Jak zasadzić ananasa w domu i spotkać się w 2017 roku z nowym zielonym domowych

Stół noworoczny tradycyjnie powinien „wybuch” na następny rok w rodzinie panował gastronomiczną obfitość. Egzotyczne owoce – swego rodzaju święto skórkę końcowego dotyku, kompletowanie uroczysty posiłek. Najbardziej przydatne z nich – ananas, bogaty w mikroelementy, witaminy i substancje, które pomagają przyspieszyć proces trawienia. Ponadto, ten wspaniały owoc może dać Sylwestra nowego zielonego domu „zwierzę”. Tak, teraz już wiesz, jak zasadzić ananasa w domu i wybrać mądrze do ogrodu owoce na oknie.

load...

Zawartość:

Tajemnice wybór dojrzałych ananasów

Do nowej zielonej rezydent „urodzonego” silne i zdrowe, trzeba „materiału rozmnożeniowego” wysokiej jakości, co oznacza, że ​​nie można pomylić z wyborem owoców. Jednak wysiłki będą opłacać sowicie, jak dojrzałego ananasa – to nie tylko okazja, aby rozpocząć na parapecie nowej „zwierzę”, a deser, podstawą do przygotowania smacznych sałatek i dań mięsnych. Tak, że trzęsie cennych informacji o stanie oraz z okazji zabawy i smaczne Nowy Rok.

Tak, jak zrozumieć, co owoce dojrzałe, świeże, nie zepsute i smaczne? Można to zrobić poprzez dokładne badanie góry „fartucha” i zapachu. Cena tego egzotycznego owocu także mówi wiele. Zatem znaki „prawo” ananasa:

load...
 1. Zielone i zdrowe zieleni. Zwiędły wierzchołek wskazuje, że owoc przez długi czas były w sposób, co oznacza, że ​​Najprawdopodobniej oderwał jeszcze zielone. Oprócz kontroli wzrokowej wierzchołków, należy użyć innego triku. Spróbuj wyciągnąć jedną z liści. Okazało się? Tak więc, czas dojrzewają owoce. Jeśli nie może – niedojrzałe owoce, nie jest wart zakupu. Zdarza się, że liście od góry przy najmniejszym spadku ciśnienia siebie. To zły znak, co oznacza, że ​​owoc jest zepsuty. Nie wolno do tego zepsuć traktują cię świąteczny nastrój, szukać innego sklepu.
 2. świeża skórka. „Futro”, ciało schronienia, można powiedzieć wiele. Po pierwsze, to nie powinny być zielone, na puszce – nie jest żaba. Po drugie, nie ma brązowe plamy, oznaczający początek gnicie owoców. Po trzecie, po kliknięciu „odezhka” Owoce powinny być twarde, ale nie twarde. Po czwarte, nawet dźwięk jest ustawiony. Stuknij w „płaszcz”, jeśli dźwięk jest pusta, nie ryzykować, najprawdopodobniej, owoce zgniłe lub zjełczałe. Podczas gdy dźwięk dzwonka wskazuje „poprawności” z ananasa.
 3. Zapach. Niektórzy ludzie uważają, że ostrzejszy zapach, dojrzałe owoce. Mylą się. Z dojrzałych owoców powinny pochodzić ledwo zauważalne, delikatny smak.

Warto zwrócić uwagę! Ponieważ cena wpływa na jakość ananasa? Możesz być zaskoczony, ale bezpośrednio. Tanie kosztów wskazuje, że owoce dostarczane do krawędzi trybie najtańszym transportu. Po tanie – tak długo, na statku. Dlatego owoce zostały załadowane na zielono statku. Drodzy same ananasy są zazwyczaj dostarczane do samolotu, więc mamy nadzieję, że te „goście” z krajów zamorskich dojrzałe i smaczne, a także nadaje się do sadzenia.

Krok numer 1 – Przygotowanie gruntu

Najlepszym rozwiązaniem – jest kupić gotową ziemię do sadzenia bromeliads. Przy czym ta kompozycja ma pH w zakresie 4-5, tak, że poprzez glebę wnika doskonale jak woda i powietrze. Jeśli – hodowca domu z doświadczeniem, można tworzyć własne gleby, przy użyciu jednej z następujących receptur:

 1. Take 1 część piasku, 2 części arkusza mielony, brzoza trociny, torf, 3 części gleby murawy. Wszystko wymieszać i na parze lub praży w piekarniku. Naturalnie, gleba powinna być dopuszczone do ostygnięcia.
 2. Take 1 część torfu, ziemi darń i piasku i 2 części humus (liść). Zamieszać i przenieść do garnka. Warstwa górna (3 cm), aby połączenie piasek z próchnicą w równych proporcjach.
 3. Piasku rzecznego (najlepiej – duże), a mieszanka torfu (1:1 ). Składniki na kilka dni przed ananasa sadzenia zalać wrzątkiem.
 4. Krok numer 2 – wybór i układ

  Pot. Udana „narodziny” nowego zielonego „mieszkańca” nie potrzebują bardzo duży „domu”. Aby rozpocząć umieścić go w naczyniu o objętości około 600 ml. Zbiornik nie może być zbyt płaska lub wąskie. Koncentrować się na górnej części owocu. Średnica garnka powinna być tylko nieco większa niż wielkość „sadzonek”.

  Naturalnie, należy preferować do glinianych garnków, ale można użyć plastikowego „dom” dla ananasa, co najważniejsze, na dnie otworu było.

  Jak przygotować garnek? Jeśli to nie jest nowy, a następnie umyć, usunąć resztki wygnańców swoich zakładach. Następnie spód (kilka centymetrów) obejmowały odwadnianie. Top napełnienia można wytworzyć sposobem opisanym na powierzchni. Zatrzymaj się na kilka centymetrów do krawędzi garnka. Wszystko – miejsce dla nowego zielonego „członka rodziny” jest gotowy!

  Warto zwrócić uwagę! Według statystyk, jest on najlepiej przyjmować ananasy sadzone wiosną i latem. Dlatego, jeśli zdecydujesz się na zielone „Pet” w zimie, zakład zapewnia niezawodność dwa szczyty, jeden, że można dokładnie zaczęło.

  Krok numer 3 – przygotowanie szczytach ananas

  Aby otrzymać „baby” ananas potrzebne końcówki lub pęk liści, które jest ozdobione owocami. Istnieją dwa sposoby uzyskania „materiału rozmnożeniowego”.

  Skręcanie metody. Można zauważyć, że górna część owocu trochę luźne, jeśli jest, oczywiście, dojrzałe. Nie bój się wkręcić do góry aż do pełnego oddzielenia od owoców, to pójdzie do obu z nich dobre. Wystarczy chwycić wiązkę liści ręcznie, należy ją usunąć i zagłębień. Otrzymasz „sadzonki” z małym macierzystych.

  Blaty Crop

  Niektórzy twierdzą, że cięcia wiązką blaty łatwiejsze. Można to sprawdzić na własnym doświadczeniu.

  Jedyną rzeczą, która w tym przypadku, na pewno będzie trzeba usunąć cały miąższ równomiernie, w przeciwnym razie „łodygi” zgniją, a nie stać się niezależnym roślin.

  Przygotowanie sadzonek

  Sprawdź, czy cięcia mięsa, a następnie usunąć pąków korzeniowych (felgi lub krosty wokół osi), a następnie dolny rząd liści – tak, że dno najlepszych kilku centymetrów została dokładnie wyczyszczona. Wyjątek stanowi tylko do brązowego głównego, która może znajdować się w pobliżu stacji bazowej. Potem przyszła „sadzonka” potrzebują do wyschnięcia na kilka dni, taki krok będzie zapobiegać gnicie i pomaga leczyć „rany”. Może być umieszczony w górnej części pustego i suchej szybie lub zawieszony na sznurku w odosobnionym miejscu.

  Kiełkowanie korzeniom

  Niektórzy hodowcy amatorzy przesunąć końcówkę do ziemi natychmiast po wyschnięciu bazowych. Można do nich dołączyć. Tymczasem powodzenie biznesu w tej wersji jest wątpliwa. Być może po raz pierwszy zostanie zwolniony, ale możliwe jest, że podejmie wszystkie 3 próby. Dlatego perestrahuytes – niech korzenie rosną, a następnie zajmuje się sadzeniem.

  Dla wyrastające korzenie potrzebują pojemnik (można użyć zwykłego szkła) i wodę. Opuścić górną część wody tak, aby trzpień był objęty 4 cm. Ustawić pojemnik w odosobnionym miejscu, bez przeciągów i ekstremalnych temperatur. Zmieniać wodę co kilka dni, aż pojawią się korzenie.

  Warto zwrócić uwagę! Niektórzy hodowcy domu twierdzą, że korzenie pojawiają się szybciej jeśli używasz naczyń z ciemnego szkła lub plastiku.

  Wideo: wybór owoców i przygotowanie do lądowania górną

  Krok nr 4 – lądowanie

  Zasadzić ananasa w środku garnka nie duży otwór – do 3 cm średnicy, nieco większy niż rozmiar „cięcia”. Wlać do szczyptą rowka węglu, będzie chronić korzenie przed gniciem. Wzdłuż obwodu przesuwać kilka patyków. Wszystko – można umieścić końcówkę korzeni, aby zaludnili ziemię dołków. „Baby” jest ustalana między słupkami za pomocą liny.

  Teraz trzeba posypać wodę i topy, i gleby, a następnie w miarę możliwości na pokrycie „sadzonka” słoik lub jego część plastikowej butelce. „Babe”, aby przenieść do ciepłego (nie mniej niż 25 stopni) i jasnym miejscu.

  Sześć tygodni później zakład będzie się zakorzenić. Sprawdź, czy wszystko poszło dobrze, można w prosty sposób. Pochyl zielony „zwierzaka” na boku. Czujesz opór? Tak, masz swój własny „na żywo” ananasa. Woda go raz w tygodniu, oczyścić z opadłych liści, nawozić i tym podobne, a następnie po 3 latach egzotycznych „gość” zacznie kwitnąć.

  Instrukcja video: jak wyhodować ananas

  Teraz wiesz jak zasadzić ananasa w domu, więc w 2017 roku pojawi się nowa „mentora”. Szczęśliwego Nowego Roku!

load...