Jak wybrać tapetę do sypialni?

Zawartość:

Nie uważasz, że wybór i tapetowanie – jest to jeden z najprzyjemniejszych momentów ewentualnych napraw. Po tym wszystkim brudna praca została zakończona, i przychodzi taki czas, nie tak dużo jak naprawa konstrukcji i dekoracji sali. Jednak ta przyjemna chwila może być w cieniu. Nie będzie lista wszystkich możliwych siły wyższej, a skupi się tylko na jednym z tych momentów – zamieszanie i niemożność wybrać tapetę dla danego pomieszczenia. My często długie i bolesne zdecydować, który wybrać tapetę do sypialni, salonu i po co, to bardziej nadaje się do kuchni, a korytarz.

load...

Rzeczywiście, w ramach obecnego asortymentu wyborów tapety, aby raczej trudne. Jednakże, będąc w stanie zrozumieć odmian materiałów budowlanych oraz w zasadach projektowania wnętrz, wybrać tapetę dla każdego pomieszczenia po prostu. Trzeba właściwie ocenić wielkość i położenie pokoju w stosunku do stron świata, aby wziąć pod uwagę jego funkcjonalność i geometrii. Być może jest to wszystko, co pomoże Ci wybrać tapetę do pokoju. Na przykład, spróbujmy dowiedzieć się, jak wybrać tapetę do sypialni.

Wybierz tapetę w stylu

Oczywiście, jeśli trzymać się pewnych rozwiązań stylistycznych, ważną rolę będzie odgrywać wcielenie tapety. W zasadzie ścian i tapet, które tapetowane, można uznać za podstawę do kierunku wnętrz. W każdym razie, dźwięk jest ustawiony przez nich. Więc rozważyć styl, wybierając tapetę.

  1. Rustykalny styl (Prowansja, kraj) – zwykły tapety naturalnych odcieniach bieli i beżu wzór w postaci muru lub jak wyblakłe kwiaty.
  2. Imperium stylu – soft ciemne odcienie tapety (bordowy, naturalne drewno), niski kontrast obrazu w postaci monogramami.
  3. Klasyczny styl – Tapety zielone odcienie złota i brązu z wzorem w postaci kwiatów ozdoba, paski, monogramy.
  4. Stylu high-tech – metaliczny, biały, czarny, szary kolor tapety, brak wzór, tekstury.
  5. Etnicznej lub stylu antycznym – Wallpaper jasnych kolorach (biały lub beżowy), niech postać lub bardzo rzadkie i kontrast lub tekstury, lub wzorzec.
  6. Japoński styl – gładkie lub beżowy wzór tapety z imitacji drewna, bambusa lub wizerunku oddziałów i kwiaty sakura, kanji.
  7. Vanguard Style – inne jasne kolory, w dowolnym połączeniu, spektrum tęczy; Wzór – paski, abstrakcyjne obrazy.
  8. Shabby chic – tapety w pastelowych odcieniach z kwiatowym wzorem i imitacji otarć.

W skrócie, wybrać tapetę, który pasuje do koloru i wzoru określonego stylu wnętrza – ważnym warunkiem właściwego i harmonijnego projektowania wnętrza sypialni. Więc najpierw zdecydować styl, a następnie wybrać i zakupić tapetę.

load...

Wybrać tapetę na umysł

Dziś asortyment tapety daje niemal nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz. Można wybrać dowolną tapetę, począwszy od najtańszego papieru, a kończąc na najdroższe naturalne. Należy pamiętać, że sypialnia jest jednym z kilku pomieszczeń w domu, gdzie istnieją odpowiednie tapety, niezależnie od ich rodzaju. Niemniej jednak, aby być w stanie zrozumieć proponowaną gamę tapet nadal potrzebują. Wszakże każdy rodzaj tapety ma swoje wady i zalety.

Tapety papierowe są popularne ze względu na jej taniość. Nie przeszkadza im zmianę, jeśli nagle zdecydujesz się wydać sypialnia w innym stylu lub nabyć meble, z którym nie będą one w harmonii. Po drugie ich niewątpliwą zaletą – przyjazne dla środowiska. Mimo to, że papier odnosi się do materiałów naturalnych. Jednak ich wadą można nazwać kruchość. Ponadto, papier tapety będzie wyglądać bez zarzutu tylko na idealnie gładkich ścianach, i będzie trwać przez długi czas tylko w sypialni, przeznaczonej głównie dla jego przeznaczeniem.

Tapety winylowe – materiał o wyższej jakości wykończenia, ale także stosunkowo niska cena. Po pierwsze, będą one trwać dłużej niż papier tapety. Po drugie, będą one ukryć drobne nierówności na ścianach, na trzecim miejscu, pasuje do każdego stylu dekoracji. A jeśli nie jesteś zbyt przywiązany do gotówki, wolą papier winylu ściany. Należy jednak pamiętać, że te rzeczy są złe „oddycha”, dlatego uważa się, nie nadaje się do sypialni.

Tapety tekstylne dzisiaj uważany niemal idealne do spania. Są, oczywiście, znacznie droższe niż papier i winylu, ale także służyć jako bardzo długi czas. Tekstylnym odporność na światło ściany, a tym samym nadaje się do bardzo jasnego pomieszczenia. Są one również przyjazne dla środowiska, dzięki czemu są odpowiednie do pomieszczenia, w którym odpoczywamy i zdobyć siłę. Jedną Jedyną wadą tapet tekstylnych – to selektywność. Nie każdy styl wnętrza tolerować obecność takiego materiału wykończeniowego. W każdym razie, w awangardowy i nowoczesny styl wnętrz tapety tekstylnej nie pasuje.

Włókniny tapety są dziś u szczytu popularności. Ich główną zaletą – możliwość zmiany koloru ścian, nie perekleivaya tapety. Mogą też ukryć małe nierówności na ścianach i pasują do dekoracji sypialni w stylu klasycznych i współczesnych.

Natural tapeta nie posiada wad oprócz wysokiej (czasem nadmiernie wysokie!) Cena. Pod wszystkimi innymi względami są najwłaściwszym wyborem. Oprócz niewątpliwej kompatybilności ekologicznej i trwałości prezencji one również posiadać wysoką izolację dźwiękową.

W ogóle, jak już powiedzieliśmy, kombinezon do spania dostępne niemal każdą tapetę na rynku. Naturalnie, opcje uważane zmywalne tapety do sypialni nie jest konieczne. Jest to materiał o rejestrację kuchennym, łazienka, pomieszczenie gospodarcze. Z wyborem tapety winylowe ma również potrzeby się spieszyć – pomyśl o ich słabą oddychalność. Ale kategorycznie odmówić nie trzeba od tapet winylowych. Być może, w przestronnym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu, będą one całkowicie nie na miejscu. Ale wszystkie inne rodzaje tapet, można wybrać w zależności od ceny, koloru i wzoru.

Wybierz kolor tapety

W rzeczywistości, to zakłada się, że do sypialni, aby wybrać tylko lekki tapety. Jednak, jak mówią, właściciel kapitana, i trzeba skupić się przede wszystkim na własnych uczuciach. Jednak nawet fani jasnych kolorach jest zrezygnować z krzyczących kolorów tapet i bardzo ciemne odcienie. Sypialnia – miejsce odpoczynku i relaksu, a ciemny kolor jest przygnębiające, a jasne kolory pobudzają. Nawet do sypialni jako miejsce miłości komfort Psychologów Niepolecane krzykliwe i bardzo ciemną tapetę.

Zatrzymajmy się na ogólnie przyjętej opinii, że najlepszym wyborem dla sypialni – pastelowym kolorze tapetę. Klasyczne kolory tapet jest uważany za wszystkie odcienie beżu, chłodnych odcieniach błękitu, mleczno-brzoskwiniowy, liliowy i oliwek. Te kolory nie są zmęczone oczy, nie perevozbudilsya układ nerwowy i będzie komponować się z każdym meble. Jednak przy wyborze koloru tapety należy wziąć pod uwagę wielkość sypialni i jego oświetlenia.

Na przykład, do sypialni, zorientowany na kierunku południowym, zalecamy wybranie tapety chłodne kolory (niebieski, oliwkowy, fioletowy). Na północnych pomieszczeń, wręcz przeciwnie, należy kupić tapetę z ciepłych kolorach (beż, brzoskwinia, mleka terakota). I pamiętaj, że chłodne kolory są bardziej odpowiednie do małej sypialni, a ściany w dużym pokoju jest lepiej wklej ponad tapety ciepłych kolorach.

Nawiasem mówiąc, wizualnie zmienić geometrię i wielkości pomieszczenia pomogą mieszać różne kolory tapet i tapety. I wiszące na ścianach gładkich fotografii, malarstwa i paneli zawsze ożywić pozornie nudne zwykły tapetę w dowolnym kolorze. Ale tapety z wzorem muszą być starannie dobrane.

Wybierz tapetę na rysunku

Jeśli pytanie, jaki kolor wybrać tapetę do sypialni, już odpowiedział, że w chwili obecnej należy określić wzór. Po prostu „Lubię to” – nie jest to powód do wyboru. Po pierwsze, nie należy zapominać o stylistyczną aranżacja wnętrza sypialni. Po drugie, za jego geometrii – Rozmiar pokoju, wysokość, a stosunek szerokości do długości pomieszczenia.

Tapety z małą postać wizualnie zmniejszyć każdą przestrzeń, więc za mała sypialnia lepiej nie wybierać tych tapet. Ale również główną postacią w małym pomieszczeniu nie jest właściwe. Ze względu na mała sypialnia lepiej wybrać zwykły tapety. Jeśli pokój jest bardzo przestronny, można użyć tapety Typ modułu lub wkleić na tapetę ścienny z różnymi wzorami. Nawiasem mówiąc, ta technika pozwoli lokali zagospodarowania przestrzennego. Pionowe pasy optycznie podnieść niskie sufity i panele pomoże im wizualnie pominięte.

„Rozszerz” ściany w wąskiej sypialni może pomóc zorientować się poziome pasy. Co więcej, to nie powinno być kontrastowe paski. Efekt horyzontalny zespół może dać uporządkowany powtórki z nadrukiem i wzór imitujący teksturę – juta, bambus, kamyki. Ozdobnych może rozwinąć wąski pokojowej, jeśli nie jest rozciągnięty w poziomie.

Jednak klasyczny wzór tapety z jedną sypialnią był i pozostaje kwiatowy wzór lub kwiatowy wzór. Tak więc, jeśli trzymać się klasycznych kanonów projektowania wnętrz, wybrać tapetę z takim obrazem – nie może się nie udać.

Tak więc, wybierając tapetę do sypialni, należy pamiętać przede wszystkim o ich wygląd. Następnie wybrać kolor, rezygnując zbyt jasnych i bardzo ciemnych odcieni. Następnie zdecydować o kolorystykę światła i ciemności – na północnych i zachodnich pokoi, wybrać ciepłą barwę tapety, a na wschodnich i południowych chłodnych odcieniach. Następnie definiujemy wzór tapety, w zależności od wielkości i kształtu sypialni.

A teraz duży problem z wyborem przed wami nie będzie stać. Można po prostu zrobić wybór jest prawidłowy, ponieważ wiesz, jak wybrać tapetę do sypialni. Powodzenia!

load...