Jak wyprowadzić smaru plam z odzieży: usunąć świeżych i starych plam

Każdy miał do czynienia z problemem plam na ubraniach, które psują jego wygląd, być może na zawsze. Ale, pomimo faktu, że opuszczą one podłoże jest wystarczająco twarde tkanki wskazówki, w jaki sposób doprowadzić do tłustych plam – wielka różnorodność. Wydanie decyzji zależy od rodzaju tkaniny dostarczane miejscu, jak długo już tam jest. Czasem można prać i czyścić chemicznie ważne tylko w niektórych tkankach.

load...

Można spróbować nowoczesne odplamiaczy. Ale, niestety, nie są one tanie, a wszystkie marki nadal nie pereprobuesh. Dlatego też, jeśli usunąć plamę od pierwszej chwili nie działa, spróbować tradycyjnych metod. Były testowane na przestrzeni lat.

Zawartość:

Akcja filmu odplamiacz na SA-8

Jak wyprowadzić

Smaru plam

 • Smaru plamy dobrze wypłukać mydła. Wystarczy tylko być myte od razu, dopóki plama nie miał jeszcze czas do wyschnięcia.
 • Może być stosowany do usuwania plam do mycia naczyń, takie jak Fairy. Nałożyć kroplę pieniądze na tłuszczu plamę, pozostawić na kilka minut, wyblakłe. Niektórzy nawet udało się uzyskać tak zakorzenione plamy.
 • Wyprać ubranie nie jest możliwe? Postaraj się doprowadzić plamę suchego czyszczenia. Pomoże Ci przesuń i skrobi ziemniaczanej. Doskonale wchłania tłuszczu. Ubrania muszą być rozłożone na płaskiej powierzchni, opierając miejsce pod serwetką. Najlepiej wlać skrobię plam. Pozostawić do wchłonięcia skrobię przez pięć minut, a następnie powtórzyć procedurę. Powtórz kilka razy powinno być, dopóki plama jest całkowicie zniknął.

load...

Jak wyświetlić świeże plamy

 • Posypać solą na plamę i wcierać delikatnie. Panuje przekonanie, że ta metoda nie pomoże, ale najprawdopodobniej, tak mówią ci, którzy nie wiedzą, jaka część soli należy odświeżyć kilka razy, tak jak w przypadku skrobi.
 • Można traktować plamę talkiem i żelaza z ciepłym żelazkiem. Położyć tkaninę na płaskiej powierzchni, posypać talkiem. Pokrywa górna z bibuły (kalka, na przykład). Tłuszczu nie jest absorbowana przez bibułkę całkowicie? Zostaw talk na ubrania na dzień.
 • Dodać roztwór pół łyżeczki soli i trzy łyżki amoniaku. Traktuj je plamę, pozostawić na chwilę, a następnie umyć produkt.
 • Świeże plamy tłuszczu może być posypany proszkiem ich kredy, który absorbuje tłuszcz. Pozostawić na dwie lub trzy godziny, a następnie potrząsnąć proszku pędzla.

Jak wyprowadzić plamy zakorzenione

 • Potrzebę przygotowania gęstą papkę z mąki ziemniaczanej nałożyć ją na plamę smaru. Jeśli nie odbiegają w ciągu kilku godzin, starają się traktować powierzchnię szmatką nasączoną benzyną, a na ostatnim etapie zimnicy kawałek czerstwego chleba.
 • W suchym pojemniku (np metalowe koła) nagrzewa się skrobię ziemniaczaną. Gorący trzeba wlać proszek na plamę i wcierać go w tkaninę. Uporczywy tłuszcz zostanie wchłonięty skrobi, dopóki nie jest cool.
 • Przewlekłe Uporczywe plamy pochodzące z użyciem benzyny. Poniżej leżał miejsce papier do blottingu nasączonej benzyną. Top smaru plamy wyciera się od brzegów ku środkowi. Na końcu oczyszczonej powierzchni jest dobrze przemyto wodą. Po produktu należy umyć.

Usuwanie plam olejowych z różnych rodzajów tkanin

 • Wycofać tłustych plam z lekkiego materiału pomaga roztwór amoniaku. Aby przygotować go rozcieńczyć amoniaku w 2 łyżki. łyżki zimnej wody.
 • Do usuwania tłustych plam z tkanin jedwabnych, trzeba przygotować mieszaninę jedną łyżkę gliceryny, pół łyżki amoniaku, jedną łyżkę wody. Umieść brud, zwilżyć roztworem, pozostawić na 5-10 minut, a następnie spłukać ciepłą wodą.
 • Aby usunąć tłuszcz plamę z tkaniny wełnianej, używaj benzyny. Zwilżyć je bawełny lub szmatkę i pocierać zabrudzone miejsce.
 • Tłustych plam

 • Z aksamitu, dobrze usunięte z ciepłym miękiszu.
 • Masz plamę na wyroby ze skóry? Wymieszać benzynę i skrobi w równych proporcjach, leczyć plamy kleik czekać, aż benzyna erozji. Wstrząsnąć skrobię. Jeśli to konieczne, należy powtórzyć procedurę.
 • Jak wydedukować smaru plamę z dywanu? Pomagają trocin nasączoną benzyną. Posypać nimi na miejscu, pozostawić do wyschnięcia benzyny. W razie potrzeby powtórzyć procedurę.
 • Usunąć plamę z pluszu i aksamitu, a może być terpentyny lub alkohol. Pamiętaj, że w wyprowadzeniu takich plam z tkanin jest możliwe użycie żelaza.

Inne pochodzenie oleistych plam

Plamy z mlekiem, sosy i zupy łączy zarówno tłuszczu i składników niż tłuszcz, więc wymagają one podwójne przetwarzanie. Większość świeże plamy właściwie czyste używając mydła, sól, sodę i detergentów do mycia naczyń. Dłuższe i bardziej skomplikowane zabiegi wymagają przewlekłych plamy.

Tłuszcz i olej ze smoły plamy – to plamy z tłuszczu, oleju, sosów, majonezów tłuszczowych, wosków, farb na bazie oleju, olej silnikowy, lakier do paznokci, krem, żywic, kitu, pasty do butów. Takie plamy są również wyświetlane z rozpuszczalnikami organicznymi – alkoholu, benzyny, terpentyny, acetonu. Na przykład, plama tłuszcz z oleju farby można otrzymać w następujący sposób. Po pierwsze, należy wytrzeć plamę z terpentyny, acetonu lub nafty. Odbywa się to za pomocą wacika i przodu i na odwrotnej stronie tkaniny. Następnie natrzeć plamę z amoniakiem, dopóki nie zniknie. Pamiętaj, że aby usunąć plamy lepszego wykorzystania benzyny rafinowanej (sprzedawane w sklepach sprzętu). Jeśli plama jest nałogowym, można go czyścić terpentyną i zmiękczania farby po użyciu usunąć silny roztwór sody oczyszczonej. Po zabiegu należy opłukać produkt i umyć w ciepłej wodzie przy użyciu proszku.

Jak usunąć tłustą plamę na kosmetyki? Lipstick plamy są usuwane z wacikiem zamoczonym w ciekłym amoniaku. Jeśli masz plamę smaru ubrania na śmietanie, usuń go z benzyną lub alkoholem. Plamy z barwnika do włosów mogą być usunięte za pomocą nadtlenku wodoru miesza się w równych ilościach z amoniakiem.

Usuwanie tłustych plam, pamiętajcie: alkohol, terpentynę, benzynę, benzen, eter, aceton, wiele odplamiacze, które zbudowane są z tych substancji są łatwopalne, toksyczne i niestabilne. Dlatego proces usuwania plam powinny znajdować się w dobrze wentylowanym pomieszczeniu lub na zewnątrz. Uważaj, zachować rozpuszczalnika w fiolce pokrywą, która zamyka się szczelnie, przechowywać narzędzia z dala od dzieci.

Opis usuwania zabrudzeń tłuszczowych

Przed przystąpieniem do pracy do usuwania plam, czyszczenia tkaniny brudu. Proszę używać w tym suchym, a następnie wilgotnym pędzlem. Spot leczenia potrzebujemy od złej strony. Lepiej jest umieścić pod nim małą płytkę, która jest pokryta kilkoma warstwami białej bawełnianej szmatki lub ręcznika papierowego.

Czystej szmatki na plamę powinien albo białe tkaniny bawełniane lub gazikiem. Jeśli wolisz, możesz użyć miękkiej szczotki. Najpierw trzeba zwilżyć miejsce w pobliżu miejsca, a następnie potraktować go krawędzi, przechodząc stopniowo ku środkowi.

Wszelkie odplamiacz spróbować najpierw na wolnym kawałku płótna, jeśli są dostępne. Bądź ostrożny z tkanin kolorowych i tworzyw sztucznych. Nie zapasowa kawałek? Spróbuj rozwiązanie na rąbek lub szew zapasów. Rozwiązanie to nie należy go od razu skoncentrowana. Lepiej jest, aby rozpocząć czyszczenie słabym roztworze i stopniowo zwiększać stężenie. Lepiej jest po raz kolejny powtórzyć proces niż spalić tkankę.

load...