Jak wybrać szampon na wypadanie włosów?

Zawartość:

Każdy człowiek codziennie traci od 40 do 100 włosów. Średnio każdy włos żyje od 3 do 7 lat, a 90% z nich aktywnie rośnie, a pozostałe 10% z procesu wzrostu jest spowolniony. Jeśli te włosy są uśpione przez więcej niż sześć miesięcy, zaczyna ich aktywny strata. Co do zasady, struktura wiekowa pęcherzyka słabnie – to prowokuje silną łamliwe włosy, wysuszyć je, wzmożone wypadanie włosów, a nawet łysienie. Dobry szampon na wypadanie włosów może pomóc w rozwiązaniu problemu, ale początkowo trzeba zrozumieć, dlaczego jest to utrata włosów.
Powrót do spisu treści

load...

Możliwe przyczyny wypadania włosów

Może to winny uszkodzenia skóry głowy lub ciągłym stresie. Stosowanie niektórych leków, również wpływają na kondycję włosów. Inne przyczyny, które prowokują rozwój problemów mogą być:

 • Starzeniem się;
 • Problemy hormonalne (na przykład po porodzie);
 • Zaburzenia układu nerwowego;
 • Dziedziczność;
 • Trwałe wybarwienie, trwałej ondulacji lub częste wyrzutowego suszenia;
 • Przenoszone uraz głowy;
 • Grzybicze, zakażenia bakteryjne;
 • Niektóre choroby autoimmunologiczne;
 • Dieta niesymetryczne;
 • Złe fryzury, nożyce do włosów.

Jeśli zauważysz, że zaczęły aktywnie stracił włosy, pierwszą rzeczą, aby odwiedzić lekarza, który pomoże ustalić, dlaczego tak się dzieje.

Być może trzeba będzie przejść kilka testów do oceny stanu zdrowia. Jeśli główny problem leży w poważnych naruszeń w organizmie, nawet najbardziej skuteczne kosmetyki nie może pomóc.

Przyczyny wypadania włosów może być pewne czynniki zewnętrzne, takie jak palącym słońcu w lecie, jak i zimą – przesuszoną powietrza i zimnego wiatru. W takich chwilach trzeba dodatkowo chronić włosy specjalnymi olejami, spraye i serum i, oczywiście, aby maksymalnie wypełnić użytecznych produktów diecie.

load...

Last but not least, co szampon użyć. Współczesny rynek oferuje ogromną gamę produktów skierowanych na wzmocnienie włosów. Ale nie każdy wie, jak wybierać takie środki, a polegać tylko na kolorowych odwołań reklamowych. Zobaczmy, co warto zwrócić uwagę, coraz regenerujący szampony.


Powrót do spisu treści

Porady dla Wybór szamponu

Prawie wszystkie kobiety, wybierając szampon, należy zwrócić uwagę na przyjemny zapach i piękne opakowania; jednak dane te nie mają wpływu na jakość produktu. Wielu producentów dodać w opiekuńczy oznacza egzotyczne składniki, ale nawet nie są w stanie zagwarantować dobry wynik. Gęstość szamponem, kolor – wszystko to nie odgrywa żadnej roli. Co do zasady, przyjemnym zapachu, koloru i konsystencji – to cechy, które tylko zwiększają atrakcyjność szamponu. Ocenić je na wydajność produktu nie jest tego warta.

Uważa się, że dobry szampon – to taki, który daje dużo piany. Reklamy często widać ogromne piankowe czapki na głowach modeli – to nic więcej niż tylko przekroczenia kosmetycznych, które pozwala na uzyskanie tego efektu. W zależności od składu szamponu spieniania może bardziej lub mniej, ale jego jakość nie jest w żaden sposób połączony.

Podstawowym celem szamponu – oczyszczenie skóry głowy i włosów prania. W związku z tym, głównym składnikiem, który jest częścią tych kosmetyków – detergent o dobrej zdolności piorącej. Składnik ten jest również nazywany w skrócie – środek powierzchniowo czynny (środki powierzchniowo czynne). Etykieta, która zawiera listę kompozycji, to jest zwykle wskazany na początku.

Kompozycja środków powierzchniowo czynnych należą składniki, które zamyka splotki w nadmiaru tłuszczu i zabrudzeń, a następnie przemyto wodą. W połączeniu z wodą i powietrzem Detergenty wygląd gęstej pianki. Na jakość jak i w jakiej ilości powierzchniowo czynne zawarte w szamponie, a jego skuteczność zależy. Na przykład, w produktach do pielęgnacji włosów tłustych typu stężeń środków powierzchniowo czynnych jest znacznie wyższa niż tych, które są przeznaczone do wysuszenia.

Ponadto, istnieją szampony i syntetyczne detergenty – nazywane są środkami powierzchniowo czynnymi. Dzisiaj coraz częściej korzystać z następujących detergentów syntetycznych:

 • Laurylosiarczan amonu;
 • Laureth-siarczan amonu;
 • Laurylosiarczan sodu;
 • Siarczan lauryniano sodowy;
 • TEA siarczan laurylu;
 • TEA laureth sulfate.

W zdecydowanej większości nowoczesnych produktów używać tylko pierwsze dwa typy surfaktantu. Są one bardzo tanie, mają doskonałe właściwości myjące, szybko zmyć z włosów. Ich główną wadą – sztywność. Dermatolodzy nie zaleca się stosowanie środków, które składa się z podobnych elementów. Oczywiście, jest to korzystne dla producenta, ale głowy tych szamponów może być poważnie zagrożona. Przerwa na włosy, suszy się, a naskórek staje się stan zapalny – prowokuje jeszcze większe straty.

Tych producentów, że ich produkty nie są aby zapisać, użyj ostatnich trzech surfaktant. Te szampony mogą być stosowane nawet dla tych, których włosy są bardzo zniszczone i wysuszone. Odnosi się to również do zwiększenia dodatków jakości konsumentów i właściwości produktu, – barwniki, substancje zapachowe, wypełniacze o połysku perłowym i regulatory lepkości. Respectable producenci wzdłuż konserwantami są dodawane do asortymentu witamin, specjalne herbaty, ekstraktów i ekstraktów – z których wszystkie przyczyniają się do zminimalizowania szkód powodowanych przez środki konserwujące. Najbardziej przydatne dla grup witamin włosy A i B i PP. Przyspieszają wzrost włosów, wzmacnia i odbudowuje strukturę.

Wybierając szampon, należy zwrócić uwagę, czy jego część olejów roślinnych – im więcej ich, tym lepiej. Rycynowy, Lopukhov (łopian) olej, ekstrakt z awokado, olej kokosowy i olej jojoba – to pomaga włosy wyglądają świetnie. Te naturalne składniki otula każdy włos, jakby blokujący je w wodzie. Zapobiega to suszenie i kruchych zamków. Zgodnie z tym, normalne i wzrostu.

Dlatego przy zakupie szamponu, zawsze zwracać uwagę na jego etykiecie, w którym wspomniana kompozycja. Proszę ocenić, ile składniki chemiczne, ekstrakty roślinne i witaminy zawiera. To z tego i zależy od tego, jak skuteczne twoje włosy będą tego czy innego produktu. Jeśli oprócz konserwantów w składzie szamponu nie ma żadnych, a następnie zakup takich towarów nie trzeba.


Powrót do spisu treści

Szampony domowej roboty

Można gotować regenerujący domy szampony – do tego trzeba prostych produktów, które są zawsze pod ręką. Na przykład, można zrobić szampon jaj. Wystarczy wziąć kilka żółtka – po prostu trzeba pocierać ją w mokre włosy. Dla większego efektu, pozostawić mieszaninę na swoje warkocze na pięć minut, a następnie spłukać.

Doskonała przywraca domu szampon do włosów i pokrzywy. Są 100 g świeżego pokrzywa (to możliwe i na sucho) i wlać zimnej wody – jednego litra. To również dodać pół litra octu. Wymieszać. Gotować masa wynosi około 30 minut, po czym sączy. Para okularów dodanie mieszaniny w pojemniku z wodą i mycia włosów otrzymaną kompozycję.

Wzmacnia strukturę włosa i chleba żytniego, który chcesz szlifować z wodą aż do uzyskania jednorodnej masy. Otrzymany pocierać szampon do włosów, a następnie dokładnie przemyć gorącą wodą. Można przyjąć i kolejny świetny przepis – na bazie ziół. Przygotuj kwiaty nagietka, liści brzozy, korzeń łopianu i szyszek chmielu, wymieszać. 50 g otrzymanej masy wlać gorącą piwa, niech parzyć przez kilka minut, a następnie umyć włosy bezpiecznie.

Jeśli skóra głowy szybko staje się tłuste, zaleca się gotować domowe brzozowego szampon, który trzeba wypełnić pączków brzozy z ciepłą wodą i odczekać 20 minut aż do wlewów mieszanki. Ubiegać się o miesiąc. Lub spróbuj użyć oryginalnej receptury – granat szamponu. Gotować 100 g granatu skórki trwa 15 minut do wrzenia litr wody.

Wreszcie jeden z najbardziej skutecznych szamponów – Kefir. Zamiast jogurtu można użyć jogurtu lub zsiadłego mleka proste. To powinno być obficie nasmarować włosy i owiń je folią polietylenową, nad którym toczą się ręcznik cieplej. Po 30 minutach do włosów należy dokładnie płucze ciepłą wodą, a następnie w celu uzyskania połysku płukania włosów nasyconego roztworu octu lub soku z cytryny rozcieńczony.

Powrót do spisu treści

środki do płukania włosów Folk

Doskonałe sprostać łysienia wywar leczniczy dioica pokrzywy w połączeniu z matki i macochy, który jest wykorzystywany do płukania głowy. Aby to zrobić, co trzy łyżki ziół wlać litr wrzącej wody, nalegają godziny. Następnie sączy się. Przed spłukać włosy, trzeba myć je smołą mydłem lub żółtka.

Z wypadaniem włosów znakomicie przygotowany wywar z liści pokrzywy. Ta receptura jest odpowiednia pod zwiększonym wytwarzaniem łoju i łupieżu obecnością (w związku z utratą włosów). Rub nalewki z liści pokrzywy (około 1 duża łyżka) w skórę głowy raz w tygodniu. W celu przygotowania naparu, wlać wrzącej wody na liściach i pozostawić do zaparzenia przez pół godziny.

Nie rozpaczaj, jeśli masz włosy zaczęły spadać. Odpowiednio dobrany szampon, odżywki dobra, właściwa opieka, zbilansowana dieta, stres i brak dobrego snu – tych elementów, które wpływają na zdrowie i piękno włosów. I było zdrowe włosy jest najbardziej luksusowy ozdobą każdej kobiety!

load...