Jak wybrać psa?

Poruszanie się w ogromnej różnorodności ras i typów psów jest trudne, dlatego przy wyborze psa należy traktować bardzo poważnie. Jak wybrać psa i jakie kryteria powinny być prowadzone w tym samym czasie – z odpowiedziami na te pytania będziemy starać się zrozumieć ten artykuł.

load...

Absolutnie wszechstronny rasa nie istnieje, a potem nie mają żal doskonały wybór, konieczne jest przede wszystkim, aby określić kolejność, dlaczego trzeba psa. Zacznijmy od definicji rodzajów psów, istnieją trzy główne grupy skał – to jest polowanie, użyteczność i Psy. Na każdym z nich poniżej omówimy bardziej szczegółowo.

Psy

Psy są małe i średnie i zupełnie różne temperamenty i rodzaje nerwów. Ze względu na ich cechy fizyczne potężnego obrońcę w twarz ledwie można zyskać, ale powinny one być w porządku jako sygnał na żywo. Na przykład, gdy próbuje przeniknąć do mieszkania na zewnątrz, mały pies zacznie szczekać okrążenie na pierwszym znakiem zamieszania w klatce schodowej przy drzwiach jej gospodarzy. Przy takich małych i zwinnych ochraniacze mogą być bardzo trudne do opanowania, więc napastnicy często trzeba zrobić żagiel w odpowiednim czasie. W ogólności, aby mieć taki mały „system bezpieczeństwa” może być bardzo przydatna, zwłaszcza jeśli właściciele mieszkań nie są zamożne osoby starsze.

Innym użytecznym argumentem na rzecz małych psów jest to, że z nim będzie bezwzględnie zapewnić trochę świeżego powietrza. Jednak osoby cierpiące na tak wiele chorób takiego ćwiczenia są niezbędne do utrzymania zdrowia, ale w celu stymulowania się do prawidłowości takich kampanii na ulicy lub w parku jest dość trudne. Gdy mieszkanie nie jest zwierzęciem, które siłą rzeczy konieczne chodzić co najmniej dwa do trzech razy dziennie w każdych warunkach pogodowych, staje się koniecznością.

Musimy jednak pamiętać, że nawet niewielki ozdobny pies – to jak pies i dbać o jej potrzeby stale iw całości. Dlatego też, jeśli jesteś uczulony na wełnę, konieczne jest, aby ograniczyć instytucja lub krótkowłosa rasy, albo bez płaszcza, jak pierzenia małych psów jest znacznie więcej włosów niż nawet większe.

load...

Często postrzegane jako element dekoracyjny wykorzystania psów innych specjalności, takich jak polowania. Będzie to dla ciebie jest kłopotliwe, jeśli nie jesteś gotowy na długo forsownego marszu kilku kilometrów zamiast chodzić piętnaście minut. Jednak korzystanie z niektórych ras myśliwskich jako bojownicy gryzoni i strażników domu może być bardzo pomocne. Może to być, na przykład, odmiany Pinczery, taxi lub lisów terierów.

Pudle też może doskonale spełniać rolę „sygnału na żywo”, ale często może szczekać bez przyczyny, takie jak koty, psy i inne chłopców w zagrodzie. Ponadto, są one bardzo artystyczny, dobrze wyszkolić i stanie dać swoim właścicielom wiele pozytywnych emocji.

Psy myśliwskie

O pies polowanie może być dużo szczegółowo pisać, ale w artykule przeglądowym, że tak naprawdę nie ma sensu, powiemy o nich jedynie w dwóch kategoriach. Wszystkie psy myśliwskie są podzielone na specjalności. Na przykład, Burrowing nie mogą być wykorzystywane jako wskaźniki, beagle – jak rycie etc. Wybierz pies myśliwski jest dość proste, najważniejsze należy pamiętać, że to działa psy i muszą spędzić dużo czasu na ich edukację i szkolenia. Ten pies może być wspaniałym towarzyszem dla pieszych i inny dla dzieci, ale jest mało prawdopodobne, aby być w stanie zabezpieczyć się odpowiednio.

Psy strażników

Jakie wybrać psa jako strażnik jego domu? To pytanie jest często stosowany przez właścicieli małych i dużych domów i ogrodów. Mały kundel może być w stanie odgrywać rolę alarm, ostrzegając właścicieli do odwiedzenia ich terytorium nieproszony gość, aw razie ataku może chwycić nogawkę.

Aby chronić duży obszar z wieloma różnymi strukturami znacznie bardziej skomplikowane. Jeden pies tutaj nie wystarczy, ponieważ może być łatwo się rozprasza. Dwa lub trzy psy, jeśli są one umieszczone w kilku punktach, bezpiecznie zablokować obwód miejscu, ale nie będzie w stanie chronić swego pana, jeśli to konieczne, lub przenieść się do innego punktu.

Aby chronić średnich ogrodów z budynków znajdujących się na nich z optymalną ilością psów będą dwa lub trzy, z których jeden musi być koniecznie żeński (są one bardziej zrozumiały i wrażliwa). Zespół będzie musiał trenować i trener. Jest bardzo pożądane, aby pies przeszedł jako ogólny przebieg szkolenia oraz indywidualne.

Tak, że jeden dzień nie wykryć, że świadomie karmią swoje psy lepiej wcześniej zadbać o środki na ich dodatkowe szkolenia. Do służby w ogrodzie lub na dziedzińcu duża dobrze dostosowanej do wielkości psa rozwinął wełnianą pokrywę. Nawet w zimie te psy na pobyt na świeżym powietrzu będzie tylko skorzystać. Jednak są chwile, które są warte uwagi.

Dostarczyć zespół kilku psy trzeba zbudować całą kuchnię, a koszty będą dość duże. Aby taki strażnik będzie musiał oglądać stale monitorować stan psów leczonych przez roztocza, robaków itp Jeśli psy są umieszczone w bloku – .. Położenia pracy, trzeba regularnie kontrolować, czy budka podtopilo czy łańcuchy są splątane i smycze, itp …

W celu zabezpieczenia mieszkań i samochodów, a także na korzystanie z osobistych ochroniarzy krótkowłosa lub szorstki rasy psów najbardziej garnitur, mieć silną konstytucję, doskonałą inteligencję i wrażliwość, łatwe do pociągu. Mocniejszy pies o zwiększonej pobudliwości lub zbyt zahamowane może stworzyć wiele problemów, gdy jest używany jako ochroniarz.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze psa?

Aby odpowiedzieć na pytanie, jak wybrać psa dla duszy, konieczne jest, aby dopasować wymagania i cechy osoby, charakteru możliwości i potrzeb przyszłego zwierzaka.

Tak więc, jeśli – człowiek, który ma bardzo mało wolnego czasu i rzadko można spędzić go w domu, trzeba zwierzę, które nie podnieść całe mieszkanie, „do góry nogami”, a nie dostać sam znudzony. W takiej sytuacji lepiej jest wybrać psa, kochający chłonąć i kłamstwo, które nie wymagają dużo ruchu. Na przykład, jednym z najbardziej leniwych rasy Basset rozpatrywane.

Jeśli wyobrazimy sobie sytuację odwrotną, że wręcz przeciwnie osoba ma dużo wolnego czasu, on podejdzie do psa, który stanie się nieodłącznym towarzyszem we wszelkiego rodzaju spacery i podróże. Ten pies jest mało prawdopodobne, aby zmęczyć szybko i zamrożone w zimny dzień, a długi spacer nie będzie ciężarem dla niej. Takie skały co najmniej połowy ogólnej liczby, więc wybór jest dość zróżnicowane.

Dla osoby o słabym przygotowaniu fizycznym trudno będzie poradzić sobie z ogromnym i potężnym psem, tak aby pies masz zawsze posłuszny, lepiej wybrać pudla zabawka, czy IG Yorkshire.

Jak wybrać psa mężczyzna rodzina?

Jeśli masz rodzinę z małymi dziećmi, ważne jest, aby wybrać psa, który może tolerować obsługę i drżenie ogona dziecka. Najlepszym wyborem w tym przypadku będzie to spokojny pies o dużym rozmiarze z dobrym usposobieniu. Ze względu na fakt, że jest na tyle duża, że ​​będzie łatwo oprzeć się atakowi dzieci, a ze względu na jego zasadności będzie bardzo pobłażliwy do wybryków dzieci. W tej sytuacji, możemy doradzić nurek z jego wszystkimi znanymi dobrego charakteru, chociaż powinien wychować prawidłowo. Doskonałe są również korzystne dla dużych psów myśliwskich rodziny, gdyż dzięki dobrej edukacji, są bardzo powściągliwe i pacjenta, a ich lojalność nie budzi wątpliwości.

Dla zatwardziałego i dandy dandys doskonały mały lapdog. Najbardziej popularne z ozdobnych ras psów są obecnie na świecie jest Yorkshire – Terrier. Innym ulubionym – dziecko może stać się dla was Chihuahua, ale warto zastanowić się, które z natury jest dość kapryśny i często próbuje nalegać na własną rękę. Można też polecić psa, pies kolanach lub pekińczyk, są one nie mniej niż inne modne teraz.

Jaki pies do wyboru osoby samotne i bezbronne?

Rzeczywiście, w tym przypadku, trzeba nie tylko świetnym obrońcą i oddanego przyjaciela, ale również tolerancyjny ciągłych wizyt psa gości. Dla tych celów najlepiej miniaturowy pudel, jako najlepszego przyjaciela i towarzysza, który rozumie, że nie może znaleźć. Wybierz psa tej rasy – to znaczy nabyć nie tylko wiernego partnera w życiu, ale także bardzo pozytywny i jest w stanie podnieść nastrój zwierzaka. Po karłowate pudle są stale rozrywkę przez właściciela, robi różne sztuczki i może dostarczyć wiele zabawy minut. Jednak należy pamiętać, że psy tej rasy jest bardzo źle przenieść samotność i może być nerwowy w towarzystwie obcych.

I jako dobrą i niezawodną ochronę lepiej jest kupić doga, ponieważ ma wystarczającą moc i siłę. Choć wielu uważa, że ​​jest to raczej flegmatyczny i zimnokrwiste stworzenie, w rzeczywistości jest to bardzo emocjonalne i pozostaje dziecko dla duszy o czystym sercu i naiwnej do końca życia.

Pies dla osoby starszej jest lepiej wybrać nie jest duża, bo to pies ma przyzwoitą moc i stałą opieką jej potrzebuje wystarczającej zdolności fizycznej. W tej sytuacji, świetnym rozwiązaniem jest psem średniej wielkości małego lub, na przykład, małego psa lub rasy terier myśliwski. Nadaje się również dobrze do starszego mężczyzny miniaturowy pudel, chihuahua, Jamnik, Terier tybetański i maltański. Mają spokojny temperament i nie jest tak mobilny, dlaczego nie wymagają długotrwałego i długie spacery. Radzenia sobie z nimi jest znacznie łatwiejsze niż, na przykład, pasterza, mając silną wolę i wielką siłę fizyczną.

load...