Jak wybrać pralkę: zwracać uwagę na najdrobniejsze szczegóły

Zawartość:

Dziś rynek reprezentowany ogromną gamę pralek. Różnią się wskaźników cen i wydajności: z przednim i górnym załadunkiem, z automatyką i sterowaniem ręcznym, wbudowane i wolnostojące. Ponadto, proponowane urządzenie z suszarki, a bez niego, pełnowymiarową i wąskiej, zwartej i niskiej modelu. Jak wybrać pralkę wśród takiej różnorodności?

load...

Aby odpowiedzieć na to pytanie, konieczne jest, aby zrozumieć, co to wszystko z najlepszych modeli. Obecnie nie istnieją żadne ogólne zasady dotyczące terminologii, tak różne firmy używają różnych terminów w odniesieniu do tych samych funkcji i trybów pralek. Jak wybrać pralkę w takiej sytuacji? Spróbujmy zrozumieć.

Wielkość i rodzaj obciążenia

Najpierw musimy określić wielkość pralki – zdecydować gdzie go zamocować tak, że to było wygodne i nie zajmują dużo miejsca. Konieczne jest również, aby zidentyfikować rodzaj obciążenia. Jeśli wybór jest na korzyść maszyn i suszarki, można mieć pewność, że vtisnite go w najtrudniejszych kąta. Takie pralki są bardzo niewielkie, że nie potrzebują miejsca, aby otworzyć drzwi. Model ten ma jeszcze jedną ważną zaletę: może być otwarta nawet podczas prania. I będzie to zgodzić, bardzo wygodne.

Ale jeśli wolnej przestrzeni w pomieszczeniu wystarczy wybrać urządzenie z przednim załadunkiem. Stosowany jest również jako dodatkową powierzchnię roboczą. Ponadto taki wariant będzie kosztować wiele razy tańsze niż w rozwiązaniu z pionowym załadunku. Duże znaczenie ma miejsce, w którym masz zamiar umieścić maszynę. W krajach zachodnich, pod pralek przypisane są specjalne pokoje. W Polsce, miejsce do mycia – korytarza, łazienki lub kuchni.

load...

Takie udogodnienia znacznie zmniejszyć żywotność pralki i nie używać go bardzo wygodne. Na przykład w łazience wysoki poziom wilgotności – psuje parowe części elektryczne i mechaniczne urządzenia. A kuchnia ma pralkę sam zagrozi żywności jako źródło szkodliwych chemikaliów. W tej sytuacji, najlepszym miejscem jest korytarz, ale ta maszyna będzie zbyt daleko od kanalizacji i wodociągów.

Przy wyborze urządzenia ważne jest, aby wziąć pod uwagę wysokość załadunku prania. Jeśli rodzina z 2-3 osób, bagażniku 3,5-4 kg byłaby wystarczająca. Dla dużej rodziny lepiej wybrać pralkę z maksymalnym obciążeniem – 6-7 kg suchego prania.

Która pralka jest lepsza: standardowe, małe lub wąskie?

Zakres nowoczesnych pralek zawierają trzy główne typy (w zależności od ich rozmiaru) do wyposażenia małych i wąskich. Jak wybrać pralkę tak, że przyszedł do powierzchni przygotowanej dla niego? Pozwól nam więcej szczegółów na temat tych podstawowych rodzajów wymiarowych.

Średnia Pralka: wysokość – 85 cm, szerokość – 60 cm, głębokość – 58 cm, to urządzenie musi być zainstalowane w dużym pomieszczeniu, z dala od ściany, o 3-5 cm wąski zakres pralki (głębokość 32 cm) jest istotne .. Jeśli obszar idziesz do mycia zorganizować korytarzu lub w kuchni. Dla bardzo małych pomieszczeniach są małych rozmiarów urządzenia o wymiarach 67x50x40, które mogą być zainstalowane nawet w zlewie. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest zakup zlewu „lilia wodna”, tak aby była w stanie pokryć górną część pralki, tym samym chroniąc go przed wodą.

 Wybór producenta

 • Najważniejsze – pralka do prania jakościowo i skutecznego przezwyciężenia wszystkich rodzajów tkanin;
 • Urządzenie może być inaczej sprawność;
 • Pożądane jest, aby to działało dość cichy i miał prostą operację;
 • I last but not least – jest to bezpieczne i niezawodne połączenie.

Więc jaka firma najlepiej spełnia te kryteria? Należy natychmiast zauważyć, że niewielki odsetek małżeństwa wszyscy producenci sprzętu gospodarstwa domowego. I nie można powiedzieć na pewno w tym momencie, niektórzy producenci pralek lepiej. Mimo to, bardziej znanych firm odrzucić stawka jest mniejsza. Jeśli sprzęt drogie marki nagle zawiedzie, jego naprawa będzie kosztować kilka razy droższe niż modele tanich. Więc nie ma jeszcze ważną gwarancję. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek na temat wyboru pralkę. Spośród nich można zrozumieć, które producent jest najlepiej poradzić sobie z wymaganych zadań.

 • ELECTROLUX

Że ma elektroniczny układ sterujący do dystrybucji ubrań pranych w bębnie podczas wirowania.

 • MIELE

Technika tego producenta można przypisać do elitarnej klasy. Te maszyny do prania doskonałą izolację, unikalne i ciekawych rozwiązań technicznych, zaskakujące odporności na drgania podczas wirowania i doskonałą jakość wykonania.

 • CANDY

W maszynach do prania Activia (cukrowa) seria ma wyświetlaczem ciekłokrystalicznym, który wyświetla wszystkie fazy prania.

 • WHIRLPOOL, ZANUSSI, słodycze, SIEMENS BOSCH

Cena tych producentów nieco niższe niż w poprzedniej kategorii. Jeśli zdecydujesz, jaka firma jest najlepszy stosunek cena / jakość, pralka od producentów danych będzie najbardziej odpowiednia do tego celu.

 • AEG

Tutaj, możliwości i jakość jest wyższa niż w poprzedniej kategorii. Producent ten pierwszy urządzenie do prania, który ma 1800 obrotów na minutę.

 • BEKO, ARDO, Samsung, LG, INDESIT, ARISTON

Jest to dość solidny technika, która posiada wiele funkcji za niewielką opłatą. Dlatego też większość dostępnych na naszym rynku i jest przeznaczony dla szerokiego grona odbiorców. Dostępność dobrymi możliwościami technicznymi i wiarygodnego – to wszystko sprawia, że ​​pralki tych producentów jest bardzo atrakcyjne dla ludzi.

 • BRANDT

Jest nie tylko dość dobrze znany producent pralek na świecie, ale także założycielem urządzeń ładowanych od góry. Niestety, ta firma jest mało znana w naszym kraju. Ich technika ma wystarczającą wiarygodność i nie ustępuje wielu znanych producentów, takich jak Electrolux, Siemens i BOSCH.

Ćwiczenia: energia, pranie, spinning

Wybierając pralkę można uruchomić z wydobywania klasa, mycia i energetycznego klasy. Tak, jak wybrać dobrą technikę, na podstawie tych cech? Pamiętaj, że poziomy wydajności mycia oznaczone łacińskimi literami od A do G. Klasy A i B oznaczają wysoką wydajność, która w połączeniu z bardzo ostrożne podejście do tkanek. C, D i E oznaczają średnią wydajność. F i G – niska.

Podobnie, oznaczoną zajęcia spin. Mówi się, że jest to najbardziej odpowiedni środek od liczby obrotów, jak wskazuje on do resztkowej wilgotności prania po procesie wirowania. Zgodnie z tymi literami, dość prostych wskaźników do określenia tego, co najlepsze pralki do prania i dbać o pranie.

Jeśli nadal wygodne skupić się na liczbę obrotów podczas wirowania, wybór modelu pralki, należy pamiętać, że stopa jest wyższa niż 1000 obr./min, będzie skuteczna tylko w szlafroku lub ręcznik. Bawełna wystarczająco 800 obrotów na minutę i delikatnych tkanek lepiej naciskając na 400 obrotów. Klasa energię (od A do G) oznacza stopień modelu skuteczność. I kupowania potęgą pralka low-end pozytywny wpływ na rachunku mocy.

Jeśli zdecydujesz się skonsultować konsultanta prodovtsom i zapytać, co najlepiej jest wybrać pralkę, być przygotowany na to, że nie daje jednoznacznej odpowiedzi i powiedzieć, że technika różni się tylko programy prania.

Trochę programów prania

Kryteria wyboru pralki i obejmują program prania. Więcej niedawna wierzono, że duża liczba programów w pralce jest jego doskonała jakość. I to kryterium jest wyrażona jako najważniejsze. W rezultacie warunki stały się tak bardzo, że użytkownicy są trudne do poruszania się w nich. Dlatego w chwili obecnej istnieje tendencja odwrotna.

Eksperci radzą, aby skupić się na modelu nowej generacji maszynach, które mają tylko 3-4 programu dla różnych rodzajów ubrania: bawełna, len, jedwab, wełna i syntetycznych. I istnieje kilka dodatkowych trybów. Na przykład, program dodatkowego płukania, które byłyby niezbędne dla osób z alergią lub rodzin z małymi dziećmi. Lub tryby zmiękczanie, usuwanie plam, intensywne pranie mocno zabrudzone pranie, które potrzebują. Pranie szybkie, który jest odpowiedni do lekko zabrudzonych tkanin, tryb pół-load i innych.

Niezawodność i trwałość

W tym przypadku, trzeba zwrócić szczególną uwagę, aby w przypadku gdy pralka zmontowane. Eksperci uważają, że włoski zespół maszyna jest zazwyczaj przeznaczony dla 5-8 lat, a niemiecki montaż – na doskonałego życia 10-15 lat. Ale pralki, które zostały zebrane w Korei, to około 5 lat, a chiński build – 3-5. Aby nagrać posiadaczy zawierać szwedzką i austriackiej montaż maszyn, ponieważ mogą one trwać do 14-20 lat.

Nie jest tak ważnym parametrem niezawodność – instrukcja montażu. Na przykład, turecki producent BEKO pralki montaż odbywa się z karabinów maszynowych. To, oczywiście, zmniejsza żywotność maszyny, ale zmniejsza jego koszt. Jest dobrze, aby ustalić pozycję w zespole może być tylko osoba. W fabrykach takich firm jak Bosch i ASKO, montaż odbywa się ręcznie. To samo można powiedzieć o austriackim technologii EVRONOVA. Należy zauważyć, że instrukcja montażu dotyczy tylko długość sprzętu serwisowego – jakość mycia pozostaje taka sama w obu przypadkach.

I wreszcie, weźmy pod uwagę kilka ważnych czynników, które warunkują prawidłowy wybór pralki:

 • Materiał zbiornika

Zbiornik wykonany z materiałów kompozytowych lub stali nierdzewnej będzie trwać znacznie dłużej niż emaliowanym garnku, przemijające uszkodzenia;

 • Płyta

Może Przycisk lub dotyk – ty decydujesz. Najważniejsze jest to, że znaki są w języku polskim;

 • Luke

Nie ma wątpliwości, że jest to bardziej wygodne, aby wyodrębnić i załadować pranie, jeśli drzwi można otworzyć dostęp do 180 stopni;

 • Hałas.

Jeśli umieścić pralkę w kuchni, gdzie rodzina zazwyczaj spędza dużo czasu razem, to najlepiej kupić modele niskiego hałasu.

Która pralka wybrać, to zależy od Ciebie i Twojej rodziny. Najważniejszą rzeczą jest to, że pasuje do parametrów, posiada wszystkie niezbędne funkcje i stosunkowo niski koszt. A jeśli uważasz, że taka kombinacja nie jest możliwa – jesteś głęboko w błędzie.

 

Sklep, porównać, zapoznać się ze szczegółami konkretnego modelu. Można nawet czytać opinie o niektórych marek sprzętu na forach dyskusyjnych. Biorąc pod uwagę kolejność, to na pewno znajdziesz to, czego naprawdę potrzebują.

load...