Jak wybrać wkład – zmusimy pieniądze do pracy

„On jest na emeryturze i mieszka w interesie” – magiczne zdanie. Tak szybko i wydaje się – morze, jacht, w willi, cygara … co jeszcze powinno być w skrypcie? Ale o ile to możliwe dla „zwykłych śmiertelników”?

load...

Cóż, najprawdopodobniej po prostu „żyć na zainteresowanie” nie będzie działać. Ale dlaczego nie spróbować, aby Twoje pieniądze pracują dla nas? Cóż, po prostu trochę … Nadal to będzie łatwiejsze! Jak to zrobić? Zabierz je do banku. Chociaż, aby rozpocząć, musimy zrozumieć, jak wybrać wejście.

Wybierz termin złożenia

„Jak tylko mogę potrzebują pieniędzy?” Być może jest to pierwsze pytanie, które powinien zadać sobie osobę, która zdecyduje się otworzyć rachunek bankowy. Odpowiedzieć na nią, będzie w stanie określić czas swojego depozytu.

Wybór jest ogromny – banki oferują lokaty na praktycznie dowolny okres czasu – miesiąc, rok, kilka lat. A niektóre z nich poszły jeszcze dalej – można ustawić dokładną datę zamknięcia rachunku. Powiedzmy 52 dni kogoś z rocznicą rodzinnym i oczywiście trzeba mieć pieniądze. Teraz można otworzyć depozyt za dokładnie 52 dni. Wygodne, prawda?

Z reguły otwarciem depozytu, ludzie mają ten sam cel – aby zarabiać zaczęła przynosić maksymalny zysk. Niestety, życie czasami objawia się przykrych niespodzianek – może to być pilna potrzeba pieniędzy. Nawet jeśli już zapewnił, że nie będzie to konieczne w najbliższej przyszłości.

load...

Jaki wkład może wybrać mieć pieniądze, aby skutecznie działać, i to było dla ciebie najwygodniejsza?

Wszystkie banki działają na tej samej zasadzie – im mniej masz swobodę zarządzania swój wkład, tym większy odsetek niego. I to jest zrozumiałe. Po tym wszystkim, wiedząc dokładnie, czego nie można „wyciągnąć” pieniądze przed upływem terminu, bank może swobodnie dysponować nimi w tym okresie. Inną rzeczą, jeśli można wypłacić pieniądze w dowolnym momencie. Oczywiście banki nie są dochodowe.

Główne rodzaje depozytów

  • Wkład klasyczny

Według tego wkładu, otrzymasz maksymalny zysk. To działa bardzo prosto. Umieścić swoje pieniądze, a przed upływem terminu, są „zamrożone”. Oznacza to, że nie zaktualizować konto lub wypłacić pieniądze z niej nie można.

Jeśli jesteś absolutnie pewien, że można „zapomnieć” o swoje pieniądze na jakiś czas, najlepiej jest wybrać dokładnie to.

  • Wkład z możliwością uzupełniania

Z reguły tego depozytu średnią wydajnością. Pomysł polega na tym – można zarobienie dodatkowych pieniędzy na koncie, ale ich usunięcie nie uda.

Ten rodzaj depozytu jest bardzo wygodne dla tych, którzy mają pieniądze, „cały czas gdzieś zniknąć.” Otrzymywanie regularnych płatności, wystarczy umieścić go na rachunku. W ten sposób można zabezpieczyć się przed niepotrzebnymi pokus.

  • Wkład z uzupełniania i częściowym wycofaniu

Procent udziału najmniejsza, ale wolność – znacznie więcej. Można nie tylko zarabiać, ale także, aby usunąć je z konta. Jednak w pewnym banku.

Wkład ten jest przydatny dla tych, którzy nie są pewni, w przyszłości i chce mieć „drogę ucieczki”.

Wybierz walutę

Jeśli jesteś daleko od świata finansów – wszystkie te podmioty gospodarcze, maklerów, wymiana walut, itp – określić walutę najkorzystniejszą dla inwestycji, to może być tylko intuicyjna. Zgodnie z zasadą „Wierzę / Nie wierzę w to.” Chociaż istnieje inna możliwość – aby otworzyć depozyt wielu walut. Uważa się, że jest to dobry sposób, aby zmniejszyć ryzyko.

Najważniejsze jest to. Po otwarciu wpłaty, otrzymasz wiele kont w różnych walutach. Zazwyczaj istnieją trzy najbardziej running – rubla, euro i dolarów. Wszystkie Twoje pieniądze są dystrybuowane za pośrednictwem kont w dowolnej proporcji. Bank wyznacza osobną stawkę dla każdej waluty. Jeśli to konieczne, można dać instrukcje do banku i przelać pieniądze z jednego konta na drugie. W tym przypadku wszystkie warunki depozytu, pozostają w mocy. Coś depozytu – jeden! Odpowiada on na niej trzy.

Jedyny problem – z tego względu stale trzeba „pilnować”, wahania śledzenia. W przeciwnym razie, jaki jest sens tego?

Wybierz bank

Po pierwsze, musimy zdecydować, które banki ufasz więcej – prywatne lub publiczne. W szczególności, co do zasady, stopy procentowe są wyższe. Ale czy są one wiarygodne?

W Polsce istnieje system ubezpieczeń depozytów pieniężnej. Ma ona zastosowanie do banków komercyjnych. Co to znaczy? Oznacza to, że jeśli wejście jest mniej niż 700 000, a następnie dostać swoje pieniądze z powrotem i tak. Cokolwiek dzieje się z bankiem, i cokolwiek to było – publicznych lub prywatnych. Wrócą do Państwowej Agencji Ubezpieczeń Depozytów. Jednakże, jeśli masz kilka kont w tym samym banku, a łączna kwota pieniędzy na nich przekracza 700.000, a następnie natychmiast będzie wciąż tylko tę kwotę. A reszta z was będzie wypłacana w ratach. Co robić?

Eksperci zalecają, aby otworzyć kilka kont w różnych bankach. Wtedy wszystkie składki będą w ramach państwowego „ubezpieczenia”.

W celu podjęcia decyzji, która konkretnego banku powierzyć swoje pieniądze i jaki wkład należy wybrać, aby zbadać warunki depozytów różnych organizacji. Więc można znaleźć najbardziej odpowiedni i zyskowny dla ciebie propozycję.

Uwaga uwaga i po raz kolejny!

Przed otwarciem depozytu, bank poprosi o podpisanie umowy. Dokument ten określi wszystkich swoich przyszłych stosunków z organizacją. Oprocentowanie, rodzaj depozytu, kary za wcześniejsze zakończenie – wszystkie te informacje są napisane w dokumencie.

Musisz zdawać sobie sprawę z tego, co się zgodzić. W celu zabezpieczenia się przed nieprzyjemnymi niespodziankami, zaleca się, aby zbadać kontrakt z góry, w miłej atmosferze. Można po prostu pójść do banku i poprosić ich, aby wydrukować dokument. Czytaj to „od deski do deski” – przede wszystkim, co jest napisane drobnym drukiem. Jeśli masz jakieś pytania – pamiętaj, aby poprosić ich przed podpisaniem umowy.

„Pułapki”

Opłaty bankowe – to pieniądze, które będzie opłata za transakcje w depozycie. Problem polega na tym, że nie wszystkie z nich napisane w umowie. Czytałaś go, prawda?

Czasami Komisja „ukrytych” opłat za transakcje na rachunkach. Koniecznie przeczytaj te taryfy – mogą one mieć istotny wpływ na rentowność inwestycji.

Cóż, wydaje się bardziej lub mniej zorientowali się, jak wybrać wejście. Spróbujmy? I niech willi i jachtów są nadal tylko marzenia, ale może nawet dla pary butów i nowej sukni, oni – nasze pieniądze – będziemy mogli zarobić?

load...