Jak wybrać żelaza do domu?

Pamiętaj zagadkę dziecięcy: „Pływający łodzi, a następnie z powrotem, a następnie do przodu, a za nim tak cicho, żadnych zmarszczek nie widać?” To o nim, o Żelazo – niezastąpiony rzeczy w gospodarce i konieczne. Oczywiście, każdy dom ma żelazo (a czasem więcej niż jeden!), Ale zdarza się, że albo nie żelazo lub gospodyni zamierza nabyć bardziej nowoczesny model żelaza. A może dlatego, że nowa żelaza sprzedany komuś w prezencie. W każdym razie, kierujemy oczywiście udać się do sklepu komputerowego i wybrać to, co nam się podoba. I to jest w tym momencie powstaje pytanie, jak wybrać żelazo, tak że cena była właściwa, a jakość naszych kolorze.

load...

Problem wyboru rzeczywiście staje się niemal nierozwiązywalny: Jak zrozumieć różnorodność oferowanych nowoczesnych żelazek do nas? Ponadto, na pierwszy rzut oka, wszystkie są takie same. Jednak wybór należy jeszcze, dlatego warto dowiedzieć się, co to jest, że oni (żelazka) są różne, i jak wybrać odpowiedni model żelaza. Ale przede wszystkim, niech dowiedzieć się, co to wszystko są rodzaje żelazek.

Rodzaje nowoczesnych żelazek

Zgodnie z ich przeznaczeniem, to z pewnością nie różnią: zadanie dowolnego żelaza – żelazo. Ale w zależności od tego jak łatwo żelazka z zadaniem radzenia sobie, można je podzielić na prostych i zaawansowanych modeli.

Najprostsze żelazka – najtańsze. Nie są one wyposażone w dodatkowe funkcje, które sprawiają, że prasowanie łatwiejsze i bardziej komfortowe. Ich jedyną dodatkową cechą – regulacja temperatury dla różnych typów tkanek. Brak prostych żelazka: potrzeba dodatkowych (ręczny) produktów nawilżających. Zalety – niska cena i wysoka niezawodność w porównaniu do bardziej złożonych modeli. Ale z jakiegoś powodu, producenci wytwarzają obecnie bardzo małą ilość takich prostych modeli, preferując żelazka z dodatkowymi funkcjami.

Żelazko z natryskiem (bez zdejmowania). Można również trudno znaleźć w sklepach szeroką gamę takich żelazka. Wynika to z niskiego popytu na takich modelach. Ich koszt jest wyższy niż zwykłe żelazka i funkcja opryskiwania jest bardzo skuteczne: takie jak żelazo i tak móc wyrównać wiele pomarszczenia chusteczki bez dalszych manipulacji.

load...

Żelazko parowe. Oto najbardziej popularnym modelem. Te żelazka kupują chętnie i aktywnie produkować. Co wyjaśnia wielką popularność żelazek parowych? Takie wielofunkcyjne żelaza: może być stosowany zarówno dla suchej i mokrej prasowania. On jest na pewno bardzo łatwy w użyciu: posiada specjalne rowki dla prasować tkaniny pod klamrami oraz wysoki stopień poślizgu. Idealny otglazhivaet niczego, a dzięki odpędzania – nawet źle pomarszczony szmatki. A cena maglownicami jest dość demokratyczna.

Istnieje roślin pary lub żelazko z generatorem pary. Są one znacznie droższe niż żelazek parowych i są, co do zasady, nie do użytku profesjonalnego i domowego (w studiu, pralnie, warsztaty). I jeden rodzaj żelaza, które można zobaczyć na półkach – droga ciągnie. Są kompaktowe (mają niewielkie rozmiary i składanym uchwytem) i są niezbędne w podróży służbowej lub na drodze. Ale w tym samym czasie mają minimalny zestaw funkcji i małej mocy, który jest również ważnym czynnikiem przy wyborze żelazka.

Moc lub ogrzewanie ilość żelaza

Przed były żelazka elektryczne, ludzie wykorzystywane do podgrzewania palników Narzędzia do prasowania żar, nafta, alkohol lub gazowych. Nowoczesne żelazek elektrycznych ogrzewany przez grzejniki o różnej mocy, mierzy się watów (W). Te informacje są podane w karcie katalogowej. Jak wybrać żelaza w zależności od jego mocy?

Żelazka z małej mocy (mniej niż trzysta tysięcy watów) są dziś dość rzadko. W trakcie pracy, nie są one bardzo wygodne – długi gorący, nie obsługują wysoką temperaturę w operacji odpędzania. I potrzeba dla nich jest tylko w przypadku, gdy okablowanie w domu jest słaby.

Średnia grubość żelaza – od jeden tysięcy sześćset do dwóch tysięcy watów. Dziś jest to chyba najbardziej opłacalne i jednocześnie całkiem dobry wybór. To żelazko jest zupełnie poradzić sobie z niewielką ilością rzeczy i jest odpowiedni dla kilku rodzin. Jak pokazuje praktyka, te żelazka są najbardziej „Running” towary.

Maksymalna ilość żelaza – ponad dwa tysiące watów. Jest to bardzo drogie żelazka. Są one przeznaczone dla bardzo dużej ilości pracy, ale także zużywają dużo energii elektrycznej. Ogólnie rzecz biorąc, do codziennego użytku, takich moc żelaza jest niepotrzebne i kosztowne zakupu nie jest uzasadnione.

Temperatura

Jest to kolejna ważna cecha żelaza. Temperatura ogrzewania jego soli (na powierzchni roboczej) jest regulowana przez specjalne suwaka z podziałką umieszczonych na korpusie żelazka. Termostat umożliwia takie ustawienie pożądanej temperatury prasowania różnych tkanek. Jest to szczególnie ważne, gdy mamy do czynienia z „miękkich” (tkanin syntetycznych i jedwabiu).

Podziałem wskazówki dla regulacji temperatury są oznaczone punkty markera lub napisy. W celu określenia temperatury dla konkretnego produktu, konieczne jest, aby spojrzeć na jego etykiecie – tam z pewnością będzie ustawiona ogrzewanie żelaza. Co znaczniki na termostacie?

  • Jeden punkt (lub napis „Nylon” (syntetyczny) „jedwab” (jedwab) – tryb dla tkanek płucnych prasować w niskiej temperaturze, nylon, jedwab, szyfon, krepdeszyn.
  • Dwa punkty (lub napis „wełny” (powłoki) – temperatura odpowiednia do wełny i mieszanek wełny tkanin.
  • Trzy punkty (lub napis „bawełna” (bawełna) i „len” (len) – praca dla tkanek, które wymagają wysokich temperatur: bawełny, lnu, serwety itp tweed.

Sole, czy powierzchnia robocza żelaza

Jest to zaskakujące, ale w dzisiejszym stopie są różne: stal nierdzewna, aluminium lub metali ceramicznej (ceramika). Jakie wymogi musi spełniać powierzchni roboczej żelaza? To przede wszystkim uważać na efekt tkaniny, dobra trwałość poślizg, równomierne rozprowadzenie ciepła. Jak wybrać żelazko do spełnienia tych wymagań? Jakie są cechy podeszwy żelaza z różnych materiałów?

Najpopularniejsze żelazka z stopie ze stali nierdzewnej. Zalety tego materiału: trwałość, łatwość czyszczenia, dobry poślizg, szybkiego nagrzewania. Wady: żelazka z podeszwą stalowe ciężkie, brudzą. Aktualne producenci wytwarzają żelazka z ulepszonymi właściwościami podeszwy stalowe przesuwne. W tym celu, aby na podeszwy specjalne rowki (wgłębienia), tworząc poduszkę powietrzną lub naniesioną powłokę tytanu. Wszystko to zmniejsza tarcie i zwiększa szybkość żelaza przesuwnych.

Aluminiowa stopa. Zalety żelazka: Easy, płynny ruch, szybkiego ogrzewania i chłodzenia, niska cena. Brak jednego, ale bardzo znaczące: podatność na odkształcenia (pojawienie się rys i zadziorów, metal). Ale nawet niewidoczne dla ludzkiego oka uszkodzenia na stopie może uszkodzić tkaninę, pozostawiając zaostrzenie lub cięć. Chociaż niektórzy producenci wytwarzają podeszwy żelazka z anodyzowanego aluminium, który ma wysoką wytrzymałość. Ponadto, niektóre żelazka ma specjalny wymienny dyszy aluminium, które również tworzą poduszkę powietrzną i zapobiega błyszczący wygląd części.

Ceramiczna stopa jest bardzo powszechne w nowoczesnych modeli żelazek. Jego zalety: zwiększony stopień poślizgu, wysokiej jakości prasowania, jest bardzo łatwa możliwość czyszczenia zanieczyszczeń. Główną wadą – kruchość. Żelazka z podeszwą ceramicznych wymaga szczególnie starannego leczenia, ale kochanką nagradzać doskonałą jakość pracy.

Niedawny know-how w zakresie rozwoju żelaza – żebrowe powierzchni roboczej. Efekt ten uzyskuje się przez zastosowanie do podeszwy cienkich taśm poprzecznych szkliwa żaroodpornego. Koncentruje się ona na nich najwyższą temperaturę i główną siłę nacisku. Te żelazka łatwo zepsuć nawet dużo suszonego prania.

Kolejnym punktem jakości powierzchni roboczej żelaza – otwory do rozbiórki. Najważniejsze, aby pamiętać, zwracając uwagę na to, że opcja jest bardziej z tych otworów, tym lepszy efekt prasowania.

Stripping i rozpryskiwania

Pomimo faktu, że celem tych funkcji jest jednym z żelaza (nawilżanie), sposoby jego realizacji wymienić kilka: stały dopływ turbopar pary, pionowe parzenia, spray (proces spray).

Ciągłe wytwarzanie pary zachodzi w wysokiej temperaturze, która przekształca wodę w parę. Para ta może być sterowany (automatycznie lub ręcznie) i nieregulowane. Najlepiej jest kupić żelazko z możliwością regulacji pary. Co do zasady, nowoczesne żelazka wyposażone są odpędzania reżimu mnogostupenchanym. Każdy krok – natężenie dostarczania pary, w gramach na minutę, a grubszą albo bardziej pomarszczony materiał, tym bardziej intensywne leczenie jest wymagane do jego odpędzania.

Turbopar lub pary. Funkcja ta jest potrzebna do sprawnego przedmioty denim z lnu i bawełny, a także ponad suszonego prania. Parowa (wzmocnione dostarczanie pary) jest regulowana ręcznie przez naciśnięcie przycisku. Bardzo przydatna funkcja, tym bardziej, że jest używany tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Steam w pozycji pionowej lub pionowej pary umożliwia żelaza (na parę), odzież i zasłony bez usuwania ich z szafy lub gzymsu. Funkcja stosunkowo nowy, ale bardzo popytu, a więc niemal wszyscy producenci wytwarzają modelom żelazka w pozycji pionowej.

Zraszania jest niezbędne dla prasowania ponad suszone produkty lub przedmioty wykonane z cienkiej tkaniny. Woda jest płytkie i cienkie strumienie wytryskiwane przed wylewem żelaza i zwilża tkaniny. Jest to bardzo przydatne podczas prasowania mankiety, kieszenie, fałdy i inne drobne części. Aktywacja tej funkcji można również nacisnąć przycisk.

Jak wybrać żelazko z funkcji lub rozpylać na parze? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, aby do zbiornika na wodę. Idealnie, jego pojemność powinna wynosić nie mniej niż dwieście i nie więcej niż trzysta mililitrów. Jednak dobrze byłoby, aby ten zbiornik był przezroczysty. I kolejny ważny szczegół przy wyborze żelazka z rozbiórki – kasety protivoizvestkovaya który chroni stopę żelazka od skali. Skoro taka taśma nie ma po prostu być wykorzystywane do parzenia, lub w wodzie destylowanej wody.

Inne czynniki wyboru żelaza

Oprócz podstawowych cech żelaza po wybraniu należy zwrócić uwagę na innych „drobiazgów”, które mogą mieć wpływ na jakość produktu, a komfort pracy z nim. Co patrzeć?

  1. Waga. Pomimo faktu, że ciężkie żelazka teraz nie produkują, wziąć w rękę wybranego modelu, i zdecydować, ile to dla ciebie trudne.
  2. Uchwyt. Po zdefiniowaniu ciężar żelaza, sprawdź, jak łatwo obsługiwać: czy jest on umieszczony w dłoni nie wypaść z nią, czy w przypadku palcami kurcze dyski?
  3. Kręgowego. Powinien on być na tyle długi, nie mniej niż jeden i pół metra. I byłoby miło, aby kupić żelazo i sznur odporne na ciepło i na zawiasach do korpusu.
  4. Producent. Wybierz markę, dobrze sprawdzoną na rynku urządzeń gospodarstwa domowego. Ale należy pamiętać, że nawet markowe urządzenia może być złej jakości, czy produkowany na licencji w dowolnym miejscu w Chinach. Dlatego też poprosić miejsce.

Tu, być może, wszystkie główne punkty, które warto zwrócić uwagę przy wyborze żelaza. Dobrze, jaki rodzaj żelaza wybierać pod względem wzornictwa – jest to kwestia gustu. Producenci starają się jak najlepiej, zapewniając nam z wszelkiego rodzaju modeli żelazek: dla każdego smaku i grubości portfela. Więc co do wyboru, można (i należy!) Dokładnie to, co będzie Ci odpowiadać pod każdym względem.

load...