Jak zaoszczędzić swój budżet domowy prawidłowo

Zawartość:

Za mało pieniędzy? Wczoraj został zapłacony, natychmiast zapłacił rachunki, a teraz trzeba kupić przepustkę do tramwaju? W tej sprawie, niestety, wiele z płci pięknej wiedzą z pierwszej ręki. Ale nie martw się! Jeśli trochę wysiłku, obliczyć budżet poprawnie, to w przyszłości nie będzie musiał pożyczyć od znajomych, aby przejść dalej. Plus, pewna ilość pieniędzy, które mogą być nawet w stanie ociągać się!

load...

Jak nauczyć się zapisać na małych rzeczy

Doradcy finansowi zgodzili się, że można zaoszczędzić na prawie wszystko. Wystarczy być bardziej odpowiedzialny i rozważyć podejście do wydatków rodzinnych. Niestety, jesteśmy przyzwyczajeni na początku wydać, a następnie policzyć gdzie pieniądze szły. Jak się okazuje, Virgin nie tam, gdzie chcesz. Więc spójrzmy na kilka przykładów, w jaki sposób i co może pomóc zaoszczędzić swój budżet domowy. A także dowiedzieć się, jak wydać zarobione a następnie finansów mądrze.

Aby rozpocząć, chodźmy przez takich przedmiotów: kawa w kawiarni z przyjacielem, taksówki z pracy do domu, zakup produktów. I nad tym samym, patrzeć na innych podobnych małych rzeczy, że wiele współczesnych kobiet mieszkających w dużych miastach, nie są przyzwyczajeni do zobaczenia. Zdziwiłbyś się, ale biorą lwią swojego budżetu domowego.

  • Kawiarnia

Pierwsza opcja jest ratowanie finansów – mniej niż spacer w kawiarnie, restauracje, kluby, etc. Instytucje. Filiżanka kawy z przyjacielem może być w domu lub w barze. Jednak w tym przypadku różnica w kategoriach materialnych jest całkiem przyzwoity. Z pieniędzy, które dają do takiego miejsca na kilka filiżanek kawy, można kupić cały słoik dobrego i pachnący napój. Oczywiście, warto zauważyć, że nie jest to powód, aby całkowicie zrezygnować spacery z przyjaciółmi, ale można je zmniejszyć. Piątek wieczór z druhen łono może zorganizować mieszkanie.

load...

Wydać, na przykład, imprezie piżamy, siedząc na balkonie. Niech twoi przyjaciele przyniosą słodkie, i dbać o miejsca – usunie wszystkie niepotrzebne poza zasięgiem wzroku. Zabawa jest gwarantowana. Wątpliwości, że nie będą się nudzić? Zastanowić się, czy nie ma naprawdę żadnej różnicy w którym serce do serca czacie – w kawiarni lub w kuchni?

  • Transport

Jesteśmy przyzwyczajeni do poruszać się tylko w taksówce? Przyczyny mogą być różne. Na przykład, pilna potrzeba, aby przyjść do swojego przyjaciela, ale nie mają czasu, aby ich własne siły, jak trzeba więcej, aby się i ubrać. Albo po prostu zbyt leniwy, aby przejść do dusznej transportu. I tak za każdym razem. I wydać, wydać …. Staraj się nie brać taksówkę bez naprawdę specjalne okazje. Uczenie się, aby zapisać, ale nie zapomnij o bezpieczeństwo. Na przykład, może spowodować, że samochód późno w nocy lub gdy jest to naprawdę będzie za późno na ważnym spotkaniu. W innych przypadkach, nogi chodzić lub jeździć na autobusach, metrze. Większość taksówek prowadzi do znacznych kosztów, a także nieplanowane.

  • Gotowanie w domu

Wiele współczesnych przedstawicieli płci pięknej, a zwłaszcza pracy, często kupują gotowe posiłki w supermarketach. Wolą tzw półprodukty, nie myśląc o tym, co może być dobry pomysł, aby zaoszczędzić na produktach. Panie przyczyną jest brak ich cennego czasu. Jest różnica – godzina druga w piecu lub dziesięć minut. Tak, oni własny czas, oczywiście, zapisać. Ale nie zachowuje się już napięty budżet. Plus, piękny i jeszcze przynieść szkodę dla ich zdrowia i rodzinnego zdrowia. Większość fast food produkty mają barwniki, aromaty, stabilizatory i inne dodatki, które korzystają nikt nie przyniósł.

Jak zacząć oszczędzać na żywności i mogę to zrobić? Jest to nie tylko możliwe, ale konieczne! Zacząć przygotowywać samemu. Aby nie zranić, wybierać pokarmy mądrze i nie kierować się czasochłonne. Jeśli obszar ma rynku, to najlepiej, aby go odwiedzić, a nie tylko kolejny sklep. Ceny są znacznie niższe, a mięso jest świeże, smaczne warzywa. I postarać się w jednej i tej samej osoby. W ten sposób stać się stałym klientem, więc na pewno zrobi zniżki.

Potrawy przygotowane własnymi rękami stokroć smaczniejszych niż te oferowane do was w sklepach. W jaki sposób można dopasować hamburgery fabryki z domu gotowane przez Twoich rękach? W przeszłości, a więcej mięsa, a smak jest bogaty, a wiesz dokładnie, gdzie są one wykonane. I aby mieć czas na pracach domowych, zaloguj zaplanować swój dzień, zrobić listę rzeczy, które nie są pilne. Pamiętaj, aby podać te, które mogą poczekać. Często taki przebieg naprawdę pomaga zaoszczędzić czas.

Jeśli nadal musiał kupić artykuły spożywcze, tutaj też muszą stosować się do pewnych zasad. Więc co trzeba zapisać w sklepie spożywczym i jak to zrobić?

Pierwszym krokiem jest myśleć o kupnie. Często poszukiwanie pożywienia jest przekształcana impulsu: piły chciał zakupionych. Fakt, że można się bez niego obejść, jakoś nie sądzę. I na próżno, bo nauczyć się iść do sklepu w konkretnym celu – pierwszy krok na drodze do oszczędności. Aby nie kupować zbyt dużo, zrobić szczegółową listę wymaganych produktów, badając zawartość lodówki przed nim – nagle składnikiem jest już dostępny? Czy trzeba dziesięć paczek mleka, śmietany, itp?

Przed udaniem się do supermarketu dobrze zjeść. Z koniecznie wziąć butelkę wody filtrowanej, nawet jeśli się długo. Już dawno udowodniono, że odwiedzicie sklep spożywczy głodnych ludzi spędza więcej pieniędzy niż sytości trwa. Na to też pośpieszył grać sprzedawców. W niektórych placówkach detalicznych specjalnie spryskane „Delicious” zapachy, które zawsze chciał zajrzeć do działu i coś kupić.

Że w ciągu najbliższych kilku dni, aby myśleć o tym, jak oszczędzać, kupować produkty na tydzień naprzód. Po pierwsze, duże opakowania (na przykład, herbatników, herbata i kawa) taniej. Ta gra w ręce rodzin wielodzietnych, gdzie każdy lubi dobry posiłek. Po drugie, przy stałych zakupów dużej sumy pieniędzy wydawane karty rabatowe w wielu supermarketach. W rezultacie, trzeba albo zrobić zniżkę, albo zapisać się bale, na które można następnie zakupu towarów. Tutaj masz inny sposób, jak zaoszczędzić na drobiazgach.

Jak się ubierać stylowo i tanio: zapisać na ubrania

Jak stwierdzono w znanej anegdoty, nie jest mitem, że to dziewczyna, która zawsze wie, w co się ubrać. Niestety, wielu z płci są prawdziwe shopaholics. Niektóre z nich nie są nawet świadomi, że mają w szafie jest. A jeśli zaczną sortować rzeczy, może się okazać, że istnieją dwa podobne bluzki, spódnice, itp Dlatego uczymy się zaoszczędzić pieniądze na rzeczy, oczywiście w rozsądnych granicach.

Tak, jak w przypadku produktów, które nie muszą iść na zakupy spontanicznie. Nie określają, co trzeba, wpisać kilka produktów, które zbierają kurz na półkach. Po selekcji nowoczesnych sklepów dość oszczędności. I można kupić „inteligentny” bluzkę z cekinami, plisami i ćwiekami, a ostatecznie w szafie nie można znaleźć w co się ubrać.

Powstaje pytanie, jak zaoszczędzić kupując stylowe i modne ubrania w sklepie? Pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy – sprzedaż. Zgadzasz się, że nawet najdroższe butiki są całkowicie śmieszne ceny. Najważniejsze – nie przegap chwili. Wybierz elementy z starej kolekcji. Na pewno będą rabaty, a pozwala zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy. Ale pamiętaj, aby porównać ceny przed i po. Być może, jak mówią, „gra nie jest warta świeczki”. Często kupowane iść do przebiegły, początkowo nadmuchać koszt rzeczy, a następnie obniża się do normy. W tym przypadku, nie oszczędzać.

Pamiętaj, że nie jest bardzo opłaca się kupować modne i ekstrawaganckie stroje, nawet jeśli cena jest atrakcyjna. Są one istotne dla długo. Jak byś się nie chce w przyszłym sezonie spadnie na rzecz drugiej półki. Tak więc, na przykład, został zauważony z legginsami, ugg, długie spódnice do podłogi. Dostosowane do codziennego ubrania klasyczne praktycznych rzeczy, które nie podlegają trendom mody.

Myśląc o tym, gdzie i jak zacząć oszczędzać niektóre płci nabyć fałszywe lub produktów niskiej jakości. Ale myśl o tanich butów odłożyć na bok. Lepiej wydać pieniądze raz i kupić dwie pary drogich butów lub buty, które wykonują dwie lub więcej sezonów niż naprawić wklejone buty lub kupić nowy co miesiąc. To nie jest gospodarka odwraca, ale wręcz przeciwnie – to strata pieniędzy.

Nawiasem mówiąc, idąc na zakupy, zadzwonić do przyjaciół – czy mają prawo was dyskontowych kart. Zniżek z przyjaciółmi jest bardzo przydatny dla budżetu rodziny. W niektórych przypadkach możliwe jest zaoszczędzenie do 30 procent. Który, jak wiadomo, dość dobrze, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się zaktualizować swoją garderobę całkowicie.

Udostępnianie rzeczy: dać w dobrych rękach

Obecnie istnieją strony, gdzie są zaproszeni do dzielenia się dobrze, ale z drugiej ręki rzeczy. Jest to bardzo dobry sposób, aby uratować budżet. Na przykład, masz bluzkę, która jest mała. Druga dziewczyna ma dobre logi kompilacji, że ma już czasu, aby zbadać pamięć. Można wysłać je wszystkie razem. W tym przypadku, każdy pozostanie w ich własnym interesie: będziesz marnować papieru, który został uznany w czasie wolnym, aw niej – nowe ubrania.

Jednak dając rzeczy muszą myśleć o tym, co można uzyskać z tego miasta? Jeśli duża dziura dżinsy, buty już odrapane i zamki nie działają w torbie, proszę to zaznaczyć. Może ktoś jest zaangażowany w robótki, więc to będzie użyteczne materiały. W innych przypadkach, połamane rzeczy nie są użyteczne.

Ale nie powinny być zaangażowane w bigoterii, zabierając wszystko, jeśli – Plyushkin. Zanim poprosisz o książce lub dać naczynia, myśleć, i czy to naprawdę wszystko, czego potrzebujemy. W przeciwnym razie, twój dom stanie się wysypiskiem dla niechcianych rzeczy, z którego można pozbyć Szkoda. I mogą one mieć ktoś inny się przydać.

Sprzęt gospodarstwa domowego: Zapisz na urządzeniach

Wyposażenie – po co uczymy się, jak oszczędzać. Zacznijmy urządzeń. W jaki sposób można znacznie ograniczyć ilość odpadów poprzez zakup, powiedzmy, lodówkę lub telewizor? Po tym wszystkim, podobne produkty kosztują dużo. I to jest w istocie próbą dla budżetu rodzinnego. Ale nawet tutaj istnieje rozwiązanie.

Jeżeli rada rodzina zdecydujesz się zainwestować w większych zakupów, myśleć o tym, co dokładnie trzeba. Pierwszym krokiem jest, aby wybrać firmę, która Ci odpowiada, jak również pożądany model. Ale nawet po tym, nie spiesz się, aby dokonać zakupu w pierwszym sklepie. Chodzić, porównanie cen. Poznaj zakładów detalicznych 3. Ale bądź ostrożny. Jeśli różnica w jednej z nich jest ponad 10 procent, myśleć o tym, dlaczego taki koszt?

Zniżki na drogich towarów może być podstęp. Tak więc, na przykład, sprzedawać taniej lub niedziałający sprzęt, lub taki, który nie jest bardzo popularny wśród kupujących. Dlatego też, jeśli są przyciągane przez dyskonta cenowego, na początek należy uważnie przeczytać szczegóły akcji. Także sprawdzenia towaru ze szczególną uwagą.

Jednak to nie stosuje się do tych chwil, kiedy zniżki oferowane jest do stałych klientów. W przypadku urządzeń kart rabatowych także wagę i dość znaczna. Kiedy drogim zniżka zakup 5 procent przekształca się przyzwoitą kwotę.

Nie zapomnij o sklepach internetowych. W większości przypadków, te ceny są znacznie niższe. Oczywiście, to nie stosuje się do wszystkich produktów. Ale szansa, aby zapisać wszystkie prędzej tam. Warto też pamiętać, że nie jest konieczne, aby kupić najnowsze modele urządzeń gospodarstwa domowego i urządzeń cyfrowych. Na początku po prostu bezwstydnie kosztowne. Dlatego należy poczekać trochę dłużej. W czasie krótszym niż kilka miesięcy, a cena będzie dobrze spadać.

Jak zaoszczędzić na media

Niestety, nie wszyscy płci pięknej wiedzą obecnie, jak zaoszczędzić na media. Niektórzy ludzie nadal płacić za ustalać na podstawie liczby przepisane osobie. Jednocześnie wydawać więcej niż jest zużywane. Liczniki gospodarstwa domowego instalacji ostatecznie prowadzi do znacznych oszczędności. Plus, to sprawia, że ​​przemyśleć swoje podejście do zużycia energii elektrycznej, gazu i wody.

Obserwować domowników, nawet wyłączanie świateł, gdzie nikt nie jest. Na początku trudno, ale w końcu wszyscy przyzwyczajeni, a oszczędności będą znaczne. Staraj się nie zostawiać telewizora to „idle”, nie używać wody całkowicie na marne, a pralka prania. Skorzystaj ze specjalnych lamp. Zużywają one mniej energii, ale jednocześnie oświetlić pomieszczenie nie jest gorszy niż zwykle. Po pewnym czasie, pytanie, na których można zaoszczędzić koszty użytkowania, zniknie sama.

Jeśli są liczniki, a trzeba jeszcze zapłacić ogromne pieniądze, nie zapomnij, aby naprawić zawory wymienić rurę, aby kupić nową cysternę. Wierz mi, to będzie kosztować znacznie tańsze. Być może masz już sączyć nie irytujące, ale wierzy, że woda instrumentem nawet spadły.

Jak zaoszczędzić lokatorów

Właściciele mieszkania, które wynajmujesz regularnie podnieść cenę? Ta nieprzyjemna sytuacja jest znane wielu rodzin, które nie mają własnych domów. W takich przypadkach, problem ratowania budżetu rodziny wydaje nierozpuszczalny. Jednak istnieją pewne luki.

Postaraj się zebrać na odwagę, by szukać innego miejsca do życia. Tak, przyzwyczaiłem się do tego. Ponadto, liczba życiu najlepszy przyjaciel „ruch jest podobny do ognia,” Bliskie rynku. I mają wiele wymówek. Ale spojrzeć na tę sytuację z drugiej strony. Masz szczęście, a znajdziecie mieszkanie bliżej do pracy, do szkoły dziecka, rodziców. Zgadzam się, to jest o wiele ważniejsze niż żyć blisko dobrego sąsiada, który nieustannie działa na kawie. Dzięki niemu można spotkać się raz w tygodniu i iść do pracy każdego dnia. Ponownie, w związku ze zmianą miejsca zamieszkania, można zaoszczędzić czas podróży i pieniądze na podróż. Nawiasem mówiąc, to nie jest wykluczone, że obecni właściciele słyszeć o zamiarze przecież obniżyć cenę, nie chce stracić płacenia lokatorów.

Zutylizować budżetu

Wiesz już, gdzie trafiają pieniądze i jak oszczędzać. Ale, niestety, nadal spędzać każdy ostatni grosz? Wtedy po prostu nie właściwie przechowywać pieniądze. Kupić trzy koperty. Wpisz je: koszty utrzymania rodziny (produktów spożywczych), płatności za rachunki (komunalnych, wynajem, kredyty) oraz rozrywkę. W każdym miejscu, kwota wstępnego obliczania wszystko dobrze. W ten sposób dowiesz się, jak rozłożyć budżet.

Najlepiej, jeśli będzie wymieniać notatki na większych. Taka jest ludzka psychologia. W przypadku wielu małych rubli okrężnicą, będzie myślał, że ma wystarczająco dużo pieniędzy. Jeśli jednak nie będzie leżący dwa lub trzy duże, trudno będzie się z nimi rozstać. I starają się zapłacić mniej niż karty kredytowej. W tym przypadku, po prostu nie może kontrolować siebie. Po tym wszystkim, można zapłacić później, ale nie teraz. Ta iluzja jest nigdy dobrym nie jest.

Gromadzić, natychmiast oszczędność pieniędzy, niż na koniec miesiąca. Otworzyć konto w banku, tak że przez kilka lat nie można było wypłacić pieniądze. Za każdym razem można dostać pensję, odłożyć do dziesiątej części dochodów. Tak więc, przez okres pięciu lat, można zapisać się do samochodu, na wycieczkę za granicę, badania, nowe meble, itd.

I ostatnia rada, że ​​jest przydatna, jeśli jesteś zdecydowany zebrane utrzymanie rodzinnego budżetu, a następnie przejść do końca. I myśleć o tym, co można zapisać, aby obsłużyć wszystkie opcje. Fit, nawet tych, które na pierwszy rzut oka nie wydaje się zdecydować. Po tym wszystkim, można zaoszczędzić na wszystko. Najważniejsze – aby ustawić jasny cel i realizować go zawzięcie.

load...