Jak wybrać zasłony do domu?

Zawartość:

Początkowo zasłony służyły ludzkości do ochrony przed przeciągami i jasnym świetle słonecznym. I kilka osób zajmuje się pytanie, jak wybrać zasłony. Z biegiem czasu, a zasłony stały się ważnym elementem wystroju pomieszczenia. W dzisiejszym świecie istnieje mnóstwo an_0in i związanych z nimi akcesoriów na każdą kieszeń i gust, od ponadczasowej klasyki i kończąc na ultra-awangardy. W wyniku tego, problem wyboru zasłony przekształca się nienadający się problemem.

load...

Musimy wziąć pod uwagę wszystko: ogólny styl wnętrza i wielkość pomieszczenia oraz położenie okna, a stopień jasności pomieszczenia, a jego funkcjonalność. Oczywiście, że absolutnie wszystkie niuanse wybór do rozważenia jest to naprawdę trudne. Można jednak zacząć od podstawowych kryteriów wyboru. Spróbujmy dowiedzieć się, jak wybrać zasłony, biorąc pod uwagę rodzaj an_0iny i funkcjonalne przeznaczenie pomieszczenia.

Wybór an_0in

Do tej pory, do produkcji rolet korzystać z różnych rodzajów an_0in w wielu kolorach – organzy, aksamit, wełna, powtórzeń, jedwab, an_0iny bawełniane … teksturą materiału nawet więcej: błyszczące i matowe tekstylia, gładkie, drukowane, aplikacja i inne przysmaki.

Avid fashionistki odizolowane od ogólnej liczby tafty, która łączy w sobie elegancję i luksus i jest idealnym miejscem do życia i do biura. Wśród ulubionych jest jedwab organzy, BG (jednokolorowe opalizujący an_0iny). Ostatnio stało się popularne i organzy w stylu high-tech, w którym brakujący wątek aluminium. Takie przędze błyszczą gdy oświetlenie, zmienić kolor an_0iny z linii poziomej, w internecie jest podzielony na paski o żywych odcieniach i ostatecznie wyglądać niezwykle skutecznie.

load...

Modne kolory pozostają „pomarańcza” i „bakłażan”. Jednak eksperci zalecają przy wyborze zasłon do sypialni, aby dać pierwszeństwo, aby nie być w jasnych kolorach i wolą ciche, pastelowych kolorach. Wściekłość – zasłony, wykonane z jasnoniebieskim prześwitującej an_0iny z napisami tło światło kwadraty: „dom”, „Sen”, „miłość”.

Istnieje rosnące zapotrzebowanie na wysokiej cenie an_0in z przędzy wełnianej i lavsanovyh z misternym haftem. W modzie powraca podwójnego tiulu ozdobione koronką. Liderzy są wiskoza sztuczne materiały z bawełny i lnu, a także praktyczne poliester. Zasłony z takich an_0in bezpretensjonalny opieki i dobra zasłona. Równie popularne i kolorowe z dodatkiem błyszczących metalowych nici w stylu hi-tech poliestrowej siatki i, a także subtelnym kolorze kojarzenia, który przypomina mróz lśniące w oknie.

Wśród naturalnych włókien prowadzi len, które jest uważane za przyjazne dla środowiska materiałów. Materiał jest tak wysoko ceniony w Europie, wiele europejskich fabryk zajmuje się produkcją zbiory specjalne lniane. W większości przypadków, w produkcji takich an_0in lnu stosować różne dodatki, które poprawiają właściwości. Poliester płótno daje połysk i lekkość. Tkana nitka złota sprawia, zasłony luksusowych opcji jak wybór zasłon w pokoju, a także dekoracji salonu. Barwny haft na pościeli, jak również śmieszne zdjęcia, które pomogą rozwiązać problem, jaki odcień do wyboru kuchnię lub w domku.

Ta ostatnia tendencja mody – zhaty an_0iny koronki z oryginalnym wzorze trawione kwasy. A ten układ w tekstylnego projektu stała się an_0ina z wzorem nici gumowej – tzw gumy radełkowanie, patrząc bardzo imponujące w połączeniu z zasłony zaciemniające, które ona daje stereoskopowy głośności.

W środowisku technologicznym nowoczesnym domu idealnie pasuje zasłony z dużym geometryczny wzór w stylu retro, a koneserzy klasycznych stylów docenią wybór zasłon pasujące Zabytkowe meble paski, cętki lub z kwiatowym wzorem. Te zasłony będzie harmonijny część wnętrza, na przykład, w dobrym stylu angielskim lub w przytulnej biedermeier. Należy zauważyć, że stałe zasłony z aksamitu i jedwabiu wymagają wyściółki, która chroni je przed spaleniem w słońcu, ukrycie szwów i pomaga zachować kształt. Za radą doświadczonych projektantów, aby uczynić go lepszym kontraście z kolorem an_0iny.

Wybierając zasłony do Dziecięcego

Głównym miejscem dla zasłon dla dzieci – jest stworzenie pokoju dziecka w wesołej atmosferze. Jak wybrać zasłony do przedszkola? Nie jest konieczne, aby oddawać się rozkoszy, ale raczej preferują prostą formę i łatwości użytkowania. Działa główną zasadę: an_0ina jest podstawowym – styl jest drugorzędna. Oczywiście, trzeba wziąć pod uwagę ogólny styl wnętrza lokalu i jego kolorystyki. Ale nie zaśmiecać okno w przedszkolu lub warstwowych draperii dekorowanie pokoju awangardowe modne zasłony.

Dzięki ekologicznych materiałów i an_0in z hipoalergicznych bogatych i żywych kolorach. Użyj możliwość łączenia an_0in o różnych fakturach i kolorach. A co najważniejsze, nie są mądrzy ze złożonych mechanizmów gzymsu. A jeśli ustawione, że w pokoju dziecięcym, upewnij się, że dziecko rozumieć zasłon systemu sterowania.

Wybierz zasłony do sypialni

Sypialnia – specjalne miejsce, gdzie dana osoba spędza prawie jedną trzecią swojego życia. Dlatego zasłony w sypialni powinna w pełni spełnić swój indywidualny smak. Jednak zalecenia profesjonalnych projektantów nie należy lekceważyć. Co mówią o wyborze zasłon do sypialni, która będzie trzymać ją w komfort i intymność?

Najlepiej jest wybrać zestaw zasłon, które pozwoli Ci spać spokojnie w tym pokoju, w dzień iw nocy. Zasłony powinny pasować do wnętrza, a jednocześnie stworzyć poczucie komfortu. Ważne jest, że zasłony do sypialni podkreślić indywidualność gospodarzami i pokój został dodany jakiś urok. Wybierając zasłony wraz z welonem jest oznaką dobrego smaku. Dlatego projektanci zaleca się również zakupić je w tym samym czasie koordynującej ze sobą w kolorze i stylu. Jeśli nie jest to możliwe, a następnie płynne przejście pomiędzy narzuty i zasłony sprawiają, ozdobne poduszki.

Zasłony z lambrekinów stanie nawet malutki pokój zamieni się w przytulnym buduarze, co jest szczególnie ważne dla spania. Jednakże takie rolety będą lepiej pasować w klasycznym stylu. Nie będzie również odpowiednie ciężkie zasłony wykonane z grubej an_0iny, które można oddzielić kameralną salę od zgiełku świata, raz wyciszonym absorbowania światła i hałas z ulicy. Ale dla sypialni, urządzone w nowoczesnym stylu, bardziej odpowiednie światło prześwitującej an_0iny, jak również modne rolety japońskich, chińskich i rzymskich.

Wybierając zasłony do salonu

W salonie ma zupełnie inną funkcję. Jest to pomieszczenie, w którym trzymać uroczystości rodzinnych i zaspokoić gości, gdzie każdy dzień wszyscy członkowie rodziny wspólnie komunikują się i odpocząć. Zatem, zasłony salonie jest wybierany ceremonialno uroczyste. Jednak eksperci w dziedzinie projektowania istnieją żadne ostateczne zalecenia dotyczące wyboru zasłon w salonie.

W tym przypadku konieczne jest, aby opierać się na ogólnej tendencji dekoracji domu, biorąc pod uwagę preferencje i gusta wszystkich członków rodziny. W wyspecjalizowanych salonach reprezentował szeroki zakres zasłon w różnych stylach: klasycznym, nowoczesnym, high-tech, techno. Tutaj są tam zwykłe zestawy tiulu i grubymi zasłonami i asymetryczne draperie i zasłony. Naturalnie, ze taka różnorodność łatwo ulec pokusie, aby wybrać markę nie jest to, co przychodzi do wnętrza Twojego salonu. Konieczne jest zatem zawczasu pomyśleć to bezwzględnie konieczne dla ciebie stylu zasłon.

Zazwyczaj zasłony hali jest zespół koronki i an_0iny zasłony lambrekiny uzupełnienia. Ale nawet takie tradycyjne zasłony dość łatwo przekształcić, rysunek ich posiadaczom, lub ozdobić dekoracyjne elementy – frędzle, pliki i inne akcesoria specjalne dla zasłon. Zazwyczaj zasłony do hali są wykonane z grubej an_0iny ciężkie, więc trzeba zakupić szyny o dużej wytrzymałości.

Zasłony w stylu high-tech ustawionym w pomieszczeniu wyjątkową atmosferę. Są w stanie załamują światło w taki sposób, że bierze na całej ostrości. Asymetryczne rolety wpływają na postrzeganie kształtu pomieszczenia. Jednocześnie nie znikną zasłony popularność secesji i klasycznych zasłon z różnych bogatych an_0in, drobne linie, w różnych kolorach i wzorach.

Zasłony w salonie – to oryginalna wizytówka domu. Na nich w pierwszej kolejności zwróci uwagę na gości, a to jest dla niego, aby być sądzony na gustów właścicieli. Należy o tym pamiętać przy wyborze zasłon w salonie.

Wybierając zasłony do kuchni

Jeśli w salonie oprócz członków rodziny pojawiają się obcy, kuchnia – to bardziej kameralne miejsce, w którym sacrum proces gotowania i towarzyskich wszystkich bliskich wokół stołu. Przy podejmowaniu decyzji, wybór zasłon w kuchni, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, z których każdy odgrywa ważną rolę. Wnętrze, an_0ina praktyczność, jak również zdolność do tworzenia w kuchni jako przyjemne i przytulne środowisko – to główne punkty, które determinują wybór.

Jakie rolety wybrać do kuchni? Ciężkie zasłony i drogie luksusowe materiały – na pewno nie do jedzenia. Bardzo popularne w tej chwili są tak zwane rzymskie rolety wykonane z materiałów, które są łatwe do mycia. Opcjonalnie można zamontować szyny w otworze okna, żaluzje, zasłony lub kurtyny powietrzne, prawie osiągając poziom parapecie. Najlepszą alternatywą dla zasłon w salonie – Roman zasłony lub rolety, które za pomocą prostych mechanizmów łatwo podnosić i opuszczać przez instalowane są bezpośrednio w otworze okiennym. Nowoczesne sklepy oferują zasłony i ze specjalnym automatycznym pilocie.

Kuchnia, wykonane w stylu techno, zasługuje na szczególną uwagę. To wyraźnie nie pasuje zasłony, które zostały wybrane do kuchni, urządzonych w tradycyjnym stylu. Ale tutaj będzie świetnie wyglądają z geometrycznym wzorem lub zasłony zasłony przezroczystej organzy i błyszczących metalowych an_0in. Zasłony, a także sama kuchnia w stylu techno powinny być proste i zwięzłe. Mogą to być zarówno rolety rzymskie i japońskich panele, różne ergonomię i funkcjonalność.

Jednak klasyka nigdy nie wychodzi z mody. Dlatego miłośnicy tradycji i zwolennicy stylu klasycznym warto zwrócić uwagę na naturalnych an_0inach. Tradycyjne bawełniane lub lniane zasłony Kwitnące lub paski idealnie pasuje do wnętrza kuchni, gdzie jest dobrej jakości drewniane meble, ściany są zawieszone potholders i ręczniki oraz stół rozplanowany szmatką. Krótko mówiąc, wybór należy do ciebie.

Używamy ciekawe pomysły

Nowoczesne trendy mody dyktują nie tylko fakturę i kolorystykę an_0in, ale także w jaki sposób zasłony, gdzie tradycyjna konstrukcja z dużą ilością biżuterii i części pokojowo współistnieje z urokiem samodzielny element wystroju pomieszczenia. Piękno oryginalne zasłony nie wymagają specjalnego podkreślenia, ponieważ trudniej niż kiedykolwiek, aby wyciszyć.

Kompozycja indywidualne i unikalne mogą być tworzone za pomocą prostych technik: montaż, montaż, perekidy. Obecnie istnieje tendencja do wyeliminowania użycia ciężkich zasłon i ekspozycją okien, przynosząc kurtyna wyglądać nieważkości i przewiewne. Alternatywą do kurtyn zaczął działać warianty „ciasto warstwa”, stosowane w tym samym czasie ponad dwóch kurtyn – przezroczyste i jedną noc grubości.

Projektanci zalecić okresowe dostosować środowisko domowe, aktualizując go zasłony. Jest również tańszy niż robi naprawy oraz cechy daje dużo bolshe.Vse wiedzieć, jakie są zasłony w sklepie, ale dlaczego nie zrobić własne zasłony, które są dokładnie nikt nie będzie? Zebrać w spójną całość kwadratów różnych an_0kach tej samej gęstości i delikatnie zasłona – będziesz mieć unikalny zasłony. Innym oryginalnym rozwiązaniem – ciągnąć na ruchomych ramek, które znajdują się na prowadnicach, piękne an_0iny. W ten sposób skonstruować kolorowe nieprzezroczyste ekrany. To świetny sposób, aby przekształcić stare zasłony – niech będą one zastosowanie pasujące tapety. Generalnie zasłony – jest to wyjątkowa sprawa, w której wielka przestrzeń otwarta dla naszej wyobraźni. Jak wybrać zasłony – czysto osobistą sprawę.

load...