Jak wybrać szafę?

Czy jest coś w naszym domu, co jest bardziej uniwersalny niż szafie? Po pierwsze, może on działać jak zwykła szafa. Po drugie, możliwe jest, aby ukryć cokolwiek chcą. Po trzecie, szafa może służyć jako rozdzielacz pokojowej lub niszy. W krótkim, bardzo wygodny i oczywiście użyteczny mebel, a nawet na początku, że – w dekoracji wnętrz. Malowane lub ciężkich fasad, witraże lub lustrzanymi drzwiami, wąskie lub szerokie, „głuchych” lub otwarte Szafy coupe: jak wybrać dokładnie to, co będzie funkcjonalne, wygodne i piękne w tym samym czasie? Weźmy bliżej przyjrzeć się najbardziej powszechnych modeli i spróbować określić podstawowe parametry, w którym chcesz dokonać wyboru na korzyść jednego lub innego przedziału modelu szafy.

load...

Inność szafy

Na co zwrócić uwagę: uważają, czuć, poruszać, open-close? Przede wszystkim patrzeć na drzwiach: Ile z nich, a jak oni otworzyć. Istnieją modele szaf z drzwiami przesuwnymi, ale są też takie, w których drzwi otwierają się, czy są one konsola boczna z kołnierzami półokrągłe, prostokątne lub niestandardowych. Drzwi mogą być „drewno” (lub raczej CPD), szkło lub lustro. Lustrzane drzwi wizualnie zwiększyć przestrzeń pokoju i sprawiają, że zapalniczki, drzwi szklane mogą być przezroczyste, nieprzezroczyste lub kolorowe, „głuche” drzwi są self-kolorowe lub wzorzyste (który jest dziś bardzo modne). Najbardziej optymalne drzwi szerokość – dziewięćdziesiąt centymetrów, szersze drzwi nie są bardzo łatwe w obsłudze (są one dość ciężkie).

Kolor obudowy, który wybierzesz, ma także istotną wartość. Na przykład, ciemne kolory są znane pochłaniają dużo światła i sprawiają, że wnętrze ciemniejsze. Światło szafa, wręcz przeciwnie, doda światła w pomieszczeniu i „odświeżają” wnętrze. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że w szafce lub jonowe kolory zostaną połączone (lub kontrastu) z kolorem i fakturą drzwi i podłogi w pokoju.

Wysokość szafki. Roztwór standardowy w tym przypadku – przypadek „do sufitu.” Jednak nie wszystkie wysokie szafy wyposażone są z antresolą, w tym przypadku, górne półki będzie niewygodny w użyciu. Więc jeśli nie zamierzamy zrobić z szafki ścian wewnętrznych, możliwe jest, aby zwrócić uwagę na modelu nie są bardzo wysokie.

Wnętrze szafy. Jeśli chodzi o jego aranżacji lubisz? Czy wystarczy tu półki, pudełka i inne elementy? Na przykład, oprócz półki odzieżowych nich może być półki i nośników do obuwia (struktura metalowa) bryuchnitsy, trempelya (wieszaka), kosz do prania, pantograf (lift, podnoszenia i opuszczania pręta do wieszaka). Należy zwrócić uwagę na głębokość szafy. Jeśli potrzebujesz przestronną szafę, jej głębokość nie powinna być mniejsza niż pięćdziesiąt centymetrów.

load...

Oczywiście, wszystkie te cechy są ważne, zwłaszcza jeśli są one w pełni zgodne z ich funkcją. Ale cel ten może się różnić, w zależności od tego, gdzie dokładnie chcesz umieścić szafę: przedpokoju, sypialni, dzieci, gabinet lub pokój dzienny.

Szafa w przedpokoju

Jak wybrać przesuwne lustro szafa korytarz? W tym przypadku, obudowa przeznaczona jest do przechowywania sezonowe ubrania i buty. Dlatego powinien on mieć co najmniej jeden punkt pod ubrania, które zawisną. W przypadku wybrania opcji szafę z dwóch części, to będzie wygodne do dystrybucji ubrań do często używanych (w tej chwili) i ten, który czeka na swoje sezonie lub po prostu zużyte mniej.

Ponadto w szafie korytarzu pożądanej części i półek (co najmniej jeden). Zgadzam się, że jest to wygodne do przechowywania różnych szczegółach: torby, parasole, szczotki, produkty dla odzieży i obuwia, a nawet odkurzacza.

Teraz o lustrach. Co najmniej jedne drzwi szafy w korytarzu powinno być lustro – jest to wygodne i piękne. Jeśli jedne drzwi lustrzane, pożądane jest to, że znajduje się w środku. Całkowicie lustrzana szafa korytarz można kupić, ale jest obarczona fakt, że lustro na krawędziach mogą być łatwo złamane. Ogólnie rzecz biorąc, w przypadku hali musi mieć co najmniej jeden szklane drzwi, które nie tylko zwiększają jego funkcjonalność, ale również w celu poprawy wnętrze hali (dodaj światło, wizualnie zwiększyć przestrzeń).

Szafa w sypialni

W szafie w sypialni z czterema drzwiami może być prawdziwym garderoba. Tak duża szafa najbardziej logicznym miejscem jest w tym pokoju. Przedpokój jest zbyt duża, a w szafie w salonie nie jest istotne. Śpi dobrze – Pokój jest bardzo prywatny: jest mniejsza niż pozostałe pokoje mają gości, jest to bardziej wygodne, aby zmienić, jest to bardziej wygodne do przechowywania pościeli.

Szafa do spania musi mieć głębokie półki, przestronne i komfortowe nisze szuflady. Kształtowniki otwarte są mało prawdopodobne, aby być potrzebne, ale lustro nie będzie zbędne. Nie zapomnij również, że sypialnia – miejsce spoczynku. Dlatego wygląd zewnętrzny szafie nie powinno być zbyt krzykliwe i irytujące, a cały sprzęt powinien działać spokojnie.

Szafa w przedszkolu

W szafie pokoju dziecięcego jest łączenie szafę i półki. Niech to będzie zamknięty rack (fragment), który pomieści zabawek i książek dla dzieci. Tym lepiej: zaprowadzić porządek praktycznie niemożliwe na takich półkach (i jeśli to możliwe, nie na długo). Dlatego też kryje się za zamkniętymi drzwiami szafy, nie będą one zawsze w zasięgu wzroku, przedstawiający wyniki aktywności i żywotności swoich dzieci.

Szafa z bocznej części otwierającej jest odpowiednia dla dziecka pokój studenta. Tutaj jest to wygodne umieszczenie podręczniki, zeszyty i wszelkiego rodzaju drobiazgi, które uczeń w nadmiarze. Najważniejsze dla szafy-przedział do pomieszczenia dziecka – stabilność oraz brak ostrych krawędzi.

Szafa w salonie

Zadaniem szafy w tym przypadku – przechowywanie bielizna stołowa i pościel i lekkiej odzieży, naczynia, urządzeń, dokumentów i wszystkiego, co może trzeba go w tym pokoju. Ponadto szafa w salonie należy podkreślić jego „twarz”. Dlatego nie jest zbędny w tej szafce otworzy konsolę boku, który pomieści obiektów, które zdobią wnętrze: „na wystawie” piękne naczynia, figurki, zdjęcia i wszystko, co może być ustawiona

W salonie, idealny do zastosowania wewnątrz i szafy z jednym otwartym odcinku, gdzie można umieścić nawet TV lub, na przykład muzyki oprócz dekoracji wnętrz. Taki odcinek znajduje się zazwyczaj w środku i na brzegach – Sekcja zamknięte drzwi.

Drzwi lusterka (jeżeli występuje) szafy na sali może być parzyste, czy nieparzyste. Jeśli ta liczba jest parzysta, lustro drzwi powinny być takie same jak w przypadku drzwi panelowych i elewacji. W przypadku wszystkich trzech lub pięciu drzwi, lusterka boczne (lustro) powinny być o jeden mniej niż ciało stałe.

Szafa narożna i przeszklone półki z dużymi lustrami będzie wspaniałą ozdobą salonu. Taka szafa będzie wyglądać bardzo drogie i ekskluzywne, nawet jeśli kupić za stosunkowo niewielką cenę.

O cenie

Cena szafa (jak zresztą każde inne meble) składa się głównie z kosztów materiałów, okuć i mocowań. Jeśli chcesz zaoszczędzić na zakup szafy, ryzyko, aby zapisać się na jakości i funkcjonalności mebli. Jednak drogie – to nie znaczy jakość. Dlatego kusi niską ceną szafie lub, wręcz przeciwnie, zdecydował się kupić drogie rzeczy z pewnością zwrócić uwagę na następujące niuanse.

  • Fasada. Najtańsze szafy panele są wykonane z płyty wiórowej (płyty wiórowe). Droższe będzie kosztować szafa z naturalnej elewacji bambusa lub drewna. I najdroższe będzie szafa z lustrzanymi drzwiami lub płyt z hartowanego szkła. Ksero lub rysunki na panelach obudowy jeszcze bardziej zwiększyć jej wartość.
  • Drzwi razdvizheniya systemu. Jej profil może być wykonane ze stali lub aluminium. Żywotność mają takie same, ale tańsze niż aluminium, profili stalowych. Profil aluminiowy sprawia, że ​​ruch drzwi gładsza i poprawia wygląd szafki z powodu ukrytych miejscach.
  • Przestrzeń wewnętrzna. Im bardziej „pusty” szafa, tańsze będzie kosztować. Ponieważ liczba akcesoriów oraz wzrostu kosztów własnych i kosztów szafy. W każdym przypadku, nawet pusta szafka może być łatwe do „wyposażyć” oddzielny zakup tylko to, czego naprawdę potrzebują.

Na wyłączność

Typowe modele przypadków przedziałowe, które można zobaczyć w każdym sklepie meblowym ma jedną zaletę: możesz wybrać gotową rzeczą ustaloną cenę. Należy zauważyć, że dzisiejsze standardowe modele nie cierpią na brak udoskonaleń konstrukcyjnych. Są one dość konkurencyjny szafa, robione na zamówienie. Więc jeśli jesteś w stanie wybrać gotową szafę, który Ci odpowiada pod każdym względem, to nie ma sensu wydawać pieniędzy na indywidualnym projekcie.

Jeśli jednak wśród różnych modeli standardowych, nie można wybrać coś odpowiedniego, należy rozważyć możliwość produkowania szafy na zamówienie. Jak wybrać szafę, a raczej jego model domu, obracając w sklepie meblowym? Zdecyduj się na miejsce, gdzie będzie stać, z ilością pieniędzy, które masz, i aktywnego uczestnictwa projektant opracuje model, który będzie Ci odpowiadać. W każdym przypadku (jeśli zakup gotową szafę lub dostosowywania) nie powinna spieszyć. Po tym wszystkim, „szanowany szafy” zagości w Twoim domu ponad rok i dzielnicy długoterminowego powinien być nie tylko użyteczne, ale także przyjemne.

load...