Jak wybrać tapetę do pokoju – proste rozwiązanie złożonego problemu

Zawartość:

Tapety są wciąż najbardziej popularnym materiałem do ścian w naszych domach. To nie ma znaczenia, możemy wybrać tapetę na przestronnym domku, Chruszczowa lub skromne mieszkanie w nowym budynku. Wybór w żadnym wypadku nie będzie łatwe. I nie jest to, że zakres tapecie jest zbyt duża, i że trzeba wybrać tapetę dla każdego pokoju. Takich, które odpowiada w pełni funkcjonalnego celu pomieszczenia, rozmiar i położenie w stosunku do Cardinal. Te cechy pokoju powie Ci, jak wybrać tapety do pokoju.

load...

Musisz zgodzić się, że to, co nadaje się do kuchni, trudno będzie dekoracji salonu i tapety, dobrze wyglądający w korytarzu, nie nadaje się do pokoju dziecka. Dlatego proponujemy Państwu wybór zaleceń od projektantów wnętrz. Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci zrozumieć, w różnych rodzajach nowoczesnych tapetę i dokonać właściwego wyboru tapety do sypialni, przedpokoju, pokoju dziecięcego, przedpokoju, kuchni lub biura.

Rodzaje tapet

Gama nowoczesnych tapetę więcej niż świetnie. Natychmiast zrozumieć wszystko to różnorodność jest po prostu niemożliwe. Jednak nie wszystko jest tak trudne, jak się wydaje. W rzeczywistości, wszystkie tapety można podzielić na kilka kategorii w zależności od zastosowanych materiałów i technologii produkcyjnych.

load...

Najprostszym i najtańszym tapety – papier. Chociaż nie jest tani, ale są również najbardziej ekologiczny materiał wykończeniowy na ścianach. Może jedyną wadą tapety papieru – grubość. Fakt, że prosty tapeta jest tak cienka, że ​​ściany będą wyglądać dokładnie tylko idealnie płaska i gładka. Naturalnie, żywotność cienkiej tapety jest znacznie krótszy niż w przypadku droższych typów. Ale jeśli chodzi o papier dekoracyjny tapety nie są gorsze od innych. Wzór i faktura nowoczesne tapety papierowej tylko na najwyższym poziomie!

Winylowe – niedrogą alternatywę do pracy, podobnie jak laminatu i mają większą grubość. Winylu ściana może być papier lub włóknina podkładowa pokryty winylowym (polimer) powłoki. Tapety winylowe stanie ukryć małe guzki na ścianach i są idealne do każdego pomieszczenia, niezależnie od jego celu funkcjonalnego.

Tkaniny tapety – bardziej kosztowna forma nowoczesnych materiałów na ścianach. Na ścianach tych tapet wyglądać bogaty, a nawet eleganckie. Są fotostabilna, nie boją się wody, łatwe do czyszczenia. Jak winyl, tapety tkanina może być papier lub nietkany podkład. Długa żywotność jest dość kompensuje wystarczająco wysokiej tkaniny tapety cena, która idealnie pasuje do wnętrza salonu, sypialni czy biura.

Najdroższe na bieżąco są naturalne tapety. Ich zewnętrzny (zewnętrzne) farby – korek, bambus, len, trzciny, kamienia i innych naturalnych materiałów. Niewątpliwą zaletą naturalnego tapetę – przyjazność dla środowiska, zdolność do absorpcji hałasu i stylowy wygląd. Tylko jedna wada – wysoka cena.

W osobnej kategorii, można wybrać tapety do malowania. Są to rodzaj pośredniego materiału wykończeniowego. Te tapety są dostępne w szerokich rolek, jest to wygodne do klejenia i mogą być malowane kilkakrotnie. Malowania tapety ukryć nierówności ścian i dodaj swoją teksturę powierzchni.

Jeśli chodzi o kolor, to niezależnie od materiałów składających się na tapetę, zaprezentowali szeroką gamę kolorów i wzorów. Wyjątkiem jest, być może, tylko naturalne tapety i tapety do malowania. Ale niektórzy wolą tapety, w zależności od celu funkcjonalnego pomieszczenia lub jego wielkości – to inna kwestia.

Tapety na różnych pokojach

Zgadzasz się, że wszystkie pokoje w naszym domu posiadają swoje indywidualne cechy. Gdzieś tam częściej, spędzić gdzieś czynny udział w porze dnia, a gdzieś po prostu odpocząć lub pracy. Naturalnie, sypialnia i kuchnia trzeba wybrać inną tapetę na korytarzu i salonie. Pokój dla dzieci na ogół wymaga specjalnego podejścia do wyboru tapety. Jak więc powinny być zgodne z wymaganiami tapet dla różnych pomieszczeniach?

Tapety dla kuchni

Pierwszy parametr, do którego chcesz nawigować wybierając tapety do kuchni – ich odporność na działanie wilgoci i tłuszczu, a także zdolność do łatwo umyć lub wyczyścić powierzchnię tapety. Dlatego do kuchni i jadalni projektanci powinni wybrać tapetę do malowania lub zmywalne tapety.

Optymalny wariant zmywalne tapety – winylowa. Papier zmywalne tapety, oczywiście, może być również stosowany do dekoracji kuchni, ale będą one trwać bardzo krótko. Ponadto trudno jest tapeta wywołać takiej odpornej na wilgoć i tłuszcz. W każdym przypadku, aby usunąć je z plam smaru jest prawie niemożliwe. Ale zmywalne tapety winylowe naprawdę łatwe do mycia, są Przepuszczalność pary wodnej, odporna na wilgoć i mają zdolność smaru odstraszający.

Pomalować tapetę będzie również to zrobić. Te tapety mają teksturowanej powierzchni i mogą być malowane na dowolny kolor. Ponadto, poprzez zmianę tekstylia meble lub okno, tapeta jest łatwa do odświeżenia wnętrza jamy aktualizacji lub po prostu odświeżyć stary kolor tapety.

Jeśli chodzi o kolor, tapety do kuchni, pożądane jest, aby wybrać pastelowych odcieniach. Nie nadaje się do kuchni tapety ciemny i zbyt jasny. Jednak, aby użyć kombinacji jasnych i stonowanych kolorów we wnętrzu dzisiaj modne kuchni. Ale należy pamiętać, że ze ścian – to tylko tło. Więc unikać zbyt kolorowe rysunki i nie zapomnij kombinację kolorów ścian z kolorem tekstylnych wykładzin, mebli kuchennych i okiennych.

Tapety korytarz

Tutaj, w przeciwieństwie do kuchni, można bezpiecznie eksperymentować z kolorem i wzór tapety. Meble w holu jest mały, okna zwykle nie robić, więc głównym dekoracyjny efekt przestrzeni dać ściany. Kolor i wzór tapety na korytarzu może być absolutnie wszystko. Skupić się na wielkości pomieszczenia i jego oświetlenie, a także stylu, w którym zamiar zrobić z wnętrza tego pomieszczenia. Pamiętaj, że nie można wybrać tapetę z dużym rysunku, ale w salonie z wysokimi sufitami nie jest zalecany do wklejenia na ścianie tapety z pionowym ozdoby do małego pokoju.

Jeśli chodzi o materiały, to wszystko zależy przede wszystkim od swoich możliwości finansowych. Ponieważ ścianach w korytarzu, można wkleić na tapetę i najtańszym i najdroższym naturalne. Dla małego korytarza lepiej nie używać drogiego tapety. Po pierwsze, będą one szybko brudzą się, a po drugie, wyglądają na tak skromnym wnętrzu, co najmniej absurdalne. Na przestronnym holu korytarzu wystarczy wybrać drogiego tapety. Tkaniny naturalne lub tapeta idealnie pasuje do wnętrza przestronnego przedpokoju i świetnie wyglądają w połączeniu z paneli dekoracyjnych.

Tapety dla sypialni

Sypialnia – miejsce spoczynku. Nazywamy ten pokój nie może być intensywnie eksploatowane. W związku z tym, w odniesieniu do surowych reguł materiałów nie jest tutaj. Może on być używany do dekoracji ścian, papieru lub tkaniny, tapety winylu lub naturalne. Jednakże, nowoczesny design sypialnia wydaje się być naturalne materiały, a najbardziej odpowiedni rodzaj tapety będzie szwu tapety tkaniny na tej sali.

Sypialnia, urządzone w minimalistycznym stylu, wybierz zwykły tapety i wnętrze klasyczne tapety z kwiatowymi ornamentami. Ale w każdym razie, dać pierwszeństwo jasnych kolorach tapety. Idealnym rozwiązaniem tego pokojowej uważa tapety dopasowania koloru i (lub) rysunku okna z zasłonami i narzucie łóżka.

Tapety do salonu

W salonie jest uważany za najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeniach w domu. Dlatego do dekoracji wnętrza pomieszczenia przy użyciu tapety z „uroczyste” kolorów i wzorów. W stosownych przypadkach i luksusowe tapety lub tkaniny naturalne i bardziej demokratyczna, ale nie mniej dekoracyjne winylu. Ale o tapecie papierowej najlepiej jest zapomnieć.

Tkaniny jedwabne lub tapeta idealnie pasuje do wnętrza salonu w stylu klasycznym. Dobry pomysł, aby wyglądać i winylu imitacje tych materiałów. Jeśli pokój dzienny wnętrza zaprojektowane w nowoczesnym i stonowanym stylu, a następnie dać pierwszeństwo naturalnym tapety, tapety do malowania lub tapety winylowe z teksturą wzorca.

Tapeta kolor na życie zależy także od stylu wnętrza, wielkości i jasności pomieszczenia. Głównym warunkiem – harmonijne połączenie z kolorem mebli, tapet i podłóg. Ściany nie powinny być ciemniejszy niż na podłogę, ale z meblami tapety powinny kontrastować. Tutaj jest to możliwe, a opcja „ciemnych ścian – jasne meble”, lub odwrotnie.

Tapety dla przedszkola

Przy wyborze tapety do pokoju dziecka, dać pierwszeństwo przyjaznych dla środowiska materiałów, z których są wykonane, i pamiętaj, aby poprosić o certyfikat jakości. Nie kupuj do pokoju dziecka i tanim papierze i drogiego naturalnego tapety, mimo że są one uważane za najbardziej przyjazne dla środowiska. Naturalne tapety do pokoju dziecięcego – zbyt pompatyczny, papier – bardzo niepraktyczne.

Pokój dziecięcy jest bardzo dobra będzie wyglądać tapety z nadrukiem konkretnego dziecka. Jednak nie powinno być zbyt jasny i kolorowy – to ma negatywny wpływ na stan psychiczny dziecka. Światło tapety z jasnym, ale nie rażący wzór – jest to najlepsza opcja. Dobre połączenie tych tapet z solidnych paneli dekoracyjnych. W takim przypadku można użyć tapety. Modne i połączenie tapety z różnych wzorców dla izolowania obszarów funkcyjnych w żłobku.

Psychologowie nie zaleca używania czerwonego i czarnego koloru do dekoracji przedszkola. Najbardziej odpowiedni kolor na ścianach tej sali – jasne pastelowe odcienie naturalnych kolorach: brzoskwinia, pistacje, zioła, aqua.

Tapety i wielkość pokoju

Wybrać tapetę, czego potrzeba, w zależności od wielkości pomieszczenia, od jego geometrii, wysokości pułapów, do oświetlenia pomieszczeń i orientacji. Jest to zbiór zasad, które warto poznać, wybierając tapetę do pokoju.

  • Pomaga wizualnie zwiększyć pokoju tapety ciepłych kolorach.
  • Tapety w pionowe paski optycznie podnieść sufit.
  • Południowe pokoje mają do wyboru tapety światło zimne kolory.
  • Pokoje z słabym oświetleniu należy wypełnić światło tapety ciepłych kolorach.
  • Nie można wybrać tapetę w kolorze mebla.
  • Jest to niemożliwe, aby zaprojektować mały pokój używany tapety z dużym wzorem.
  • Ściany są w zwarciu nie można wkleić na ciemnym tapety.
  • Zastosowanie tapety z różnymi wzorami pozwalają na dostosowanie geometrii nieudanych pomieszczeń – wizualnie rozwinąć pokojach jest bardzo wąska i opuszczania za suficie.

Jak widać, wybrać tapetę do pokoju jest całkiem zdolny, nawet przy dzisiejszym obfitości materiałów wykończeniowych. I łatwiej było dokonać wyboru, z góry do określenia parametrów, które należy dopasować tapetę. Na przykład, zakup tapety o małej przedpokojem o niskiej sufitu wybrać jasne winylu tapety z wzorem wąskich pasków pionowych. I dla dużej sypialni z oknami od strony północnej – Wallpaper tkaniny w ciepłych kolorach z dużym wzorem. I wszystko można dostać! Dobry wybór Powodzenia i udanych zakupów!

load...