Jak wybrać żyrandol: zorganizować oświetlenie w domu

Zawartość:

Każda rodzina marzy, że prędzej czy później, ale będzie nadal mieszka w swoim własnym komfortowym mieszkaniu. A teraz nadchodzi długo oczekiwany moment, kiedy sen o własnym mieszkaniu staje się rzeczywistością. I w tym momencie staje się oczywiste, że nawet dość daleko od pożądanego komfortu. Warto zauważyć, że nawet po wybraniu i pokleit tapety, malowane sufity i podłogi są wykonane, jest kupić żyrandol. To tam powstają problemy. Powstaje pytanie, w jaki sposób wybrać żyrandol, jak z grubsza masz, ale aby znaleźć najlepsze rozwiązanie staje się bardzo trudne.

load...

Należy pamiętać, że przy wyborze żyrandol lub jakiekolwiek inne urządzenie oświetlenie jest konieczne, aby powoływać się na swój smak, ich wybór i ich pragnienie, aby w domu jaśniejsze, bardziej komfortowe i piękniejsze. Tylko będziesz w stanie stworzyć niepowtarzalną atmosferę piękna i komfortu, obrócić dom w wyjątkowym miejscu, w którym chcesz wracać za każdym razem.

Obecnie istnieje sporo zalecenia co kupić żyrandol, ale często nie są wystarczające. Brak pełnej i jakościowe dotyczące wyboru stylowych źródeł światła. Będziemy wypełnić tę lukę: oferujemy Państwu najbardziej prosty i wygodny algorytm Jak wybrać żyrandol. I pamiętaj, jedyna w swoim rodzaju żyrandol – niekoniecznie dobra i wysokiej jakości, a skromny – nie zawsze jest łatwe. Pytanie, co lepiej wybrać żyrandol Maks być nierozpuszczalny, jak z naszym systemem wyboru urządzeń oświetleniowych raznoyarusnogo światła można łatwo znaleźć najbardziej interesujące i najbardziej realną opcją.

Zasady żyrandol dostosowane oświetlenie

Należy określić dla siebie o przedziale cenowym, w którym będzie można wybrać opcje. Dziś mieści się w zakresie od 20 $ Forum używane rzeczy (choć proponowana żyrandol może być w doskonałej kondycji) do 600 USD w high-end sklepowych. Nawet droższe zapłacić za ekskluzywne żyrandole wersja z elementami kucia i inkrustowanie.

load...

W przypadku napotkania dylemat, co wybrać żyrandole, jesteś tylko o ustalenie dla siebie moc oświetlenia, które wypełni światło lub pomieszczenie lub jego część. Jeśli jeszcze nie zdecydował, wskazane jest, aby wybrać żyrandol z wieloma rodzajami oświetlenia lub z intensywnością wyciszenia. Dobrym rozwiązaniem byłoby opcją „Żyrandol + kinkiet ścienny.” To połączenie stworzy oświetlenie dwupoziomowy w mieszkaniu. Można go stosować wszystkie naraz lub pojedynczo.

Zawsze należy pamiętać, że oświetlenie w pomieszczeniu – być może najważniejszym czynnikiem w tworzeniu atmosfery. Zostało to udowodnione przez wielu naukowców. W słabym i słabo oświetlonym pomieszczeniu osoby na poziomie podświadomości, jest to uczucie strachu i zmęczenia. W jasnej i nienaturalnym oświetlonym pokoju mężczyzny szybko zaczyna odczuwać dyskomfort i złapać się chcąc uciec od takich warunkach są błędne i szkodliwe działanie na wizji.

Wybór rodzaju lampy do żyrandoli

Pytany, jak wybrać żyrandol, konieczne jest, aby zwracać uwagę na tych rodzajów lamp, który jest wyposażony w żyrandol i ich całkowitej pojemności. To właśnie z tych dwóch cech zależy od pokrycia. Każdy wie, że całkowita pojemność żyrandola oblicza się sumując wszystkie lampy mają być używane w nim.

Więc jak na razie, nie wszyscy producenci wskazują strumienia świetlnego bezpośrednio na rurach, konieczne jest, aby obliczyć przybliżoną ilość światła potrzebnego do utrzymania komfortowych warunków w pomieszczeniu. Na przykład, do łazienki i małych pomieszczeniach, na przykład, spiżarnia, strumień świetlny jest wystarczająca moc w 80-110 watów. Dla małych i średnich jedzenia wystarczy na 130-170 watów. Dla innych pomieszczeń nie oczekiwać moc indywidualnie. To wszystko zależy od wysokości sufitu projektowania rozwiązań kolorystycznych i pokój, i tak dalej. Opcja pośrednia – 250 watów.

Ze względu na dużą różnorodność oferowanych w an_1ch żyrandole muszą zdecydować, z typem, który Ci odpowiada. Producenci oferują różne modele żyrandole lub całą serię modelu opraw oświetleniowych, który może być wyposażony w prawie całym mieszkaniu. Lampy mogą być trzy typy – żarówki, lampy fluorescencyjne i halogen.

  • Uważa się, że klasyczny i niezawodne opcja – żarówki. Ins można zakładać jego niski koszt i dostępność różnych opcji (różnego rodzaju czapki, powierzchni, kształt, moc, etc.). Wadą – dość niska sprawność (wydajność). Poza tym, nieprawidłowe obliczenie wkręcania żarówek energetycznych Twój żyrandol żyrandol może oplavitsya, pęknięć i tym podobnych.
  • Lampy halogenowe wykorzystał kiedy potrzeba jasnego i potężnego oświetlenia, jak przepływ światła emitują silne i jasne. O tym, jak wybrać żyrandol halogenowy, warto zastanowić się na tyle poważnie, ponieważ podczas zapisywania na lamp zamiennych i długi okres ich eksploatacji, można wnieść do domu niewygodne.
  • Lampy fluorescencyjne w żyrandole wykorzystała jasne i równomierne oświetlenie w razie potrzeby, na przykład w kuchni. Kiedy meritum, które są tak dużej pojemności, dobrej wydajności i długiej żywotności, są też wady. Wadą jest to, że światło z lampy jest w stanie szybko zmęczyć oczy ze względu na jej gładkość i chłód. Ponadto, konkretne i koszt takiej lampy.

Gdy już zdecydujesz się na wszystkich powyższych parametrów można bezpiecznie przystąpić do wyboru żyrandole. Dopiero po tym wszystkim, można zorientować się, co wybrać żyrandol do projektowania mieszkań, domów, domków i tak dalej. Należy pamiętać, że wszystkie zalecenia mają charakter ogólny. Wszystko, co chcesz, jesteś zobowiązany do koreluje ze stylem i design pomieszczenia.

Wybrać żyrandol, w zależności od rodzaju mocowania

Jest możliwe, aby dać pierwszeństwo do modelu zawieszenia lub sufitu. Pierwszy uchwyt jest uważany za klasyczny i jest zwykle wykonywane ze skręconymi rogami. Patrzy wdzięku i elegancki, efektowny i zauważalne, nadaje wnętrzu wyrafinowanej elegancji. Należy jednak pamiętać, wybrać żyrandol wiszący może być tak duży pokój z wysokiego pułapu. A wszystko z powodu jego rozmiar jest dość stałe – dzięki pięknych rogów to zajmuje dużo miejsca. I ze względu na zawieszenie (łańcuch dekoracyjne pręta lub sprężyny) znajduje się stosunkowo daleko od sufitu. W małym pokoju żyrandola wiszącego trwa niewspółmiernie dużej przestrzeni, a tym samym zmniejszyć przestrzeń wizualnie. Dlatego lepiej jest zdecydować się na przestronnym salonie lub wielkiej sali, ale nie do przytulnej sypialni i praktycznej kuchni.

Dla małych pokojach są najlepszym rozwiązaniem dla żyrandole sufitowe. Są to małe dyfuzory, płyty, lampy, które przylega do sufitu, zamiast zawieszania na łańcuchu lub sprężyny. Te żyrandole zajmują niewiele miejsca, a tym samym nie zmniejsza pomieszczenie. Jednym z nich może być zawieszony w sypialni lub pokoju dziecięcego w Twoim domu. Nawiasem mówiąc, bardzo modne dziś, decyzja jest uwypuklenie sufit: jego elegancki kształt subtelnie podkreśla swój smak, a jej poważny projekt doskonale wpisuje się w otoczenie nowoczesnego mieszkania. W górę światło, które daje sufitu, pracując na komfort wnętrza. Ale, wybierając lampę, należy pamiętać, że im ciemniejszy kolor, tym gorzej to przepuszcza światło.

Co mówi nam blask żyrandole?

Dziś jest to możliwe, aby dać pierwszeństwo do żyrandola, wykonane zrobić w dowolnym kolorze, nawet w bardzo jasnych i pogrubienie. Ale jak będzie wyglądał Twój lampę, która będzie to podstawka na co powie do swoich gości? Zobaczmy, jakie funkcje, według zgodnej opinii psychologów, optyków i projektantów wnętrz, ma szczególny blask żyrandole.

  1. Żółty – klasyczny, choć prosty, zwykły, a nawet nieco męczące, ale dla optymalnego oka. Ten luminescencji jest najmniej męczące uczeń i nawet łagodnie pobudza go.
  2. Biała (zwykle daje an_1 fluorescencyjna w przezroczystą) – jest bardzo podobny do światła. Wraz z nim zwiększa wydajność, ale z czasem to jest męczące dla oczu z jego jasności.
  3. Czerwony – ma działanie stymulujące, zwiększa ciśnienie krwi. Byłoby to dobre rozwiązanie do sypialni, bo noce miłości i pasji, jeśli nie trzymać zbyt długo żyrandol zawarte.
  4. Niebiesko – uspokaja układ nerwowy, obniża ciśnienie krwi i częstość oddechów. Ten luminescencji nadaje się do sypialni, gdzie ma być przede wszystkim dobrze wypocząć.
  5. Zielony – miłe dla oka, nie jest zbyt zmęczony uczeń, uspokaja nerwy, ale nie nadmiernie, pomaga organizować swoje myśli. Żyrandol z tego blask jest idealny do domowego biura, pokoju dziecięcego lub całości tej samej sypialni.
  6. Orange – przyspiesza tętno, pobudza apetyt. Żyrandol z niezwykłą luminescencji jest jednym z dań.
  7. Niebieski i fioletowy – o przedłużonym hamuje działania hamuje (pierwszy) lub podrażnionej (drugi) układu nerwowego. Wybór takiego luminescencji być bardzo ostrożnym, jak gdyby światło w pokoju z żyrandola zapala się często i lepiej, aby dać pierwszeństwo do innych opcji.

Żyrandol z cienia: Czy warto się do niej wybrać?

Nowoczesność przyzwyczaił nas do wiarygodności metalu do plastikowej praktyczności, zimnym blaskiem szkła. Ale istnieje również żyrandol wykonany z tkaniny – z odcieniami, takimi jak jedwab. Tak, ale nie są one tak trwałe jak metal, a teoretycznie nawet bardziej łatwopalny. Jednak w praktyce, cień ogień łatwo zapobiec lub zatrzymać, a producenci szanujący wykonać modelu tak, że tkanina nie może być w kontakcie z żarówek.

Pomyślmy o tym, jak być piękne żyrandole z odcieniami. Jest to akcesorium jest w stanie wykonać proste Oprawa światła elegancki i wyrafinowany, jest w stanie radykalnie zmienić swój wygląd. Dodatkowo, abażury może być zmieniony, w ten sposób umieszczając nowe akcenty i orzeźwiający wnętrze. Lampa w pięknej tkaniny „strój” – to praktyczna opcja zakupu, która jest warta rozważenia, too.

Jak wybrać dobrą żyrandol z cienia? Na jakie kolory i wzory pobyt? Po prostu, w tej sytuacji, te same zasady jak przy wyborze sufitu. Czerwony klosz daje stymulowanie nerwów świecić na zielono – dostosowuje się pozytywny, niebieskie – łagodzi i chłodzi nawet emocje, żółto – po prostu rozświetla pomieszczenie, koncentrując się na inne meble.

Jaka powinna być wielkość klosza? Wiele zależy od żyrandoli. Najprostszym sposobem, przy wyborze sufitu podwieszanego: nie trzeba długo myśleć o tym, jak wybrać dobry połysk, można po prostu polegać na jego wielkość i skalę pokoju. W przypadku dużego pokoju, klosz może być bardzo szeroki (jeśli tylko spojrzał odpowiednia w stosunku do samej lampy). W małych pomieszczeniach duży cieniem, a także luksusowe żyrandol, zmniejszy przestrzeń, tym pamiętać. Jeśli lampki na żyrandolu kilku odcieniach do wyboru takiego stopnia, że ​​nie stykają się ze sobą.

Jak wybrać żyrandol w sypialni czy przedpokoju

Z opcjami ustalić przede wszystkim wziąć pod uwagę funkcjonalność, która ma miejsce. Dla przytulnej sypialni miniaturowy żyrandol na suficie wisi odpowiednio luksusowe rogów. Za pokój hotelarskiej białe światło będzie lepiej romans nasycony czerwony. Dzieci zdecydowanie bardziej pozytywny, jak zielone światło i prostej konstrukcji, niż gotyckim żyrandolem, jaskrawy niebieski.

Warto też zwrócić uwagę na charakter dekoracji wnętrz i głównego koloru sytuacji i starają się wybrać żyrandol It „w zgodzie”. Można grać na kontrastach, ale to nie powinno być zbyt trudne. I pamiętać, wielkość pokoju: Im mniejsze, im mniejsza średnica i wysokość zawieszenia powinien być lekki uchwyt. Skupiając się na tych prostych zasad, będziesz wiedzieć dokładnie, jak wybrać żyrandol w danej sytuacji. Po tych sztuczek, będziesz w stanie zatrzymać w optymalnym wariancie lampy do salonu, sypialni, pokoju dziecięcego.

Lustra w kuchni

Jeśli zdecydować, co wybrać żyrandol do kuchni, należy zwrócić uwagę na możliwość łącznego światła. Oprócz głównego żyrandola, należy rozważyć wszystkie opcje dodatkowe oświetlenie. Co do zasady, w kuchni jest oświetlenie powinno być stosowane na wspólnym stołem, nad kuchenką, a na szafkach (jeśli masz). To właśnie z powodu konieczności stosowania dodatkowego oświetlenia jest bardzo ważne, aby zdecydować się, jak wybrać żyrandol w kuchni.

Można zatrzymać się w jednym z dwóch typów. Pierwszy – to klasyczna konstrukcja zawieszenia, montaż duża i wysokie pokoje. Należy pamiętać, że takie lampy wizualnie obniżyć sufit i uczynić przestrzeń trochę uszkodzony (jeśli model jest długi i ciężki). Ponadto, będą one zajmują najwięcej miejsca. Drugi typ żyrandole – Sufit – bardziej komfortowe. Znajdują się one w niewielkiej odległości od sufitu, nie zmniejszają wizualne i nie pogorszy to i może rozprzestrzeniać się strumienia świetlnego w całym pomieszczeniu.

Zanim wybierzesz żyrandol w kuchni, szczególnie z an_1mi halogenowymi, trzeba obliczyć powierzchnię i wysokość pomieszczenia, liczba poziomów natężenia światła, najwyższa oświetlenie punktowe, ilość emitowanego światła. Jeśli już zdecydowaliśmy się na powyższych parametrów, ale przed sobą wciąż tam jest pytanie, co wybrać żyrandol do kuchni, to logiczne jest, aby kupić to taki, który idealnie pasuje do Twojego wnętrza.

Istnieje kilka ogólnych wskazówek i zaleceń. Przy zastosowaniu we wnętrzu żyrandole z kolorowego szkła lub odcieni w kuchni będą kolorowe oświetlenie. Oświetlenie to nie dotyczy tylko postrzeganie koloru oczu w pomieszczeniu, ale także na wizji. Nie jest konieczne, aby zainstalować żyrandole (niezależnie od tego, czy są one albo klasyczny sufit), które dadzą cienie i światła w kuchni. Podczas korzystania łatwy w obsłudze klosze z tworzywa sztucznego nie jest konieczne, aby wyposażyć je w potężne lampy, ponieważ lampy można łatwo topić.

Jeśli używasz lampy z odcieni szkła lub części szklanych, należy postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi bezpieczeństwa ich stosowania. Co do projektu, to wszystko zależy od Twoich pragnień i masz ochotę. Pamiętaj, że żyrandol – to nie tylko dekoracja pokoju lub kuchni oraz funkcjonalnego znaczenia jednostki oświetleniowej.

load...