Jak wyjść z depresji: pomóc sobie

Zawartość:

Jeśli mówimy o medycynie, depresji – poważną chorobę psychiczną, która dotyka około 20% populacji w krajach rozwiniętych. Główne objawy można wymienić obniżenie nastroju, niezdolność do radości, pesymizm, upośledzenie umysłowe i silnika, apatia, brak zainteresowania i witalności, zmniejszona samoocena.

load...

Wiele osób zastanawia się, jak wydostać się z depresji przez siebie? W tych przypadkach, gdy chodzi o prawdziwej depresji klinicznej, jest to niemożliwe. Depresja jako choroba jest spowodowana przez jakikolwiek brak równowagi substancji chemicznych w mózgu, lub poważnego urazu psychicznego. W takich sytuacjach jedynym wyjściem – odwołanie się do terapeuty.

Jednakże, żadne takie naprawdę poważnych przypadkach, trochę. Najczęściej z powodu ich depresji osoba przeżywa jakąś depresję i widzi świat w ciemnych barwach. Głowica wspinać przykre i smutne myśli, a czasami wydawało się być wypełnione gęstej mgły. Osoba czuje się zmęczony, przejawia różne dolegliwości cielesne, stracił dowolnego innego pragnienia niż pragnienie snu i jedzenia, przychodzi apatia.

W tym przypadku, może pracować i dbać o jego rodzinie – ale wszystko to daje mu bardzo ciężko. On rozumie, że jest w depresji i myśli: „Czy mogę przezwyciężyć? A jeśli tak, to w jaki sposób wydostać się z depresji przez siebie?”. Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w tym artykule.

Przyczyny depresji

W zdrowych psychicznie ludzi depresja może wystąpić w sytuacji, gdy jego życie jest w poważnych tarapatach. Często nie zdają sobie nawet sprawy, ale osoba przeżywa głęboki wewnętrzny niepokój o nich. Na przykład kobieta zgromadził niezadowolenie ze stosunków rodzinnych. Ale podświadomie, ona nie pozwala sobie myśleć o tym i jest świadomy tego, kiedy i z powodu tego, co miała żadnych smutnych myśli, depresji i depresji.

load...

Dlatego jednym z pierwszych kroków w celu zapewnienia, że ​​z depresji, to zadać sobie pytanie: „tu i teraz mam coś denerwuje? Jestem z powodu czegoś znacznie się martwić?”. Można zanotować wszystkie niepokojące momenty na kartce papieru. Następnie spójrz na siebie i słuchać siebie – co powoduje największy smutek i ucisk? Najprawdopodobniej problem ten zostanie wyprzedzony spowodować depresję.

Ale nie wszystkie problemy mogą powodować depresję. Nie wpaść w melancholii i depresji, ponieważ z nas był niegrzeczny kierowca autobusu lub złamany paznokieć. Wszystkie te zdarzenia mogą być powodem do wystąpienia depresji, ale nie jego źródło. Najczęstsze przyczyny depresji są:

 • Utrata bliskiej osoby

  To może być rozwód z mężem, śmierć przyjaciela lub każdej innej sytuacji, gdzie życie toczy się od końca i ważne dla Ciebie osoby. Pierwszy czujesz szok i zaprzeczenie, potem rozpacz i żal. Aby poradzić sobie z nimi i iść dalej, trzeba wziąć stratę i znaleźć swoje miejsce w życiu. Poniżej zostaną podane psychologicznych technik, które pomogą Ci to zrobić.

 • Stres spowodowany chęcią celują we wszystkich dziedzinach życia

  Spin jak wiewiórka w kole i starają się zrobić wszystko: zrobić błyskotliwą karierę, aby wychowywać dzieci, by poświęcić czas do męża, przyjaciół i rodziców. Ale nie jesteś superwoman, więc można dojść do apatii, zmęczenia, uczucie braku zasilania, tęsknoty. Z tego powodu, nadal masz czas do mniej niż wszystko, co tylko pogarsza sytuację i zwiększa stres.

 • Biczowanie i nadmierne wymagania wobec siebie

  Wymagania te mogą pochodzić od ciebie, ale większość z nich pochodzi od kogoś innego. W rezultacie, zaczynasz uważać się bezwartościowy i dobra do niczego. Te myśli wspinać się do was w głowę i mocno zamocowane tam. Jak wyjść z depresji? Eksmitować tych myśli.

 • Samotność

  To może być opisany jako oddzielny przyczyny, ponieważ wielu ludzi, którzy są w depresji, skarżą się na samotność. To może być prawdziwy – na przykład, gdy osoba naprawdę nikt nie mówi o jego osobistych cech i subiektywne – gdy osoba nawet gdy ma do czynienia z kimś, czuje się samotny.

 • Problemy w ważnych dziedzinach życia

  Przedłużające się konflikty, utrata pracy, problemy finansowe, poważna choroba, ciężki klimat w rodzinie – wszystkie te zupełnie różne sytuacje mają jedną wspólną cechę – wydają się beznadziejne. Osoba do czynienia z takim problemem, że jest tylko jedno pragnienie – „ustanawiania ich nogi i umrzeć” Ale można zrobić to inaczej – aby zacząć szukać drogi wyjścia z tej sytuacji.

 • Stała walka z samym sobą

  Czasami człowiek ma dziwną, a czasami trochę zwariowane pragnienia. Czasami chcemy pozostać złe, złe, głupie i bezużyteczne. Ale jeśli ciągle wyobrazić cały ten zakaz i utrzymać w ryzach na siebie – sygnał poza ciałem, a to jest już nie chce niczego, co prowadzi do depresji.

Wszystkie te i wiele innych problemów i sytuacji, może powodować depresję, poczucie beznadziejności i niechęć do zrobienia czegokolwiek, które razem nazywane są depresja. Nie można pozwolić mu wziąć swój bieg, i oczekiwać, że będzie ona przechodzić przez siebie. Jeśli naprawdę nie pasują do Twojego nastroju i nastawienia do życia, to można spróbować je zmienić.


Co robić?

Jak wydostać się z ciężką depresją na własną rękę? Pierwszy krok został opisany powyżej – należy pamiętać o przyczynie swojej kondycji. Po tym, w zależności od przyczyny i stanu pacjenta, można wybrać jeden lub więcej odpowiednich zaleceń do was z następujących metod psychologicznych i technik radzenia sobie z depresją:

 • Radzenie sobie ze stratą

Najpierw trzeba zrozumieć rzeczywistość strat. Jest to ułatwione przez długich rozmów o osoba nie jest z wami i że stracił z nim. Po tym, trzeba będzie dostosować się do jego nieobecności w swoim życiu, aby wypełnić luki, które zostały utworzone z jego wyjazdem (komunikacji, wsparcia, pieniędzy, itp …). Przydatne jest pisanie listów do niego, gdzie będzie można coś powiedzieć, że nie ma czasu, i pożegnać się z nim.

 • Czynienia z emocjonalną traumą

Często zdarza się więc, że depresja występuje na skutek długotrwałego przechowywania zamkniętych i ujemnych zmysłami. W tym przypadku będzie to przydatne ćwiczenie „Circle”. Trzeba będzie znaleźć miejsce (aby utworzyć okrąg), w którym najsilniejsze emocje można wyrazić. Jednocześnie, wychodząc z kręgu, zostawić je tam.

 • Pracować na stres

Szybko złagodzić stres może być na wiele sposobów: Sport, relaks, Spotkania z przyjaciółmi, hobby, i więcej. Jednakże, jeśli jesteś ciągle przeżywa wiele stresu, to trzeba na nowo przemyśleć swoje życie i priorytety. Spójrz na to, co w swoim życiu czegoś więcej niż tylko władzy, a więc ma znaczenie tego obszaru działalności dla ciebie rzeczywiście. Pozbądź się tego, czego nie potrzebujesz, a przynajmniej staram się spędzać czas na nią jak najmniej sił.

 • Praca z samobiczowanie

Mogą być skuteczne dwa odbiorcze – maszyny i protokołów reattribution negatywne myśli. Mogą być stosowane w przypadku, gdy dla wszystkich kłopotów obwiniaj siebie i tylko siebie: nieudolność, brak staranności i innych wad.

Technika reattribution jest obiektywna analiza wszystkich stronach nieprzyjemnej sytuacji, w której jesteś świadomy tych rzeczy, które mogłyby mieć wpływ na wynik zdarzeń. Pozwoli to określić swoje błędy, aby opracować sposoby ich poprawiania oraz zapobiegania im w przyszłości, a także usunąć z ciebie winę za coś, dla których w zasadzie nie może być pociągnięty do odpowiedzialności (na przykład, jako pracownika banku, dostaniesz kredyt na niewypłacalnym klientem na fałszywe zaświadczenia co dowiedziałem się dopiero miesiąc po zdarzeniu – w tej sytuacji, zrobiłeś wszystko zgodnie z zasadami i nie mógł przewidzieć fałsz Pomoc najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić teraz. – to jest do informowania władz o tym).

Protokoły z negatywnych myśli – to kawałek papieru z następującymi kolumnami: „Data”, „zdarzenie”, „emocje”, „automatyczne myśli”, „racjonalna odpowiedź”, „Wynik”. Nagrywać datę, istotę wydarzeń, emocji i automatycznych myśli, że spowodowane, jak również wszelkie racjonalne odpowiedzi i wszystkie inne możliwe wyjaśnienia nieprzyjemnych zdarzeń. Na przykład, krzyknęła na pielęgniarkę w biurze swojego terapeuty. Automatyczne pomyślałem, „ona mnie nie kocha.” Racjonalna odpowiedź: „Ta kobieta jest zawsze w złym humorze”, „ma dużo pracy”, etc. … Konieczne jest, aby napisać do was, a nawet obcych chwilowych myśli. Stopniowo będzie można zobaczyć, jak Twoje negatywne nastawienie wpływa na twoje życie, a także dowiedzieć się więcej prawdziwych ocenę wydarzeń.

 • Radzenia sobie z samotnością

W przypadku prawdziwej samotności pomyśleć o tym, co twoje cechy charakteru i działania przede wszystkim denerwuje innych, że chcieliby, aby w komunikacji ze sobą i starają się realizować podobne lub kilka innych zachowań. Sprawa jest subiektywna samotność trochę bardziej skomplikowana, ponieważ w tym przypadku komunikowania się, ale nie dostać prawdziwą satysfakcję z obcowania.

Posłuchaj siebie w tym momencie, kiedy jesteś z kimś w pobliżu, ale w sam raz – co się z tobą dzieje? Może jesteś znudzony, ponieważ gdy mamy do czynienia wahasz się i nie mów nic? Albo odwrotnie – mówić zbyt wiele, a twój partner jest praktycznie nie? Pomyśl, co chcesz, i starają się doprowadzić go w kontakcie z ludźmi wokół siebie – i, być może, samotność odejdzie sam.

 • Praca z „beznadziejnych sytuacjach”

Technika nazywana jest „poszukiwanie alternatywy.” Uważa, że ​​w sytuacji, powodując Ci najwięcej kłopotów. Po tym, starają się wymyślić jak najwięcej sposobów rozwiązywania tych problemów. Metody te nie odnoszą się do siebie i swojej sytuacji, mogą być dowolne. Zrób listę tych opcji okinte oczy i myśleć o tym, co trzeba realizować przynajmniej niektóre z nich.

Tak więc, definiując istotę problemów, można szybko i spontanicznie dojść do sytuacji decyzyjnych, które wydawały się nierozwiązywalne. Na przykład kobieta, która rzuciła męża, wydaje się, że nie przeżyje bez niego. To „nie przeżyje” dla niej sprowadza się do kwestii finansowania, samotność i rodzicielstwa. Problem finanse, postanawia, że ​​pamięta swoje wyższe wykształcenie i znaleźć pracę Manager Assistant. Jej nastrój poprawił, ma większą siłę do komunikacji i edukacji dzieci. Zatem całość rachunku „nie będę przetrwać bez niego” przychodzi do niczego.

 • Praca z liczący

Ktoś nie jest idealne, w tym Ciebie. Pozwól sobie być inaczej – i dobra i zła, a silne i słabe. Czasami spotkać swoich „złych” pragnienia, na przykład jeść tort o północy. Nie sprawiają, że ich sposób życia – po prostu być elastyczny.

Depresja – jest to bardzo trudne i nieprzyjemne warunek. Do wyboru może być trudne ze względu na boksie, ale możliwe. W każdym razie, bez swojego życia pragnienie nie zmieni. Tak, i co to znaczy właścicielem? Po tym wszystkim, prawie zawsze mają przyjaciół i krewnych, którzy będą pomagać i wspierać się w odpowiednim czasie.

Depresja – jest to bardzo trudne i nieprzyjemne warunek. Do wyboru może być trudne ze względu na boksie, ale możliwe. W każdym razie, bez swojego życia pragnienie nie zmieni. Tak, i co to znaczy właścicielem? Po tym wszystkim, prawie zawsze mają przyjaciół i krewnych, którzy będą pomagać i wspierać się w odpowiednim czasie.

load...