykład, zmieniła mojego męża. To po prostu fakt. Ale dla ciebie to znaczy, że nie kocha cię bardziej, nie chce być z tobą razem, dlatego trzeba rozwodu. I, obawiając się, że nowy człowiek cię zmienić, tak naprawdę boją się go i lubię rozstanie z nim. Wyjaśnić swoje obawy i spojrzeć im w oczy – tak staną się mniej imponujące.
  3. Zidentyfikować tych ludzi, którzy nie mają zaufania. Być tak oczywiste w swoich wnioskach. Wiele kobiet ma instalację „wszyscy ludzie – dranie, więc nie należy ufać.” Ale to jest fundamentalnie błędne, ponieważ wioślarstwo jeden rozmiar dla wszystkich, aw rzeczywistości wszyscy ludzie są różni (w tym ludzi). Jest to normalny mechanizm poznawania świata, ale bardzo często uniemożliwia nam bycie szczęśliwym. Jest to konieczne, aby zmienić takie instalacje na betonie – „Nie ufam jej ex” zamiast „Nie ufam ludziom,” niech będzie
  4. Pomyśl o tym, kim chcesz być najprostszym sposobem, aby zaufać. Na pewno w tym gronie będzie jednym z twoich przyjaciół i krewnych. Jeśli masz już pełne zaufania relacje z nimi – dobrze, to masz już pozytywne doświadczenia. Jeśli nie – śmiało! Aby coś zmienić, trzeba coś zrobić.
  5. Myślę, że może wzmocnić zaufanie matki. To może być jakiś rodzaj umowy, na przykład, nie mów nikomu o swoich tajemnic. Może to mieć pozytywny wpływ na wzajemne zaufanie, takich jak poczucie bliskości i jedności z taką osobą. Zabezpieczyć swoje pozytywne doświadczenia z ufnością do następnego.
  6. Czy wolno wszystko. Nie od razu zacząć ufać wszystkim. Po pierwsze, powiedz nam sprawdzony przyjaciel pewnego sekretu. Wtedy zaczynają niech chłopakiem kilka razy w miesiącu do nocnych połowów z przyjaciółmi. Następnie spróbuj zrobić jakiś porządek, nie pytając o wypłatę zaliczki z góry. Zwracaj uwagę na starannie wyników. Niestety, można oszukać, i to jest fakt. Najważniejsza jest zdolność do dystrybucji prawdopodobieństwo takiego oszustwa na wszystkich ludzi.
  7. Spróbuj otoczyć się z czymś pozytywnym. Czytać dobre historie o dobrych ludzi. Oglądać filmy ze szczęśliwym zakończeniem. Mniej komunikować się ze złymi, agresywnych i podejrzanych ludzi, ponieważ często niedowierzanie umowy z nimi. Kiedy nauczysz się ponownie zaufać innym, będzie można spróbować nauczyć je robić to samo. Angażować się w miłości – ona zawsze pozytywny wpływ na stan psychiczny, a także dobrą ilustracją faktu, że świat jest pełen dobrych ludzi.
  8. Aktywnie korzystać z pozytywnych postaw i myślenia. Staraj się myśleć o rzeczach i wydarzeniach w pozytywny sposób, na przykład, „Świat jest tylko i życzliwy” lub „ta osoba będzie zachowywać się przyzwoicie.” Powtórz te instalacyjne kilka razy dziennie, a miesiąc później mają większego wpływu wpływów.
  9. Wymyślić własnego „bezpieczeństwa”. Można oszukać, ale nie trzeba narażać się atakowana i wtedy poważnie narażony na ten! Tworząc biznes porozumienia z osobą, spróbuj oznaczyć je wszystkie możliwe obszary problemowe swojego handlu. Dziewczyna z prośbą o pomoc, myślę o 2-3 awaryjnej, tak że w przypadku, może rozwiązać swój problem. Ale w związku z mężczyzną nie zapomina o siebie i niezależność, że nawet jeśli coś pójdzie nie tak, zawsze będziesz sama w domu. W końcu, co powiesz sobie nigdy nie zawiedzie!

load...