Jak wybrać tapetę? Przewodnik do naprawy

Zawartość:

Przychodzi taki moment, kiedy wnętrze swojego mieszkania nie jest miłe dla oka: chcesz coś nowego, oryginalnego i neizbity. Jaki jest najprostszy sposób? Oczywiście, zmienić tapetę. Są one stosunkowo tanie, nie wymagają od nas specjalnych umiejętności budowlanych, a co najważniejsze, łatwo wymienialne w przypadku dezaktualizacji lub mechaniczne. Ale jak wybrać tapetę na ścianach? Po całej ich różnorodności na rynku jest tak wielka, że ​​pasuje i się mylić.

load...

Ten prosty tapety papieru i winylu i jedwab wytłaczany. Ciecz, tkaniny, szkło, tapety, tapety do malowania. Co mogę powiedzieć, może to być nawet ekskluzywne tapety, które uczynią dla ciebie osobiście, koncentrując się na odcień paznokci na rękach lub od koloru oczu swojego ukochanego psa. Ogólnie rzecz biorąc, każde pragnienie za swoje pieniądze. Wspaniały zasięg może zawstydzić nawet najbardziej doświadczonego projektanta, nie wspominając o prosty mieszczan. Najważniejsze nie jest zgubić się w tym morzu przepychu i dokładnie wiedzieć, co wybrać tapetę dla danego pomieszczenia.

Jak określić kolor?

A pierwszym krokiem jest rozmowa o tym, jak wybrać kolor tapety. Po tym wszystkim, odzwierciedla nasz wewnętrzny świat, sposób życia, spokój. Kolor może nie tylko zmienić nastrój, ale również małe pomieszczenie optycznie większe (jasne tapety z małym rysunku), niskie sufity powyżej (tapety w pionowe paski).

Oczywiście, jaki kolor wybrać tapetę, każdy decyduje indywidualnie. Ale wtedy trzeba wziąć pod uwagę przeznaczenie pomieszczenia, a jego wielkość – to jest bardzo ważne. Doświadczeni projektanci nie powinni kupować zimnych tonów tapety do pokoju, w którym są najczęściej. Ten kolor nie daje nastrój, zwłaszcza w sezonie zimowym. Po prostu chcesz szybko wydostać się z pokoju, bo tam niewygodne i zimne.

load...

Jak wybrać kolor tapety do pokoju z widokiem na słonecznej stronie? Są całkiem do przyjęcia jasnych i bogate kolory ścian. Wystarczy spróbować wybrać materiał wysokiej jakości, lub w ciągu kilku miesięcy spali farbę. Ale dla ciemnych pomieszczeniach doskonałym rozwiązaniem będzie tapeta z wzorem w kształcie rombu.

Malowania tapety

Istnieją trzy rodzaje tapet pod malowanie: papier, włóknina szklana i tapeta. Tapety papieru są różne tereny, ale ich rozmiar jest znacząco różne od standardowych rolek. Charakterystyczną cechą tapety do malowania jest to, że można je stosować nie tylko na ścianach, ale także do sufitu.

Włókniny tapety mają wiele zalet: są one znacznie łatwiejsze do klejenia niż papier, są one doskonale ukryć nierówności ścian i nie siadaj. Są to tapety, eksperci zalecają klejenie w nowych budynkach, jak nowym domu przez kilka lat, będzie się kurczyć. Szkło tapety są rzadko stosowane na ścianach mieszkań. Głównie są one stosowane w naprawie biur, hoteli i sklepów.

Tapety dla kuchni

Jakie tapety wybrać do kuchni? Od koloru ścian w pokoju to zależy od apetytu osoby – tak mówią psychologowie. Dlatego też wybór tapet należy podchodzić ostrożnie. Te kolory, takie jak pomarańczowy, żółty, wszystkie odcienie zieleni przyczyniają się zaostrzy apetyt. Ale czerwone i wiśniowy zły wpływ na układ nerwowy i wizji.

Oczywiście, żółte lub zielone kolory mogą wydawać się zbyt oczywiste, ale to tylko na pierwszy rzut oka. Po kilku minutach spędzonych w takiej sytuacji, czujesz, że wszystkie problemy straciły znaczenie i nie są warte twoje nerwy. Będzie wygodny, i złym nastroju będzie skończona.

Weźmy bliżej przyjrzeć się, jak wybrać tapety do kuchni. A jeśli z odrobiną mamy już zorientowali się, teraz porozmawiajmy o fakturze. Tutaj najlepszym rozwiązaniem byłoby to tapety winylowe. Są to najbardziej wytrzymałe i trwałe, a słaby powinny zostać usunięte z ich zwykłym mokrą gąbką. Dzisiejsi producenci oferują tapety winylowe z mikrospor, które nie wchłaniają wilgoci podczas mycia, ale jednocześnie pozwalają na odparowanie kondensatu. Twierdził on, że grube tapety winylowe ciągle nie powieść się od ścian, ale to nie zależy od grubości i faktury tapety, ale wyłącznie od jakości kleju.

Tapety do salonu

Powstaje pytanie, w jaki sposób wybrać tapetę do salonu, jest zawsze aktualne. Po tym wszystkim, to jest główny pokój w domu. Tutaj są gospodarzem, spędzać wieczory rodzinne oglądanie telewizji i po prostu odpocząć od codziennych trosk. Na salonie jest najlepsza tapeta Tapestry lub tkaniny. Ważne jest, aby uwzględnić ogólny styl wnętrza, wielkości pomieszczenia, wysokość sufitu. Zastanawiasz się, co wybrać tapetę do salonu, ważne jest, aby pamiętać, że brązowe meble w doskonałej harmonii ze światłem pomarańczowym, jasnobrązowy, beżowy, zielony dzwonka. Biała będzie również bardzo piękny wygląd na tle różowy, niebieski, szary tapeta.

Aby zrozumieć, w jaki sposób wybrać tapetę, ważne jest, aby wziąć pod uwagę stan ścian w pokoju. Jeśli wady występują, to lepiej, aby ukryć za pomocą teksturą, gęsty i drobnoziarnistych tapety. Zwykły tapety nadające się tylko do idealnych ścian, jak również do ścian, który powinien powiesić obrazy lub zdjęcia w ramkach.

Tapety dla sypialni

Jak wybrać tapetę do sypialni? Jest to przedmiotem troski wielu. Ważne jest nie tyle piękna, ile komfort i wygodę. Jeśli sypialnia jest mała, wybrać jasną tapetę, są one wizualnie zwiększyć pokoju. Odpowiedni krem, złoto, żółty, blady-różowe odcienie. Osoby cierpiące na bezsenność, zaleca ciemny niebieski tonu.

Tapety dla sypialni najlepiej jest wybrać spokojne, stonowane odcienie. Jasne kolory pasują w przypadku, gdy chcesz podzielić pomieszczenie na strefy. Jeśli okna sypialni twarzą na północ, zalecane tapety z odcieniach żółtym, pomarańczowym, zielonym. Jeśli sypialnia jest małe, to dopasować tapetę w rzadkiej i cienkiej figury i przestronnego pokoju – duże i częste obrazu.

Myśląc o tym, jak wybrać tapetę do sypialni, zawsze staramy się pozostać w przemyśle włókienniczym i naturalnych materiałów. I to jest dobra decyzja. Są przyjazne dla środowiska i mają ważną właściwość do sypialni – dźwiękoszczelne. Ale gęsty tapety winylowe w tym pokoju nie nadaje się do kleju.

Tapety na korytarzu

Gdy goście przychodzą do domu, pierwszą rzeczą, jaką wyjść na korytarz. Mówią, że to niemożliwe, aby utworzyć pierwsze wrażenie po raz drugi. Dlatego ważne, że korytarz nie było nudne, szare i zwyczajne jest. I to absolutnie nie w estetyce, ale w praktyce. Myśląc nad tym, co wybrać tapetę na ścianach korytarza, powinien zdecydować się materiałów zmywalnych. Oczywiste jest, że zbyt jasne kolory są nieodpowiednie ze względów czysto estetycznych. Ale także odcienie zbyt ciemne, zbyt, nie będzie działać, ponieważ korytarz nie jest najjaśniejszą miejsce w mieszkaniu.

Warto więc do czynienia z pytaniem, jak wybrać tapetę na korytarzu. Są zmywalne tapety papierowe laminowane folią. Są one znacznie tańsze niż winylu. Również korytarze doradzić klej do tapet korka – korek jest cienka warstwa nakładana na wstędze papieru. Te tapety przyjazny dla środowiska, ponieważ wykonany z materiałów naturalnych, można je myć nawet przy użyciu środków chemicznych.

Hala nadaje się do tzw ciekłym tapety. Mają wiele zalet: nie mają szwów, idealnie wypełniając wszystkie nierówności, są one łatwe do czyszczenia z odkurzacza. A jeśli to tapety lakierem, można to zrobić, i na mokro. Warto pamiętać, i że kolor tapety powinny być w harmonii z mebli, podłogi i drzwi.

Tapety dla dziecka

Co lepiej wybrać tapetę dla przedszkola? Pierwszą rzeczą jaką należy zwrócić uwagę – jest przyjazny dla środowiska, nietoksyczny i żaroodpornego materiału. Specjaliści udowodnili, że papier i tapety winylowe są zupełnie nieszkodliwe. Istnieją pewne subtelności w wyborze tapety do przedszkola, należy więc dokładnie wiedzieć, jak wybrać tapetę do pokoju, w którym dziecko spędza połowę dnia.

Jeśli dziecko jest nadal dość pipsqueak, następnie zwracać uwagę na cenę, jak półtora roku małego „Picasso” zamieni się w ścianę sztalugi dla dzieci i opracuje marker kwiat ukochaną matkę. Kolorowe wybrać, kierując psychicznych i fizycznych cech dziecka. Tak, jest to trudne zadanie, aby wybrać tapetę tak, że są one pozytywnie wpływać i stymuluje grę i działań umysłowych dziecka. Więc nie zdziw się, jeśli w pokoju z jasnym czerwonym lub pomarańczowym tapety dziecko zacznie się denerwować.

Jeśli dziecko jest trochę pasywny, spokojny, mogę siedzieć długo w myśli (powolny flegmatyczny), to będzie odpowiadał tapety z jasnych i kolorowych rysunków. Ale dzieci emocjonalne którzy pyshut energię i nie może usiedzieć, lepiej jest wybrać chłodne kolory (zwłaszcza niebieskim kolorze). Dla niespokojnych dzieci odpowiedniej tapety blady różowy, niebieski, moreli i zielone odcienie. Dobre i wszystkie odcienie żółtego. Dla dzieci można połączyć kilka rodzajów tapet – Visual plac zabaw notacji i sypialnia.

Tapety do łazienki

Tapety w łazience kleju nie jest zalecane, ale jeśli dusza prosi, konieczne jest, aby skonsultować się ze specjalistą. Dowiedzieć się, jaki rodzaj materiału nie obawia się wpływu wody i pary, jak w większości przypadków mają papier bazowy tapety i są silnie higroskopijny. Oznacza to, że nie jest łatwo nasiąka wodą, a następnie pęcznieją.

Tapety do łazienki wykonane są na bazie polimeru. Wadą tych tapet, że sprasowany materiał gwałtownie od wzrostu temperatury może dojść do rozwarstwiania się od podłoża. A cena jest znaczna. Dlatego kąpiel szeroko stosowany sposób nakładania tapet cieczy (specjalny rodzaj gipsu w stosunku do suchej mieszanki). Plus tych tapet jest to, że jeśli jakaś część nie ma, można szybko i łatwo „ukryć” brakujący kawałek (no, to jest, oczywiście, jeśli jesteś oszczędny właściciel i wyrzucił resztki mieszaniny). Po zastosowaniu ciekłego tapety farby nad nimi wodoodporny lakier bezbarwny.

Wynika z powyższego, że do wyboru nową tapetę dla Twojego domu trzeba ostrożnie. Jak to się mówi, „z uczuciem, naprawdę, z układem”. Nie jest konieczne, aby być prowadzony tylko przez emocji i własnych pragnień. Pamiętaj, aby wysłuchać opinii ekspertów, a następnie szybko nie chcą niczego zmieniać we wnętrzu.

load...