Jak wybrać pralkę automatyczną?

Zawartość:

Nakonets do! Wykonało: idziesz wybrać pralkę. Och, to jest cud nowoczesnej technologii! nie masz teraz przeciągnąć najcięższe mokre prześcieradła i kołdry, a teraz twoje pióra nie będzie cierpieć z detergentów i wybielaczy, iw ogóle … W tym czasie, jako automatycznych przejażdżki pomocniczych w jej łonie brudnej bielizny, można uczciwie zrobić, na przykład, manicure , I żądanie każdego człowieka (! Mama, tata, tak każdy), wdziękiem porusza jego pilnik do paznokci na paznokcie, niewinną odpowiedź: „Jestem zajęty – myję!”.

load...

Kusząca perspektywa? To tylko jeden haczyk: wybrać odpowiednią pralkę, jak się okazuje, nie jest łatwe. Po tym wszystkim, to bierze pod uwagę nie tylko jego wartość, ale także możliwość umieszczania w swoim domu (a tym samym rozmiarze). I tak wiele różnych funkcji w nowoczesny karabin maszynowy! A po wszystkim nabrać na zewnątrz samochodu, tym więcej kosztuje. Ale czy to naprawdę wszystkie te cechy są niezbędne dla Ciebie? W ogóle, na co zwracać uwagę i jak wybrać pralkę automatyczną poprawnie oraz aby nie stracić i nie przepłacić? Spójrzmy prawdzie w oczy.

Miejsce montażu

Oczywiście, można, jak to się mówi, tańczy na kuchence, a pierwszy kupić samochód, a potem myśleć o tym, gdzie go umieścić. Jest o wiele mądrzejszy wstępnie określić lokalizację dla pralki, a następnie wybrać odpowiedni model (na szczęście, jest mnóstwo do wyboru!). Kiedyś to wszystkich pralek instalowane tylko w łazience. Po zbiornik był konieczny zbliżeniowych (kąpieli) do płukania, a także źródło wody, która miała wypełnić albo wiadra lub z wężem prysznicowym. Elektrycznie włączona do gniazda, często za pomocą przedłużacza.

Dziś wszystko jest łatwiejsze. Można umieścić pralkę wszędzie: w wannie, a kuchnia i przedpokój, spiżarnia i przestronny. Wszystko, czego potrzebujesz – przynieść komunikacji do dostarczania i odprowadzania dopływ wody i prądu. Jeśli taki kłopot, że nie lubisz, to najlepiej umieścić pralkę w kuchni lub w łazience. Właśnie tutaj dla wszystkich tych komunikatów są.

load...

Tak więc, wybierając miejsce, aby ustawić pralkę, zmierzyć jego parametry od tego będzie zależeć od wielkości przyszłego asystenta. Nawiasem mówiąc, nie tylko wielkość, ale także wybór modelu dla rodzaju obciążenia. W przypadku umieszczenia urządzenia w kuchni lub, tym bardziej, w meblach kuchennych, konieczne jest, aby wybrać model z przednim (bocznym) obciążenia. Taka maszyna byłaby właściwa i przestronnej łazienki. Jeśli pokój dość mały, to nie zawsze jest wystarczająco dużo miejsca do swobodnego otwierania i zamykania klapy. Potem rozsądny zdecydować się na model z obciążeniem pionowym, gdy drzwi do załadunku prania jest umieszczony w górnej części panelu pralki.

I wielkość miejsca na pralkę będzie w dużej mierze określają nie tylko jego wielkość, ale także markę, jeśli mam wybierać między dwoma podobnych modeli różnych producentów. I nie zapomnij, oprócz wielkości pokoju do pralki, aby zmierzyć szerokość drzwi w pomieszczeniu, w którym masz zamiar zainstalować maszynę. A następnie kupić zaktualizować, a łazienka nie robią żadnego.

Producenci

Wiesz, że wśród producentów sprzętu AGD i elektroniki mają tzw generalistów, i mieć jakiś specjalistów wąski profil. Aby dać jednoznacznej porady w wyborze marki, co najmniej głupie. Ale jeśli uważasz, sondaże, a top-arkusze, nie zawsze spełniają jakości i marki, modele zadeklarowaną cenę. W ten sposób, na przykład, wygląda ranking w badaniu nabywców, co oceniano współczynnik niezawodności, popularność i jakość-cena pralek różnych producentów:

 • Bosch,
 • Indesit,
 • Hotpoint-Ariston,
 • LG,
 • Samsung,
 • Cukierki Aquamatic,
 • Zanussi
 • Electrolux
 • Gorenje,
 • AEG.

W zasadzie wszyscy producenci pralka można podzielić na grupy geograficznych. Na naszych półkach są reprezentowane w największych europejskich i azjatyckich marek pralek. Każda grupa modeli ma swoje wady i zalety. Na przykład, wszystkie „Azjaci” są wielofunkcyjne i są stosunkowo tanie. Ale pralki z Europy niezawodny i praktyczny, choć wykonują mniej funkcji. A może dlatego, że są bardziej wiarygodne.

Najbardziej praktyczne i wytrzymałe pralki są uważane za niemieckim, ale są one również najdroższe. Szwedzkie klas modelu są ergonomiczne, wyposażone w funkcje antybakteryjne i działają cicho i płynnie. Turecki i włoski samochody – złoty środek: średnia jakość i średniej ceny. Podkładki w Azji twierdzą Przewaga w tej sprzętu elektronicznego i wszechstronność. To, co dziwne, większość „inteligentne” pralki.

Należy pamiętać, że prawo wybrać pralkę, ważne jest, aby wziąć pod uwagę nie tylko markę, ale również miejsce montażu maszyna-maszyna. Pralki, zmontowane w Chinach, najbardziej krótkotrwały i będzie trwać nie dłużej niż pięć lat. Pralki, zebrane we Włoszech, mające od pięciu do ośmiu lat. I najbardziej trwałe – maszyny montaż niemiecki i szwedzki.

Wymiary i ładowanie

Wybierając pralkę trzeba będzie w pewnym zakresie rozmiarów. Można zakupić Pełna wersja, małe wielkości pralkę lub wąski model. Tutaj wybór będzie zależał od wielkości pomieszczenia, w którym masz zamiar zainstalować maszynę i od wielkości i częstotliwości mycia.

Wąska podkładki
Wysokość i szerokość – 80×60 cm, a głębokość nie przekracza 45 cm przemyć w takim urządzeniu może być więcej niż cztery i pół kg prania ..

Małe wielkości pralka
Wysokość i szerokość – 80×60 cm, głębokość 35 cm, nie przekraczając przemywanie w takiej maszyny może być ponad trzy i pół kg prania ..

PEŁNOWYMIAROWY pralka
Wysokość i szerokość – 80×60 cm, głębokość – 50 cm do mycia w takiej maszyny może być do pięciu i pół kilogramów prania ..

Jak widać, główna różnica między wielkością pralek – ich głębokości i maksymalnego dopuszczalnego ciężaru prania dla jednego ładunku. Dobrze, rodzaj obciążenia od jakości i ilości prania nie ma żadnego wpływu. Tutaj wszystko zależy od przyszłej miejscem na pralkę i osobistych poglądów na temat wygody prania.

Ćwiczenia, modele i funkcje

Pralka, jak również większość typów urządzeń gospodarstwa domowego, ma swój classiness. Dla nich przyjęto klasyfikacji alfabetu od A do G. Klassnost maszyny jest zdeterminowana enerkoekonomichnostyu i jakość podstawowe funkcje: mycie, ekstrakcji i wysuszeniu. Jednak niskie klasy maszyna do mycia, nie oznacza jego złej jakości, ale cena zależy od klasy. Dlatego najdroższe pralki – samochód klasy A. Ale wszystkie inne klasy mogą być reprezentowane jako stosunkowo drogich i tańszych modeli.

Model maszyny zależy od jego wielkości, rodzaju obciążenia, klasy i zestaw funkcji. Dodatkowym wyróżnikiem – elektroniczny lub mechaniczny panel sterowania. Aktualne modele pralek są zazwyczaj wyposażone w elektroniczny panel przyciskowy lub dotknij kontroli. Niezmienne cechy wszystkich modeli – mycie i przędzenia. Ale reżimy tych cech w różnych pralek mogą być różne.

 • Pranie

Tryb ten funkcja w każdym nowoczesnym modelu pralki jest związana być kilka. Zazwyczaj jest to normalny cykl prania, delikatne (łagodny lub ręcznie) pranie i pranie szybkie. Ponadto, różne maszyny mogą być oferowane tryby prania wełny, bawełny, syntetyków, tkanin kolorowych. Niektóre sposoby (pranie ręczne, wełna) i automatycznej temperatury oraz prędkości wirowania. Wybierając inny tryb (pranie szybkie, na przykład), można regulować temperaturę i liczbę obrotów podczas wirowania.

 • Ekstrakcja

Cykl wirowania w wielostopniowej pralka. Producenci oferują kilka prędkości (ilość obrotów na minutę bębna), dociskające. Wysoka prędkość – 1200 obr./min, średnio – od 800 do 1200, a także niski – od 400 do 600. W praktyce, średnia prędkość wirowania jest wystarczająca do pralek domowych. Więc wydawać pieniądze na modelach z dużą prędkością, to nie może być warto.

 • Wysuszenie

Wiele maszyna wyposażona tej dodatkowej funkcji. Jednak nie zawsze jest zażądał kochanki. Po pierwsze, wysoka prędkość wirowania zapewnia prawie całkowite przedmioty ulgę od wilgoci. Tak poklepać je w tym stanie nawet lepiej niż całkowicie suche. Po drugie, na wysuszone pranie często trudne do żelaza w pralce. I po trzecie, pralki, niskiej klasy nie zawsze są dobrze wysuszonego prania lub przesuszenie go lub nedosushivaya. Dlatego zastanów się dobrze przed wyborem samochodu z tej opcjonalnej funkcji. Jeśli zdecydujesz, że jest to potrzebne, a następnie kupić suszarkę tylko drogie modele.

 • Dodatkowe funkcje

Dodatkowe cechy pralek czasami są całkowicie zbędne. Na przykład, system zabezpieczający, przerywając wodę drenu. Lub funkcjonować przy zaopatrzeniu w wodę do maszyny, gdy nie ma kran wody. Będzie to przydatne, a licznik opóźniony start, a antybakteryjny system ochrony i wyposażone ubrań zmiękczanie, dodatkowe płukanie i pranie wstępne.

Z reguły niemal wszystkich modeli pralek oprócz podstawowych funkcji i wyposażony wszelkie dodatkowe. Jednak prawie wszystkie zaawansowane funkcje pralki zwiększa koszty (ale nie za dużo).

Krótko mówiąc, wybór należy do ciebie. W celu prawidłowego wyboru pralki, trzeba polegać wyłącznie na własnych dochodzeń. Często przepłacać za markę, ale można kupić taniej, ale nie mniej jakości pralki. Wybór ten cud urządzeń gospodarstwa domowego jest obecnie tak szeroka, że ​​będzie zadowolić najbardziej wymagających klientów. Ale technologia w klasie ekonomicznej jest nie mniejszy popyt. Ogólnie rzecz biorąc, jakość drogich i tanich pralek od tego samego producenta, na tych samych warunkach. Dlatego, aby wybrać to, co jest konieczne dla ciebie, możesz być pewien.

Najważniejsze – zakup sprzętu gospodarstwa domowego tylko w sklepach, nie wahaj się poprosić o możliwościach ciebie lubiłem pralkę i upewnij się, że dostępność certyfikatem jakości. Wszystko inne – według własnego uznania. Udane przejęcia!

load...