Jak wyhodować karzeł ficus: Szczególną ostrożność

Zawartość:

Wśród różnych gatunków rodzaju ficus, Ficus karzeł słusznie zajmuje miejsce. Jest to bardzo piękna roślina, posiadających charakterystyczne małe liście, którego długość – jeden i pół do trzech centymetrów, nie więcej. Liście są ciemnozielone owalne, lekko podkreślić kształt. Sama roślina jest uważana za evergreen. Ficus rosną od łodygi cienkie pędy, które ze względu na ich korzeniami może przylgnąć do ściany lub specjalnego wsparcia.

load...

Cechy karzeł ficus

Jeśli porównać to z innymi gatunkami, takimi jak ficus Figowiec Benjamina, bengalskim, lub gumy w kształcie liry, krasnolud jest znacznie trudniej rosnąć – rośliny są bardziej wybredny i wymagający. Ponieważ eksperci nie polecam kupić go dla ludzi, którzy nie mają dobre doświadczenia w uprawie roślin. W tym przypadku lepiej jest kupić inne rodzaje ficus, opieki, która jest mniej skomplikowana.

Jednak karzeł Ficus ma swoje niezaprzeczalne zalety i specjalne – można go używać jak chcesz. Może to być kosz roślin, które zaśmiecały ziemię lub w ścianach szklarni i roślin rosnących wokół podpory. W obu przypadkach, ficus będzie wyglądać świetnie.

Jeśli klimat jest łagodny i umiarkowany, wskazane jest, aby sadzić rośliny w doniczkach lub otwartej przestrzeni – w zależności od tego, gdzie planuje się rozwijać. W drugim przypadku, ficus będą tworzyć proste pędy, które doniczkowych formy odmiany mogą nie w zasadzie. Jeśli rośliny te nie zapewniają wsparcie, to będą one uzyskać ładny ampelnye rozwijaną kształt.

load...

Obecnie najpopularniejszą Sunny ficus karzeł z pęcherzykowych, prawie okrągłe liście i białe słońce – ficus charakteryzuje krem ​​granica na liście. Generalnie, karłowate rośliny Ficus są uważane za najbardziej stabilna ze wszystkich odmian ozdobnych.

Dwarf figowce rosną szybko. Liście nie mają dużą powierzchnię, a sama roślina – odcień tolerancyjny, który w zasadzie może być idealnie dostosowane do warunków wewnętrznych. Jednak ze względu na fakt, że wiele z liści Ficus, to jest bardzo trudne do utrzymania pierwotnego położenia pionowego. Dlatego, aby zapewnić dobrą opiekę zakładu i szybkiego wzrostu, specjaliści polecam go związać lub ustawić obok niewielkiego wsparcia pomocniczego.

Siedliska karłowatej ficus – Chin, Wietnamu, Tajwanu i Japonii; Ta wschodnia roślin. Nawiasem mówiąc, zwróć uwagę – Taiwan Ficus karzeł nasiona wykorzystywane do produkcji kulinarnej galaretki. Znane są inne odmiany figi być stosowane zarówno w przemyśle jak iw innych sektorach przemysłu.

Warunki korzystania z opieki dla karłowatej ficus

Teraz nadszedł czas, aby rozważyć kilka możliwości opieki. Jak wspomniano wyżej, krasnolud ficus jest bardzo wymagająca, ponieważ każdy, kto rośnie to egzotycznych roślin, powinien jasno wiedzieć, jak dbać o niego, aby dać mu szybki wzrost jakościowy.

  • Temperatura

Minimalna wyświetlacz temperatury karłowatej ficus dziesięć stopni. Gdy roślina ta jest w stanie wytrzymać spadek temperatury do sześciu lub nawet zero stopni. Ale to tylko w ostateczności, gdy optymalizacji temperatury jest po prostu niemożliwe. Średnia stawka wynosi osiemnaście do dwudziestu stopni.

  • Oświetlenie

Właściwa pielęgnacja oznacza właściwy oświetlenie. Karzeł Ficus, w odróżnieniu od innych gatunków, nie lubią światła. Lepiej jest umieścić naczynie z roślin półcień, korzystnie w odległości kilku metrów od okna. Jeśli okno na ficus dostaje zbyt mało światła, można go przenieść i blisko.

W domu, sama czuje się dobrze ficus pod rozproszonym oświetleniu – niepotrzebnie oświetlonej przestrzeni, nie może się ostać. Jeśli rośliny rosną w otwartym polu, to lepiej, aby umieścić go na południowej stronie, która jest chroniony przed przeciągami i wiatrem.

  • Podlewanie i nawożenie

Karłowate rośliny gumowe potrzebują częstego podlewania, zwłaszcza w okresie letnim. Z podejściem zimie podlewanie jest zalecany w celu zmniejszenia. Wiosną i latem należy podawać ficus około raz na dwa tygodnie, z zastosowaniem dodatków złożonych z pierwiastków śladowych w tej kompozycji. Hodowla z góry opatrunek jest konieczne w proporcjach trzydziestu gramów na wiadrze wody.

Należy pamiętać, że krasnolud ficus nie toleruje suchej gleby. Jednak, aby wypełnić gleba jest także nie warto. W zimie gleba powinna być lekko wilgotny, ale ze względu na niską temperaturę parowania wody będzie słabszy. Zgodnie z tym, podlewanie powinno być zmniejszone.

Spryskać roślinę powinna być często, jak Ficus preferują wysoką wilgotność. Jeśli umieścić garnek z roślin na specjalnej tacy z wodą i kamykami Nieźle. Wiosną i latem nawozić roślinę, stosując nawozy azotowe. Muszą być rozpuszczony w wodzie do nawadniania, trzy razy w miesiącu. Nie bierz zbyt dużo nawozu – inaczej będzie spalić korzenie.

  • Przeszczep

Właściwa pielęgnacja jest niemożliwe bez okresowych przeszczepu. Zazwyczaj te rośliny są przesadzane gumy do nowych doniczek wczesną wiosną, raz na dwa lata. Każdy następny raz trzeba użyć garnek większy niż w poprzednim, wielkości. Wtedy, gdy roślina osiągnie pewne parametry, trzeba wymienić niektóre starej gleby z nowymi GLEBACH jakościowych, pH, który nie powinien być krótszy niż pięć i pół oraz sześć powyżej. Tu można dodać trochę piasku, aby zapewnić drenaż. Okresowo sprawdzać instalację i usuwanie starych lub uszkodzonych gałązek i liści.

  • Reprodukcja

Wszystkie odmiany karłowate ficus rozmnażać kosztem długich sadzonek od pięciu do dziesięciu centymetrów. Późną wiosną sadzi się zakorzenić w miseczkach o tej samej wielkości, które muszą być umieszczone w ciepłym miejscu z dobrą wilgotność. Temperatura powinna wynosić 20-22 °. Wiosna karłowate drzewa figowe można rozmnażać za pomocą sadzonek. Do tego dodano kroplami do pędów w glebie porowatej strukturze, utrzymując ją na stałym poziomie w postaci wilgotnej. Po pojawieniu się koni, pędy powinny być oddzielone od rośliny macierzystej.

  • Zwalczanie szkodników

Jak każdy ficus, gatunki karłowate cierpi na żółknięcie i defoliacji. To może sprowokować wełnowiec. Szkodników usunąć ręcznie, a następnie potraktowano rośliny protivokoktsidnym specjalnego przygotowania. Jednak pożółkłych liści może również wskazywać gnicia lub zbyt suche rośliny.

Mite – kolejny silny szkodników, które mogą przynieść kompleksową opiekę dla roślin do zera, bo to jest tak ważne w czasie, aby pozbyć się go. W ogóle, same roztocza dyskretny – mogą być identyfikowane za ewentualne szkody. Pamiętaj, że przędziorki czują się komfortowo w suchym powietrzu, więc nie zapomnij często wietrzyć pomieszczenie i nawilżanie powietrza okresowo.

Jak pozbyć się kleszcza? Przede wszystkim, zmontować go ręcznie, jeśli jest ona widoczna. Nie zapomnij potem umyć roślinę. Można go spłukać zimną wodą – roztoczy swój strach i nie znoszę zimna. Wśród produktów naturalnych dać pierwszeństwo infuzji czosnku, krwawnika lub olchy. Na przykład, można walić dwieście gramów czosnku lub cebuli i całość zalać wodą pulpę. Kilka dni później, ten infuzji jako natryskiwanie. W sklepach można kupić aktellik, siarki lub malation, jak również niektóre z substancji biologicznych. Wobec niektórych roztocza korzeni można stosować środek owadobójczy, askaritsidy.

Należy jednak pamiętać, że praca z ficus powinny być wykonywane ostrożnie i rozważnie. Na przykład, niektóre gatunki photocontact spowodować zapalenie skóry. Zwiększają one wrażliwość skóry na światło słoneczne, które następnie mogą spowodować poważne oparzenia. Miniaturowy Ficus nie kupić dom dla ludzi, którzy cierpią na problemy z oddychaniem, jak również niedociśnienie chory lub cierpi na stały zmęczenie. Mleczny Sok zawarty w niektórych figurach, wywołuje ostry ból w żołądku, jak również poczucie poważnego zmęczenia i wymioty.

Są to podstawowe zasady, które powinny być pamiętane dla tych, którzy zajmują się uprawą odmian Ficus karzeł. Generalnie karzeł ficus – roślina, choć niewielki, ale bujne i piękne, które z pewnością pasuje do każdego ogrodu kwiatowego, nawet w małym mieszkaniu, a jeszcze bardziej w ich domku letniskowym. Trzeba tylko spróbować trochę tak, że roślina rośnie zdrowe i piękne.

load...