Jak wygrać i zbyt leniwy, aby znaleźć drogę do sukcesu

Zawartość:

Nazywają to lenistwo, głupota, słaba wola czy cokolwiek innego, ale ostatecznie chęć zrobić nic, kiedy coś zrobić, po prostu prawo, większość ludzi uważa za oznakę słabości lub prób, aby uniknąć osobistej odpowiedzialności. Czasami zbyt leniwy, aby atakować, jeśli nie chcemy mieć do czynienia z czymś nudnym rutyny. W innych przypadkach może się zdarzyć, bo nie chcą robić to, co uważasz, byłoby, aby ktoś inny. Nie tylko nie chcą robić to, co powinni robić, jak się obawiał, że to źle, więc angażować i nie chcesz.

load...

I zdarza się, że są przepracowani, i tak na was oprze apatię. Nie, oczywiście, nic się nie chce, bo trzeba odpocząć. Jeśli dana osoba jest stale przeciążony, to zaczyna się hamować na czasie i nie jest w pośpiechu, aby wykonać zadanie. Zdarza się również, że do czasu odpocząć, zrelaksować się, i jesteśmy tak zanurzony w przyjemności nic nie robi, to co nie może ewentualnie wziąć się w dłoni, i zabrać się do pracy. Przyczyny lenistwo może być wiele, a pragnienie, aby dać sobie przerwę nie, w ogóle, nic złego. Ale jak pokonać lenistwo po długim odpoczynku, jak i do pokonania go, jeśli stało się już nawykiem?

Jak radzić sobie z lenistwa i rozwijać poczucie celu

Co jest leniwy? Ten stan bezczynności i opór wewnętrzny konieczności podejmowania wysiłków i do działania. Taki stan bierności pozwala nasze życie się stać. Czasem można sobie pozwolić na taki stan – jako nagroda za ich pracę. Ale tylko pod warunkiem, że nezhimsya i wylegiwać się przez kilka godzin lub nawet w ciągu dnia (jeśli dzień okazał się być zbyt gorący lub przeciwnie, bardzo zimno). Ale jeśli taki stan pojawia cię zbyt często, to trzeba podjąć działania. Wypełniać nasze obowiązki skutecznie studiować lub pracować, aby dążyć do sukcesu i coś osiągnąć, musimy nauczyć się przezwyciężyć swoje lenistwo. Tu przyjrzyjmy się, jak można to zrobić.

Jesteśmy usuwania bloków i ustawić sobie za cel

Zacznij od znalezienia się, co trzyma cię w miejscu. Za każdym razem, lenistwo potwór zaczyna grozić motywację, krótko zatrzymać i spróbować ocenić swoje uczucia, aby zrozumieć, co się naprawdę dzieje. Często staje się przeszkodą jakiś szczególny powód, a potem po prostu trzeba znaleźć sposoby, aby ominąć przeszkodę.

load...

Starają się ustalić, co dokładnie jest przyczyną trudności – niektóre aspekty problemu, za dużo pożądaną aktywność, zbyt wysokie wymagania swojej odpowiedzialności lub po prostu rutyna i nuda, który będzie Ci towarzyszył podczas pracy. Definiowanie prawdziwy problem, który martwi cię na poziomie podświadomości, może nawet być zaskoczony – bo czasami nasze problemy nie są tak przerażające, jak się wydaje, jest to o wiele łatwiejsze, aby ominąć, niż sobie wyobrażałem!

Wtedy wzywamy pomocy wytrwałości. Niezależnie od tego, co nas ogranicza, dołożymy wszelkich starań, aby zerwać kajdany. Jak widzieliśmy, w większości przypadków mamy do czynienia z pewnego rodzaju problem. Take siebie jako przykład Tomasa Edisona inspiracji, słynnego wynalazcy, który uważał, że tylko jego upór i zdolność do ciężkiej pracy znowu i znowu pomógł mu poprawić wiele wynalazków.

Że istnieje tylko jedna historia z niekończących się eksperymentów, które doprowadziły żarówka została wynaleziona – ponad tysiąc nieudanych prób, czasem nawet towarzyszą eksplozje i pożary! Edison udowodnił, że tylko stała praca w kwestiach, zamiast ich porzucenie, w konsekwencji doprowadzi cię do sukcesu. Za każdym razem staramy się zrobić coś, co wydaje się trudne, i, w końcu, wszystkie trudności ustępują przed determinacji.

Zaczynamy stawiać się do pewnych osiągalnych celów. Kiedy mamy do czynienia z wyzwaniami, które są łatwe do wykonania, to mamy coś, że zaczynają oczekujemy. Zacznij od celów, które leżą u was, a to wymagałoby swoje talenty i możliwości zastosowania. Wyobraź sobie coś, co naprawdę chciał. Wystarczy być ostrożnym, nie ustawia poprzeczkę zbyt niska – cele te nie będą motywować.

Powinieneś wiedzieć, że cele są długoterminowe i krótkoterminowe. Długoterminowe cele wydają się być dość wysokie: kupić dom czy drogi samochód, uzyskać dobre wykształcenie, aby spełnić marzenie swojego życia (może chcesz otworzyć sklep lub utworzyć firmę?) Cel krótkoterminowy może odzwierciedlać etapy na drodze do ostatecznego celu. I może być skierowany w rozwiązywaniu codziennych problemów.

Do ustawiania cel krótkoterminowy powinien być użycie określonego czasu. Tworzenie listy rzeczy do zrobienia, zarówno dużych jak i małych, które muszą być wykonane, na przykład, w następnym miesiącu, i ustalać priorytety pod względem czasu, potrzebę i znaczenie dla Ciebie osobiście. Z tego i odpychający, wyznaczanie celów oraz określenie warunków ich wykonywania.

Używamy działania, aby przezwyciężyć inercję

Mówiąc do siebie, a co dopiero kogoś, kto, jak mamy coś możemy zrobić coś pożytecznego zrobić! Charakteryzuje się ruchu życia. Nie myśl o tym, co się stało wczoraj, nawet jeśli wczoraj były tak wygodne, aby poddać się lenistwa! Jeśli coś z przeszłości trzyma cię od energicznego działania już teraz – nie „pogrzebać” problem, i trochę czasu, aby temu zaradzić.

Jeśli istnieje coś, co można zrobić dent w swoim entuzjazmem, nie mówią do siebie, że myślę o tym później – zrób to teraz i natychmiast rozwiązać ten problem! Twoje poprzednie nawyki nie mają ustalić, co byś dziś – jesteś w stanie coś zmienić w tym, co dzieje się z tobą, i otworzyć nowy, energiczny i człowiekiem sukcesu. Kiedy czujesz, że zaczynasz utknąć, starają się motywować siebie: „Chociaż stary zwyczaj i stara się być” zamrożone „a ja pójdę teraz robić to, co miałem do zrobienia!” Mówić o sobie tylko w chwili obecnej – nie „zrobiłaby”, „będzie”, a już na pewno nie „jeśli” lub „jeśli”! Tylko „tak”! Wszystkie inne słowa – dla tych, którzy są zadowoleni być jak mrożonych ostryg.

A teraz – nacisnąć przycisk „start”! Wszystko zaczyna się od działania, nawet jeśli po prostu rozerwać kopertę, aby przeczytać list, lub przetrzeć szybę przymglone, aby udać się na wycieczkę samochodem. Spodziewam się, że wszystko w życiu jest nam łatwo, nie jest konieczne, ponieważ nie jest realistyczny – życie jest często pełna przeszkód i przezwyciężyć je czasem jest to naprawdę trudne. Ale życie się dzieje, i wspaniałe, niesamowite, ekscytujące i pełne nadziei! Ulegając lenistwu, możemy oddzielić się od wszystkich możliwości, jakie daje nam życie, ale to – ścieżka do samozniszczenia.

Niechęć do zrobienia czegoś i nie zmieniają rzeczywistość reklamacji; w końcu każdy człowiek ma nadal działać, nawet po prostu przetrwać, nie wspominając o najwyższe poczucie osobistego spełnienia. Dzięki naszej pracy nad sobą, co prowadzi do zwiększonej tolerancji na różne „niedogodności” życia, naszych zwiększa stabilność i twardnienie i stajemy się bardziej konstruktywne. Dlatego za każdym razem gdy coś wydaje się zbyt skomplikowane, nie kłóć się, nie wymówek – po prostu zrobić, zaczynając od małych kroków.

Przezwyciężenie początkowego bezwładności jest całkiem naturalne dla większości ludzi, którzy mają do czynienia z trudnymi sytuacjami i problemami. Amerykanie mówią: jeść słonia, nie próbują wpakować go w ustach jako całość, małe kawałki wystarczająco zgryz. Więc nie spiesz się i nie starają się iść z celami raz krokami. Mniej niż planowano ilości pracy, tym bardziej przystępne i wydaje się wykonalne. Często lenistwo jest tylko bariera psychologiczna, że ​​twoja podświadomość próbuje utrzymać się z przepracowania gdy celem wydaje się być ogromny.

Skupić się na jednym zadaniu na raz. Nie ma nic bardziej nieefektywne niż wielozadaniowość. Ludzki mózg działa jak gdyby w osłupienie, jeśli czuje się stałe ciśnienie, gdy trzeba szybko wykonać wiele skomplikowanych przypadków. To nie znaczy, że nie można przejść z jednego zadania do drugiego – również pomaga w utrzymaniu różnorodności zainteresowania sprawą. Oznacza to po prostu, że każdy mały zadaniem być wykonywane oddzielnie, a przed wykonaniem innych zadań musi być przerwa; zamiast chwycić kilka rzeczy naraz.

Zaplanowano na siebie ponad wzorców czasowych. Nie hop off pracy, dopóki nie zostanie przypisany do Ciebie w stanie spoczynku. A reszta, nie przegap czasu, kiedy będziesz musiał wrócić do pracy. Samodyscyplina obejmuje możliwość, aby to zrobić, a potem, że został pan z planem, bez względu na to, ile chcesz lub nie chcą postępować zgodnie z planem. I pozbyć się nie uda bez dyscypliny z lenistwa.

Innym bardzo ważnym punktem – jeśli chcemy mieć pewność, że wszystkie istotne warunki pracy nad sobą i nie ulec pokusie, aby wyrzucić to wszystko do piekła, nie zapomnij, aby chwalić się dla każdej realizacji. Kiedykolwiek wykonać jakiś interes lub po prostu być w stanie dołożyć starań, znaleźć sposób, aby się coś miłego. Zwracając uwagę jego osiągnięcia, to rodzaj podsumowuje i zmotywować się do wykonywania następujących zadań. Po wielkim sukcesie składa się z szeregu wielu małych sukcesów, a każdy mały osiągnięciem jest bohaterski do ciebie, więc trzeba spotkać się odpowiednio.

Przynosząc przyjemność jako nagrodę za jego udanych starań rozwijać nawyk aktywnie działa w celu uzyskania pozytywnego rezultatu. Tylko odróżnić przyjemności, że dasz sobie jako nagrodę i zaspokojenia ich potrzeb. I nie mylić potrzebę podjęcia regularnych przerw – do odpoczynku i regeneracji sił – z lenistwa, gdy na początku sabotażu wszystkie swoje plany.

Jest oczywiste, że tylna powierzchnia nagroda karania. Ludzie reagują najlepiej pozytywnego wzmocnienia, tak trzymać wynagrodzenia korzystne. Self-kara za niepowodzenie tylko rzucisz was wspierać swoje najgorsze przekonania o sobie, mówiąc, że jestem leniwy i niepoprawny, i bez względu na to, że jestem niezdolny. Biczowanie – bez znaczenia ćwiczeń. Kara wzmacnia negatywne zachowania, które stworzą warunki dla wysiłków zmierzających do uniknięcia działań z obawy przed niepowodzeniem.

Zwracamy się o pomoc w przypadku trudności

Prosić o pomoc, kiedy jej potrzebujesz. Wiele osób błędnie wierzą, że z prośbą o pomoc od innych – znak oznacza we własnej niemocy. To nie ma znaczenia, dlaczego pojawiła się tak przekonany – z powodu negatywnych doświadczeń z przeszłości lub z powodu silnej konkurencji, na przykład w miejscu pracy – w każdym przypadku jest to niezdrowe nastawienie do życia. Jesteśmy jednostki społeczne, a część naszej egzystencji jest wspólne działanie i pomagać sobie nawzajem. Ważnym wskaźnikiem dojrzewania i tworzenie dowolnej osoby staje się zaprzestanie walki z samymi problemami.

Jedną z koncepcji interakcji opracowany przez współczesną psychologię, zwany praktykę „wewnętrzny krąg”; Pozwala to każda osoba zmobilizować poparcie dla pozytywny, niezawodne i bardzo mobilny (czytaj „nie leniwi”), ludzie, którzy są zawsze gotowi pomóc. Z kolei, powinno być zawsze przygotowane do zapewnienia wzajemnego wsparcia dla żadnego z nich. To pomoże Ci pozbyć się fałszywego poczucia winy, gdy prosisz o pomoc – bo wiesz, że też ktoś może polegać.

Wreszcie, kilka porad

Są pewne rzeczy, za które powinniśmy zwrócić uwagę na opracowanie planu, by pokonać lenistwo:

  • Jeśli nie trzeba wychodzić z domu (na przykład, masz dzień wolny, lub pracujesz zdalnie), a następnie starać się stworzyć warunki, które pomogą zachować zdrowie. Przede wszystkim, należy umieścić budzik w przeddzień raz do spania, ale nie za dużo wokół leżą w łóżku; powiedzieć, siódma rano. Wziąć prysznic, ubrać, grzebień – krótko mówiąc sobie, aby być w stanie, i oko obcych pojawiają. Oznacza to, że nie ma piżamy, wykończeniowe suknie! Upewnijcie się z łóżka. I piżamy i rozłożone łóżko zadzwoni do wygrzewania się na koc, otlezhivaya stronach. Jaki rodzaj walki z lenistwem!
  • Wstać na tyle wcześnie i wyspać i poczuć radosny, trzeba obserwować tryb uśpienia. Więc nie wcześniej utrzymywał ciężko noc i zatrzymać się późno. Byłoby lepiej, gdyby weekend pójdziesz spać, a rano wstać z łóżka w tym samym czasie jak w zwykłych dni. Tryb awaryjny zauważalny wpływ na wydajność całego tygodnia.
  • Unikaj słodyczy, mąki i tłustych. Niezdrowe odżywianie prowadzi do tego, że masz krótkie przypływ energii, ale potem krople poziom cukru we krwi i czujesz się głodny i zmęczony. Złe odżywianie jest w stanie zmotywować leniwy zachowania.
  • Rozważyć ideę rezygnując wielogodzinne oglądanie telewizji. Można nawet być zaskoczony, jak wiele trzeba będzie więcej czasu, aby zrobić coś ciekawego i użyteczne, nie wspominając o odrzucenie pokusy ciągle leżeć na kanapie, patrząc na ekran.
  • Otocz się pozytywnych ludzi, którzy patrzą na życie w większości optymistyczne. Można szukać ich wśród krewnych, znajomych, przyjaciół, współpracowników, a także może komunikować się z osobami, które Cię interesują w magazynie przy pomocy mediów, lub nowoczesnej technologii. Miłość, wsparcie i zachęta dla innych może znacznie zwiększyć swoją wewnętrzną siłę.
  • W przedsiębiorstwie dla każdej firmy, stosując technikę „dwadzieścia dziesięć” lub „czterdziestu pięciu do piętnastu.” Oznacza to, że użytkownik pracuje przez dwadzieścia minut i dziesięć minut odpoczynku (lub czterdzieści pięć minut – prowadzenie kwadrans – Rest). Ten rytm pomaga tak bardzo jak to możliwe, aby utrzymać siłę i wydajność dłużej. Za pierwszym razem połączenie jest bardziej nadaje się do pracy fizycznej, drugi – do pracy umysłowej.

Jeśli wszystko, co oferujemy w niniejszym artykule nie pomóc zwiększyć swój poziom aktywności i w złym nastroju, depresja i niska samoocena nadal wkurza was, zmuszając do pozostania w bezczynności, może się okazać, że masz poważne depresji. Następnie należy szukać pomocy u lekarza. W każdym razie, trzeba zrozumieć: jeśli nie chcą sobie pomóc uporać się z problemami behawioralnymi, jak bardzo starają, inni nie mogą zrobić to za Ciebie. Jeśli naprawdę chcesz pomóc sobie – zacznij działać!

load...