Jak zachowywać się podczas rozmowy i dostać pracę swoich marzeń

Zawartość:

Brawo, jesteś zaproszony na rozmowę! Z pewnością, gdy usłyszał o niej po raz pierwszy, przyjęli z radością. Jednak pozytywne emocje powoli zaczynają ustępować lęku, i nie wychodzić z mojego umysłu Myśl o tym, jak zachowywać się podczas rozmowy. I masz rację, bo każde doświadczenie i wiedza mogą być przekreślone niewłaściwego zachowania: bez względu na to, jak cenne nie był specjalistą, jeśli powiedział na spotkaniu z pracodawcą nagi albo pijany, nie chciał podjąć pracę.

load...

My, oczywiście, przesadzam, ale ogólnie bardzo owocna przykład: niektórzy z kandydatów w zależności od stopnia głupoty i inexcusability ich działania wykraczają daleko od sytuacji opisanej powyżej. Tak, jak zachowywać się podczas rozmowy, aby otrzymać pracę swoich marzeń?

Lista najczęstszych błędów

Co dziwne, zaczynamy z „złych rad”, a mianowicie z przykładów, jak zachowywać się nie jest konieczne. Statystyki pokazują, że większość kandydatów mają tendencję do tych samych błędów w ich zachowaniu podczas wywiadu. I jaki jest najlepszy sposób, aby ich uniknąć? To prawda – znać wroga w twarz. Najczęściej, wnioskodawcy dostarczyli „turn gate” w tych przypadkach, kiedy mają miejsce być:

 1. Późna pora

  Ile razy powiedział światu, że spóźnienie na rozmowę – grzech śmiertelny dla każdego zawodnika, ale nie! Rekrutujący stale skarżą się na fakt, że potencjalny pracownik był późno lub nigdy nie nadeszła. Ale to nie jest tak źle – po pewnym czasie po „nieudanym” rozmowy kwalifikacyjnej kandydaci zaczną dzwonić z propozycją przełożyć spotkanie lub z pytaniami o „przyszłość” pracy.

  „! Wystarczy sama arogancja niektórych ludzi” – wykrzykuje Irene, kierownik kadr w dużej punktu kompanii.S rekrutuje widzenia, spóźnienie na rozmowę dosłownie „krzyczy” o braki wnioskodawcy: brak motywacji, opcjonalnie, nieodpowiedzialności, lenistwa, niekompetencji i więcej , Nie należy również zapominać o znaczeniu pierwszego wrażenia wywieranego przez potencjalnego pracownika do osoby przeprowadzającej wywiad. Jak myślisz, co to będzie, jeżeli pracownik był późno na pół godziny? Coś nam mówi, że nie może zobaczyć pozycję jako własnych uszach.

 2. Brak kultury

  Co ciekawe, ten trend jest obecny we wszystkich krajach, a my mamy o tym pisać w odniesieniu do Polski? Niestety, nie jest niczym niezwykłym, gdy osoba przychodzi na rozmowę i zaczyna zachowywać się niegrzeczne i chamskie. To nie zawsze są wyrażone wprost, ale w wywiadzie uncultured rozpoznawać takie rzeczy jak traktowanie „ty”, wulgarnych dowcipów, gróźb (tak, to się zdarza!). Niektóre osoby poszukujące pracy udało się przyjść na rozmowę tipsy i szczerze nie rozumiem, dlaczego oni odmówiono zatrudnienia.

  Po tych opowieści staje się istotą ludzką żal niektórych rekruterów! Oczywiście, takie zachowanie jest czasami odpuszczone kandydatów na stanowiska robotników – zwłaszcza, gdy nie ma nikogo do pracy, a praca musi być zamknięty w trybie pilnym. Jednakże, jeśli nie ma takich ograniczeń, picie i przeklinanie osoba nie jest w stanie przyjąć nawet ładowarka, korzyścią jest pełne młodych studentów, którzy są całkiem rozsądny i jednocześnie gotowy do pracy.

  load...
 3. Głupie pytania i nieuwaga

  Ten punkt zasługuje na specjalne miejsce na liście. Zdarza się, że wnioskodawcy wykazania cudów głupoty, krótkowzroczności i braku uwagi. Najczęściej przejawia się w ciekawych pytań i nie mniej ciekawych odpowiedzi do nich. Na przykład dziewczyna, która twierdzi, że stanowisko sekretarza w firmie, która sprzedaje materiały biurowe i poprosił, aby pozwolił jej iść do pracy na pół godziny przed ustalonym czasie wywiadu, jak chciała mieć czas na oglądanie domu ulubionego serialu. To ona nie omieszkał poinformować Dyrektora Generalnego, który mówił do niej, i, oczywiście, że nie uzyskać pozycję.

 4. Akompaniament

  Kolejny błąd w długiej liście „gaf” kandydatów. Niektóre z nich są na rozmowę w towarzystwie Mamo, tato, męża lub przyjaciółmi. Powiedzieć, że jest to zniechęcające – nic nie mówić. Powiemy wam pewną historię: dziewczyna przyszła do objęcia stanowiska kierownika sprzedaży w organizacji, oferując usługi dalekobieżne. Ale ona nie przyszła sama, ale z mężem. I to jest mąż powiedział, że ruch nie będzie akceptować wersje, ogłosił, że jest zainteresowany w wysokości wynagrodzenia i zapytał o wiek szefa.

  Rekruter trwało dwadzieścia minut, aby porozmawiać go za drzwi i dać okazję rozmawiać sam ze swoją żoną. I śmiech i łzy! Takie sytuacje występują okresowo z absolwentów wczoraj. Nie jest konieczne, aby przypomnieć, że poważna firma po takim pokazie nie będzie nawet kontynuować rozmowę z tobą, bo takie towarzyszący wyraźnie wspomnieć nieadekwatność wnioskodawcy i jego brak niezależności. Ponadto, praca później także z matką na uchwycie pójdzie?

 5. Pragnienie, aby wyglądać jak z zimną krwią i obojętny

  W ten sposób, „rekrutacji fikcji,” idziemy do mniej oczywistych i bardziej niebezpiecznych błędów początkujących zawodników. Jednym z nich jest udawana obojętność i spokój – to jest, kiedy staramy się patrzeć spokojnie, rzeczowo i pewnie, a obracając się w „królowe śniegu”. Pamiętaj, że pracodawcy nie są zainteresowani tymi kandydatami! To wszystko wygląda nudny i nienaturalne, a jeśli nie, może się wydawać, że wszystko co „cholera” posadę. Osoba przeprowadzająca wywiad, zrozumieć, że emocje – to zupełnie naturalne i zrozumiałe rzecz, ale brak pasji i inspiracji można go popchnąć.

 6. Negatywna ocena temat poprzednich pracodawców lub klientów

  Czasami może się wydawać, że złą opinię na temat byłego szefa – szczególnie jeśli to był zawodnik organizacji przeprowadzającej aktualny wywiad z Tobą – to ruch rycerski. Ale nie pomyłka – w dziewięćdziesięciu dziewięciu procent negatywnych cech w ich adres będzie unieważnić wszystkie swoje wysiłki, aby zadowolić swoją potencjalnego pracodawcy.

  Po pierwsze, to naraża się jako konflikt kłótliwy i ludzkiego. Po drugie, pracodawca boi się, że jeśli nie rozwijać relacje biznesowe, można także mówić o nim. I że nikt nie chce. Dlatego musi on zignorować swoją kandydaturę i wziąć kogoś mniej mściwy.

 7. Opowieść o osobistych problemach

  Czasami zdarza się, że rekruter na rozmowie zadaje pytania dotyczące życia osobistego: stan cywilny, zainteresowania i plany. Jednak jest w tym przypadku bardzo specyficzny interes – ocenić ogólny sukces, stabilności swojego życia osobistego, a on nie czeka na ciebie, aby powiedzieć mu o wszystkich jego tajniki. Na przykład, jak można kłócić się z młodym człowiekiem ze względu na fakt, że dał wam źle kwiaty na rocznicę. Ta informacja nie potrzebował, a potem uzna ekscentryczny i blisko ekstremalne.

  Istnieją sytuacje, kiedy ankieter naprawdę idzie linię i zaczyna zadawać pytania zbyt osobiste. W tym przypadku zachowuje się cicho i dyskretnie zapytać, dlaczego takie informacje – to jest możliwe, że jest to po prostu kolejny test na odporność na stres. Jeśli te problemy nadal masz prawo ich nie odpowiedzieć.

 8. Nieuwaga słów rozmówcy

  Oczywiście, nie jest to rażące „gafa” za późno lub obraźliwy byłym szefem. Ale wielu, wielu rekruterów nieuwaga jest również powodem niepowodzenia wnioskodawcy. Zgadzam się, ludzie, którzy lubią nieustannie doskonalić i pyta, co było wcześniej? Nieuważny pracownik jest bardziej prawdopodobne, aby popełniać błędy, a nie być w stanie komunikować się z ludźmi. Dlatego podczas rozmowy powinny koncentrować się na osobie przeprowadzającej go, a nie na tym, co powinienem kupić produkty na kolację.

 9. Odmowa udziału w badaniu

  Wnioskodawcy są często przestraszony perspektywą możliwości pozytywnego wyniku badania: wydaje się, że w wyniku takich zdarzeń pojawią się niektóre z ich tajemnic, sekretów i starannie ukrytych wad. Niektórzy ludzie boją się tego, że tak kategorycznie odmawiają wypełnienia wszelkich badań i metodologii. To jest fundamentalnie błędne, ponieważ stwarza wrażenie, że coś ukrywasz, lub po prostu sabotowanie rekrutację pracy.

  Oczywiście, w trakcie testowania wywiad może ujawnić, co mówisz. Ale to nie jest głównym celem! Głównym zadaniem testowania – dostarczanie obiektywnych informacji do pracodawcy (co daje test – są one nazywane „mierniki psyche”). A jeśli starał się być uczciwy i obiektywny w ocenie ich jakości, nie ma nic „takich” badań nie wykazują.

 10. Puszki odpowiedzi

  Internet jest pełen różnych tutoriali na temat „Jak się zachować podczas rozmowy oraz uzyskać pozycję górnego menezhera, niezdolna do niczego.” Oczywiście przesadzam, ale w większości tych korzyści wszystkie zalecenia – a tym samym szablonie. Rekrutujący już dosyć ludzi, główną wadą, która jest „pracoholizm” i widząc siebie w ciągu pięciu lat w zarządzaniu firmą. To sugeruje, że ludzie nawet nie próbują powiedzieć o sobie – po prostu głupio powiedział radę, czytać w internecie. Dostał pracę? Prawdopodobnie nie.

Najczęściej zadawane pytania

Z wszystkich oczywistych błędów. Ale istnieje wiele otwartych pytań dotyczących postawa skarżącego podczas wywiadu: co powiedzieć, jak powiedzieć, kiedy i jakie działania to wszystko towarzyszyć. Niektórzy ludzie są nadal niejasne o mnie warta opowiedzenia, a co powinno być cicho. Spróbujmy zrozumieć to wszystko?

 • „Co mowy kurs wybrać?”

  Spotkania z pracodawcami, często zastanawiam się, jak szybko powinno się mówić o sobie. Należy zauważyć, że w jednej odpowiedzi na to pytanie, a to często zależy od temperamentu człowieka, ankieter, jak również jego formatu. Ale najbardziej korzystne, jak zwykle, jest to wersja „złotego środka”: pod uwagę wszystkie cechy sytuacji i mówić spokojnie, systematycznie iw przypadku. Nie warto „grzechotka” jako broń lub powoli żuć słowa – może to być postrzegane jako brak rekrutuje umiejętności autoprezentacji lub nawet jako niewystarczające.

 • „Kłamać czy nie kłamać?”

  Oczywiście, każdy z nas mama nauczył od dzieciństwa, które leżą – to bardzo źle. Jednakże, jako dorośli, zdaliśmy sobie sprawę, że aby powiedzieć prawdę czasami – nawet gorzej. Na przykład, jeśli kwestia rezygnacji z poprzednich miejsc pracy powiesz o CAD-szefa, to przyniesie Ci punkty bonusowe. Dlatego też, w odpowiedzi na niektóre pytania, najlepszym odrobiną przyprawy do rzeczywistości. Ale kłamać na temat ich zainteresowań, planów życiowych, wiedzy i umiejętności nie powinno być – wysokie ryzyko, że tajemnica zostanie ujawniona.

 • „Jak zachowywać się podczas testowania?”

  Wiele organizacji teraz za pomocą testów jako obiektywna metoda oceny kandydatów na stanowisko. Jak zachowywać się w celu wykonania pracy? Do maksymalnej szczerości. To nie jest żart – w wielu testach mają tak zwane „skala kłamstwa”, który jest dość skomplikowany i wrażliwy na obmanu.I najlepiej nie próbować zrozumieć, co kryje się za tym lub tym problemu, ale spokojnie i szczerze odpowiedzieć. Jeśli twoje cechy pasujące do wymagań pracodawcy – będzie opłata, jeśli nie – nie martw się, wręcz przeciwnie dobrze, że nie spędzają w niewłaściwym czasie pracy.

 • „Jak podkreślają ich godności?”

  Opowiedz o swoich osiągnięciach na poprzednim miejscu pracy: jakie projekty zostały zakończone, co był twój wkład do wspólnej sprawy, itd. … Ale to nie jest najważniejsze. Znacznie ważniejsze, aby pokazać swoje mocne strony w czasie rzeczywistym przed rekrutację. Na przykład stwierdzić, że twoje mocne jest umiejętność radzenia sobie ze stresem, i nagle nie było stresujące sytuacja podczas wywiadu. Jeśli płakać lub zmieszany, rekruter zdecyduje, że są przesadzone. Ale jeśli zachowują się z godnością i ufnością, znaleźć nietypowe wyjście z sytuacji – to najlepszy pokaz swoich zalet.

 • „Jak odpowiedzieć na pytanie o wadach?”

  O negatywnych cechach proszą wszystkich kandydatów, ponieważ jest oczywiste, że są one dostępne dla każdego. Jednak to nie powód, aby powiedzieć, co rekruter jesteś złym człowiekiem, lub odwrotnie, aby przekonać go, że jesteś – Superwoman. Ale także mówić o tym, że największa wada – niekontrolowane chęć do pracy – nie warto: bici, i nikt nie wierzy.

  Proponujemy Państwu następujące sztuczki: mówienie o swoich wadach, wspominając swoje prawdziwe, ale nie najstraszliwszą jakość i powiedzieć nam, w jaki sposób udaje Ci się je pokonać lub zapłacić w profesjonalistów. Na przykład, można wymienić leniwy i powiedzieć, że walcząc z jej planowania. Będzie on wykazać osobę dorosłą i dojrzałą postawę, poczucie własnej wartości, a także zdolność do pracy nad sobą i sukces.

 • „Jak manipulować rekrutację?”

  Internet jest pełen kompletny poradnik jak używać NLP lub inne metody „dostroić” rekrutację i jej wpływ. Ale za pomocą tych technik, nie zapomnij, że kierownik personelu, w przeważającej części – osoba z treningiem psychologicznym i znacznie bardziej wrażliwe i doświadczenie w świadczeniu wpływ na ludzi. Oczywiście, można wypolerować swoją mowę i maniery, ale spróbuj mu coś do inspirować, to prawdopodobnie nie powinno.

Podsumować

Tak, staramy się podsumować wszystkie informacje wymienione powyżej. W wywiadzie, to najlepiej, aby być spokojny i pewny siebie, myśląc o tym, co mówią i robią. Podniecenie nie było warto, a jeśli przekroczy limit, można rzetelnie informować rekrutację i wyjaśnić jego przyczyny. Postaraj się znaleźć równowagę pomiędzy szybkim i wolnym tempie, a najlepszy mecz z rozmówcą – oczywiście, jeśli będzie wygodny. Umiarkowanie gestykulować, ponieważ daje żywotność do swoich słów, ale nie przesadzaj.

Mówiąc o sobie, czy skupić się na twoje cechy, które są interesujące i korzystne dla pracodawcy. Bądź szczery i nie kłamać – po prostu starają się podkreślać pozytywne. Dyskusja na temat swoich osiągnięć – to nie jest chwalenie się, a wiara „klient” – pracodawca nabyciem „towary” – swoje usługi. Nie należy przerywać rekrutację – niech będzie liderem w prowadzeniu wywiadu (jeśli nie chcą pokazać odwrotnie).

Pamiętaj, że rozmowa – to twoja autoprezentacja. Ważne jest, aby wszystko: swój wygląd, swoje słowa, swoje działania i swoje sposoby. Z okazji zachowujesz, pracodawca będzie zrobić wrażenie na was, i nie ma wymówek, jak „jestem inny w moim życiu”, to nie będzie działać (co zawsze jest człowiek więcej zaufania do własnych oczach niż cudzych słów). Dlatego są one związane z nadchodzącym wywiadzie odpowiedzialnie, ale bez obaw – a jego wynik będzie skutkować sukcesem dla Ciebie!

load...