Jak wybrać zawód i osiągnąć sukces w tym

Zawartość:

Dzieła różne potrzeby, różne praca jest ważna … W świecie istnieje wiele różnych zawodów, dla każdego smaku i koloru. I dlatego może to być trudne do znalezienia dla siebie jednego. Pewnie wielu z was już decyzję co do wyboru zawodu. Dlatego nasz dzisiejszy artykuł jest przeznaczony dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się na wybór.

load...

Ktoś nie słuchać rad rodziców, ktoś – opiera się na własnych zdolnościach i skłonności, a dla kogoś ważniejszego niż całego wynagrodzenia w wybranej dziedzinie. Nasze rozwiązania są zawsze powodem. Odpowiedź na pytanie – Jak wybrać odpowiedniego zawodu może być oparta na swój charakter lub cech pracy. W drugim przypadku, może to być wynagrodzenie, popyt na rynku pracy, poziom ryzyka prestiż, możliwość nauczenia się zawodu w swoim rodzinnym mieście, i wielu innych czynników.

Przy wyborze zawodu należy wziąć pod uwagę fakt, że rynek pracy ciągle się zmienia poziom popytu, prestiżu i płac w różnych dziedzinach stale się zmienia. Dlatego, aby zrobić coś podobnego wiarygodnego przewidywania przez co najmniej 5 lat nie jest możliwe. To właśnie z powodu takiej zmienności, psychologowie radzą, aby skupić przy wyborze pracy nie na cechach zewnętrznych, a na jego treść i własnych preferencji.

Klasyfikacja zawodów

Tak, jak wybrać zawód jak wśród całej różnorodności? Najpierw spróbuj określić jego rodzaj, a jedynie wybrać rodzaj treningu, który najbardziej Ci odpowiada w tym rodzaju. Psychologowie zaoferować następującą klasyfikację.

load...
 • Zawody związane z innymi ludźmi

W centrum tej pracy – człowieka, a wszystko kręci się wokół niego. Lek ten, prawo i porządek, edukacja i szkolenia, usługi. Co sądzisz, jakie cechy powinien mieć specjalistę? Oczywiście, musi być w stanie komunikować się, zrozumieć i wpływy innych ludzi, aby być cierpliwym i powściągliwy. Szkoda, że ​​nie wszyscy nasi lekarze i policja może się pochwalić.

 • Zawody związane z naturą

Wybierz rodzaj aktywności – badać przyrodę, dbać i traktować florę i faunę. Mikrobiologia, leśnictwo, weterynaria – lista może dalej sami. W pracy ze zwierzętami i roślinami trzeba być uważny, mocne i wytrzymałe, opiekuńczy i cierpliwy, a także odporny na trudności.

 • Zawody techniczne

Tutaj mamy do czynienia z przyrody nieożywionej lub technologii. Można zrobić projekt, praca w produkcji. Ta praca wymaga wysokiego poziomu rozwoju przestrzennego i wizualnego myślenia, pragmatyzm, dokładności i wytrzymałości. Wiele kobiet wierzy, że ta praca nie jest dla nich, ale kto wie – może chcesz zostać tylko inżynier, mechanik lub monter? Przynajmniej wygląda bardzo oryginalny!

 • Zawody związane z objawami

Rodzaj ten obejmuje wszystkie rodzaje prac słowami, numery, kody i grafiki. W tym zawodzie nie ma nic bez dobrego rozwoju pamięci, uwagi i myślenia abstrakcyjnego. Jeśli zdecydowałeś, że działalność ta jest twoje, można spróbować się w roli księgowego, prawnika, językoznawca, programista.

 • Zawód artystyczny

Rzeźba, malarstwo, architektura, poezja czy muzyka. Najważniejszą rzeczą w tej pracy – to obecność artystycznego smaku.

Zawód i psycho

Jest o wiele bardziej poprawne do wyboru nie jest osobą do zawodu, a zawód jednostki. Oczywiście, każdy z nas jest wyjątkowy i łączy wiele cech osobowości. Ale tak czy inaczej, jeśli przyjrzeć się bliżej, znajdziesz się w dominujących cech typu psychologicznego. Dlatego definiując swój zawód i starają się określić ich psycho – jest i będzie głównym kluczem. Tak więc, wybrać odpowiedni karierę.

 • Poglądowe typ osobowości

Jasne, kontaktowy, śledzenie ich wygląd, podatne na wahania nastroju, artystycznej. Musiała uwagę i uznanie. Uwielbia fantazjować. Taka kobieta jest doskonała aktorka zawód, ponieważ będzie łatwo przyzwyczaić się do roli i odzyskać ją an_2omicie. Ponadto, może to być każdy inny zawód związany z bycia w centrum uwagi i rozrywki: barman, animator, piosenkarz i organizator imprezy. Ten typ jest licznik nuda i spokój.

 • Kolejny jasny psycho – schizoid

Nie zniechęcaj się nazwa, to nie ma znaczenia dla nas wszystkich znanych chorób. „Schizoid” wyróżnia odosobnienie, jakiś emocjonalny chłód, w połączeniu z wysoką inteligencją i myślenia abstrakcyjnego. Wybierz zawód, który powinien być dużo do myślenia i nie komunikować się z ludźmi: geek, fizyk, matematyk i filozof. W obecności bujnej wyobraźni – pisarza.

 • Jest zablokowany osoba

Ktoś dzwoni frajerem, to sądzę, że są wrażliwi na szczegóły, odpowiedzialny i żrący. Lubię porządek i nie lubią niesprawiedliwości. Więc idealnej kariery grać swoją solidność i korozyjność: księgowy, korektora, prawnik, naukowiec. A w każdym razie nie rób szybkich i dynamicznych działań, w którym głównym prędkość, a nie wynik.

 • Gipertimnye osobowość

Są aktywne, wesoły ludzie są twórczy, kontaktowy i samowystarczalna, jak komendy i szybko przełączać się z jednego do drugiego. Będąc osobą jesteś łatwe i przyjemne może odgrywać rolę generatora idei – i tam też, a później awansował na szefa puszki! W pracy dla Ciebie najważniejsze – aktywność i dynamikę. Więc można wybrać zawód sportowca, Praca kierownik sprzedaży w show-biznesu i rozrywki. Głównym -No monotonia i wytrwałość, w przeciwnym razie po prostu „uschnąć”.

 • Dystymiczne psycho

Wydawałoby się, że jest dość obiecujący: zamknięte, nietowarzyski, słabej woli, pesymistyczny i trochę opóźniony. Ale nie tak! Ludzie tego typu wyróżnia powagę i odpowiedzialność, rzetelność i zdolność do posłuszeństwa i wykonywania różnych zadań, kierownik biura, asystent, au pair.

 • Emocjonalny typ osobowości

Jesteś uśmiechnięty, współczujący i często czują się jasne i głębokie uczucia. Jesteś humanitarny i są skłonni do empatii z innymi. To z tych cech jest to niezbędne do rozpoczęcia w wyborze zawodu. Będziesz najprawdopodobniej bardzo zainteresowani, aby pomóc ludziom, psychologa czy nauczyciela pracującego.

Zawód i an_2i zodiaku

Jak wybrać zawód an_2? Spróbujmy zrozumieć zawiłości astrologii

 • Baran

Ten an_2 zodiaku wymawiane niezależność, zdolność przywództwa i działań organizacyjnych, które mogą być stosowane w bardzo różnych dziedzinach: polityce, medycynie, sporcie, a wszystko połączone z ogniem i obróbki metalu.

 • Byk

Ten birthstone pasują następujące obszary: finansowy, gospodarczy, ubezpieczenia i nieruchomości, ziemi i przyrody, fizyki i matematyki, handel, sztuka.

 • Bliźnięta

Są wybitni mówcy są wystawione na wiedzy, łatwo przeszkolony, zaradny, mają wielką wyobraźnię. Odpowiedni dla bliźniaków obszarach: filologii i lingwistyki, handlu, reklamie i public relations, gier i rozrywki.

 • Nowotwory

Ten birthstone lepiej wybrać zawód związany z dobrze rozwiniętą wyobraźnię, emocjonalny, opiekuńczy. Możesz przejawiać się w następujących obszarach: sektor usług, Dom i edukację dzieci, ochronę ludzi i środowiska.

 • Lwy

Przedstawiciele tego Znak bit egoistycznych i bardzo samowystarczalnej, odznaczają się one autorytetu, uczciwość i agresywności. Można skorzystać z następujących sektorów: zarządzanie (kierownik, lider, ambasador, kierownik), pedagogika, show-biznesu (aktor, kierownik zespół muzyczny, reżyser, producent) oraz dóbr luksusowych (jubiler projektant mody, konsultant w butiku).

 • Dziewica

Reserved, pracowity, praktyczny, i pedantyczny. Pracuj z Dziewicy, aby być związane z zamówieniami, dyscypliny i logiki. Optymalny kierunek, w którym otworzy się być lek, higienę i wygląd, dokładne obliczenia, redakcja i korekta, Sekretariat, sektor usług.

 • Waga

Znak ten ma doskonały zmysł estetyczny i bystry umysł analityczny. Waga uczciwy, honorowy i mają dobrą intuicję. Najlepsze z tego wszystkiego będzie zbliżać się do pracy w następujących obszarach: kontakty i związki z innymi ludźmi (doradcy rodzinnego, sekretarz pracownika, PR-manager), zawód wymagający artystycznego smaku (dekorator, stylista, artysta, aktor), Prawo i Sprawiedliwość (prawnik, sędzia, dyplomata).

 • Scorpions

Zamknięty, uważny i trwałe. Będziesz zainteresowany w zawodzie chemika, lekarza, psychoterapeuty, astrologia, biologa morskiego, biegłego sądowego, a także prac związanych z płcią człowieka (ginekologa, seksuologa) i śmierci (usług pogrzebowych, patolog).

 • łucznicy

Mobilny i niezależny. Jeśli jesteś Strzelec, najbardziej interesujące dla ciebie będzie z następujących obszarów: religia (profesor filozofii, historii religii), prawo (adwokat, notariusz, sędzia), podróże i pokonywanie dużych odległości (kierowca wyścigowy, pilot, tłumacz), PR.

 • Capricorns

Dyskretny, praktyczne, twarde i zimne. Dla nich odsetki będą naukach ścisłych prace związane z pracą informacje z terenu i budowy.

 • Aquarians

Charakteryzuje dobroć, towarzyskiego i oryginalność. Jeśli jesteś Wodnik, jest najbardziej zabawne będziesz zaangażowany w świadczenie pomocy psychologicznej, postępu (kosmonautyki, tworzenie stron, TV i Internet) i wszystko, co jest związane z okularów (reżyser, pisarz, tancerz, dramaturg).

 • Ryby

Przedstawiciele Znak zodiaku jest z natury miękkie, cierpliwy i zamkniętych ludzi. Większość z nich są przyciągane do zawodów wymagających poświęcenia, pracy na morzu, i ciała.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże Ci wybrać odpowiedni zawód. Powodzenia!

load...