Jak zaoszczędzić na żywności: jeść prawo i nie spędzać zbyt dużo

Zawartość:

Nie jest tajemnicą, że prawie połowę przeciętnego miesięcznego dochodu zwykłych rodzin przeznacza na jedzenie. Mamy zostawić pieniądze w dużych supermarketach, rynków i zakupy w pobliskich sklepach. I często robimy to delikatnie, w pośpiechu, więc spędzamy dużo więcej niż oni by inaczej. Jednak, według statystyk, właściwe planowanie wydatków na żywność można zaoszczędzić nawet do trzydziestu procent miesięcznego budżetu rodzinnego. Zgadzam się, przyzwoitą kwotę. Szczególnie w tych trudnych czasach, kiedy kryzys sprawia, że ​​jesteśmy ciągle myśleć o dzień nadchodzi i nie pozostawia miejsca na nieostrożnego stosunek do pieniędzy.

load...

Ale jak kupić i jednocześnie zaoszczędzić? Jak wyjść ze sklepu z produktami na tydzień i wciąż być zadowolony, że w portfelu wciąż mają pieniądze? I jest to w ogóle możliwe? Po tym wszystkim, trzeba jeść zróżnicowane i pożywne, szczególnie jeśli chodzi o dzieci. Oczywiście, często zaoszczędzić na ubraniach, a wydaje się sprawą prostą. Ale pytanie pysznego jedzenia dla wielu z nas jest zawsze na pierwszym miejscu, a także zmniejszyć koszty produktów nie zawsze jest pożądane. Jednak w każdym procesie, istnieją niuanse i subtelności. Więc spróbujmy dowiedzieć się i zrozumieć, jak można nie tylko obniżyć koszty jedzenia, ale także zrobić to z korzyścią dla organizmu. Więc zaoszczędzić prawo i jednocześnie do poprawy i zróżnicować dietę!

Gotowanie smaczne i niedrogie

Porady dać doświadczoną gospodynię, w pewnym momencie do czynienia z potrzebą, aby zaoszczędzić pieniądze zestaw rodzinny. Niektóre z nich są skierowane na organizację prawej procesu gotowania. Nie tylko pozwala zaoszczędzić budżet rodzinny, ale również, aby pomóc swojej rodziny diety bardziej zróżnicowane i, oczywiście, użyteczne. Oto podstawowe zasady, jak odnosić się do jedzenia, aby wydawać mniej pieniędzy na jej temat.

load...

Zasada pierwsza: AGD półfabrykaty najlepszych sklepów

Nie kupuj w supermarketach gotowych mrożonek. Nie twierdzą, jest to wygodne, szybkie i stosunkowo niedrogie. Ale spójrzmy prawdzie w oczy: oprócz oczywistych zalet, w tych produktach, istnieją znaczne niedogodności. I najbardziej podstawowe z nich – to jest skład tych produktów. Z reguły, jakość pozostawia wiele do życzenia, gdyż zamiast mięsem na kluski i kluski zwykle występują i olej sojowy, to samo odnosi się do gotowych naleśniki, hamburgery i kulki. Rozważmy przede wszystkim nie o tym, jak zrezygnować z jedzenia, aby zapisać, a od tego, czy wszystko, co potrzebne jest twoja rodzina, a zwłaszcza dzieci.

Lepiej nie być leniwy i weekendy z własnym przygotowane z naturalnych i wysokiej jakości mięsa podobnego przedmiotu obrabianego i zamrozić je. I pomóc w ten będą dzieci i małżonka, na przykład, pod przewodnictwem trzymać pierogi domowe i ravioli. Z pomocą swoich przygotowań będzie w stanie zadowolić zawsze zamknąć szybciej i, co najważniejsze, jakość posiłku.

Dla zabawy, można obliczyć koszt produktów niezbędnych do przygotowania produktów firmy półproduktów. Myślę, że będziesz zaskoczony, kiedy zdajesz sobie sprawę, że za te same pieniądze, które musiał wydać na sklepowych odpowiedników, dostaje więcej z produkcji krajowej. A ile stosowanie w żywności, nie może mówić.

Zasada druga: wypieki, chipsy i krakersy przygotowują się

Nie kupuj gotowych ciast, ciastek i innych słodyczy z krótkim okresie trwałości. Po pierwsze, nie można wiedzieć dokładnie warunki, w których są przechowywane, że żywność i istnieje ryzyko zatrucia pokarmowego. A po drugie, składniki gotowego cukierków nie zawsze jest naturalny i dlatego nie nadają się dla dzieci. Oczywiście, w każdym supermarkecie ma swój własny dział cukierniczy, rodzaj raj dla łasuchów. A sama ręka rozciąga się na ciasto, ciastka lub innej pokusie.

Zamiast uczyć się, aby zapisać i spróbować upiec szarlotkę z jabłek lub ciasto czekoladowe siebie. Receptury tych dań są tak proste, że dziecko będzie sobie poradzić. Korzyść z nich będzie znacznie większa niż analogów zakupionych z ciężkim maślanym kremem. Więc nie tylko zaoszczędzić pieniądze na jedzenie, ale będzie zadowolić domu pachnące wypieki bez szkody dla ich zdrowia.

Nie kupić chipsy, krakersy, solone orzechy i inne fast-food. Jeśli nie może się obejść bez tych produktów, należy je samodzielnie. Jeśli chodzi o żetony, nie można ich nadużywać, ale czasami jest tak, chcę zjeść coś szkodliwego, prawda? Uwierz mi, nie ma nic łatwiejszego niż gotować je w domu. Musimy po prostu ziemniaki pokroić w cienkie i szybko usmażyć na oleju słonecznikowym.

Krakersy przygotowany jeszcze prostsze: wyciąć wszelkie czerstwy chleb na kwadraty lub paski, prisolit i drenażu w piecu. Można posypać je z przyprawami do smaku. Więc będzie znaleźć dobrego wykorzystania przeterminowanych produktów chleb, który z pewnością będzie już w śmieciach i gotować smaczne grzanki, aby sprawiać przyjemność dla rodziny.

Orzechy są też bardziej opłaca się kupić duży pakiet surowe i pieczone w piekarniku lub na patelni. Oszczędzając w ten sposób możliwe i na innych ulubionych potraw. Nie bój się eksperymentów i spróbować nowych receptur.

Reguła trzech: Wybierz sezonowe owoce i warzywa i robi ochrony

Nie kupować warzywa i owoce letnie w zimie, jak i zimą – latem. Ta prosta zasada nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale także będzie chronić zdrowie członków rodziny z azotanów i substancji chemicznych, które są pełne jedzenia poza sezonem. Dlatego, świeże ogórki, pomidory, cukinia, papryka, kapusta, a reszta powinna być zakupione w kolejce do czasu dojrzewania roku.

To samo odnosi się do owoców i jagód. A w ogóle, przy wyborze tych produktów, staramy się dać pierwszeństwo do tych, które są uprawiane w naszym kraju lub w bliskiej zagranicy. Ponieważ jest to krajowe warzywa i owoce są najbardziej przydatne dla nas. Nawiasem mówiąc, pediatrzy zazwyczaj zabraniają wykorzystywania pomarańczy w lecie, ponieważ importowane owoce cytrusowe często powodują poważne reakcje alergiczne.

Nie kupuj zachowanie zakupów. Odnosi się to również do popularnych marynat i dżemy, a reszta jedzenia podobnej kategorii. Aby zapisać, ale nie zaprzeczają sobie konserw spożywczych, są one tańsze i bardziej opłaca się zrobić własny latem i wczesną jesienią. Zwłaszcza, że ​​domowej roboty są o wiele bardziej użyteczne.

A jeśli w twojej rodzinie niegdyś tradycję zbierając dzikie grzyby i jagody, to jest czas, aby powrócić do niego. Po takim posiłku – to nie tylko świetny sposób na dywersyfikację menu, ale również dobry pretekst do wypoczynku z całą rodziną z miasta i pooddychać świeżym leśnym powietrzem. Ale nie zapominaj, z ostrożnością i zbierać tylko te grzyby, które są dobrze znane.

Reguła czwarta: mięso i ryby lepiej niż kiełbasy

Zrezygnować z kiełbasy w jakiejkolwiek formie. To jedzenie jest praktycznie bez mięsa, ale istnieje wiele substytutów i środków aromatyzujących, a jego cena nie jest tak niska. Lepiej jest kupić kurczaka, wieprzowiny i wołowiny, które mogą nie tylko gotować, ale także wyśmienite pieczone. Jest to nie tylko dobry sposób, aby zaoszczędzić, ale również możliwość, aby nie spożywać fast foodów.

Nie kupować mięso i ryby lekko jeśli chcesz zaoszczędzić. Na przykład, jeśli zdecydujesz się gotować ucho, a następnie zwrócić uwagę, aby nie drogich filetów i głowy ryb. Jakość bulion byłoby korzystne i zaoszczędzić pieniądze. To samo dotyczy mięsa. Cały kurczak w końcu będzie tańsza niż każdej części osobno. Jeśli menu jest planowane hamburgery, to nie jest konieczne, aby kupić cięcie, ponieważ nie będzie działać, aby zapisać. Lepiej jest kupić, powiedzmy, część ostrza.

Zasada piąta: preferencja dla soków owocowych, napojów i owoców

Odrzucić słodkie napoje – jego szkody dla organizmu od dawna sprawdzony fakt. Lepiej gotować kompoty, dzięki czemu napoje owocowe i świeże soki. W zimie, mogą być wytwarzane z wcześniej zamrożone kawałki i sezonowych owoców. Jeśli obliczyć koszt jednego litra domowy kompot, to będzie dwa razy niższa niż tanie słodkich napojów.

Warto też wspomnieć o zwykłej wody pitnej, które od dawna przyzwyczajeni do kupowania w sklepie. Ale są dobrze pokój, gdzie może zbierać za darmo. I wiele firm oferuje obecnie wysokiej jakości Dostawa wody do domu, jednak usługa ta kosztuje również pieniądze, ale w każdym razie byłoby tańsze niż kupowanie w supermarkecie.

Organizacja zamówień budżetu

W kwestii zapisywania ważnych odgrywa rolę żywności i odpowiednie podejście do ich wyboru i zakupu. Dlatego ludzie, którzy chcą obniżyć koszty żywności, należy zwrócić uwagę na podstawowe zasady, które pomogą nauczyć się zrobić niezbędne zakupy spożywcze. Oto kilka wskazówek dla tych, którzy chcą zaoszczędzić na żywności.

Jedna wskazówka: odwiedzić supermarket mniej, zrób to z listy i na pełnym żołądkiem

Uczyć się do konieczności dokonania zakupów nie częściej niż raz na tydzień. To pozwoli wydać wszystkich produktów, a nie wyrzucać zepsute jedzenie w śmieciach. Idąc do sklepu, przynieść tylko gotówką, kartą kredytową i wyjść z domu. To pomoże Ci zrozumieć, ile wydałeś. Nawiasem mówiąc, zanim Global zamówień dobre śniadanie lub lunch lub myśl o jedzeniu nie wolno oszczędzać, zmuszając, aby dużo dodatkowych kosztów.

Zanim pójdziesz do sklepu lub na rynku, menu plan na następny tydzień i dokładnie zrobić listę potrzebnych produktów. Nie będzie źle dla ciebie i przeprowadzi rodzaj monitorowania cen w celu określenia najbardziej korzystne pod tym względem supermarkecie. Należy jednak pamiętać, że podróż do sklepu spożywczego z najniższych kosztach czasami może nie być tak korzystne niż kupowanie w najbliższej Market. Po tym wszystkim, trzeba wziąć pod uwagę koszty podróży. Nie zapomnij o kartę rabatową i kupon kody. Oni pomogą zaoszczędzić pieniądze i zakupić produkty w lepszej cenie.

Wskazówka druga: wiedzieć środka, należy pamiętać, trwałość i nie zapomnieć o rynku

Pamiętaj, że jest tam supermarket i własny system bezodpadowych sprzedaży. Więc wybrać te produkty mleczne, które znajdują się w tylnej części regałów. I nie leń się, aby spojrzeć na dolnych półkach i najlepszych, ponieważ poziom oko jest droższy produkt z wcześniejszej daty produkcji. Zagraj to bezpieczne i dać pierwszeństwo wyłącznie świeże jedzenie.

Nie zajmuje dużo produktów o ograniczonej trwałości. Ich liczba powinna być równa potrzeb swojej rodziny, ponieważ nie można zaoszczędzić pieniądze, jeśli stale wyrzucić zepsute jedzenie. Z drugiej strony, nietrwałych dóbr, takich jak zboża, cukier, olej słonecznikowy, konieczne jest, aby zakupić luzem. Jest to tańsze, a zatem bardziej opłacalna. Zapraszam do przynieść znajomych do niniejszego zamówienia może być jednym z nich zna niewielką bazę z doskonałych cenach hurtowych, ale nie jest w stanie zaoszczędzić pieniądze, korzystając z takiego użytecznego ustalenia. Oraz do współpracy, jest całkiem możliwe do zrobienia.

Idź na rynku, zwłaszcza w przypadku sezonowych warzyw i owoców. Pamiętaj, że dobre zniżki na jedzenie Miejscowi kupcy są gotowi zaoferować po południu, w godzinach wieczornych. Oczywiście, wybór w tej chwili nie jest szczególnie duży, ale korzyści będzie, w każdym przypadku, a liczba klientów jest znacznie zmniejszona, co będzie łatwo wybrać żądaną pozycję.

Nie zapominajcie, że można zaoszczędzić pieniądze na jedzenie, nie tylko w domu, ale także w pracy. Na przykład odmówić napoje ekspresów do kawy. Zamiast kupić dobrą kawę i gotować samemu. To nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale również poprawić jakość spożywanego napoju. Preferują domowe jedzenie w formie kanapki zamiast kupowania przerwa obiadowa wątpliwej jakości ciasta w najbliższej kawiarni.

Istnieją, oczywiście, i kolejna wskazówka dla tych, którzy chcą zaoszczędzić. Jest mniej jeść. Nie, nie idź głodny i gotować tylko tyle, ile jest potrzebne do pełnego posiłku cała rodzina. Rzeczywiście, często zdarza się, że jak wszystko jest pełny, ale nie chcą opuścić dodatkowe jedzenie na następny raz – i jesteśmy ciągle zjada. Postaraj się gotować mniej, a może nie trzeba siedzieć na normalnej diecie, ponieważ dodatkowy ciężar będzie topnieć magicznie bez dobrego wysiłku.

Być może podjął pierwszą próbę naśladowania nawet więcej metod oszczędnościowych opisane powyżej, od razu czuć pozytywne rezultaty. Na przykład, rodzina często podziwiać swoich kulinarnych talentów. Lub czas, że twoja rodzina będzie spędzać w kuchni, bierze udział w procesie gotowania i pomaga być znacznie większe niż to było wcześniej.

I że twoja rodzina nie budzi pytania, dlaczego mamy ratować, wyniki dwóch pierwszych udanych miesięcy wykazać kwotę odroczonego pieniędzy i poprosić ich, aby wydać na nowe ubrania lub rozrywki. Motywacja tak, z pewnością przyczyni się do dalszego procesu racjonalizacji budżetu rodzinnego.

load...