Jak wybrać tusz do rzęs: polimerowy tusz do rzęs i gatunki

Mascara – jest istotnym rzeczą w każdej kobiecej torebce. Każda wizażystka powie, że kluczem do pięknego makijażu – pięknie pomalowane oczy. Asortyment brasmatikov które oferują krajowych producentów i importu, jest bardzo szeroki, więc trzeba wiedzieć, jak wybrać tusz do rzęs.

load...

Przy zakupie należy zwrócić uwagę na opakowaniu (karton). Na jej daty produkcji, składu tuszy należy określić, producenta i kraju produkcji. Przeciętny tuszy fiolka trwa sześć miesięcy, więc upewnij się, że jej data ważności nie upłynął po sześciu miesiącach. Nawiasem mówiąc, wizażystów, nie są zalecane do stosowania tuszu przez ponad 5 miesięcy. Faktem jest, że po sześciu miesiącach otwarta butelka może stać się pożywką dla bakterii. Dlatego, nawet jeśli w flakonchike opuścił jego zawartość – lepiej „pożegnać” się do niego.

Zawartość:

Zalecenia wideo praktyka stylistka

Co sprawiło, że tusz do rzęs?

Kompozycja według dowolnego z maskary zawiera Rozdrobnione barwniki, mydła, wody i sadzy, substancji odżywczych żywicy uszczelniającej. Niektórzy producenci dodać leki, które przyczyniają się do wzrostu gospodarczego i poprawy struktury rzęs, chroniąc je przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (wiatr, mróz).

load...

Obecnie powszechnie stosowane różne suplementy. Na przykład, kreatyny, które jest wliczone w składzie chemicznym rzęs, olej rycynowy, zapewniając odżywienie i wzmocnienie rzęs, lanolina, dzięki czemu rzęsy mniej kruche. Witamina A, E, B5, K stymuluje ich wzrost, daje jedwabiste.

Skład chemiczny maskary można podzielić na medyczne i wzmocnione. Leczenie obejmuje dużą liczbę części, które odżywiają rzęsy i poprawy ich struktury. Wzmocniony mascara chroni rzęsy przed działaniem czynników zewnętrznych.

Najlepsza mascara

W zależności od rodzaju zastosowania przeznaczyć 5 podstawowych rodzajów tuszu. Kompozycja tuszu objętości zawiera dużą ilość polimerów silikonowych i woski, które daje rzęsy dodatkową objętość.

Istnieje kilka podstawowych typów maskary. Wydłużanie rzęs ma szczotka z włókien grubych, tak że końce resztek farby. Tusz ten rozdziela rzęsy i sprawia, że ​​są bardziej widoczne i wyraziste. Wybór tuszu do rzęs, aby wydłużyć działanie, należy zwrócić uwagę na szczotki. Powinna ona być tylko jednolitej włosia.

Kompozycja tuszu objętości zawiera dużą liczbę polimerów silikonowych i woski. Kompozycja ta zapewnia jednolitą powłokę każdej rzęski, nadając im objętości. Tusz ten jest odpowiedni dla kobiet z rzadkich i cienkich rzęs. Maskara Volume sprawia, że ​​rzęsy puszyste. Niektórzy producenci, na przykład, L’Oreal (Włochy) jest zaopatrzony w dodatkowe butelki pędzla, co pozwala na lepsze kształtowanie rzęsy.

Korzystanie loki rzęs, można uzyskać pożądany efekt dzięki specjalnej szczotki i ruchów zawinięte. Szczeciny na długości loki mascara brush zazwyczaj krótkie lub różny. Villi równomiernie rozprowadzić farbę na każdej rzęsy. Kompozycja farby musi zawierać keratyny i żywicy. Składniki te po wyschnięciu dokręcania rzęsy, nadając im wygląd zakrzywiony.

Bardzo popularne wodoodporny tusz do rzęs. To jest dobre w czasie deszczowej pogody, ponieważ żywica zawarte w farbie, nie pozwól, by stopić i „przeciek”. Jednak ten tusz należy stosować ostrożnie, ponieważ jego składniki są bardziej agresywne, aw niektórych przypadkach może powodować reakcje alergiczne. Jeśli zdecydujesz zdecydować się na wodoodpornej dotyku, bada opakowania ostrożnie. Jeśli pole oznaczone wodoodporne, tusz muszą być odporne na wilgoć, a nawet basen lub saunę. Musi jednak być zmywane tylko specjalny rozpuszczalnik, a zwykłe środki do usuwania makijażu byłaby bezsilna

Jak wybrać mascara

Jak wybrać tusz do rzęs? To powinno być ściśle indywidualne, zgodnie ze swoim rodzaju i struktury rzęs. Na przykład, dla cienkich i krótkich rzęs trzeba wybrać wydłużenie rzęs i nadaje objętość. Szczotka powinna być rzadkie i dobrze Kompozycja farby włosia obejmują żywicę. Ideal – maskara dwufazowy. Ma białą żywicą podstawa i powłoki malarskiej.

Właściciele długie, ale rzadkie i cienkie rzęsy mascara jest zalecane z twirled skutku. Szczotka tuszy w takich rzadki włosie ułożone w formie spirali. Jeśli masz gruby, ale w tym samym czasie, krótkie rzęsy, a następnie trzeba wybrać maskara wydłuża efekt i grubą szczotkę. Na długim i grubym rzęsek potrzebują tuszu ze skutkiem kręciło. Gdy wrażliwe oczy potrzebują tuszu do rzęs ze szczoteczki grubości, a nie drażniący składniki dozwolone w kompozycji farby.

Kosmetologów nie mogą dojść do porozumienia, określające jaki rodzaj najlepszą maskary. Ale wciąż wiodącej pozycji zajmowanych przez producentów Lumene, L’Oreal i MaxFactor.

  • Lumene. Panuje przekonanie, że jest to jedyny tusz do rzęs, który nie tworzy grudek na rzęsach, nawet po otwarciu butelki z ostatnich kilku miesięcy. To wydłuża rzęsy i nie odpadają po południu. Na rzęsach jest prawie niewidoczna. Doskonały wybór dla miłośników naturalnego makijażu.
  • L’Oreal. Atrament ten znacząco zwiększa objętość rzęs. Zaletą tuszu ta firma, wiele dziewcząt zatrzymał ich wybór na nim. L’Oreal Firma opatentowała innowacyjny szczotki sferyczną, która maluje się drobnego rzęsek nawet w najbardziej odległych zakątkach oczach za pomocą pędzla.
  • MaxFactor jak dziewczyny, które marzą o zawrotnie długich rzęs. Specjalny produkt firmy – Max Factor Fałsz Lash Effect – Efekt atramentu fałszywych rzęs.

Każda firma produkuje wiele rodzajów tuszu. To wydłużenie i objętość, a wodoodporny tusz do rzęs. Zaleca się, aby starannie rozważyć wybór, zwłaszcza jeśli mają skłonność do reakcji alergicznych. I nie skąpić na tusz do rzęs. Po tym wszystkim, że gospodarka może wnieść do skrajności – nie trzeba kupować tusz, bo nie będzie nic do malowania.

load...