Jak wyeliminować zapach w lodówce? środki zapobiegawcze

Zawartość:

Lodówka w kuchni – dżentelmen! Stale pobiera od nas daninę, wypełniając swoje nienasycone wnętrzności. Jednak zauważmy, dobry Bóg – jak wziął tyle i dał. Czasami jednak – kapryśna. Produkt powróci nadszarpnięta, a czasem, jeśli nie nadszarpnięta, a potem jakiś dziwny sniffy. I w jaki sposób można wyeliminować zapach w lodówce? Albo raczej, jak zapobiec jego wystąpieniu? Spójrzmy prawdzie w oczy.

load...

Zapach nowej lodówki

Jeśli uważasz, że nowy, tylko z lodówki opakowanie nie pachnie, jesteś w błędzie. Każda nowa pozycja (zwłaszcza AGD) ma specyficzny zapach technicznej. Tak więc, kupując nową lodówkę, trzeba wyeliminować zapach. Inaczej nabyć produkty zapachowe techniczne, umieszczone w łonie tej jednostki.

Przede wszystkim, lodówka musi być odpowiednio oczyszczone. Służy do dowolnego detergentu, po prostu nie używać materiałów ściernych. Innym możliwym rozwiązaniem jest, aby zwykły sodę i przemyć to rozwiązanie zupełnie nową lodówkę. Nawiasem mówiąc, nie należy zapominać, że trzeba myć nie tylko wewnętrzną ścianę, ale również wszystkie akcesoria: kraty i szklane półki, pudełka na pojemnikach owocowych i warzywnych. Spłukać i wytrzeć całą lodówkę na zewnątrz, ze zwróceniem szczególnej uwagi na jego odwrocie.

Następnie ponownie (i czasami dwie) lodówki czystej wody płuczącej i suche miękką ściereczką. Po obróbce wodnej, pozostawić w lodówce wentylowanym przez otwarcie drzwi do siebie lodówki i zamrażarki. Po dwóch lub trzech godzin, można zacząć działać swój nowy nabytek. Zazwyczaj te procedury są wystarczające, aby wyeliminować zapach nowej lodówki.

Ale co najważniejsze, należy zachować ostrożność przy zakupie lodówki. Powrót w sklepie należy zwrócić uwagę nie tylko na wygląd, opakowanie i cenę urządzenia, ale nie bądź leniwy, aby otworzyć drzwi i zapach. Załóżmy również, że będziesz wyglądać nieco dziwnie, ale masz zamiar wydać swoje pieniądze, a więc chęć zakupu jakości rzeczą byłoby wytłumaczyć takie dziwne zachowanie. Wielu producentów korzystania z tanich tworzyw sztucznych, wydziela ostry zapach. Oczywiście, ten zapach może następnie znikają bez śladu, ale możliwe jest, że nie można się go pozbyć. Nawiasem mówiąc, obecność smak w nowej lodówki należy również powiadomić: No, może nie być wysokiej jakości sprzęt gospodarstwa domowego emitują zapach, który potrzebny smak.

load...

Ostrzegamy zapach

Mając do czynienia z nową lodówką, starają się zrobić wszystko, by nie pojawić się dziwny zapach w nim. Taki zapach w lodówce występuje albo w wyniku niewłaściwego przechowywania żywności lub w wyniku złej opieki lodówce. Dlatego zawsze produkty, umieszczając je w szczelnie zamkniętych pojemnikach. Oczywiście, dotyczy to przede wszystkim tych produktów, które mają silny zapach. Na przykład, sery, kiełbasy, ogórki, solony i wędzony. Silny (i nie bardzo przyjemny) zapach ma cebulę, czosnek, kapusta włoska. Przyjemne, ale także bardzo silny zapach, w stanie przekazać inne produkty z selera, jabłka, cytryny, banany, pieprz. Nie zawsze dobry zapach z tyłu i dania gotowe przechowywane w lodówce.

Bo – tylko garnki z pokrywkami dobrze dopasowane, folii spożywczej i szczelnie zamkniętych pojemnikach, które pomogą Ci zapobiegać występowaniu obcych zapachów w lodówce. Ale owoce i warzywa w żadnym wypadku nie mogą być pakowane w folię – w filmie, zaczynają się „dusić”, gnić i gnicie. Wystarczy upewnić się, że są one czyste i suche.

Poza tym należy uważnie monitorować trwałość produktów, często wykonywać badania na obecność kwaśnego mleka w lodówce, zgniłych owoców i warzyw, które stały się śliskie spleśniały ser, dżem lub sfermentowanego soku. Czasami kawałek sera zepsute lub upłynął jogurt zdolne do wytwarzania takiej brzdęk, że aby pozbyć się go potem jest dość problematyczne.

Z każdym umyciu lodówki, należy zwrócić szczególną uwagę na drenażu skroplinami: zapach jest nieuniknione, gdy jest zapchany. W razie potrzeby przepłukać wąż ciepłą wodą z mydłem, a lodówka przetrzeć wilgotną gąbką lub szmatką nasączoną octem lub amoniakiem. Nigdy nie trzymać drzwi lodówki otwarte przez dłuższy czas, upewnij się, że zawsze była mocno zamknięte. Na najmniejsze podejrzenie wygląd zapach stęchlizny szybko rozmrozić i umyć dokładnie przewietrzyć lodówkę.

Ściśle rzecz biorąc, zasady działania, dobrej przechowywania żywności i terminowego rozmrażania i czyszczenia lodówki pomoże zapobiec powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Cóż, gdyby nie wydaje, konieczne jest zastosowanie specjalnych środków. Ale to jest oddzielna rozmowa.

load...