Jak wybrać przybrane dziecko? Sekrety szczęścia rodzinnego

„To nie zdarza się w świecie, że dzieci są stracone!”

W tytułowej kreskówki mamuta znalazłem takie same dla matki. A jeżeli pamiętasz, moja matka stała się Kudłaty tartej słonia. Niestety, ludzie mają również utracone dzieci … Do tej pory problem porzucania dzieci w Polsce i krajach WNP jest bardzo poważna. Ale, ku wielkiej radości, ostatnio coraz więcej rodzin są rozwiązywane na tak ważny krok z przyjęciem dziecka.

load...

Oczywiście, ten akt jest godny wielkiego szacunku. Ale z tak poważnej decyzji z potencjalnych rodziców adopcyjnych mają wiele pytań: jak wszystko pójdzie, będą go znaleźć „swoje” dziecko, jak będzie rozwijać dalsze stosunki? W takim przypadku, jeśli rodzina ma własne dzieci, sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana. Nie – nie, oczywiście, nie w żaden sposób odwieść was od adopcji dziecka. Jednak w celu zmniejszenia potencjału problemów do minimum, konieczne jest, aby starannie przygotować z wyprzedzeniem. W tym artykule przyjrzymy się kwestii, takich jak wybór dziecka, zwłaszcza relacji między adopcyjnych i krwi dzieci i innych.

Drogi Mamo, tato!

Psychologowie twierdzą, że rodzinne najtrudniejszy – jest wybór dziecka. Oczywiście, kwestia jak wybrać przybranego dziecka, brzmi bardzo cyniczny, dla dzieciaka – człowiek, nie wiadrze z truskawek na rynku. Ale jednak przejść ten etap mają wszystkie rodziców adopcyjnych, jak trudno było tego nie robić. Bardzo często rodzice nie starają się myśleć o tym, biorąc pod uwagę, że podczas pierwszej wizyty w sierocińcu wszyscy „serce pokaże.”

Może tak być, ale należy pamiętać, że nie masz czasu, aby przekroczyć próg domów dziecka, jak z nadzieją patrząc uważnie dziesiątki dzieci. I w widoku z nich zostanie odczytana tylko jedno pytanie – „Czy ty? – mama i tata za mną” I w tej sytuacji nie dziwi mylić. Oczywiście, aby tego uniknąć, jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces, ale można zawęzić wyszukiwanie, czy przygotowany wcześniej.

Należy natychmiast określić podstawowe wymagania – głos dziecka, jego wiek, głównych cech wyglądu, temperamentu i zdrowia. Ten problem należy podchodzić bardzo ostrożnie, ponieważ dziecko – nie jest zabawką, i trzeba z nim żyć przez resztę życia. I tylko to od was zależy, czy to życie szczęśliwe.

load...

Wiek dziecka

W większości przypadków, potencjalni rodzice wolą przyjąć do rodziny dziecka. To jest ich decyzja, wyjaśniają oni fakt, że dziecko nie pamięta swoje poprzednie życie i rodzinę. I pobyt w domu dziecka nie mają czasu, aby umieścić swoje piętno na charakterze okruchy. Tak, i bardziej ważny fakt – Poświęcenie rodziny dziecka, rodzice mogą przejść przez wszystkie etapy dorastania, która dla wielu jest również czynnikiem decydującym.

Oraz o procesie adaptacyjnym nie należy zapominać. Im młodsze dziecko, tym mniej bolesne być. Zdecydować się na dziecko poniżej trzech lat, należy pamiętać, że nowa rodzina będzie korzystać ze wszystkich przywilejów, które ustawa przewiduje – opieki położniczej, świadczenia pieniężne.

Ale nie przeczę szansę na rodzinę i dzieci starszych. Jeśli zdecydujesz się wziąć starsze dziecko, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, przedszkola lub szkoły. Jeśli dziecko jest w wieku powyżej dziecko powinno uczęszczać instytucję edukacyjną, należy uprzedniej zgody materii z nauczycielami. Po drugie, należy zwrócić uwagę na dzieci, krewnych, przyjaciół i znajomych. Spowoduje to podwójną korzyść. Można obserwować zachowanie dzieci z różnych grup wiekowych i decyzji. Dobrze zaznajomieni z rzekomych przyjaciół przyszłego syna lub córki. Ponadto, będzie można zdobyć pewne umiejętności z dziećmi, które będą również grać na swoją korzyść w przyszłości.

Jako psychologowie powinni zwrócić szczególną uwagę na wiek rodziców dziecka, którzy stracili własne dziecko. Oczywiście, strata dziecka – to najgorsze, co może się zdarzyć w życiu każdego człowieka. Ale nie jest to zalecane, aby wziąć dziecko do rodziny tej samej płci i wieku, w którym dziecko zmarło rodzimy. W przeciwnym razie, przybrani rodzice na poziomie podświadomości sprawi, nadmierne wymagania wobec dziecka. I, oczywiście, że dziecko po prostu nie jest fizycznie w stanie na nie odpowiedzieć. I wszystko będzie niezadowolony – i dziecko, a dziecko. W związku z tym, że większy sens, aby wybrać osobę, a nie „substytut”.

Wygląd, temperament, zdrowie

Przejdź do następnego, nie mniej ważnej kwestii – wygląd dziecka. Oczywiście, twarz z wody, nie pić. Jednak wszyscy rodzice mają naturalną chęć wspierania dziecko było trochę jak oni. Ale nie budują go w sekcie – zajmie trochę czasu, i zawsze będzie podobieństwa. Mimika, sposób komunikacji, uśmiech, gesty – to wszystko będzie się powszechne w wyniku swojej stałej komunikacji.

Ponadto na zewnątrz należy zwrócić uwagę na aspekt temperamentu dziecka. Punkt ten jest często pomijany przez rodziców poza zasięgiem wzroku. I na próżno – bo jeśli rodzice są bardzo ciche ludzie, aby poradzić sobie z okruchów – Concertina one będą znacznie trudniejsze niż przy flegmatyczny. Cóż, w takim razie, jeśli rodzice – ludzie są energiczni, dziecko będzie zbyt optymistyczne nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Aby zobaczyć szczegóły dotyczące charakteru dziecka, trzeba całkiem sporo. Wystarczy zapytać nauczycieli, jak zachowywać Pipsqueak w domu dziecka. Uwierz mi, że są szczęśliwi ci powiedzieć o wszystkich cechach swoje maleństwo. Tak, i własne obserwacje daje odpowiedzi na wiele pytań podczas wizyty w sierocińcu.

Nie można też zapominać o zdrowie dziecka. W przypadku przyjęcia, kwestia ta musi być najpierw ustalić. Należy uważnie przeczytać wszystkie wpisy w dokumentacji medycznej dziecka. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do poprawności wniosków, masz pełne prawo do przeprowadzenia niezależnego badania lekarskie, w dowolnie wybranej placówce medycznej. To okazja, zapewnia prawo polskie.

I pamiętaj, że nie ważne jak dobry dom dla dzieci, nie jest substytutem dla kochającej rodziny. Wiele dowodów wskazuje, że wiele diagnoz rozpuszczają się jak mgła, dziecko powinno dostać się do kochającą rodzinę.

Niuanse prawne

Więc odkryli „ich” dziecko i dokonał wyboru. Kolejnym ważnym krokiem, który trzeba zrobić – jest upewnienie się, że biologiczni rodzice dziecka nie domagać się zwrotu skrawki do rodziny. W przypadku, z biologicznego punktu widzenia, dziecko nie jest sierotą, trzeba uciec z notarialnie zgody rodziców do przyjęcia dziecka. Potem wracają dziecko może tylko sądownie. I sąd, co do zasady, w większości przypadków odbywa się z boku rodziców adopcyjnych.

I jeśli twoja matka domniemane dziecko ma drobne, problem jest skomplikowany. Należy uzyskać zgodę od notariusza nie tylko matki, ale także do rodziców i dziadków – dziecka. Nie patrzymy na to, że rodzice dziecka pozbawiony praw rodzicielskich – sądów, prawa te mogą zostać przywrócone.

W takim przypadku, jeśli pacjent przyjmuje rodzinę dziecka, które osiągnęło wiek dziesięciu lat, należy pamiętać, że ma wybór. W celu uwzględnienia tego dziecka, należy uzyskać zgodę jego własne. Tylko wtedy, gdy wszystkie te warunki mogą przenieść dziecko do życia w nowej rodzinie.

Przyjęcie automatycznie daje wszystkie przysposobione dziecko te same prawa, które mogłyby mieć dziecko rodzi ojca i matkę. Dziecko automatycznie dostaje wszystko jako własności i innych praw majątkowych i obowiązków. Jak w przypadku każdego krewnego. Na przykład, jeśli rodzice adopcyjni umrzeć, dziedzicem pierwszym etapie będzie przyjęła dziecko na równi z dziećmi biologicznymi. Jednak obowiązki miał taki sam – jeśli rodzice nie są w stanie funkcjonować, pełnoletnim dzieckiem ma obowiązek zadbać i zapewnić rodzicom finansowo.

I uwaga – od momentu przyjęcia dziecka jest całkowicie automatycznie zwolniony z wszelkich zobowiązań w stosunku do swoich rodziców biologicznych i innych krewnych. Poufność przyjęcia jest chroniona przez prawo – każda osoba, która go ujawniane spada automatycznie pod karnej. I nie bez powodu – takie informacje mogą zniszczyć szczęście rodziny i pozbawić dziecko spokój i opanowanie.

Jednak rodzice adopcyjni muszą pamiętać, że przyjęcie może w każdej chwili zostać odwołane. I odbywa się to na drodze sądowej. Chociaż, oczywiście, nikt nie będzie zabrać dziecko z jakiegoś powodu – powinny być bardzo dobre powody. Na przykład, może to być przyczyną niemoralnego życia rodziców adopcyjnych lub znęcania się nad dziećmi. Ale mam nadzieję, że nie wpłynie naszym czytelnikom kiedykolwiek.

Jeśli rodzina ma już dzieci

Tak, że dzieciak jest wybrany. Jeśli rodzina już własne dzieci, rodzice powinni mieć pewność, aby właściwie przygotować je na pojawienie się nowego członka rodziny. Po tym wszystkim, nawet dla dorosłych wyglądu zastępczej dziecka jest poważnym wyzwaniem. I co powiedzieć w takiej sytuacji o dzieci? Spójrzmy na kilka sposobów, które można uczynić proces bardziej gładkie i bezbolesne dla obu stron.

  • Przygotuj wcześniej matka dziecka

Bardzo często rodzice adopcyjni popełnić tego samego błędu – wszystkie formalności są wykonywane, nie rozmawia z dzieckiem. I po prostu umieścić go przed faktem, w wyniku nowego brata lub siostry w domu. Spróbuj postawić się na miejscu dziecka. Mieszkał pan, nic specjalnego nie smucić. Przedmiotem matek, ojców, adoracji dziadków (zwana dalej robić), centrum małego wszechświata w jego rodzinie.

A potem mama i tata dać jakiś obcy, z którymi dzielimy nie tylko zabawki i słodycze, ale także – co najgorsze – miłość i uwaga z mama i tata. Jak żyć? Przedstawiane? Zgadza się! I pamiętać, że szukasz na sytuację przez pryzmat myślenia dorosłego. Dziecko jest trudniejsze, ponieważ trudno jest zrozumieć motywację. I to nie jest konieczne, aby mieć nadzieję, że twoje dziecko jest na tyle stary i zrozumieć wszystko, nawet jeśli jest w wieku dojrzewania. Aby w pełni zrozumieć poczynania dorosłych jeszcze nie wyjdzie.

Dlatego poświęcić dziecku w swoich planach z wyprzedzeniem. Pamiętaj, aby porozmawiać z nim w taki sposób, że dziecko odczuwane znaczenie. Jeśli dziecko będzie sobie sprawę, że szanuję jego zdanie i wybór, to z pewnością wielki zrozumienie reagować swojej decyzji. Najczęściej dzieci są bardzo łatwo dostrzec tę informację tak długo, jak nie widzą tego samego przybrane dziecko, jest to rodzaj ulotne. I przez czas okruchy będą poruszać się do ciebie, własne dziecko pogodzić się z tym pomysłem.

Wielu psychologów powinni zabrać ze sobą do domu dziecka własnych dzieci. Z jednej strony, to prawda – tak dziecko będzie czuć się ich udziału w tym wydarzeniu. I poczucie odpowiedzialności wobec młodszego brata lub siostry, jest prawdopodobne. Jednak można to zrobić tylko wtedy, gdy dziecko jest co najmniej 5 – 7 lat starszy niż szacowany wiek okruchów przysposabiającego.

W przeciwnym razie istnieje ryzyko, aby umieścić wystarczająco silne urazy psychiczne dzieci, które pozostaną w domu dziecka. Po tym wszystkim, muszą przez pewien czas będzie regularnie monitorować swoje dziecko, które przychodzi i odchodzi z mamą i tatą. Oczywiście, można zignorować ten punkt, ale trzeba pamiętać, że dzieci cudze nie stało? Nie jest konieczne, aby ranić już nieszczęśliwych dzieci.

  • Prawo do własności

Najczęściej konflikty między przyjmowanie i krwi dzieci i zapalić, jeżeli na samym podstawie materiału – pokoju, zabawki, ubrania. Tak więc, zanim podejmie dziecka do rodziny, zastanów się nad tymi pytaniami. Pierwszy – pokój dla dziecka. Masz okazję, aby podkreślić indywidualność przedszkolu dziecko? Wspaniałe. Ale okazuje się, niestety, nie zawsze. Oznacza to, że własne dziecko będzie wkrótce sąsiad lub sąsiadka.

Więc należy omówić z dzieckiem z góry. I pokój pereobustraivayte z synem lub córką. A przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę interesy matki dziecka. Wybrać odpowiednie meble, jeśli to konieczne – aby dokonać napraw. Jeżeli wielkości pokoju, korzystne jest co najmniej strefowo wizualnie pomieszczenia, na przykład – kasety. W ten sposób będziesz w stanie dać zarówno u dzieci poczucie przestrzeni osobistej.

Pamiętaj, aby kupić dziecku odbieranie własnych zabawek, książek i artykułów piśmiennych. W przypadku, gdy przyjęła dziecko będzie używać rzeczy swoje dziecko rodzinnej miejscowości, bardzo wysokie prawdopodobieństwo konfliktów między dziećmi. W związku z tym, jak przygotować się na przybycie nowego członka rodziny do domu i zaopatrzyć się na wszystko, czego potrzebujesz.

Twoje dziecko w domu

Wreszcie, przybranego dziecka do domu! W celu dostosowania procesu poszło gładko i bezboleśnie, jak to możliwe, rodzice powinni podjąć niezbędne środki. Nie można zapominać o tym, że dziecko niuansów większość swojego życia mieszkał, po bardzo ścisłego reżimu. Dlatego niemożliwe jest, aby zmienić go radykalnie i natychmiast, ponieważ może bardzo negatywnie wpłynąć na stan układu nerwowego.

Biorąc do domu dziecka, należy skontaktować się z nauczycielami, jaką codziennej rutyny był w domu dziecka. Nawiasem mówiąc, warto zapytać, w jaki sposób jest najczęściej pokonał tryb dzieckiem. To pomoże Ci zorganizować dzień dziecka w pierwszych dniach pobytu w domu. Po tym wszystkim, nie ma nic ważniejszego niż konsystencji dla dziecka.

Nie zapomnij również o diecie dziecka. Pamiętaj, aby dowiedzieć się, co to było używane do karmienia dziecka. Nie od razu radykalnie zmienić menu dziecka – nie nalegać, jeśli jest to pierwszy raz, da się tych lub innych produktów. Niech nawet być bardzo przydatne dla zdrowia dziecka. To zajmie trochę czasu, a dziecko będzie przyzwyczaić się do faktu, że mięso, mleko, owoce i warzywa będą obecne w jego menu. I będą jeść z przyjemnością.

Ale w przypadku Smakołyki dla swojego dziecka, być spójne i rozsądne. Nawet jeśli dziecko będzie zachwycony z dżemem jagodowym lub lodów, w każdym razie, nie pozwól dziecku jeść do syta. To może prowadzić do reakcji alergicznych lub chorób układu trawiennego, ponieważ dziecko nie jest wykorzystywany do takich produktów. Spójność i umiar – to jest głównym motto!

Kolejnym punktem, na którym koncentrować – nową zabawkę dla dziecka. Oczywiście, pragnienie, aby zadowolić dziecko jest zupełnie naturalne. Jednakże, należy być przygotowanym na to, że ogromna liczba nowych zabawek mogą nie tylko zadowolić okruchy, ale nawet go przestraszyć. Daj trochę nowych zabawek – nie więcej niż jeden dziennie. Nawiasem mówiąc, zapytaj przed opuszczeniem sierocińca jakąś ulubioną zabawkę dziecka. To również znacznie ułatwić dziecku przyzwyczaić się do nowego domu.

Zbyt silne przeżycie emocjonalne, nawet jeśli pozytywne, nie zawsze jest korzystne dla dziecka. I to musi być również brane pod uwagę. Oczywiście, wszystkich krewnych i znajomych będzie chciał przyjść na wizytę, aby spotkać się z dzieckiem. Ale nie spieszyć. Taktownie wytłumaczyć gościom, że wizyta powinna poczekać co najmniej kilka tygodni. W tym czasie dziecko przystosowuje się i przyzwyczaja się do nowej rodziny.

Nawiasem mówiąc, o gości. W przypadku, gdy oprócz adoptowanego dziecka w rodzinie ma dzieci krwi, nie zapomnij o nich. Postaw się na miejscu dziecka. Jest nowy członek rodziny – przyjść goście, przybrane dziecko staje się w świetle reflektorów, został przedstawiony z prezentów. Zgadzam się, to nie jest tak miło. Więc poprosić gości, aby wnieść coś zarówno dla dzieci. Albo kup sobie drobne upominki i ręcznie dyskretnie gości w korytarzu.

Bądź ostrożny z domowych środków czyszczących i różnych zapachów. Postaraj się, aby w domu nie mają silne zapachy. Dziecko organizm może reagować na nich nie jest najlepszy wiek. To samo dotyczy zwierząt – dowiedzieć się wcześniej, czy dziecko ma alergię na futra psa lub kota. I pamiętaj, aby być tam w czasie pierwszego spotkania z dziecka zwierzę.

Proces edukacyjny

Oczywiście, zadaniem rodziców adopcyjnych to nie tylko troska o fizyczny dobro dziecka, ale również jego wychowanie. Należy jednak pamiętać, że praca dydaktyczna wychowanków ma swoje własne cechy. Nie od razu przeciążyć mnóstwo dzieci użytecznych informacji. W celu uzyskania zaufania relacje, trzeba zdobyć władzę rodzicielską.

A co najważniejsze, co musisz zrobić – jest dać dziecku czuć się bezpieczny w nowej rodziny, kochane i pożądane. I nadmierne ilości nowości tylko spowolnić proces. I to dotyczy nie tylko dzieci, ale także starszych dzieci. Nie jest to konieczne w pierwszych dniach gorliwie podjęcia edukacji kulturalnej dziecka. Wszystkie wycieczki należy odłożyć na później, gdy dziecko jest w pełni wykorzystany w nowym domu.

Zbyt wiele przybrani rodzice błędnie uważają, że dziecko od pierwszego dnia zacznie pokazać emocjonalne przywiązanie do nich. Jednak najczęściej to nie zdarza się tak szybko. Ale być przygotowany na to, że dziecko będzie bardzo bolesne, aby odpowiedzieć na swojej nieobecności, a nawet bardzo krótkim czasie. Idziesz do sklepu? Jest bardzo prawdopodobne, że kiedy przychodzi do domu, należy pozwolić okruchy ze łzami w oczach. Poszedł pod prysznic? Należy zachować ostrożność podczas otwierania drzwi – najprawdopodobniej, że dziecko będzie czekał na was pod spodem.

Bardzo wielu dorosłych zjawisko to denerwujące. Ale to – nie jest pustym kaprys dziecka. On po prostu znalazł mamę i tatę. I to jest całkiem naturalne, że był bardzo zaniepokojony tym. Dlatego są one związane z sytuacją ze zrozumieniem, a nie psuć relacji z dzieckiem na samym początku. Jeśli to możliwe, zabrać dziecko ze sobą. A jeśli z jakiegoś powodu nie działa – upewnij się i powiedzieć dziecku o nadchodzącej separacji, uspokoić swoją miłość i obiecują, że muszą wrócić wkrótce.

Psychologowie radzą, aby spędzić rodzinne z adoptowanych dzieci tak bardzo jak to możliwe, nawet w okresie adaptacji. I nie ma znaczenia, czy czytać książkę razem lub gotować obiad. Najważniejsze, że dziecko czuje, że będzie potrzebny i ciekawy. To właśnie w tych momentach i zainstalowane tak ważne dla dalszego procesu edukacyjnego emocjonalnego kontaktu z dzieckiem i rodzicami.

Bardzo często, dziecko zaczyna mówić o negatywnych epizodów z jego dotychczasowego życia. Z reguły rodzice opuszczają tę historię, próbując odwrócić rozmowę z dala. Ale lepiej nie robić – dać dzieciakowi okazję rozmawiać, rozmawiać o wszystkim, co mu przeszkadza. Psychologowie twierdzą, że w ten sposób dziecko pozbywa negatywnych doświadczeń życiowych.

Tylko w pełni skarcić dziecko może normalnie żyć pełnią życia. Przy okazji – bardzo często po raz pierwszy, przybrane dzieci mogą grać w różne gry, które mogą być bardzo okrutne. I często dziecko prezentuje się w tych grach jest poszkodowany. Jest to również swego rodzaju sposób, aby dać upust swojej energii. Nie należy oczekiwać, że dziecko może pożegnać się z ich przeszłości w ciągu jednego dnia.

Załóżmy oznaczają podstawowe problemy w zachowaniu dziecka i jak sobie z nimi:

  • Wulgaryzmów. Niestety, często w domach dziecka dostać dzieci z rodzin niezbyt zamożnych. Dokładniej – od bardzo dysfunkcjonalne. I byłoby głupotą nadzieję, że cała ta sytuacja będzie przechodzić przez dziecko. Wiele rodzin zastępczych do czynienia z sytuacją, w której ledwo bąbelki, odgłosy okruchy Zdjęcie niedrukowalne wyrażenia więcej niż drukowanych słów. Oczywiście, sytuacja jest bardzo nieprzyjemna. Ale nie najgorsze, uwierz mi. Oczywiście, aby walczyć ten zwyczaj jest konieczne. Ale nie rób tego zbyt szybko. W żadnym wypadku nie ukarać swoje dziecko do wyrażenia nadużycie. Uwagi i zrobić delikatnie i taktownie. W takim przypadku, jeśli nie jesteś miłośnikiem pasty „dowcipny”, dziecko stopniowo zaprzestać ich używania.
  • Działania „na złość”. Czasami rodzice zastępczy rezygnują – dziecko ciągle popełniają te same przestępstwa. Wraz z nim jest prowadzone „zasięg”, dziecko zdaje sobie sprawę z jego winy i daje uroczystych obietnic więc już nie. Ale po jakimś czasie znowu powiedział i znowu to samo. Dlaczego tak się dzieje? Czy dziecko stara się drażnić? Po części tak. Dziecko jest naprawdę stara się drażnić. Ale nie tylko ciągnąć swoje nerwy! Jedyną rzeczą, jaką ubiega – ufność, że chciałby w każdym przypadku, niezależnie od jego działań. I prędzej dasz mu pewności siebie, tym szybciej do końca, wszystkie te „test wytrzymałości”. I nie powinien być zły na dziecko – najczęściej robi to wszystko nieświadomie, na poziomie podświadomości. Jeśli nadal być zły z dzieckiem, pamiętam, że kiedyś został zdradzony. I był rozpaczliwie boi się, że będzie to powtórzy.
  • Słabe przystosowanie społeczne dzieci. Często rodzin adopcyjnych zwracają się do psychologa ze skargą, że dziecko nie może dostosować się do grupy dzieci – przedszkola, szkoły, ale na placu zabaw, w końcu. Rodzice mają zastosowanie wszelkich starań, ale dziecko nie idzie do kontaktu z innymi dziećmi w grupie. Może się to objawiać się na różne sposoby. Niektóre dzieci obrócić się w sobie, ze strony wszystkich, wolą spędzać czas samotnie. Mają niewielkie zainteresowanie wspólnych gier i wszystkich sił starają się ich unikać. Inne są dzieci, z drugiej strony, zachowują się bardzo aktywnie. Ale ta działalność nie jest skierowana do pokojowego przebiegu – dziecko przejawia skrajną agresję wobec innych swoich dzieci.

W zasadzie, a ona i inny model zachowania podyktowane motywami Alone – to wszystko zależy od temperamentu dziecka i cech jego charakteru. A powód jest dość prosty. Twoje dziecko spędza w dziecięcej zbiorowej – dom dziecka – przez długi czas. I nie ważne jak dobry był to dziecko w domu, twoje dziecko nadal musiały konkurować z innymi dziećmi. A w każdym razie będzie on przesunięty do podświadomości dziecka.

Dlatego głównym sojusznikiem w tej sytuacji byłby czas, jako paradoksalne jak się może wydawać. Jeśli twój związek zostanie utworzony prawidłowo, problem będzie stopniowo znikają samoistnie. Dziecko rozumie, że otaczający jego dzieci – nie rywali ale przyjaciółmi. Jednak, ta gra jest odpowiednia dla oczekujących flegmatyczny dzieci, którzy próbują uniknąć społeczeństwo dzieci.

W tej samej sprawie, jeżeli dziecko jest agresywne, to więcej sensu szukać pomocy u psychologa dziecięcego. Specjalista realnie ocenić stan psychiczny dziecka i wybrać program, korekcyjny, idealne dla niego. Z reguły ten sam problem nie radzi sobie wystarczająco szybko. Najważniejsze – nie pozwól, by wziąć swój bieg.

I pamiętaj, że w każdej sytuacji, bez względu na to, co się stało, najważniejszą rzeczą do dziecka – to twoja miłość. Miłość jest zdolny do takiej metamorfozy, które nie mogą sobie pozwolić na nauczycieli lub psychologów. Bądź odważny – i będzie sukces! Najważniejsze w tym przypadku – szczere pragnienie.

load...