Jak wybrać pralkę i suszarki

Zawartość:

Oczywiście, pozycja nowoczesnych hostessy w porównaniu z ich poprzednicy więcej niż wygraną. Taka ilość sprzętu gospodarstwa domowego dla naszych babć i matek nawet nie marzyłeś! Tak że nie jest liczba! Nawet niektórzy dwadzieścia lat temu, pralka dla gospodyń domowych były luksusem. Czy to teraz! Jednak nie jest tak proste jak się wydaje. Dziś mamy kolejny problem – do wyboru.

load...

Oto, na przykład, to samo pranie cud-unit. Wydawałoby się, że to, co może być prostsze – wszedł do sklepu, porównanie cen, wybrać pralkę, kupiłem i zadowolony z zakupu do domu. Ale nie. Trzeba wybierać nie tylko spośród modeli i cen. Nadal musimy brać pod uwagę wielkość ich własnych domach, bo nie wszystko, co jest w pawilonach handlowych, jak łatwo zmieścić się w naszym domu. Ale gospodarze mają skromne apartamenty do wyboru. I trzeba wybrać pralkę i suszarki. Co to oznacza jest pralka, i na co zwrócić uwagę przy wyborze? Spójrzmy prawdzie w oczy.

Charakterystyka pralki i suszarki

Jak można sobie wyobrazić, główną cechą pralek i suszarek – lokalizacja luku. W przypadku maszyn z przednim luku ładunkowej znajduje się na przedniej ścianie obudowy, a po drugie, że znajduje się na górnej pokrywie. To sprawia, że ​​bardzo wygodne dla małych pomieszczeń, gdzie poruszają się przednie drzwi luk nie ma wystarczająco dużo miejsca. Jednak pralki i suszarki nie może być ukryte w szafie, w szafie lub pod ladą. Dlatego, aby go umieścić na przykład w kuchni, jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces. Ale w małej i wąskiej łazienki tylko do takiej maszyny będzie wystarczająco dużo miejsca.

Przez liczbę trybów mycia i wirujących maszyn i suszarki są zwykle gorsze pralki z przednim luku. Jednak najnowsze modele mogą konkurować z przodu i pralką. W pozostałej części urządzenia są takie same. Wszystkie procesy przeprowadza się w sposób automatyczny: woda Bay, suszenia, ogrzewania, moczenia do mycia, płukania, przędzenie i suszenia bielizny. Można pobierać tylko brudy, wlać detergentu, opłukać i zalać rozpoczęcia cyklu prania.

load...

Jeśli weźmiemy pod uwagę obu tych typów maszyn od strony technicznej, główną cechą pralek i suszarek jest lokalizacja łożysk w stosunku do zbiornika. W maszynach z przednim załadunkiem, są one w tylnej części zbiornika, natomiast maszyny z pionowym załadunku na swoich stronach. Tak że ten ostatni nie jest jeszcze jeden zespół łożyskowy, ale dwa. I to jest to, według niektórych ekspertów, to sprawia, że ​​pralka jest bardziej niezawodny. Jednak to stwierdzenie jest dość kontrowersyjna.

Pojemność

Powiedzieć naraz maszyn o nośności pionowej pod względem jego wielkości. Taka maszyna może być po prostu bardzo zwarta. Minimalna szerokość tylko czterdziestu cm. Głębokość tych maszyn jest standardowe sześćdziesiąt centymetrów (czasami sześćdziesiąt dwa). Wysokość wynosi od osiemdziesięciu pięciu do dziewięćdziesięciu centymetrów. Struktury fabularne (szerokość w pionie i małe ładowanie) umożliwia ruch w górę pralkę do ściany, nie tylko panel tylny, ale także na boki.

Istnieją także modele bardziej wymiarowe pralek i suszarek. Maszyny te należą do rodzaju aktywatora i są przeznaczone do dużych pomieszczeń. Głębokość aktywator vertikalok sięga prawie siedemdziesiąt siedemdziesięciu dwóch centymetrów szerokości. Ale wysokość może być dość zwarta i nie przekracza tych siedemdziesięciu centymetrów. Ale istnieją modele i wysokości ponad metr.

Jeśli chodzi o ładowności pralki, to zwykle standardowe. Sześć do siedmiu kilogramów prania weźmie tę maszynę na obciążenia. Rzadziej, jego pojemność jest przeznaczony dla mniejszej liczbie czterech – pięciu kilogramów. Ale maszyna aktywator ładowanie pionowe mogą być myte w czasie ponad dziesięć kilogramów swojego dobytku.

Rodzaje i centrala

Przed wybraniem swój ulubiony model, dowiedzieć się, jaki rodzaj kontroli w tej pralce. Pralka typu sterowania maszyny z pionowego obciążenia mogą być elektroniczne, mechaniczne i łączone.

 1. Elektroniczna kontrola typu. Ten typ maszyn mieć programator elektroniczny (centrala elektroniczna). Wybrać cykl prania i danego programu, a całą resztę – czynności mycia, temperaturę wody, czas trwania każdego cyklu – regulowany automatycznie.
 2. Mechaniczne Rodzaj sterowania. Maszyny z mechanicznymi kontroli typu wymaga ręcznej instalacji wszystkich parametrów prania. Zarządzanie odbywa się za pomocą przełączników regulujących cykl prania, temperatury wody i prędkości wirowania prania.
 3. Sterowanie elektroniczne, mechaniczne łączy dotychczasowe typy. Maszyny te są wyposażone w elektroniczny panel i przyciski odpowiedzialne za dodatkowe parametry prania.

Panel sterowania w pionowych pralek bardziej zwarte i znajduje się za osłoną na niewielkim wzgórzu (STEP). Przechylając panel szczeble jest wyraźnie widoczne. Jednak niektóre modele posiadają panel sterowania znajdujący się w przedniej części włazu. Często kupujący pomylić małego rozmiaru panelu sterowania w pionowych pralek. Jednak mały panel nie ma na celu ograniczenia tryby prania i dodatkowe funkcje. Najczęściej jest to maszyna z takich paneli i są typu elektromechanicznego z dodatkowego programowania.

Pionowe pralki są zazwyczaj wyposażone w standardowy zestaw programów prania: bawełna, wełna, syntetyki, delikatne tkaniny. Ponadto maszyny te są często dostarczane oraz dodatkowe programy: delikatna i pranie ręczne, moczyć, dodatkowe płukanie, pranie wstępne, łatwe prasowanie. W ogóle, to zestaw programów prania i funkcji dodatkowych pionowych maszynach nie ustępował popularnej ładowanej od przodu pralki. Tylko wygląda nieco inny panel sterowania.

Wirowanie i Suszenie

W celu prawidłowego wyboru pralkę, trzeba zwrócić nie tylko tryby mycia, ale maksymalną prędkość wirowania, jak również obecność funkcji suszenia prania. Zauważ, że jeśli wybierzesz maszynę bez tej funkcji, trzeba dokładnie skupić się na prędkości wirowania. W końcu, jeżeli bielizna nie może być wysuszony bezpośrednio do pralki, a następnie musi być możliwie najlepszy sposób do pokonania.

Konstrukcja pionowych pralek jest przędą jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku pralek przednich. Jednakże takie wysokie prędkości wirowania nie są dostępne. 1800 i 2000 obrotów na minutę – zazwyczaj nieosiągalne prędkości vertikalka. I najwyższą prędkość wirowania w maszynach dostępnych na rynku, – 1400 obr./min. Jednak, jak pokazuje praktyka, dla pralek dla gospodarstw domowych nawet prędkość wirowania jest więcej niż wystarczające. Z reguły preferuje się obracać gospodyń prania z szybkością 600 do 1000 obrotów na minutę. I być przygotowany na to, że pionowych pralek krok to zmiana prędkości 100 obrotów, podczas gdy z przodu jest 200 obr./min.

Funkcja pranie suszenie w maszynach pionowych jest niezwykle rzadkie, a takie maszyny są produkowane tylko przez dwie spółki: Brandta i Blomberg. Modele te są równomiernie suszone pranie i ładuje suszenia nie przekracza dwa i pół kg. To prawda, że ​​istnieją takie vertikalka prawie dwa razy droższe.

System ochrony i autotestu

Dzisiaj, wybierz urządzenie bez ochrony przed wyciekiem jest prawie niemożliwe. Więc z tego błędu, masz gwarancję, aby ubezpieczony. Ale trzeba jeszcze dowiedzieć się, co ten system jest i jak to działa. Maszyny wyposażone w pionowym układzie ładowania ochrony przed wyciekiem odpowiadającej marki. Oznacza to, że pionowe i czołowy pralka jedna marka będzie miała ten sam system ochronny. Ale sam system może być inna. Najczęściej pralki i suszarki są chronione w tej sprawie. Częściowa ochrona wykonywane powodu podwójnych rur z automatycznym zaworem odcinającym albo pływak palety sworzni blokujących pompy spustowej. W urządzeniach, z pełnym zabezpieczeniem ma oba te składniki, czujniki oraz czujniki kontroli wody zaworu wypełniającego.

Niektóre pralki są wyposażone w samo-diagnostyki i systemu, który pomaga zrozumieć przyczyny awarii maszyny. System ten jest tylko dla samochodów z wyświetlaczem, który wyświetla oraz informacje o przyczynach niepowodzenia. Informacja ta jest podana w postaci kodu, które mogą być dekodowane przez stolik w załączonej instrukcji. Jednak pionowe maszyny z systemem autodiagnostyki nie jest tak dużo.

Innowacje

Pomimo pozornej prostoty, nowoczesne pralki pionowe są produkowane w oparciu o innowacyjne technologie. Możesz wybrać ten ulepszony model. Co ciekawe i użyteczne rzeczy mogą być w tych pralkach?

 1. Bezszczotkowy silnik falownik. Działa znacznie ciszej, pozwalając, aby wyposażyć maszynę dokładnych programów zmywania, jest o wiele dłuższa.
 2. Silnik indukcyjny. Strukturalnie, łatwiejsze jego poprzednicy, ma panele akustyczne, które zmniejszają poziom hałasu jest bardziej niezawodny.
 3. Silnik z napędem bezpośrednim. Kompaktowe wymiary, niski poziom wibracji i hałasu, jest bardziej wydajny i zużywa mniej energii.
 4. Generator pary. Zapewnia obsługę pranie parą, prostuje włókna i pielęgnacji tkanin rzeczy ułatwia po wyschnięciu.
 5. Dozownik detergentu. Określa on ilość pieniędzy w zależności od masy załadowanego prania.

Wśród inne innowacyjne cechy pionowych pralki można zauważyć, na przykład, całkowite zużycie systemu detergentu, system sześciu dodatkowych płukania i miodu bębna. Krótko mówiąc, każdy producent stara się nadążać za duchem czasu i korzystać z najnowszych osiągnięć technologicznych.

Wniosek

Wybierając pralkę z obciążeniem pionowym, koncentruje się głównie na własne potrzeby i są odpychane przez wielkość i wygląd modelu. Nawiasem mówiąc, większość modeli prezentowanych w naszych sklepach są produkowane w Europie. A to, jak wiadomo, o jakości pralek. Wśród tych jednostek nie można znaleźć na azjatyckich i tureckich firm (w przeciwieństwie do przodu pralek).

I już określić rozmiar, należy zwrócić uwagę na rodzaj kontroli, liczba trybów prania, prędkość wirowania oraz opcji. Zauważ, że większość kupujących woli uśredniony model pralek i suszarek. I model ten wygląda następująco:

 • Kolor biały,
 • Wymiarami
 • ładuje do pięciu kilogramów,
 • Sterowanie elektroniczne,
 • Obracają 800 rpm
 • Częściowe zabezpieczenie przed wyciekami,
 • Pobór wody 52 litrów
 • Cena od 12 do 22 tys.

Wierz mi, wybór jest prosty do zrobienia, jeśli wiesz, co to jest i co wybrać. Dobry wybór Powodzenia i udanych zakupów!

load...