Jak wybrać poduszkę do spania: cechy idealnego poduszce

Jeśli podczas snu ręka, a potem odwraca głowę, a rano budzisz się z bólem szyi i „mgła” w swojej głowie – nadszedł czas, aby kupić nową poduszkę! Jak wybrać poduszkę do spania i czy jest to w ogóle konieczne?

load...

Zawartość:

Poduszka w drodze do zdrowego

Snu

Już starożytni Egipcjanie umieścić głowę podczas snu na drewnianej podstawce, a nowoczesne lekarze również nie polecam zupełnie zrezygnować z korzystania z poduszkami. Wynika to z anatomii ciała: Do snu był wygodny i zdrowe kręgosłupa w pozycji leżącej powinna być równa, w tym jego szyjnych kręgosłupa, które ma wpływ na przepływ krwi w mózgu, to podczas snu dobre poduszka powinna optymalnie wspierać kręgosłupa szyjnego i głowy, Na tych samych naczyniach odżywiających mózg lub szczypanie, a więc prowadzone żywienie krew-mózg i w rezultacie – poprawa pamięci i uwagi są bóle głowy, zwiększa wydajność.

load...

Jak wybrać odpowiednią poduszkę

Przed zakupem nowych poduszek dobrze myśleć i czy jesteś zadowolony ze starym? Jeśli stary poduszkę spałeś cudownie, kupić takie same lub podobne. Tylko koncentrując się na podobieństwie, nie zapomnij, aby sprawdzić jakość wypełniacza i wykończenia. Wybierając poduszkę należy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

 • Wysokość poduszki

Wysokość poduszki jest określona przez szerokość ramion. Wysokość poduszki większościowych 10-14 cm, ale ludzie potrzebują szerokie poduszki wyższa, czyli szersze ramiona, tym wyższa powinna być poduszka.

 • Optymalna wielkość

Dla dorosłych jest optymalny rozmiar poduszki 50×70 cm, co umożliwia wykorzystanie przestrzeni złoża skutecznie. Najczęstszym wielkość poduszki dla dzieci to 40×60 cm. Pp_2

 • Poduszkę okładka

Poduszki przypadku musi być wykonana z tkaniny z gęstym, wypełniacz, który nie wyróżniają się na zewnątrz. W tym przypadku materiał powinien być lekki i oddychający. „Sweet” spać na poduszce powietrznej będzie niezwykle trudne.

 • Szwy Jakość

Szwy powinny być mocne i małe, bez widocznych nakłuć i dziur z igłą. Aby sprawdzić wytrzymałość szwów i elastyczność przy zakupie trochę pociągnąć je.

 • Ulubiona pozycja podczas snu

Dla tych, którzy wolą spać na plecach nadaje niska poduszka średniej twardości. Miłośnicy spania na boku powinien wybrać twardą poduszkę, której wysokość odpowiada szerokości ramion. Ludzie, przeważnie śpi na brzuchu powinna być miękka i zwarta poduszki.

 • Twardość materaca

Na twardym materacu zaleca się wybrać poduszkę niższe, i miękkie – wyższe.

„Wskaźniki” poprawne

Spać zależność od kształtu poduszki

W postaci poduszki mogą być podzielone na klasyczne medyczny. Klasyczne modele są zaznajomieni mieć kształt kwadratu lub prostokąta o długości 40 do 80 cm i szerokości 30 do 50 cm. Ostatnio pościel rynku aktywnie zyskuje niezwykłe dla nas jako poduszce lub rolek ze specjalnymi wgłębieniami na głowie. Jest to ortopedyczne poduszki, które w połączeniu z odpowiednim materacu pozwala kręgosłupa podczas snu pozostać prostym i kręgosłupa szyjnego w pełni zrelaksować się i dobrze się resztę nocy. Ortopedyczne poduszki ze specjalnym wgłębieniem na głowie i na środku małe wałki na stronach nazywa anatomiczne. Górnego odcinka kręgosłupa na poduszce dostaje odpoczynek i rozciąganie potrzebne.

Właściwości naturalnych wypełniaczy

Jako naturalne nadzienia do poduszki korzystać z materiałów przyjaznych dla środowiska naturalnego, które mają wiele pozytywnych cech, ale w tym samym czasie, wymagają szczególnej opieki i często powodują reakcje alergiczne.

 • Poduszki wypełnione w dół i pierza

„Puchatek-Pen” – tradycyjny wypełniacz wiarygodny zachowuje ciepło i wilgoć chłonne. Aby napełnić poduszki z pierza głównie korzystają światło ciepłe podpushek ptactwa wodnego – gęsi lub łabędzia. Im wyższy odsetek podkładce puszystej, tym bardziej kosztowne jest. Zatem optymalny stosunek pióra puch całkowicie indywidualne: sztywność poduszki dołączony długopis i miękkie – puchatek. Nie nadaje dół piórko rozwiązaniem dla alergików, ponieważ aktywnie dzielących się w zagrodzie, zwłaszcza źle leczona, roztocza, których odchody są alergenem potężny. Ponadto, z powodu wysokiej higroskopijności przynajmniej raz na rok poduszek dół pierza bezwarunkowo muszą być suszone na słońcu, pięć lat później poduszka jest ogólnie pożądane, aby zastąpić nową.

 • Torby wypełnione polar

Poduszki z polaru dają ciepłe i przytulne w zimie i chłodne w lecie. Ze względu na szczególny pola elektrostatycznego, która jest uformowana w styczności włókien wełnianych, poduszki takie ma korzystny wpływ na stan zdrowia i emocjonalnym. Korzystny efekt jest szczególnie zauważalny w bóle mięśni i stawów. Główną wadą tych poduszek jest to, że po kilku miesiącach aktywnego działania wypełniacza może zmierzwione i przywrócić go do pierwotnego stanu, gdy zmierzwione futro będzie prawie niemożliwe. Ponadto, te poduszki są alergie licznik.

 • Poduszki bawełniane

Najtańsza wersja naturalnym wypełniaczem – naturalne wata. Nauszne nie powodują alergii, ale dlatego, że wełna jest łatwe slajdy, poduszki szybko pogarsza.

 • Poduszki jedwabne

Nieważkości jak pajęczyna materiału, która jest wytwarzana z kokonów jedwabnika, składany wiele razy, a „pakowane” w worku bawełny. Poduszki wypełnione naturalnego jedwabiu, hipoalergiczny, jedwab nie pachnie i nie toczą. Poduszki są miękkie i przewiewne. Aby nadać bardziej sztywną poduszkę do dodania silikonowych włókien jedwabiu. Główną wadą jedwabnych poduszkach jest ich wysoki koszt.

 • Poduszki wykonane z naturalnego lateksu

Lateksu naturalnego uzyskuje się przez spienianie i utwardzanie żywicy tropikalnego drzewa Hevea. Jest miękka, ale rezinisty sprężystego materiału, który jest powszechnie stosowany do produkcji drogich poduszki ortopedyczne i materace. Dostosowując się do kształtu ciała, takie poduszki całkowicie podtrzymuje głowę i szyję podczas snu. Nie tracąc elastyczność i miękkość poduszki wykonane z naturalnego lateksu będzie służył wiernie przez 20 lat!

 • Poduszki z ziołowych substancji pomocniczych

Jako naturalny wypełniacz roślin często korzystają z łuski gryki, ryżu skorupy, trawa, „guzki” chmiel. Te poduszki mają efekt masażu, posiadają właściwości aromaterapeutyczne, które przyczyniają się do szybkiego i głębokiego relaksu, dobrze usunąć stres fizyczny i psychiczny. Idealny wsparcie pod głowę podczas snu jest uważany za wygodny sztywne i elastyczne poduszki z łuski gryki, który łatwo dostosowuje się do kształtu ciała, przy zachowaniu najwygodniejsze i poprawne ustawienie kręgosłupa szyjnego podczas snu. Według higienicznych cech łuski gryki superior sztuczne wypełniacze, więc dla osób z alergiami jest po prostu idealny. Ponadto, łuski gryki nie Preet, nie ciasto i nie gromadzą się ładunki elektrostatyczne, a wydrążone struktura łuski tworzy efekt klimatyzacji. Jednak życie poduszki większościowych ziołowymi substancjami pomocniczymi nie przekracza dwóch lat, również publikowane przez szelest poduszce może zakłócać bardzo spania i innych.

Zalety opcji syntetycznych

 • Sintepon

Opcja Budżet wypełniaczem syntetycznym. Poduszki wypełnione syntetyczną wyściółką nie zaczynaj kleszczy, a zatem nie wywołuje alergii i nie pachną. Ponadto sinteponovye poduszki można bezpiecznie myć w zmywarce. Oni zachowują wszystkie swoje charakterystyki pracy przez 7-10 lat.

 • Komforel

Jednym z najbardziej popularnych wypełniaczem syntetycznym, który jest miękki puszyste kulki z włókien syntetycznych. Wypchane komforelyu hipoalergiczne poduszki, są łatwe do mycia i zachowują swój kształt również.

 • Holofayber

Syntetyczne wypełnienie 100% poliester o wysokich higienicznych i termicznych właściwości izolacyjnych. Składa się z pustych w środku kuleczek holofayber nie upaść i nie poślizgu. Poduszka Lifetime im holofaybera 7 razy dłużej niż usługi poduszek powietrznych z innych wypełniaczy syntetycznych. Poduszki wypełnione holofayberom, odpowiednie dla osób z astmy i alergii objawów. Mają też dobre anatomiczne i ortopedycznych właściwości: łatwe do podjęcia kształtu głowy i szyi, szybko łagodzi napięcie z mięśni. Holofayber odporne na mycie i czyszczenia na sucho.

 • Silikon

Poduszki wypełnione wydrążonego poliestrowych włókien poliestrowych, które po silikonowania staje się miękka i elastyczna. Im więcej pad bicze silikonowy, tym większe robi. Podkładki silikonowe są wygodne i bezpieczne, więc jest zalecane w obsłudze nawet dla dzieci. Wypełniacz silikonowy jest dobre, że szybko odzyskuje swój kształt po ściśnięciu nie raspolzetsya i nie złamać, dobra oddychająca i nie powoduje alergii.

 • Materiał z efektem pamięci

W odpowiedzi na temperaturę i ciśnienie ciała, ciało nabiera kształtów, doskonale dostosowując do indywidualnych potrzeb oraz zapewnienie niezbędnego wsparcia dla głowy, szyi i kręgosłupa. Poduszki te są zalecane do krzywizny kręgosłupa szyjnego osteochondroza kręgosłupa i innych schorzeń. Materiał z efektu pamięci pomaga wyeliminować zmęczenie, złagodzić bóle głowy, normalizuje ciśnienie krwi i po prostu daje komfortowy sen.

load...