Jak zaparzyć zieloną herbatę

Zawartość:

Nie będziemy się powtarzać, i mówić o korzyściach płynących z zielonej herbaty. Co jest naprawdę istnieją! Jak o tym mówi, a nadwaga z nim są napędzane i przedłużyć młodość i różne choroby są leczone. Tak, jest. Tylko tu o korzyściach płynących z czymś każdy zna i jak napar z zielonej herbaty jest znany wielu.

load...

Ale naprawdę herbata faktycznie skorzystał, korzyści z niej musi być umiejętnie usunięty. A jeśli uważasz, że codzienne picie herbaty wrzącą wodą z kranu, i worek zielony (nawet najdroższe) herbata ograniczy swoje wolne rodniki i metabolizm doprowadzi do normy, to jesteś głęboko w błędzie.

Na zielonej herbaty muszę specjalnego podejścia i zaparzyć ją – całą naukę. Oczywiście, nauczył się sztuki tradycyjnej ceremonii parzenia herbaty (jak w Japonii czy w Chinach), to nie będzie. To musi być przeszkolony długo i ciężko. Ale tutaj na zasadach parzenia zielonej herbaty rozmawiać. Tym bardziej, że zasady są łatwe do nauczenia. Więc zacznijmy.

Co to jest zielona herbata?

Na początek przyjrzyjmy się funkcji zielonej herbaty. Wielu ludzi wierzy, że zielona herbata – specjalny wybór krzewu herbacianego. Jednak tak nie jest. Zarówno czarny i zielony (a nawet białe i żółte) mogą rosnąć (cud!) Na tej samej herbacianego krzewu. I tylko rzecz w etapach wzrostu krzewu oraz metod przetwarzania herbacianych liści.

Podobnie jak wszystkie rośliny, bez wyjątku, krzew herbaty rośnie, a w procesie wzrostu rzuca coraz więcej nowych nerkę. Młode pąki z trzema lub czterema liśćmi nazywane są uderzenia gorąca i to od nich przygotować najdroższe i elitarną herbatę. Z krzewu herbacianego bardziej imponujące rozmiary (w średnim wieku) zbieranie liści do produkcji tańsze, ale nie najbardziej niskiej jakości herbaty. Ale stary liści herbacianych krzewów są wykorzystywane jako surowce tanie i najczęściej herbata, która dumnie zwanego duży liść.

load...

I dalej to zależy od technologii przetwarzania. Jeśli liście herbaty lub herbaty pąki szybko wyschnąć, wynik jest zielona lub biała herbata. Jeśli liście są fermentowane, uzyskany czarny, żółty, czerwony i niebieski herbatę. Proces fermentacji zachodzi utlenianie substancji biologicznie czynnych, które tracą swoje właściwości użytkowe (aktywność biologiczną). Ale zwiększone stężenie garbniki, które są uznawane na całym świecie jako substancje rakotwórcze.

Teraz już rozumiem, dlaczego zielona herbata ma działanie przeciwzapalne, przeciwrakowe i przeciwutleniacz? Po prostu maksymalnie chronić substancje biologicznie czynne (na przykład, w zielonej herbacie witaminy C jest dziesięć razy więcej niż czarny). Ale czarna herbata jest łatwiej wyodrębnić wszystkie zachowane w składniki odżywcze – wypełnione wrzącą wodą i gotowe! Zielona herbata daje im ciężko, więc trzeba zaparzyć ją w przebiegły. To, co staramy się nauczyć.


Właściwa wody

Na dobre i „prawo” zielonej herbaty trzeba miękką wodę. Zatem, woda z kranu (z różnych zanieczyszczeń) nie nadaje się do zaparzania herbaty. Jak rozwiązać ten problem? Po pierwsze, miękka naturalna woda można kupić. W sklepach łatwo znaleźć butelkowanej wody źródlanej lub wody artezyjskiej. Po drugie, możliwe jest, aby zmiękczyć i woda, która wypływa z kranu. Może być filtrowane za pomocą filtrów w rodzinie, ale jest możliwe, aby zrobić inaczej.

Wlać wodę w plastikowej butelce i umieścić je w zamrażarce. Woda zaczyna zamrożenia ścianek butelki, a gdy lód na ścianach będą dwa centimetric wlać z butelki wszystkie zamarzniętą wodę. Niech stopić pozostały lód i używać stopu wody do zaparzania herbaty.

Właściwa herbata

Prawidłowe czajniczek do zielonej herbaty – to podgrzać czajniczek. Go ogrzać, wystarczy zalać wrzątkiem. Zimna herbata zajmie część ciepła z wody do warzenia piwa, a zepsuje pierwszy napar: Elementy użyteczne śladowe i olejki eteryczne po prostu nie mają czasu, aby wyróżniać się z liści herbaty.

Idealne czajniczek do zielonej herbaty powinien być glina. Gliny będzie parzonej arkusza na „oddychanie”, a ponadto nie jest chemicznie obojętne i również zatrzymuje ciepło. Oprócz gliny czajniczek do zielonej herbaty nadaje porcelana, ceramika i szkło, chociaż oddychać spawanie nie jest już w stanie. A w każdym razie nie brać do zaparzenia herbaty zielone czajniki metalowe lub plastikowe.


Właściwa ciepłej wody

Właściwie nie mówić o wrzątkiem. Jeśli chcesz, aby prawdziwie uzdrawiającej napój, woda nie powinna być podana do wrzenia (wrzenie odbywa się w stu stopni Celsjusza). Więc ile jest to konieczne do podgrzewania wody? Wystarczy podgrzać do dziewięćdziesięciu pięciu stopni. Jest oczywiste, że stoisko z termometru nad czajniczek nie będzie, więc dowiedzieć się, jak określić optymalną temperaturę dla zewnętrznych znaków.

Temperatura dziewięćdziesięciu pięciu stopni (prawie wiek i prawie wrzącą), to jest, gdy dolna część pęcherzyków czajnik zaczyna rosnąć, to znaczy, pozostawiając tlenu. W tym momencie zdjąć miskę z ognia i niech woda ostygnie trochę. Idealna temperatura wody do zaparzania zielonej herbaty – z sześćdziesięciu do dziewięćdziesięciu stopni. Zbyt gorąca woda nie jest tak dużo zepsuje smak i aromat herbaty, ile będzie zniszczyć składników odżywczych.

Prawo proces

Zatem, woda i czajniczek są gotowe, teraz trzeba zrobić herbatę wszystkich zasad:

  • Czysty suchy łyżka wlać zavarnik w zielonej herbacie. Wypełnij fusów wodą i natychmiast spuścić tę wodę.
  • Następnie wlać do ilości pulę wody. Ile wody wlać? przybliżony stosunek – łyżeczka liści na niepełnym szklance wody, ale dokładny stosunek jest zazwyczaj podany na opakowaniu herbaty.
  • Przykryć czajnik i niech napar herbaty na odpowiednią ilość czasu: jak długo to trwa do warzenia, jak podano na opakowaniu. Ale jeśli takich instrukcji nie, a następnie moczyć herbatę przez około trzy minuty. Jeśli napar z zielonej herbaty zbyt długo, rozpocznie się gorzki smak i sprawiają, że po raz kolejny nie jest już możliwe.
  • Teraz, wlać herbatę do filiżanki. Jeśli przygotowujesz kilka porcji herbaty (dla niektórych ludzi), napełnić kubek powoli, równomiernie, w kółko. W ten sposób można zapewnić, że wszystkie filiżanki będzie taki sam smak, a tym samym stężeniu. I cieszyć się przyjemną i pożyteczną herbatę.

Pomocnych wskazówek

  1. Wiem, że zielona herbata może być parzona kilka razy. Każdy spawanie „wyciąga” z herbata coraz więcej składników odżywczych. Ile razy można zaparzyć zieloną herbatę? Optymalna ilość zaparzania zielonej herbaty – trzy lub cztery razy.
  2. Podczas zaparzania nie jest prowadzona przez kolor herbaty. Herbaty z różnych odmian mogą mieć różne kolory – od jasno do bursztynowego miodu.
  3. Nigdy nie pij zimnej zielonej herbaty (w każdym przypadku, w celu odzyskania). Zimna herbata traci swoje dobroczynne właściwości.
  4. Przechowywać suchy zielonej herbaty w opakowaniach hermetycznych nieprzezroczystych (puszki, drewniane pudełka). Nie należy używać do przechowywania torby papierowe i pudełka: oni herbata traci swój smak.
  5. W celu zwiększenia korzyści herbaty, dodano trochę cukru w ​​nim – zwiększa ilość rozpuszczalnych w wodzie, glikozydy, które pomagają oprzeć przeziębienia i wzmocnić odporność organizmu.

Teraz, że znasz zasady parzenia zielonej herbaty. Jak pić zieloną herbatę? Zaparzyć herbatę jak najwięcej jak można pić. Pij herbatę gorącą lub ciepłą. Pić herbatę z mlekiem lub z cukrem (nie jest zabronione). I pić do syta! Zapraszamy na kawę i dobre zdrowie!

load...