Jak wybrać wbudowanym piekarnikiem elektrycznym: porównanie cech i funkcjonalności

W poszukiwaniu idealnego gospodyń domowych piekarników elektrycznych wydać więcej niż jeden tydzień, przeczytaniu opinii na forach, a na końcu jeszcze bardziej zdezorientowany, otrzymywanie sprzecznych rad. Jak wybrać wbudowanym piekarnikiem elektrycznym, tak że dokładnie odpowiada potrzebom rodziny, kosztuje dużo, podawane przez dłuższy czas, był funkcjonalny, kompaktowy i nie zużywa dużo energii? Po przeanalizowaniu cech i funkcji urządzenia, można łatwo odnaleźć samego modelu, który zaspokoi wszystkie potrzeby rodziny.

load...

Zawartość:

Kluczowe kryteria wyboru – wymiary i

Bezpieczeństwa

Rzeczywiście, każda gospodyni jej widok, jaki powinien być piekarnik, tak, że na czyjejś rekomendacji nadzieję, że nie jest konieczne nakładanie. W jaki sposób możemy ustalić między ogromną różnorodność jego wierny asystent? Przede wszystkim, musi identyfikować istotne parametry dla siebie i spróbować je dla ich konkretnej sytuacji – więc zawężenia zakresu wyszukiwania, a tym samym znacznie ułatwiając samo zadanie.

load...

Wbudowane szafy elektryczne praktycznie wyparte

Wybór optymalnego rozmiaru pieca

Czy już decyzję, gdzie ustawić przyszłego asystenta? Jeśli nie, to powinno być zrobione teraz, gdy na miejsce wbudowania musi spełniać pewne wymagania instalacyjne. Aby uzyskać przybliżoną wartość wielkości urządzeń, zmierzyć istniejącą niszę iz wartościami otrzymanymi deduct 4-6 mm – jest luka technologiczna dla świeżego powietrza do tylnej części pieca, bez których urządzenie nagrzewa się nadmiernie szybko i niepowodzeniem.

Przynieś swoje pomiary z dokładnością do wartości standardowych:

 • Głębokości osadzone kuchenek jest stała i wynosi 55 ± 2 cm; Szerokość
 • Waha się między 40 ÷ 90 cm (jeżeli górny lub dolny planujesz zainstalować inne urządzenie elektryczne, na przykład, multivarku lub pieczenia chleba, ich szerokość powinna być uzgodnione między sobą);
 • Wysokość osadzony elektroduhovok waha się od 45 cm do 60 cm.

Stosunek wielkości wnęki i mosiądzu

Obudowy. Więc trzeba wyjaśnić sobie maksymalnych dopuszczalnych wymiarów. Jednak opcja ta nie ma sensu zaskoczony, jeśli zostanie pobrana duża kuchnia i piórnik na integrację w ramach istniejącego modelu. W tym przypadku można wybrać osadzone piekarnik elektryczny o dowolnej wielkości.

Jeśli chodzi o wielkość, to jest łatwe do określenia:

 • Rodzin Middle (do 5 osób) jest optymalna kupić piekarnik do 50-65 litrów objętości użytkowej.
 • Jeśli kochasz gromadzić dużych firm zwrócić uwagę na 70 lub nawet 80-litrowych przypadkach.
 • Ci, którzy są przyzwyczajeni do gotowania trochę, bardzo pasuje miniaturową kuchenkę – od 10 do 40 litrów.

Kryteria bezpieczeństwa piekarnik elektryczny

Ta cecha, jak zasilanie pieca nie może być ignorowany w każdym przypadku – jest to jeden z warunków jej bezpieczną eksploatację. W piecach elektrycznych, czasami do 4 kW, który może nie wytrzymać wszelkie przewody. Dlatego należy przeprowadzić prostą analizę:

 • Sprawdzić stan instalacji elektrycznej w pomieszczeniach oraz do wyjaśnienia jej przekrój;
 • Wiedzieć, jaka jest maksymalna przypisane do mieszkania lub domu pojemności;
 • Skorelować ustaleniach w całkowitym zużyciu energii w domu i ustawić dopuszczalną wartość sprzętu elektrycznego.

Aby połączyć się z gniazda sieciowego z trzema bolcami trzeba

Ziemi. W przeciwnym razie piec będzie tworzyć nadmierne obciążenie sieci, i trzeba wymienić wszystkie elektryka, w tym kablu lead-in.

Dla parametrów bezpieczeństwa powinny być podejmowane w specjalnej uwagi, jeśli rodzina ma małe dzieci. System ochrony w takim przypadku składa się z co najmniej dwóch elementów: blokada

 • Sterowanie elektroniczne – napędzana przez kombinację klawiszy i jest w stanie zapobiec przypadkowemu włączeniu urządzenia lub zmienić tryb zestaw do gotowania;
 • Zmuszony obudowę chłodzenia, wzmocnione drzwi i okna na przełącznikach chowane wykonanych z materiałów nizkoprovodnyh – ostrzegają nadmiernych grzałek piekarnika (jest to szczególnie ważne, jeśli piec jest zainstalowany w miejscu kuchni pass-through);
 • Zamek w drzwiach – eliminuje możliwość nieuprawnionego otwarcia instrumentów niebezpiecznych dzieci; Może to być normalny lub zatrzask magnetyczny, umieszczony w szafce lub wbudowanym elektronicznym obudowy urządzenia;
 • Wyłącznik bezpieczeństwa na usterki – sieci chroni przed przeciążeniami, a także zapobiega porażeniu prądem osobom.

Aby połączyć się lepiej przyciągnąć

Profesjonalny. Sama piekarnik – potężnym konsumentem prądu elektrycznego, a wszystkie zabiegi dla jego związku jest najlepiej pozostawić profesjonalistom. Jeśli masz zamiar zrobić na własną rękę, przed zakupem sprawdź instrukcję jego instalacji i eksploatacji.

Przegląd nowoczesnych piekarnikach

Dla niewprawnego oka Wbudowane kuchenki, seria eksponowane na półkach supermarketów, różnią się jedynie w zakresie projektowania, ilości i cenie. W rzeczywistości potencjalny wpływ pieca zależy od zestawu funkcji, jego sposobu podawania i leczenia, jak również zużycie energii. Te wymagania eksploatacyjne są bardzo indywidualne i należy je badać, aby podświetlić znaczące chwile dla siebie.

Standardowa funkcjonalność – konwekcja i grill

Podstawowy zestaw praktycznie każdej szafce elektrycznej stanowi górny, dolny, ich jednoczesne włączanie i grill. Dla tych trybów to dwa element grzewczy jest usługa, z których dolna jest zawsze mocniejszy. Ciepło wytwarzane przez nich, tworzy naturalną konwekcję, ale nadal jest rozprowadzana równomiernie komorę roboczą tyle, a szef kuchni musi zmienić pasków z patelni górę lub w dół.

1. Wewnątrz elektrycznego

Piekarnika. Dlatego też, jednym z najbardziej przydatnych urządzeń, które są uzupełnione przez wiele nowoczesnych modeli piekarników, wentylator. Jest on umieszczony w ścianie tylnej i gorące powietrze dyspergujące ostrza tworzy same warunki temperatury w całej objętości. Posiłki ogrzewania jest bardziej intensywne, zmniejszając w ten sposób w zwykłych temperaturach obróbki i skrócenie czasu gotowania prawie jednej trzeciej.

Konwekcja wymuszona jest przeznaczony do tworzenia i okrągła grzałka, również wyposażone w wentylator. Element grzejny jest w formie spirali, która pozwala na poziomo kierują przepływ powietrza – w tym trybie można gotować kilka potraw jednocześnie, umieszczenie ich na 2-3 poziomach, a jego zalety są szczególnie widoczne w przeddzień święta, kiedy trzeba wiele, aby przygotować.

Funkcja Grill pomaga uzyskać chrupiącą skórkę na mięsa, wędlin i ryb. Może być wykonany w dwóch wersjach:

 • Elektryczne – tańsze, grill jest opcjonalny podgrzewacz termiczny w postaci nici lub helisy, położonej na środku sufitu piekarnika; podczerwieni
 • (kwarc) – ten typ jest droższy, ale jego wydajność jest wyższa i dlatego palenisko z grillem kwarcowym bardziej ekonomiczne.

6. Turbofan grill

Wpisać także w wyborze, należy zwrócić uwagę na wielkość grillem (obszar swoich wpływów rozciąga się tylko do produktów umieszczonych bezpośrednio pod nim) i liczby obwodów – dla oszczędnych producentów energii przyjmują niektóre modele podwójnym grillem, gdzie można dostosować intensywność pieczenia (funkcja Vario-grill ).

Zapoznanie się z przydatnych funkcji dodatkowych

Z dodatkowych trybów i ich kombinacje, w piecu elektrycznym wbudowanym typu można otrzymać szeroki wybór dań, nie tylko ciasta i mięsa. Piekarniki elektryczne oszczędność miejsca w kuchni, ponieważ nie ma potrzeby stosowania innych urządzeń gospodarstwa domowego. Chce poprawić jakość swojej diety ze względu na nowoczesne urządzenia mogą być przypisane do prawej następujące opcje:

 • Ciepła w niskiej temperaturze (30-100 ° C) – umożliwia gotowanie delikatnych produktów, takich jak jogurt lub ryby umieścić na cieście wzrost drożdży, podgrzewania płyt (dla profesjonalnego paszy ) lub zapisanie gotowego danie gorące;
 • Parowiec – wyposażając specjalnym piecu zbiornik wody lub komory, łączy się bezpośrednio z sieci wodociągowej, wytwarza parę wodną, ​​która krąży w komorze gotowania i pozwala gotować zdrowe posiłki, jak to możliwe;
 • Mikrofalowego promieniowania – proste naciśnięcie przycisku włączeniu kuchenki mikrofalowej, szybko nagrzewa się śniadanie, obiad, kolacja, idź i przygotowywania potraw znacznie szybciej.

2. Wielofunkcyjny piekarnik z parowar

Droższe urządzenia zapewniają tryb automatycznego programowania, dzięki któremu można ręcznie wybrać żądany tryb w określonej temperaturze i zachować ją na przyszłość. Tak wiele łatwiejsze do gotowania dużych kawałków mięsa, drobiu, pieczeni, całe zapiekanek.

Zalecenia dotyczące łączenia trybów

Często właściciele pieców wielomodowych narzekać na brak popytu na wielu funkcjach. Sprzeciwić się one do tych, którzy już udało się zrozumieć zawiłości działania oraz oceny ich korzyści. Aby pomóc w przyszłości może to się za zadowolonych klientów, należy rozważyć kilka ogólnych wskazówek dla kombinacji funkcji:

 • Od trybu „pizza” (dolna ogrzewania, okrągła grzałka i konwekcja) jest wygodny ugotować ziemniaki pieczone, ciasta owocowe i ser, serniki, babeczki;
 • 3D gotowania (w tym wszystkie grzejniki elektryczne) – służy do potraw, które wymagają głębokiego propekaniya – jagnięcina nogi, całe świni – lub przygotować je na dużą skalę, na przykład, kilka tace z ciasta;
 • „Turbo grill” (grill z wymuszoną konwekcję) – potrzebne upiec ptaka lub rolki ze wszystkich stron; Tryb ten częściowo zastępuje pluć, ale sam produkt nie porusza, a gorące powietrze wokół niego.

Tryby pracy

Piekarnik. Zamieszanie w specyfikacji same często tworzą tych samych producentów, przypisując standardowe i opcjonalne fantazyjne nazwy, jak „Super Chef” lub „Multi-pieczenia”. W tym przypadku, zanim w końcu wybrać zagłębiony mosiądzu szafie elektrycznej do skontaktowania się z serwisem i określić, w jaki sposób jeden lub drugi tryb, a jednocześnie, aby znaleźć lokalizację najbliższego centrum serwisowego.

Cechy nowoczesnych systemów zarządzania

Prawie wszystkie wbudowane piece dzisiaj są niezależne od płyty kuchennej – pozwala im być instalowane w różnych częściach kuchni i konfiguracji każdego urządzenia oddzielnie od systemu sterowania. Panel sterowania znajduje się na przedniej ścianie obudowy, oraz w zależności od typu, może składać się z wyświetlacza, a także obrotowy, pchania lub przełączników dotykowych.

Niewątpliwą zaletą sterowaniem mechanicznym jest jego prostota i rutyna dla osób starszych: ustawienie trybu przygotowania wystarczy obrócić element przełączający we właściwym kierunku. Piekarniki z zarządzaniem w cenie najbardziej przystępny, a ponadto są odporne tolerują przepięcia w sieci. Ale mechanika jest uważany za archaiczne, więc jest wybierany do kuchni w stylu retro.

Sterowanie elektroniczne przełączniki obrotowe są zastępowane przez przyciski, przy czym piec wygląda o wiele bardziej nowoczesne. Są też zalety to: Tryby

 • Bogaty wybór;
 • Dokładną regulację czasu i temperatury;
 • Umiejętność

 • Zapisać w pamięci ich receptur.

9. Wartość ikon opisanych w

Instrukcji obsługi. Wadą elektroniczne zarządzania jest wrażliwy na napięcie zasilania, a więc często jest uzupełnione przez sterowanie mechaniczne.

Panel dotykowy steruje żądany program jako ikona jest wybrany przez dotykanie palcami i interakcji z pieca, jak pracować z smartfonie lub tablecie. Ponadto, istnieją modele, wysyłanych danych, które można wykorzystać do napędu USB. Taki system kontroli jest jednym z najbardziej „zaawansowane” i kosztuje odpowiednio.

Ważne niuanse różnych technologiach

Leczenia

Urządzenia do pielęgnacji kłopotów – kolejna ważna zasada, która kieruje nowoczesnych konsumentów. Ze względu na ceny producentów segmentacji mają różne podejście do jego realizacji oraz wszystkie opracowane cztery technologie oczyszczania komory roboczej kuchenki:

 • Emalii łatwe czyszczenie – powierzchnia ścian wewnętrznych jest przyspawany pokrywę z nie porowatej strukturze szklistej który dostarczył regularnej konserwacji gwarantuje szybki usuwanie zanieczyszczeń;
 • Czyszczenia parowego (hydrolizy) – również wymaga ręcznego czyszczenia po ścianach pieca leczono za pomocą pary wodnej;
 • Samooczyszczające katalizatora – eliminuje konieczność dodatkowego włączenia do pieca, jako że proces trawienia tłuszczu zachodzi bezpośrednio w eksploatacji ze względu na specjalnym składzie chemicznym szkliwa;
 • Tłuszczu

 • Spalanie (piroliza) – w temperaturze 500 stopni rozkładu związków tłuszczowych, po czym piec wystarczy wytrzeć pozostałości.

7. Porównawczych metod czyszczenia tabeli

Każdy z tych sposobów ma swoje wady i zalety, aby ocenić, że można za pomocą stołu.

Dodatkowa ochrona przed nagromadzenie tłuszczu na łopatkach wentylatora jest filtr przeciwtłuszczowy – perforowana blacha, którą można łatwo zdjąć i wyprać. Zwykle chodzi w standardzie, ale w niektórych modelach zawiera tylko miejsce jego instalacji, z samego elementu, który trzeba kupić oddzielnie.

Dla maksymalnego komfortu – sprzęt elektroduhovok

Niektóre opcje wbudowane szafy może wydawać się trywialne, ale w rzeczywistości są one znacznie łatwiejsze do pracy gotowania. Na przykład, typ szyn i oświetlenia zależy od wygody posiłków ekstrakcji oraz monitorowania jego stanu i czasowy pozwala otrzymać półfabrykaty w odpowiednim czasie, a nawet w jego nieobecności. To są małe rzeczy, które masz do czynienia z nimi w sposób bardziej szczegółowy:

 • Drzwi – oprócz tradycyjnych zawiasach, w niektórych modelach pieców, mogą być na zawiasach w lodówce – od lewej do prawej i odwrotnie, co przyczynia się do efektywnego dysponowania wolnej przestrzeni w kuchni;
 • Podróżował ciężarówkę – mocowania siatki i patelnie do drzwi szybko i bezpiecznie przesunąć je jednocześnie z otwarciem piekarnika;
 • światła

 • – ułatwia nadzór wyrobów w trakcie przygotowania przez wziernik, że nie jest konieczne, aby otworzyć drzwi częściej, tym samym uwalniając ciepło;
 • Wyświetlacz

 • – wyświetla menu programu i wybierz, informacje o bieżących i pozostały do ​​zakończenia pieczenia;
 • Szpikulec i grillem – produkty oparte na prętach obrotu pozwala bez dodatkowego wysiłku w celu uzyskania równomiernego gotowania pieczony ze wszystkich boków naczynia;
 • Czujnik temperatury

 • – w przeciwieństwie do zwykłego termostatu, które dostarcza się z pieca, za pomocą czujnika temperatury jest łatwe do pomiaru temperatury wewnątrz żywności do gotowania, w szczególności mięsa, a tym samym dokładnie kontroluje stopnia prażenia go.

6.

Sondy rury w akcji. Przed wyborem automatów wbudowany piekarnik, sprawdzić swoje tace opakowaniowe (co dziwne, niektóre modele są bez nich), dania Extra (np talerze do pizzy), typ prowadnicy (ulga, wymienny lub teleskopowego). Liczniki mogą być różne: niektóre są w stanie dać sygnał dźwiękowy na koniec pracy, podczas gdy inne odcięcia urządzenia, zapobiegając spaleniu żywności.

Ocena producentów, a ich najlepszych cech modeli

Uproszczona analiza rynku piekarników elektrycznych pokazuje, że polscy kupujący wciąż preferują znane marki. Jednak młodzi marki niemal przychodzą na korku nich, wskazując, że dopuszczalne parametry techniczne swoich produktów.

Tak więc, w pierwszej kolejności pewnie trzyma marki ze Słowenii, Niemczech i Szwecji – Gorenje (17% rynku), Bosch (14%); Electrolux (12%).

load...