Jak zaoszczędzić pieniądze w rodzinie: koszty planowania

Zawartość:

Wszelkie przeciętna rodzina jest rodzajem małego modelu ekonomicznego państwa, które niekoniecznie istnieje coś takiego jak budżet. To wiele zależy od tego, ile tam jest na wydatki obowiązkowe i jaki jest średni dochód miesięczny.

load...

I nauczyć się właściwego planowania i alokacji pieniędzy trzeba bez przerwy. Jest to nie tylko sposób, aby zaoszczędzić, ale również możliwość osobistego przykładu, aby zachęcić dzieci, aby dbać o finanse i do tych rzeczy, które są jeszcze podane do nich łatwo. A ponieważ w większości przypadków to ty, gospodyni, zrobić podstawowe prace domowe, a następnie dowiesz się główne techniki, jak oszczędzać pieniądze w rodzinie, a nie w celu dostosowania go do wartości domyślnych.

Główne an_0, aby zaoszczędzić domu

Aby rozpocząć, ważne jest, aby zrozumieć, że kwestia racjonalnej alokacji budżetu rodziny składa się z dwóch głównych aspektach – psychologicznych i matematycznych. W pierwszym przypadku skupimy się na niepotrzebne zakupy, dla których pieniądze są wydawane impulsywnie, bez wyraźnej potrzeby. Często jest to chwilowe pragnienie jest silniejsze niż argumenty rozumu i kupimy coś bez czego możemy łatwo obejść. Na przykład, regularne sukienka, szminka czy perfumy kobiety zyskują tylko dlatego konsultanci przechowują nagle zwracając ich uwagę na bardzo atrakcyjnym rabatem. I mężczyźni mogą zrobić pochopnych zakupów, szczególnie jeśli chodzi o przemyśle rozrywkowym.

W związku z tym, każda rodzina powinna przyjąć taką poradę, jak, na przykład, oddzielenie planowanych nakładów na dwie części: obowiązkowe i nieobowiązkowe. Rezultatem jest oszczędność pieniędzy już w pierwszym miesiącu daje i innych członków rodziny. Aby taka przydatna inicjatywa nie znikają, nie zaszkodzi będą oprócz celów ogólnego harmonogramu i te, które można osiągnąć w najbliższej przyszłości. Na przykład, aby przeznaczyć część oszczędności na pójście do kina, na wycieczkę do parku wodnego lub wizyta w tym kraju.

load...

Istotą podejścia matematycznego we właściwym podziale budżetu rodziny jest natychmiast ustalić, ile pieniędzy trzeba przeznaczyć na:

  • Czynsz i media;
  • Żywności i leków;
  • Chemikaliów gospodarstwa domowego;
  • Odzież i rozrywki.

Ale to powinno być zrozumiałe, ile pieniędzy trafi do powyższych kategorii, a także określić minimalne i maksymalne kwoty dla każdej z nich. Po tym wszystkim, wielkość całkowitego miesięcznego dochodu rodziny będzie zależeć od wysokości wydatków.

Przechowywać notebooka, w którym nagrywanie zarobków rodziny od miesiąca i wszystkich jego kosztów, zarówno obowiązkowe i fakultatywne. Być może po raz pierwszy, że lepiej jest żyć w trybie znanym bez zapisywania. Pomoże to stworzyć prawdziwy obraz tego, co w swojej opinii, że najwięcej pieniędzy. Po przeanalizowaniu zapisów, będzie można szybko zrozumieć, jakie konkretne punkty powinny być bardziej ekonomiczne.

Dlaczego nie można przełożyć priorytety wydatków?

Zatem, zgodnie z psychologicznego podejścia do kwestii ratowania budżetu rodziny, trzeba ustalić priorytety i używając matematyki – znasz wszystkich rozmiarach nieuniknionych kosztów miesięcznych. Ale to nie wystarczy, więc trzeba użyć pierwszą zasadę gospodarności. Jest to obowiązkowe, że wszystkie zakupy i płacąc rachunki zrobić za dzień lub dwa po członkowie rodziny otrzymał wynagrodzenie.

Ale dlaczego z tych problemów dla tych, którzy próbują zaoszczędzić, należy się spieszyć? Jest to bardzo proste i zostało wyjaśnione przez zwykłego czynnika ludzkiego. Po tym wszystkim, jeżeli zbycie to duża suma pieniędzy, chcesz się zrelaksować, a zadowolić siebie i bliskich jakieś fajne zakupy lub rozrywkę. Dlaczego nie, ponieważ tak długo, jak pozwalają na to środki? Oczywiście, to jest bardzo dobra, reszta trzeba cieszyć się życiem zbyt. Ale bardzo często po takim lekkomyślne wydatki, znajdziesz się w sytuacji, w której następna wypłata co najmniej jeszcze przez dziesięć dni, ale pieniądze tylko w lewo na czynsz i media.

Ale jeszcze przed nami koszty żywności, przedszkola, zajęcia edukacyjne, klubów sportowych i tańce. Na pewno ktoś z członków rodziny trzeba kupić ubrania i buty, a może przed czyjeś urodziny lub inne uroczystości. Tak więc okazuje się, że wolne pieniądze nie było tak dużo, jak się wydawało.

Dlatego lepiej jest natychmiast po otrzymaniu wynagrodzenia blisko wszystkich kwestii związanych z obowiązkowych płatności i zaplanować resztę przewidywanych kosztów. A dopiero potem, na podstawie pozostałej kwoty, pomyśl o zabawy i przyjemności. Wierz mi, pieniądze, że wynik pozostanie na rękach, nie dają możliwości bez względu na wszystko, jak tracić to się mogło stać w dużej sumy pieniędzy w ciągu pierwszych kilku dni po zapłatą.

Podzielić i odstawić

Drugą zasadą jest, aby rozpowszechniać, a to pomoże Ci dokładnie uwzględniać wszystkie przyszłe koszty. Aby to zrobić, należy najpierw założyć kopertę do podpisania zgodnie z planowanych kosztów, na przykład, „czynsz i komunalnych”, „Produkty”, „ogród, sport, taniec”, „prezenty na święta” i tak dalej. Nie zapomnij o kopercie z napisem „oszczędności”.

Pociąg się w pierwszym dniu wynagrodzenia przeznaczyć pieniędzy na to, by tak rzec, „półki”. Kwota, którą należy przełożyć w kopercie zwanej „oszczędności” musi wynosić co najmniej 10% całkowitego dochodu rodziny. Jeśli można zaoszczędzić więcej pieniędzy, to jest w porządku, jeśli mniej – analizuje koszty. Ale nie zapominaj, że zaprzeczyć siebie przez wzgląd na globalnych celów tylko dorośli często, a nawet wtedy nie wszystkie. Jeśli twoja rodzina ma dzieci, nie pozbawia ich rozrywki. Wystarczy wprowadzić realne granice i nieco zmienić orientację.

Na przykład, Twoja rodzina jest przyzwyczajony do w weekend iść do centrum handlowego i spędzić dużo czasu, pozostawiając porządek sumę pieniędzy? Ta tradycja powinna być dostosowana przy zachowaniu podstawowej idei – by wspólnie spędzać czas. W miesiącach letnich piknik w pobliskim parku czy na spacerach po mieście: dzieci będą mogli oddychać świeżym powietrzem, biegać i rozprostować nogi, a ich rodzice – przypomnieć okres miłości i iść w parze, jak w dawnych czasach. Zimą cała rodzina lepienie bałwana, przejdź na sankach, śnieżkami odtwarzania.

Oczywiście, czasami pogoda nie pozwala na aktywne spędzanie czasu na ulicy, ale w każdym przypadku być w centrum rozrywki, będzie mniej prawdopodobne. I jest to pozytywny wpływ na budżet rodziny nawet w tym sensie, że pozwoli to zaoszczędzić na leki. Wszakże w sezonie zimowym ryzyko złapania infekcji wirusowej w obszarach o dużych skupisk ludzi jest bardzo duża. Dlatego też, jeśli się na spacer na ulicę razem nie działa, wprowadź inną tradycję, na przykład, aby wyrzeźbić ciasta lub pierogi z całą rodziną. A w domu, a wszystko w biznesie, i zabawy.

Jemy w domu, gotować dla siebie i odwiedzić sprzedaży

W ten sposób płynnie zbliżaliśmy się jednym z najbardziej kosztownych pozycji wydatków mianowicie środki iść na jedzenie. Przede wszystkim należy ustalić, ile pieniędzy rodzina spędza 10 dni w odniesieniu do żywności. Aby to zrobić, naprawić i ile z tego czasu został zakupiony. Dalsza analiza jest ponownie wymagane. Uważnie przejrzeć listę, a jeśli to ma dużą liczbę półwyroby, chipsy, słodycze i ciasta, w zasadzie, odpowiedź na pytanie, gdzie się zapisać, można zamknąć.

Wiele kobiet w wiecznej zgiełku próbuje przynajmniej w ciągu tygodnia, aby nie tracić czasu na przygotowania żywności i kupić pierogi, klopsiki i kiełbaski w sklepie. Nawet sałatki supermarketów często są częścią rodzinnego obiadu. Oczywiście, jest szybsze i łatwiejsze. Ale na pewno nie mniej kosztowny, a ponadto nie jest użyteczne naturalne domowe posiłki. Dlatego, aby zaoszczędzić pieniądze i zachować zdrowie siebie i członków ich rodzin, pozbyć się nawyku jedzenia dania gotowe. I będzie ponownie w supermarkecie, wolą mięso, ryby i warzywa oraz pierogi i kiełbasy zostawić kawalerów.

Aby nie uczynić proces gotowania kolację tortur dla siebie po ciężkim dniu na weekend zrobić domowej roboty i zamrozić je. Wiedząc, że ma swoje półprodukty, nie zamierzamy kupić Przechowywać w lodówce. Zamiast gotowych ciast upiec sami. Zacznij od prostych receptur i zaangażować dzieci. Placki mojej matki smak – smak dzieciństwa. Ale oprócz gotowania w domu, istnieje kilka sposobów na ograniczenie wydatków.

  1. Nie idź do sklepu głodny, a zyska dużo dodatkowego jedzenia.
  2. Kupić tyle produktów o ograniczonej trwałości, jak można jeść.
  3. Starannie skomponować listę zakupów i wziąć pieniądze, ponieważ ich liczba jest tylko nieznacznie wyższa od oczekiwanej kwoty czeku.
  4. Zaplanować menu na tydzień i wybrać proste recepty.
  5. Rynek jest lepiej iść po południu, gdy sprzedający są skłonni do rokowań.

W kwestii zakupu odzieży i obuwia należy również podchodzić z namysłem i zdobyć potrzebne nowe ubrania na koniec sezonu. Ale nie skąpić na jakość – to lepiej kupić mniejszy, ale naprawdę dobre rzeczy, które będą trwać przez długi czas. Staraj się nie robić impulsywnych zakupów pod wpływem zniżki i oferty specjalne na początku sezonu, zwłaszcza w wielu sklepach przed, jak rzeczy do powieszenia Etykieta „sprzedaż 50%”, jego cena może być wstępnie nadmuchać.

W odniesieniu do kosztów chemikaliów gospodarstwa domowego, niektóre gospodyń wolą mycia mydła do prania i mycia naczyń za pomocą mąkę, sodę albo musztarda. Jest to, być może, to dobry sposób, aby zaoszczędzić pieniądze, ale to nie jest dla każdego.

Jeśli boisz miesięcznych rachunków za zużycie energii elektrycznej i wody, należy zwrócić uwagę na nawyki członków rodziny. Być może w pokojach często niepotrzebnie palić światło jednocześnie pracują wszystkie telewizory i pralki i zmywarki nie są uwzględniane przy pełnym obciążeniu i przemyć kilka dań lub umyć koszulę w razie potrzeby.

Sytuacja każdej rodziny, wiąże się z koniecznością ratowania, są różne. Ktoś próbuje zaoszczędzić na zakup upragnionego samochodu, ktoś nie ma wystarczającej ilości pieniędzy do samodzielnego życia, niektóre nawet z racji pewnych okolicznościach tymczasowo odmówić sobie we wszystkich, ale najbardziej proste. Jednak w naszych trudnych czasach kryzysu warto nauczyć się podstaw racjonalnych wydatków, nawet tych z nas, którzy nie cierpią z powodu braku finansów. Ale nie zapominaj, że cała muszą być zgodne ze środka i zdrowego rozsądku. Więc być oszczędny!

load...