Jak zarządzać czas i wejść dziennie 48 godzin

Aby dowiedzieć się, jak zarządzać czasem, napisał wiele książek – są one często nazywane korzyści z zarządzania czasem. Niestety, produkty te często są zazwyczaj pisane przez ludzi, którzy nic nie wiedzą o tej kwestii – po prostu rzetelnie wypełniać swoje opłaty, próbując sprzedać książkę do jak największej liczby ludzi. Ale wskazówki, jak zarządzać czasem, nie chce usłyszeć od homebrew psychologa lub nieudanej kierownika sprzedaży, a odbyło się w życiu człowieka.

load...

Zasady efektywnego zarządzania czasem jest wiedzieć nie tylko dla początkujących, ale także karierowiczów gospodyń domowych (zwłaszcza młodych matek!). Dlatego w tym artykule zebraliśmy najbardziej skuteczne i metody udanych ludzi w danej dziedzinie pracy – polityków, przedsiębiorców, kierowników projektów, marketerów, muzyków, etc ….

9 kroków do Time Management

„Czy można zarządzać czasem?” – nie zdziwiłbym się, gdyby ta kwestia została zadawane w jednym z fantastycznych opowieści. Ale one są bardzo prawdziwych ludzi, dla których staje się ważne do zrobienia w swoim życiu, jak wiele interesujących i przydatnych rzeczy można. Tak, jak zarządzać czasem?

Etap 1

Zaplanuj swój dzień

Jest udowodnione, że jeśli spędzić piętnaście minut na przygotowanie się do dnia pracy, to zaoszczędzić około dwóch godzin czystego czasu. Pamiętaj, że plan – to nie jest jakaś tam zakodowane ramki, dla którego nie może wyjść – to tylko pożądany kontur dla nadchodzących wydarzeń. Wszystko, co w życiu może być: a przyjaciel jest późno, praca nad projektem zostanie opóźniony lub nagle zdecydować, że bardziej pilna jest praca w tej kwestii. Że nie masz pracy obejmujących wszystkie ręce i poczucie, że nie masz czasu, żeby cokolwiek pamiętać „złotej zasady ludzi sukcesu”: malować tylko 60% swojego czasu, a pozostałe 40% rezerwę na nieprzewidziane lub nagłych przypadkach. W przypadku, gdy nie pojawiają się takie rzeczy, trochę czasu na trening, samorozwoju lub rozrywki.

load...

Etap 2

Priorytetów i zwracać uwagę tylko na rzeczach ważnych dla Ciebie

Jest to główny sekret, jak zarządzać czasem. Gdy już zdecydujesz się na plany na dzień, trzeba zdecydować, co zrobić w pierwszej kolejności, a które – w drugim. Można próbować dzielić wszystkie firmy na cztery grupy:

  • Ważne i pilne;
  • Ważne i nie pilne;
  • Nieważne i pilne;
  • Nieistotne i nie pilne;

Jeśli rano nie jest najbardziej produktywny czas, aby rozpocząć dzień nieistotnych ale nagłych przypadkach. Kiedy doszedł do host dla spraw ważnych i pilnych, takich jak spotkania z klientami lub pisania raportu. Nawet jeśli nie można zrobić wszystko, co zaplanowaliśmy, najbardziej ważne i pilne do zrobienia, a to przyniesie Ci satysfakcję.

Etap 3,

Konsolidować podobne zadania w jednostkach roboczych

Na przykład, w godzinach porannych można spotkać się z ludźmi – klientami, współpracownikami i przełożonymi, a w drugim – do pracy z dokumentami. Pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, który można spędzić na „zanurzenie” w każdego rodzaju działalności i przyzwyczaić się do niego. Jednak upewnić się, że jednostki te nie są zbyt opóźniony – jeśli pół dnia do angażowania się w działalność powtarzalnych, to będzie zbyt monotonna i zmniejszyć wydajność.

Etap 4

Użyj zasad aktywnego wypoczynku

Inne – niekoniecznie sportowe (choć może się okazać, że). Istotą tego święta – aby przełączyć uwagę i aktywność zmian. Zbyt długo skupić się na czymś jednym męczące, więc każda godzina pięć minut przerwy zorganizować małe. Co najważniejsze, zrozumieć, że reszta – to nie wypad do sieci społecznościowych i odzyskanie sił i energii. Zrobić ćwiczenia, spacer, przekąskę – ale nie zapomnij, aby zmienić sytuację w tej sprawie.

Krok 5

Ustalenie konkretnych terminów ich wszystkich przypadkach

Niewyraźne granice takie jak „wkrótce” lub „Potrzebuję trochę więcej czasu” zniechęcić i zmniejszenia efektywności swoich działań. Zamiast tego, jest to bardziej wyraźnie artykułować problem i ustalić zasady dla siebie – „I potrzebujemy kolejnego czterdzieści minut” „zrobić” lub piątej Ponadto, punktualność pomoże Ci żądać tego samego od innych, że będzie kolejnym ważnym wkładem w jaki sposób zarządzać czasem.

Krok 6

Skupić się na własnych celów życiowych

Wszystkie poprzednie porady, można wyrzucić do kosza w przypadku, gdy nie wiesz, czego chcesz od życia. Czynił listę tego, co jest dla ciebie ważne i co chcesz osiągnąć. I starają się zrobić coś, co będzie przybliżyć Państwu swoje cele. Przy planowaniu transakcji, należy zadać sobie pytanie: „Czy to przybliża mnie do mojego celu?”. To pomoże Ci znaleźć rzeczy, które możesz zrobić automatycznie, ale oni naprawdę nie potrzebują.

Krok 7

Nie być rozproszony przez wszelkiego rodzaju drobiazgi

Kolega w pośpiechu, aby podzielić się z wami świeże pomysły, przyjaciel prosi o radę, a nawet ICQ ekran miga bez przerwy? Nic dziwnego, że w tych warunkach jest mało masz czas. Jeśli dodamy do tego typowego rodzaju amortyzatorów czasu na surfowanie po Internecie i rozkładanie pasjansa, będzie przerażony, ile godzin zmarnowany! Aby zrozumieć, jak zarządzać czasem, spróbuj na jeden dzień co godzinę, aby napisać wszystko, co zrobiłeś, aż do pięciu minut. Następnie należy obliczyć, ile czasu spędziłem na produktywnej pracy, i jak dużo tracisz nic. Będzie to dobry przykład i naprawdę wstrząsnąć cię.

Krok 8

Duży obiekt podzielony jest na mniejsze

To może być bardzo trudno zmusić się do rozpoczęcia adres jest trudny lub bardzo ambitne zadanie, zwłaszcza jeśli wynik jest opóźniony w czasie. Na przykład, pisząc dyplom – to ciężka praca! Ale jeśli spróbujesz podzielić go na mniejsze zadania, taki cel nie jest być zbyt drogie: najpierw napisać konspekt, a następnie zlokalizować literaturę, a następnie spróbuj napisać rozdział w ciągu kilku dni, etc. … Bo po każdym etapie pojawi się wynik, będzie subiektywnie łatwiej radzić sobie z tym problemem. I nie będą spędzać dużo czasu próbując zmusić się do radzenia sobie z nim.

Krok 9

Nie dokręcać podejmowania decyzji

Oczywiście, aby myśleć o tym, co nie. Ale z kolei proces decyzyjny niekoniecznie przewlekłe. Jeśli masz jakiekolwiek problemy, prosimy skorzystać klasyczna metoda racjonalnego: napisać wszystkie możliwe opcje na kawałku papieru, wymienić wszystkie plusy i minusy. Nie zapomnij, aby rozważyć swoje uczucia i skłonności (jesteśmy jeszcze dziewczynką i nie może pracować wyłącznie na logice). I podejmować decyzje, które będą najbardziej korzystne. Być może na początku będzie wydawać się daleki od ideału, ale najważniejszą rzeczą jest to, że możesz zacząć robić coś zamiast siedzieć na ziemi.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu, nauczyłeś się, jak zarządzać mój czas. To nie jest tak trudne i mało prawdopodobne, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Postaraj się włączyć do swojego życia tylko część tych zaleceń – a zobaczysz o ile bardziej stajesz się w stanie nadążyć! A jeśli używasz wszelkie wskazówki? Wtedy masz duże szanse stać się najbardziej skuteczne i najszczęśliwszą kobietą w Polsce kilka lat!

load...