Jak wyhodować „żeński smoka” do domu

Zawartość:

Dracena Marginata lub graniczy, jest jednym z najbardziej popularnych gatunków całej rodziny szparagów. Draceny są domem dla tropikalnych lasach i sawannach Afryki i Azji Południowej. I zdobył swoją popularność ze względu na właściwości wytrzymałości, minimalnej konserwacji i łatwej reprodukcji.

load...

Głównie w Europie, to drzewo jest stosowany jako element dekoracyjny kwiat pokoju. Chociaż, jeśli umieścisz na draceny ulicy, draceny marginata idealnie dostosowane do lokalnego klimatu. Jedynym warunkiem intensywnego wzrostu: temperatura otoczenia powinna być nie mniejsza niż osiemnastu stopni.

Dracena marginata rośnie powoli, ale sięga do życia aż do trzech metrów wysokości i więcej. Liście drzew obszyte kontrastowym kolorze czerwonym i mogą dorastać do 50-70 cm długości. Jest to rodzaj draceny z dwóch sąsiadujących tonów: pierwsze skrzydło przedstawiono czerwony rur, a następnie żółty – Wpływ złocenia w takim Dracaena wrażenie.

Wysokie przypadki Dracaena wyglądać dobrze w biurach i przestronnej sali, a małe kudłate „ogony” bez problemu dopasować do każdego wnętrza obudowy. Ponadto zalety dekoracyjne, Dracena graniczy swoisty nawilżacz i czystsze powietrze. Roślina pochłania formaldehyd i trichloroetylen, który jest produktem rozpadu proszek stosowany w drukarkach laserowych i kopiarek.

Będzie można się dowiedzieć, że, zgodnie z naukami Feng Shui, Dracena Marginata zainspiruje cię do wielkich czynów, pomaga walczyć z lenistwa i pesymizmu. Starożytny grecki przekład oznacza to „żeński smoka”, lub spełnia inną wersję – „Smocze drzewo”. Kora pnia gołej skórze naprawdę wygląda jak smok, efekt ten jest związany z tworzeniem na bagażniku wtórnej tkanki z wymarłych liści.

load...


Powrót do spisu treści

Wytyczne Content

Tak więc, pomimo prostoty Dracena marginata, powinien nadal pozostać na głównym zalecany do jej warunków przetrzymywania. Co trzeba wiedzieć? W pierwszej kolejności, aby uniknąć wielu chorób, które mają wpływ na właściwości zewnętrznych roślin. Ponadto analfabetami care – główną przyczyną śmierci drzewa i zakażenia wszystkich kolorach w domu.

Oświetlenie

Dracena Marginata – miłośnik rozproszonego światła, i podobnie jak wszystkich roślin liściastych, boi się bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Barwne postacie Dracaena preferują intensywne światło niż ciemnozielonych okazów. Z brakiem jasnych liściach zaczynają tracić swoją barwę, a słońce pali zostawić żółte plamy na liściach, które stopniowo rosną i ich odpływu.

Najlepszym miejscem w mieszkaniu na Dracaena – przed oknem pokoju; Ponadto Dracaena marginata „nie pogardził” i sztuczne oświetlenie. A latem można umieścić dratsenu balkonie lub w ogrodzie, nie zapominając wybrać miejsce cieniowania. Opieka w zimie różni się tylko dodanie dodatkowego oświetlenia, na przykład, zwykłych żarówek.

Temperatura

Co jest ważne w korzystnej zawartości draceny, to temperatura. Dracena Marginata – rośliny ciepłolubne, a zatem należy zadbać o to zimą temperatura nie spada poniżej szesnastu stopni Celsjusza. Ale do temperatury górnego progu zakładu dostosowuje się znacznie lepiej, a szczególne znaczenie dla wzrostu ma. W lecie, pielęgnacja roślin i w ogóle elementarny: ustawić garnek na cieniowania dratsenu balkon, spray częściej i czas nawadniania.

Wilgotność

Wilgotność jest kolejnym ważnym czynnikiem zdrowego wzrostu roślin. Dracena graniczy z łatwością dostosować do osuszania powietrza w mieszkaniu. Głównym objawem braku wilgoci są zewnętrznymi znakami – suchych końcówek liści. W tym przypadku, konieczne jest zwiększenie intensywności zraszania lub umieścić naczynie o specjalnej misie mokrą ekspandowana glinka. Suche liście należy wyciąć, ale w każdym przypadku, aby nie przeciąć żywej tkanki liści.

Zapewne wiesz, jak destrukcyjne dla wszelkich grzejników roślinnych. Najczęstszą przyczyną śmierci większość liści jest gorące, suche powietrze pochodzące z nich. W celu uniknięcia negatywnych skutków zaleca, aby nie postawić garnek kwiatów obok kaloryfera.

I jeszcze jedno zalecenie – zorganizować swoje ulubione zabiegi wodne. Umieścić naczynie pod prysznicem grzywny, po objęło ziemię z celofanu. Ta prosta technika ułatwić sobie pozostawia opiekę i zapobiec pojawieniu się małych szkodników.

Podlewanie

Nie ma nic łatwiejszego niż wlać dratsenu: podlewanie powinno być częstsze i łagodne i gleba – jest zawsze nieco wilgotne. Czasami, raz w miesiącu, można dać suchej gleby na głębokość trzech lub czterech palców. Dla bardziej złośliwą Dracena nadmiaru wilgoci niż sucha krótkotrwały gruntu.

W przypadku tworzenia się osadów soli bieli na powierzchni ziemi trzeba wymienić górną warstwę podłoża na świeże i często poluzować gleby. W okresie zimowym, częstotliwość i ilość nawadnianie zmniejszenia natryskiwania, gdy temperatura otoczenia jest niższa od + 15 ° C na ogół jest zatrzymany.

Posypanie

Dracena marginata jest zalecany do zapłodnienia niemal przez cały rok. Wiosną i latem, gdy rośliny aktywnie rosną liście, trzeba karmić dwa razy w miesiącu w okresie zimowym, w okresie spoczynku, należy zmniejszyć ilość nawozu i pół, aby skład więcej niż raz w miesiącu. Jeśli zawartość temperatury roślin poniżej + 18- + 20 ° C, po czym wprowadzano dratsenu i nie jest zalecane.

Jako nawóz lepiej jest użyć gotowych preparatów przeznaczonych specjalnie dla dłoni i draceny. Dokonać odżywcze Mieszanina powinna być w postaci rozcieńczonej na świeżo zwilżoną glebę.

Przeszczep

Młode rośliny mogą być przesadzane co roku w puli, tym większa głośność na dwa palce. Dorosłych pędy są przesadzane wiosną co dwa do trzech lat metody postępowania: Nie traumatize kruchy system korzeniowy. Duże Dracena zawarte w doniczkach, nie przesadza, ale wymienić tylko górną warstwę gleby świeże.

Podłoże najlepiej jest kupić gotowe, dedykowane – przeszczep dłoni i Dracaena. Korzystne jest dodanie do zrębków cegły gleby luźne i węglem drzewnym w zapobieganiu chorób układu korzeniowego.

Podczas przeszczepu Dracaena marginata zwrócić szczególną uwagę na wysokiej jakości odwodnienia. Jak wspomniano powyżej, instalacja nie toleruje nadmiaru wody w glebie. Dbać o przeszczepionego dratsenu potrzeby w taki sam sposób, zmniejszając opatrunek chwilę.

Reprodukcja

Propagacja Dracaena nie ma wielkiej złożoności i jest uważany za dość naiwny. Najprostszą metodą zwielokrotniania Dracaena – sadzonek. W tym celu odcięcia górną część trzpienia i cięcia po obróbce kompozycji do pobudzania wzrostu korzeni jest umieszczana w pojemniku z wodą albo zwykłym podłożu. Pamiętaj, aby pokryć nasadkę tnącą lub miejsce w mini-teplichku. Pamiętaj, aby przewietrzyć ją i nawilżają glebę. W miesiąc będzie pierwsze korzenie, a następnie będzie można przeszczepić procesem w pożądany puli. Dalsza pielęgnacja roślin zapewnia zgodność ze wszystkimi tymi zaleceniami.

Inną opcją hodowla – przez sadzonki macierzystych. Znamienny tym, że jako nie-elitarnych sadzonek używanych oraz części łodygi. Dzięki czemu można uzyskać kilka pędów do rozmnażania. Pocięte ścinki potrzeba trochę sucha i podłączyć niezbędnej mieszaniny glinianego. Tworzenie pędów bocznych na sadzonkach będzie świadczyć o rozwoju systemu korzeniowego.

Ważne jest, aby pamiętać, że podczas odtwarzania w żaden sposób do skutecznego wzrostu korzeni jest niezbędne do podwyższenia temperatury w mini-teplichke i okresowo w celu chłodzenia powietrza.

Choroby i szkodniki

Na szczęście, Dracaena marginata, lub graniczy, nie częściej wśród chorych roślin doniczkowych. W ogólnym ataku na szkodniki roślin mogą np Quadraspidiotus perniciosus, wciornastków i przędziorka chmielowca. Na początkowym etapie można wyleczyć dratsenu elementarnej sposób leczenia liści wodą z mydłem. Za zakażone rośliny wymagają skrupulatnego opieki, która jest codziennie leczenie; zwrócić szczególną uwagę na wewnętrznej stronie liści. Kiedy ciężkie przypadki trzeba używać chemicznych środków owadobójczych. Uniknąć ataku szkodników pomoże Ci regularnej konserwacji prewencyjnej: rozpylania cieczy Bordeaux, cotygodniowy prysznic i regularne badania zewnętrznego.


Powrót do spisu treści

Podsumować

Tak, taka cecha jak żółknięcie i spadając dolne liście, zjawisko naturalne i nie powinno przeszkadzać. Zazwyczaj, liście obumierają z powodu ich starości, co dwa lata. W dalszym ciągu dbać o rośliny zwykle drogę do ciebie, a jeśli mocno przeszkadzać dolne liście suche, odświeżyć dratsenu korzystając propagację nakładania warstw powietrza.

Osusz krawędzie i końce liści wskazują na brak wilgoci. Gdy takie objawy w leczeniu, będzie się składać przyrost wilgoci poprzez dalsze zwiększenie ilości natryskiwania i oczyszczania wody.

Jeśli zauważysz, że liście stają się miękkie i jednocześnie są skręcone, jest to wyraźny znak hipotermii draceny. Konieczne jest zwiększenie zawartości temperatury roślin, ale nie należy umieszczać w pobliżu baterii do tego garnka. Powstawanie brązowych plam na liściach wskazuje na brak wody. Zwiększenie ilości i częstotliwości podlewania Dracaena. Ale bladość liści – nie jest niczym innym, jak oparzenie słoneczne. Zdjąć garnek z roślin parapecie lub odcień okna.

Tutaj może i wszystkie zalecenia dotyczące zawartości Dracena marginata. Zgadzam się, dbanie o nią nie jest trudniejsze niż zwykłe doniczkowych jest i zawsze istnieje możliwość, aby uniknąć niepotrzebnych problemów, przy czym co najmniej raz na profilaktykę.

Na pewno wielu z was ma już doświadczenie w kwiaciarstwa i wiesz jak dbać o marginata draceny, więc mamy przyjemność uzupełnić artykuł ze swoimi zaleceniami. Na koniec chcemy powiedzieć tylko jedno: nawet bambus wieku więdną bez opieki i miłości!

load...