Jak wybrać uczeń zawodu i ustawić go na badania

Zawartość:

Marzysz o coraz twój syn wyjechał na studia do być ekonomistą, a on w tym samym czasie nie może znieść matematyki? Chciałeś, żeby być od jego narodzin stał się sławny lekarz i dziecko z kroplą krwi spada w omdlenie? Jest to często można obserwować obraz bezstronnego gdy rodzice wybierają przyszłego zawodu dla swoich dzieci, nie biorąc pod uwagę ich życzenia i preferencje.

load...

W najlepszym wypadku, dziecko przyniesie stopień, da jego mama i tata, a następnie udać się do drugiego stopnia. W najgorszym – syn będzie ciężko pracować przez całe życie do niekochanej pracy, nienawidząc szefa, kolegów i podwładnych. Dlatego bardzo ważne jest, aby radzić sobie z talentem i smak dziecka. Pamiętaj, dziecko – to rzeka. Tylko nieznacznie można przekierować go z powrotem na właściwe tory. Ale dla nie być w stanie całkowicie zmienić.

Główną zasadą przy wyborze przyszłego zawodu

Bierzemy pod uwagę pragnienia, umiejętności i zdolności dziecka

Więc pierwszą rzeczą, którą musisz zdecydować, co jest interesujące dla studentów. Bardzo ważne jest, że dziecko bardzo lubi swojego przyszłego zawodu. Nic dziwnego, że mówią, jeśli praca jest taka sama jak hobby, a następnie osoba nie musi pracować jeden dzień w swoim życiu.

Tak więc, na przykład, jeśli dziecko kocha zwierzęta, to może stać się lekarz weterynarii, ekolog, zoolog. Syn uwielbia majstrować, naprawy i budowy? Dlaczego nie poszedł do inżyniera projektu. Dziewczyny, które lubią rysować, można nie tylko malarzy. Architekt, projektant i fotograf – to tylko krótka lista zawodów gdzie dokładnie jego zdolność do być użyteczne.

load...

Nie zapominaj także o umiejętnościach uczniów. Zapytaj go, aby sprostać wyzwaniu i obserwować, jak będzie się zachowywał. Będzie mógł siedzieć 2:00 bez przerwy lub będzie rozproszony na drobiazgi. Poprosi o pomoc, lub spróbować zrobić wszystko sam. To właśnie z jego wytrwałości, lojalności i charakter zależy w jaki sposób resztę swojej kariery w przyszłości.

Wybór ucznia zawodu, należy rozważyć jego temperament. Jeśli syn kontaktowy, cheerleaderka, uwielbia być w centrum uwagi, będzie musiał pracować dla duszy, gdzie trzeba być w stanie komunikować się z ludźmi. Odwrotnie, spokojny, cichy człowiek powinien wybrać ćwiczenia, które nie będą musieli stale martwić i denerwować.

Dzieci, które łatwo zdemontowane w liczbach, możliwe jest, aby połączyć swoje życie matematyki, programowanie, inżynieria. Językoznawcy warto udać się do pisarzy, dziennikarzy, prawników, językoznawców i nauczycieli. Nie martw się, jeśli uczeń robi w książce 10 błędów, a w każdym zdaniu. Najważniejsze – zawartość. Po tym wszystkim, aby pisać poprawnie, ale nie trzymają czytelnika słowo – to znacznie gorzej.

Silny fizycznie dzieci mogą iść w tym sporcie. Zazwyczaj studenci uczą się bardzo źle, ale w piłkę nożną, koszykówkę lub hokeja grają najlepiej. Nie jest konieczne, aby powstrzymać te skłonności na winorośli – dać szansę, aby przejść do wielkich lig. W skrajnych przypadkach, dziecko otrzyma wówczas drugiego stopnia lub odzwyczaić zaocznie. Nawiasem mówiąc, sportowcy zarabiają dobrze i są popularne.

Emocjonalne dzieci posiadające wielką charyzmą, mogą udać się do aktorów. Nie martw się, jeśli dziecko nie będzie w stanie zrobić za pierwszym razem na wydziale teatralnym. Wiele gwiazd próbowali włamać się na arenie chwały dla 3-4 razy. Najważniejsze – w celu zapewnienia wsparcia psychologicznego.

Nie naciskamy na dzieci

Dynasty – jest, oczywiście, jest dobry, ale tylko wtedy, gdy zawód student rodziców jest naprawdę interesująca. W przeciwnym razie dziecko może być w pozycji odmawiając pobyt w szkole i iść na uniwersytet. Maksymalna, że ​​można zrobić, to zmniejszyć swoje dziecko do swojej pracy, do zapoznania się z niezbędną literaturę, etc.

Ale w żadnym wypadku nie powinniśmy mówić bezpośrednio o dobra materialne. W tym wieku dzieci nie zawsze rozumieją wartość pieniędzy, wpływów i powiązań. Nie potrzeba do winy lub wskazywać na fakt, że mój syn nie będzie w stanie utrzymać siebie i swojej rodziny. W przeciwnym razie mógłby zrobić coś na przekór tobie, zapominając o swoich pragnieniach. Na tej samej sytuacji z wynagrodzenia może dramatycznie zmienić w naszym kraju.

Nie zwracaj uwagi na świadectwie

Naucz się priorytety. Naturalnie, jest to niemożliwe, aby określić kolejność dla kogoś, aby przejść do nauki dziecka przez jedną minutę. Rodzice mają obowiązek myśleć o nim z 5-8-klasistów. A jeśli już zdecydował, że skupia się na rzeczach, które naprawdę się przydać w przyszłości. Zapamiętaj raz na zawsze – jest to niemożliwe, aby wiedzieć wszystko. Oczywiście, miło jest, gdy dziecko jest uczniem A i najlepszym uczniem, ale w tym przypadku będzie miał wiedzę na temat powierzchni.

Ale w żadnym wypadku nie należy dawać dziecku odpocząć, ustępstw w swoich badaniach. Niech uczą się cztery, ale trio nie będą tolerowane. Maksymalna – 1-2, nie więcej. I to tylko w tych kierunkach, które są podane mu z trudem. Do podstawowych przedmiotów potrzebnych do zatrudniania opiekunów.

Rozgranicza sen i rzeczywistość

Jeśli Twoje dziecko wybrał zawód, on jest mało prawdopodobne, aby być w stanie opanować, spróbuj delikatnie wyjaśnić mu. Każdy z nas w dzieciństwie marzenia, by stać się piloci, astronauci i nauczyciele. Dorastając, większość z nas zaczynają patrzeć na rzeczy realistycznie. Ale istnieją jednostki, które wyglądają na świat przez różowe okulary.

Oczywiście, jeśli twój syn ma zadatki piłkarz, bezpiecznie przechowywać swoje początki. Śpiewa lepiej wysłać córkę na wokalu. Jednak to nie ma sensu, aby wybrać zawód dla aktora dziecko, jeśli boi się mówić publicznie. Nie patrz na talentach dzieci oczami kochającej matki. Ocenić jako jeśli jesteś ścisły krytyk, ponieważ wpływa na przyszłe życie małego człowieka.

Jak pomóc dziecku z wyborem przyszłego zawodu

Zrób listę

Weź kartkę papieru i podpisać go od kilku opcji, które są odpowiednie dla dzieci. Nie zapomnij określić wymagania, które odnoszą się do wnioskodawców i momencie dopuszczenia do przyszłych pracowników. Tak więc, na przykład, teraz moja córka będzie w stanie dostarczyć doskonałą biologii, chemii, aby uczyć się w laboratorium. Ale pomyśl o tym, czy możliwe będzie dalsze wnikliwie szczury?

Następnie wyświetlić listę dziecka. Student wystarczy wybrać dwa lub trzy zawody, które jest mniej więcej taki jak oni. Oczywiście, źle, jeśli to będzie różnych kierunkach. W tym przypadku, dziecko będzie mieć więcej czasu, aby zdecydować, gdzie najlepiej się udać, zwłaszcza, jeśli udało mu się zdać egzaminy.

Informacje o zawodach

Jeśli dziecko wybrał zawód, dać nastolatkowi okazję zanurzyć się w nim na oślep. Przyszłe dziennikarze mogą uwolnić postazhirovatsya w lokalnej gazecie, lekarz – do pracy jako wolontariusz w szpitalu. Dopiero, że student będzie mógł sprawdzić, czy to naprawdę jest coś dla każdego. Ponieważ wielu z nich nie zdaje sobie sprawy, jakie trudności czekają w danej sytuacji. Zgadzam się, w większości przypadków, pomysł na stanowisko pilota, stewardes lub piosenkarka, możemy tylko na podstawie filmu. Nie zawsze idzie gładko, doskonały i ekscytujące. W rzeczywistości, to jest o wiele bardziej skomplikowana niż się wydaje na pierwszy rzut oka.

Mijamy test dla poradnictwa zawodowego

Idź z dzieckiem w centrum zatrudnienia, gdzie zostanie on poproszony o odpowiedź na kilka pytań. Po przeanalizowaniu i podsumowując eksperta zapewni szereg zawodów, dla których dziecko jest odpowiedni. Dokładnie te same testy przeprowadzone w niektórych szkołach, tylko rodzice oni nie płacą dużo uwagi.

Ale nie zbyt poważnie o podobnej ocenie. Wynik mogło mieć wpływ w złym nastroju, lęk nie odpowie poprawnie, itp Ponadto w przygotowaniu badań psychologów nie biorą pod uwagę charakter każdej poszczególnej osoby. Pytania zostały wymyślone dla szerokiej publiczności, a nie tylko na imprezy.

Badamy sytuację na giełdzie pracy

Setki bezrobotnych ekonomistów, prawników, historyków, językoznawców i nie może znaleźć miejsce w słońcu. Bez doświadczenia w takich pozycjach, które są rzadko podejmowane, gdyż w tej dziedzinie istnieje wiele profesjonaliści. Dlatego lepiej jest wybrać zawód, który zawsze będzie popyt, niezależnie od sytuacji gospodarczej w kraju. To – inżynierowie, nauczyciele, lekarze, budowniczych, programistów, kucharzy. Oczywiście, obok wnioskodawca potrzebuje dobrego zrozumienia biznesu.

Błędy w wyborze przyszłego zawodu

Narzucać swoje poglądy – to połowa kłopotów. Źle, gdy rodzice nie uczestniczą w życiu dziecka. Studenci wybierają ich przyszłego zawodu, nie biorąc pod uwagę realia naszego życia. W rezultacie, dowiaduje się nic o 5-7 lat, a następnie przechodzi do nie działać na specjalności. Obecnie istnieje sześć z najczęstszych błędów, które zostały wykonane przez uczestników każdego roku.

  • Brak informacji o zawodzie

Jako dziecko może wybrać coś, nie mając tej prezentacji? Nieaktualne informacje lub idealistyczne wyobrażenia o poszczególnych pozycjach może zrujnować życie przyszłego pracownika. Dzieci często są prowadzone przez prestiżu zawodu lub możliwych zarobków. Ale nie one nie wyjaśniają, że na początku będzie musiał ciężko pracować, aby wspinać się po głowie, aby zapomnieć o rodzinie, aby stać się szefem lub rozpocząć własną działalność gospodarczą. Ponadto, udaje się utrzymać się na powierzchni, niestety, nie bardzo.

  • Nieznajomość własnych możliwości

Okazało się, że człowiek nie może właściwie ocenić siebie i swoje umiejętności. On przesadza je albo, zważywszy sobie geniusz i Superman, ani nie docenia, myśląc, że nie jest do niczego. I rzeczywiście, w obu przypadkach trudno jest wybrać kierunek, w którym będzie można się poruszać.

  • Niezdolność do priorytetów

Nigdy narysować linię między edukacji i przyszłej pracy. Dobre oceny nie mówić o realnych możliwościach nastolatków. Niekoniecznie kochają matematykę, aby móc rozwiązać problem. Tylko nie trzeba być doskonałym uczniem angażować się w biologii, technologii komputerowej lub medycyny.

  • Strach przed odrzuceniem znajomych

Innym błędem – przeniesienie ich stosunku do osoby, która zajmuje szczególną pozycję. Tak więc, na przykład, młodzieży może się obawiać, że ich przyjaciele odwracają się od niego, gdyby poszedł na studia na policjanta lub policjanta ruchu drogowego. W tym przypadku, aby wytłumaczyć dziecku, że przyjaciele muszą brać człowieka jak on. I istnieją dobre i złe ludzie w każdym zawodzie. A ludzie na stanowiskach władzy, zazwyczaj każdy się boi, czy niechęci.

  • Aby podążać za tłumem

Istnieją przypadki, gdy uczniowie przychodzą „dla firmy.” Więc zawsze gołębie miłości, czy najlepszych przyjaciół. Ale, niestety, taki zawód chciałby tylko jedna osoba. Drugi będzie musiał wypełniać swoje obowiązki, bo musimy.

  • Niezdolność do wybrać dobry instytut

Aby dowiedzieć się, z budżetu na State University of Commerce lub prywatne – wszystko zależy od Twoich możliwości finansowych. Najważniejsze – do instytucji wybranej przez was nauczył dobrego profesora. Dobrze, jeśli na Wydziale praktyce podróży zagranicznych.

Ale to, czego nie powinien zrobić to zarejestrować się w instytucji edukacyjnej nie akredytowanych przy zrujnowanych budynkach. Być może, językoznawców i historyków poradzi sobie bez sprzętu komputerowego, ale programiści, chemicy, fizycy i inni uczniowie będą szczelne. Ale z wiedzy i prestiżu uczelni (Instytut, uczelnie) zależy od przyszłego wynagrodzenia pracowników i Twojego dziecka.

Co zrobić, jeśli dziecko nie chce kontynuować naukę

Pierwszym krokiem jest rozmowa z nastolatków, aby zrozumieć, dlaczego zdecydował się porzucić studia. Może on nie tylko jeszcze decyzji o wyborze zawodu, lub nie chce wydać 5 lat na próżno. W tym przypadku dać mu jeden rok. Pozwól działać oficjalnie. W tym przypadku należy wziąć mu część jego wynagrodzenia, aby kupić jedzenie, zapłacić czynsz. Gdyby chciał być niezależny i dorośli, nawet jeśli tylko poczuć gorzki smak wolności dla siebie.

Druga przyczyna może leżeć w trudnościach z finansami. Nie wszystkie dzieci chcą się uczyć na koszt rodziców. I zrobić w sprawie budżetu, niestety, nie każdy może. Istnieją dwa sposoby rozwiązania problemu: albo pozwolić pieniądze lub pożyczają. Postawić warunek, że po ukończeniu studiów, dziecko będzie w okresach miesięcznych zapłacić pewną kwotę.

Ponadto, często dzieci mają nadzieję, że będą one dostać się do dziedziczenia rodzinnego biznesu. Przyjdź na wszystko gotowy, nie wprowadza żadnego wysiłku, za to – co może być prostsze. Inteligentne rodzice w takich przypadkach nie stanowią synów i córki na czele, i zmuszony do uruchomienia, na przykład, asystent reżysera, kierownik lub zwykłego sprzedawcy. Taka jest ludzka psychologia – nie doceniają tego, co dostaje za nic.

Dlaczego warto się zarejestrować w szkole: odpowiedzi na pytania poprawnie

Nastolatek stwarzających jako przykład dla ludzi, którzy nie mają wykształcenia i poczyniły znaczne postępy? Nie jest konieczne, aby przekonać dziecko, że jest – tylko kilka. W tym wieku, studenci rzadko usłyszeć rodziców lub nauczycieli. Trzeba dać mu bardziej istotne i ciekawe argumenty, które sprawiają, że zastanawiam.

  • Komunikacja

Na Wydziale ze swoim dzieckiem nauczą się dzieci, które później będzie prawdopodobnie zajmie poważne stanowiska. Ogrzać przyjaźnie z kolegami, twój syn zawsze może zwrócić się do niego o pomoc w trudnej sytuacji.

  • Rozwój

Tylko na uczelni, ludzie uczą się wielu sztuczek, które nie są wszyscy eksperci wiedzą. Oprócz wiedzy i umiejętności, nauczyciele zmuszają uczniów do myślenia. Odpowiedzi na doskonała, wyciągnął bilet pecha – łatwo. Debata z dziekana – proste. Najważniejsze – aby nauczyć się bronić swoich poglądów.

  • Komunikatywności

Jeśli porównamy studenta i absolwenta, będzie to dwie zupełnie różne osoby. Nawet najbardziej nieśmiałe studenci ujawnione w seminariach, konferencjach i innych ważnych wydarzeń. I, co najważniejsze, dziecko nauczy się być niezależna.

Nawiasem mówiąc, starają się wyjaśnić dziecku, że po szkole dobre wykształcenie nie wystarcza. A jeśli na początku braku dyplomu nie będzie on kolidował w przyszłości, gdy będzie wybór między nim a jego kolega, preferencje zostaną podane na sekundę.

load...