Jak wybrać słuchawki do komputera?

Niesamowity wynalazek, te słuchawki. Są one przeznaczone zarówno do usłyszeć dźwięk, a także upewnić się, że nie było słychać. W dzisiejszym (i daleko od cichego świata), wynalazek ten stał się konieczny nawet w życiu codziennym. I każdy właściciel PC prędzej czy później nadal dostaje słuchawki. I po stracie: jak kiedyś coś bez nich?

load...

Jeśli czytasz to, to z pewnością też przyszedł do nabycia tego istotnego urządzenia. Po prostu nie wiem, jak wybrać słuchawki do komputera. Dokonać właściwego wyboru pomoże Ci zapoznanie się z urządzeniem słuchawek i ich podstawowych cech.

Więc, słuchawki do komputera: jak wybrać to, co jest najbardziej odpowiedni dla Ciebie. Przekonajmy się, co wszyscy są słuchawki. Jak one działają. I należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze słuchawek do komputera.

Typy słuchawek

Gama nowoczesnych słuchawek są tak zróżnicowane, że nie dziwi się zgubić w każdym z tych modeli, typów, rodzajów i grup. Są to słuchawki do komputera, telewizora, telefonu komórkowego, na odtwarzaczu. I dyspersja cena jest dość duża. Co oferujemy magazyny sprzętu?

Rodzaje słuchawkami w projekcie:

 • Wtykowe (inserty) są wygodne, dyskretne, ale nie zapewniają wysokiej jakości dźwięk;
 • Intracanal lub próżniowej (gag) coraz częściej stosowane jako słuchawki komórkowej;
 • Napowietrznych i pełnowymiarowa (monitor) – co jest potrzebne do domowego komputera.

Typy słuchawek według metody mocowania:

load...
 • Bez izolacji – kubki są wprowadzane bezpośrednio do ucha;
 • Z łuku, która łączy ucho filiżanki nad głowami góry lub z tyłu głowy;
 • BTE z załącznikami.

Zgodnie ze sposobem podłączenia słuchawek komputerowych są:

 • Przewód – podłączyć do komputera poprzez przewody zapewniają doskonałą jakość dźwięku;
 • Bezprzewodowy – podłączenie do komputera za pomocą sygnału radiowego (przez Bluetooth), jakość dźwięku jest gorsza od nich w słuchawkach przewodowych.

Bezprzewodowe słuchawki nadają się do stosowania w pewnej odległości od komputera. Na przykład, mogą słuchać muzyki podczas poruszania się po domu lub tańca. Często są one bardziej wygodne i po podłączeniu do laptopa. Ale do pracy przed komputerem (zwłaszcza stacjonarnej), można wybrać przewodowy zestaw słuchawkowy. Słuchawki przewodowe powinny dać pierwszeństwo i jeśli dbasz o jakość dźwięku.

Zgodnie z metodą kabla przyłączeniowego (przewodowe) słuchawki mogą być:

 • Jednostronny, w którym przewód jest dołączony do słuchawki tylko z jednej strony;
 • Dwukierunkowy, drut jest podawany do słuchawek po obu stronach.

Przez struktury emitera (odtwórca dźwięku):

 • Dynamiczny;
 • Isodynamic;
 • Elektrostatyczne;
 • Ortodynamiczne.

Najczęstszym typem słuchawek – dynamiczna.

Według rodzaju redukcji szumów:

 • Typu otwartego (przekazywane hałasu zewnętrznego);
 • Na wpół zamknięte (półotwarte) typu (zapewnić lepszą izolację akustyczną);
 • Typu zamkniętego (zakłócenia zewnętrzne nie przepuszcza).

Otwarte słuchawki dają efekt bardziej naturalny dźwięk. Słuchawki typu zamkniętego przeznaczone do stosowania w hałaśliwym otoczeniu. Dobra redukcja szumów odcina dźwięki zewnętrzne. To pozwala słyszeć tylko to, co jest odtwarzane na komputerze. Co ważne, jakość izolacji dźwiękowej i do otaczającego dźwięku jest również słyszalny w słuchawkach.

Urządzenie słuchawkowe

Kubki ucha – to jest ich głównym składnikiem. Włożyli całą elektronikę i to od nich zależy przede wszystkim od jakości wykonania i dźwięku słuchawek.

Łuk łączy kubki słuchawek i utrzymuje je na głowę. To może być samoregulujące, sofy i odlewane. Po wybraniu powinny dać pierwszeństwo do słuchawek o mocnych łuków i prostej konstrukcji. Zapewni to dłuższą żywotność.

Nauszniki. Tzw specjalne miękkie podkładki przylega do uszu. Wkładki uszne mogą być obejmujące lub łata. Obejmujące najbardziej wygodne nauszniki. Są one wykonane z syntetycznych skórzanych, zamszu, tkaniny i pianki. Fałszywe klocki bezpośrednio przylegające do małżowiny ucha. Ich stopień komfortu dość kontrowersyjne. Niektórzy ludzie je kochają, inni powodować dyskomfort.

Kabel (przewód). Dobry kabel – gwarantują doskonałą jakość dźwięku i trwałość słuchawek. Słuchawki przewodowe mogą być jedno- lub dwustronne, proste lub zwinięty. Praktyczne i wygodne jednostronny kabel. Przewód linka jest podobna do kabla telefonicznego. Jego główną zaletą jest to, że nie jest zdezorientowany i nie stracić stopami. Bardzo przydatny jeśli odłączany przewód – jest łatwy w razie potrzeby wymienić.

Ze słuchawek urządzenie jest mniej lub bardziej jasne. Ale co, jeśli lubisz gry wieloosobowej, czy chciałby rozmawiać przez Skype. Lub z innych powodów trzeba kupić zestaw słuchawkowy z mikrofonem i więcej? Można kupić mikrofon na statywie lub mikrofon, przystawki do noszenia ubrania. Ale przede wszystkim konieczne jest jednoczesne korzystanie z gniazda słuchawek i mikrofonu, a nawet pożądane, aby ramiona były wolne. Wtedy nie mają wyboru, aby wybrać zestaw słuchawkowy z mikrofonem do komputera.

Dwa w jednym

Wybierając zestaw słuchawkowy z mikrofonem, określić cele. Słuchawki z mikrofonem przeznaczone są zarówno do prostej komunikacji lub do nagrywania profesjonalnego. Jeśli mikrofon chcesz komunikować się przez Skype, pasuje prosty i kompaktowy model. Do nagrywania wymaga profesjonalny mikrofon, wyraźnie nagrać mowę i słuchawki z dobrej jakości dźwięku. Pożądane jest, że słuchawki z mikrofonem wyposażone są w funkcję automatycznego dostosowania dźwięku i ma dobrą izolację akustyczną.

Powiedział, że można spróbować, aby zapewnić najbardziej optymalny model słuchawek do komputera. Powinno być Słuchawki z mikrofonem, z mocnym uregulowanym dziobie, z miękkim nauszniki obejmujące uszy, z silnym kręgowego. Ale, oczywiście, ostateczny wybór należy do Ciebie. Będzie to zależeć od celów i (co najważniejsze) smaków.

I wreszcie, kilka wskazówek.

Porady na zakupy

Wybór słuchawek, należy rozważyć nie tylko specyfikacje techniczne, ale także elementy konstrukcyjne i stopień komfortu.

Nie daj się skusić bardzo niską cenę i dać pierwszeństwo uznanych producentów.

Że słuchawki nie są zatarł uszy, wybierz tylko napowietrznych lub monitorować projekt.

Nie zepsuć włosy, wybrać słuchawki z tyłu szyi z łuku.

Wolą lżejsze modele. Ciężkie słuchawki może spowodować nieprzyjemne i czasem bolesnych doznań.

Należy zwrócić uwagę na możliwość, aby dostosować słuchawki do wielkości głowy, obecność regulacji głośności na przewodzie i innych ważnych rzeczy.

Przed zakupem koniecznie wypróbować słuchawek w akcji.

Spróbuj go w domu, komfort głosowania. A jeśli czujesz, że to jest dokładnie to, co trzeba, nie wahaj się kupić! Łatwy wybrać i udane akwizycje!

load...