Jak wybrać styl odzieży: uniwersalne wskazówki

Zawartość:

Każdy człowiek, niezależnie od płci i wieku, chce wyglądać atrakcyjnie. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ pierwsze wrażenie otaczającego stanowią podstawę naszego wyglądu: odzież, Maniera, makijaż, cechy mowy i tak dalej. Człowiek z jego garderoby są znacznie cichsze niż dziewczynek. Oni po prostu kupić te wysokiej jakości i nowoczesne rzeczy, które są. Kobiety również odebrać ubrania znacznie dłużej i nadaje się do tego procesu skrupułów: dla nich jest to rytuał, który jest czasem opóźnione o kilka godzin. Czasami jednak nie wszystkie zakupy są udane. I pojawiają się w kobiecych szafy stosy bluzki, t-shirty, spodnie, sukienki, spódnice i sundresses że nie mają nic do noszenia. Wszystko to jest wynikiem braku pewnego stylu.

load...

Ubrania powinny być wybierane na podstawie jakiego rodzaju obrazu, który chcemy stworzyć – sport, biznes, glamour, vintage, rock glam czy inny sposób. Pamiętaj, że inni zdobywają informacje o sobie, w oparciu o to, co widzą przed nimi. Dlatego patrząc na ubrania, ludzie tworzą opinie o jakie stanowisko zajmujesz, a nawet dużo zarobić kochasz i co mają nawyki. Trzeba ubierać tak, jak wszyscy – zarówno przyjaciół i nieznajomych, mężczyzn i kobiet. To, co my o tym mówić.

Odzież Psychologia

Nie jest tajemnicą, że rzeczy, które nosimy, tworzy się w oczach ludzi wokół nas pewien sposób. Tak więc, noszenie formalne kombinezon, czyniąc odpowiednią fryzurę, kobieta natychmiast przekształcony poważnego lidera. A jeśli będzie to zastąpić szafa na kurtki jeansowe, trampki i t-shirt, będzie się przed nami mieć dziewczynę, która kocha sport i na pewno docenią wygodę i komfort. Do tej pory nauka przeznaczono osobny kierunek – psychologia odzieży. Amerykański naukowiec nawet napisał książkę – „Ty – co nosisz” – który opisuje nie tylko powody wyboru tych lub innych rzeczy, ale także powie Ci jakie są problemy psychologiczne tworząc garderobę i jak je przezwyciężyć.

Niestety, wielu ludzi oceniać wewnętrzny świat obcy, nie pod względem jego cech osobowych, które są im znane, a prowadzony przez widoku zewnętrznym. Dlatego ubrania, jak byśmy chcieli, jest wskaźnikiem sytuacji społeczno-gospodarczej i przenosi nas do określonej kasty, niezależnie od wykształcenia, zawodu, majątku i tak dalej. Na przykład, człowiek w kamizelka czarne skórzane kurtki i spodnie skórzane jest postrzegany przez społeczeństwo jako rocker, a jeśli nosi białą koszulę z krawatem i spodnie ścisłych, to można bezpiecznie zaliczane do „białego kołnierzyka”.

load...

Twój styl powinien być utworzone bardzo starannie, ale nie koniecznie trzymać się go cały czas – ubrania mogą się różnić w zależności od sytuacji. Oczywiście, że powinien iść do pracy w sposób podobny do biznesu, a impreza na cześć Halloween, można łatwo ubrać lub spróbuj kołyskowy obraz diva disco. Po pierwsze, najważniejsze – jak ja, a po drugie, szafa powinna odpowiadać miejsca i imprezy, gdzie idziesz.

Innym ważnym czynnikiem, nie tak dawno udowodnione przez naukowców – ubrania w stanie wpływać na człowieka. Amerykańscy psychologowie przeprowadzili badania: mężczyźni zostali podzieleni na dwie grupy, pierwsza podanych białe szaty i powiedział, że były one noszone przez lekarza, a drugi dostaje rzeczy, które należały do ​​artystów. Następnie wszyscy otrzymali prostych zadań, do których osoby z pierwszej grupy podszedł bardziej ostrożnie, działa delikatnie i ostrożnie myśleć na każdym kroku. W ten sposób, naukowcy odkryli, że rzeczy mogą wpływać na osobę. Na pewno zauważyłeś, że umieszczając w luksusowej sukni wieczorowej, noszenia butów na wysokim obcasie, nieświadomie zacząć natychmiast, aby utrzymać plecy i czujesz się jak bogini. I pochodzących z pracy, domu i stać się spokojny – konieczne jest, aby ubierać się w swoje ulubione i wygodne rzeczy. Dlatego też, wybierając jedną lub inny styl, zadać sobie pytanie: „Kim chcę być” Jest w tym i tworzyć swoją garderobę.

Szafa problemy i jak sobie z nimi radzić

Wspominaliśmy już, że jeden z psychologów przedstawionych w książce głównych problemów szafy i stylu, z którym wiele kobiet twarz. Rozważmy niektóre z nich:

  • Jeśli trzymać w szafie wszystkie swoje ubrania – pożądany i niepożądany, zużyte i postrzępione dawno wyszły z mody, i tak dalej – oznacza to, że jesteś nieświadomie przylgnąć do przeszłości, aby zachować wszystkie „wartości”. Powiedz sobie: „Stop!” I wyrzucić dwie trzecie z tych rzeczy, które są siedzących jest złe, pełne lub, wręcz przeciwnie, nie mają dostać się do nich.
  • Jeśli kobieta jest szafa jest zdominowany przez neutralnych kolorach, istnieje niedostatek akcesoriów – stąd, że utknął w codziennej rutyny, chce pocieszyć lub boi się przyciągnąć zbyt wiele uwagi. W tym przypadku, należy stopniowo rozcieńczyć swój zwykły sposób jasny i modne rzeczy lub ozdoby.
  • Niektóre kobiety nie noszą rozmiar ubrania zbyt duże lub małe. Jako amerykański psycholog, mówi się, że jej ciało nie postrzega jako to, co jest w rzeczywistości. Wybierz nową szafę, uciekania się do pomocy przyjaciela lub profesjonalnego stylisty. Oni pomogą Ci dokładniej ocenić ich formę.
  • Jeśli koledzy lub bliskich znajomych, że ubierasz się niewłaściwie lub wyzywająco, nie spiesz się obrażać – warto myśleć. Istnieją dwie opcje: albo jesteś źle odebrać ubrania dla konkretnego zdarzenia, albo starają się przyciągnąć uwagę wszystkich. Dowiedzieć się, co jest przyczyną nieprzestrzegania, rozwiązać ten problem, nadal kupować odpowiednie rzeczy.
  • Często na ulicy można spotkać Starsza kobieta w krótkiej spódnicy lub zbyt jasny strój, w ogóle, ubranego w młodości. To jest złe, bo jej strój powinien być przywiązany do konkretnej sytuacji, a nie do życia. Tym bardziej, że czterdzieści lat pani jest o wiele bardziej skuteczna wyglądać stylowe i eleganckie rzeczy, odpowiednie do jej wieku.
  • Niektóre kobiety biznesu w życiu codziennym preferują styl biznesowy w ubraniu. Mówi o ich obsesji pracy i niechęć do wypoczynku. Wartość nie tylko dla jego osiągnięć w karierze, ale także dla innych osobistych cech i talentów. Naucz się relaksować i odebrać odpowiednią odzież dla tego: Ciepłe przytulne swetry i swetry, darmowe cięcia spodnie lub dżinsy, wygodne buty.

Szafa nie musi składać się wyłącznie z drogich markowych rzeczy – najważniejsze, że są one wykonane z wysokiej jakości materiału, szyte przez wykwalifikowanego rzemieślnika, i pasuje do Twojego typu figury, jak również w kolorze. Wtedy będziesz gwarantowane patrzeć luksusowy, że człowiek nie będzie nie zauważyć.

Wybierz swój własny styl

Tak więc, jeśli szukasz swojego stylu, chcesz zmienić, lub ewentualnie poprawić już istniejącą, można przejść na dwa sposoby – odwołać się do obrazów twórców lub odebrać ubrania samodzielnie. W pierwszym przypadku, za opłatą (uwaga, to będzie kosztować dość drogie), aby skonsultować się ze specjalistą. Ale każdy człowiek ma swój własny stylista i może się obejść bez pomocy, najważniejsze – jest znać zasady, co powiemy, co następuje:

  • Jego ubranie musi być tak dobrana, że ​​odpowiada wewnętrznego świata, czyli styl powinien odzwierciedlać swoje wewnętrzne „ja”, a nie iść z nim do nacięcia. Jeśli wolisz obraz kobiety biznesu w modnych rzeczy, które są nastolatki, to oczywiście nie byłoby bardzo wygodne. Dlatego, zatrzymując się na wybór konkretnego produktu, odnoszą się do swoich uczuć, a nie doradza sprzedających.
  • Przy wyborze obrazu, należy rozważyć takie czynniki jak twój zawód, stanowisko, wiekiem i tym podobne. Zakup dwóch lub trzech przedmiotów, które stanowią podstawę nowej garderoby. Powinny one być łączone zarówno ze sobą jak iz innymi ubrania wiszące w szafie. Ponadto, styliści polecam lekkie ubrania w neutralnych odcieniach uzupełnienie jasne akcesoria, które pomogą uzupełnić obraz i rozmieścić niezbędne akcenty.
  • Zanim pójdziesz do sklepu, spojrzeć w lustro i określić typ figury (jabłko, gruszka, prostokąt, klepsydry, etc.). Każda kobieta ma coś do ukrycia, i stres, a można to zrobić za pomocą ubrań. Dlatego, ekspertyzy badanie dotyczące danego rodzaju, zaleca się nosić, ale z tego, co powinno być zaniechane. Ta informacja pomoże Ci dokonać właściwego wyboru.
  • Nie tylko cechy kształt, ale również swoją tsvetotip – ważnym elementem idealnego obrazu. Tak, blondynki pasują ciepłych i jasnych kolorach (różowy, trawa, żółty, niebieski, etc.), brunetki – jasne kolory (czerwony, granatowy, fioletowy). Brunet jasnoskórych należy zwrócić uwagę na ubraniach brązowy, beżowy, szary, kolory koralowe i śniadej twarzy więcej ochry, czerwieni i odcieni niebieskiego.

Teraz już wiesz, jak wybrać styl odzieży i można bezpiecznie stosować tę wiedzę w praktyce. Kup jakość i niekoniecznie drogie rzeczy, które odpowiadają Ci tsvetotipu, podkreślając godność i ukryć wady postać, i zawsze będziesz wyglądać stylowo.

load...