Jak wybrać pigułki antykoncepcyjnej?

Zawartość:

Pigułki antykoncepcyjne, w większości przypadków jest przewidziany do zapobiegania ciąży, choć teraz można ginekolodzy zalecają stosowanie tych leków w leczeniu niektórych chorób układu rozrodczego u kobiet, które są związane z profilu hormonalnego kobiet ciała. Weźmy pod uwagę w więcej rodzajów szczegóły pigułki antykoncepcyjne, pigułki antykoncepcyjne mają lepiej wziąć.

load...

Istotne jest, że kwestia, jak wybrać pigułki antykoncepcyjne, w każdym razie, powiedział, że kobieta dała wykwalifikowanego specjalisty, a nie sąsiada lub przyjaciela, ponieważ ważne jest nie tylko w celu zapobiegania niechcianej ciąży, ale również w celu uniknięcia rozwoju niektórych działań niepożądanych, które mogą towarzyszyć stosowanie leków.

Obecnie stosowane kontrolować nową tabletkę generacji, która zawiera najniższą dawkę hormonów, ale jest to wystarczające, aby zapobiec owulacji i dojrzewanie oocytów, co uniemożliwia ciążę. Ważne jest, aby pamiętać, że przyjmowanie pigułek antykoncepcyjnych – nie jest jednorazowym wydarzeniem, a kobieta musi wiedzieć, że odbiór wprost nawet jedna tabletka może zniszczyć wyniki długotrwałego stosowania tych leków.

Tworzenie nowej generacji antykoncepcyjnych pozwala na wybranie odpowiedniego leku dla 80-85% pacjentów, z wyjątkiem są kobiety, które ze względów zdrowotnych nie powinno się podjąć takie działanie środków: na przykład, cierpi z powodu poważnych chorób układu hormonalnego lub układową tkanki łącznej.


Powrót do spisu treści

Antykoncepcja Kobiety karmiące piersią

Dzisiaj wydał nawet specjalne pigułki dla kobiet karmiących piersią: syntetyczna progestagenów stosowanych w nich. Leki te pozwalają zapobiec rozwojowi ciała niechcianej ciąży, jeśli on nie miał czasu, aby odzyskać od poprzedniego porodu i rodzenia dzieci.

load...

Jednakże każdy z tych leków muszą być podjęte na dobę, korzystnie w jednym i tym samym czasie: maksymalny odstęp czasu, w biorąc lek nie powinien być dłuższy niż 36 godzin.

W zależności od kompozycji leku, niektóre pigułki antykoncepcyjne należy bez przerwy przez 28 dni z rzędu.

Optymalne leki antykoncepcyjne, które są przypisane do pacjentów, niezależnie od wieku, są tabletki, które nie mają estrogeny – Mini pilli. W związku z powyższym, po 40 latach pigułki antykoncepcyjne mogą być podawane nawet u pacjentów, którzy mają wieloletnie doświadczenie palenia, lub chorób układu sercowo-naczyniowego, co jest niepożądane kategorycznie mianowania estrogenu.

Głównym skutkiem tego typu leków antykoncepcyjnych ma na ruchliwość mięśni wewnętrznych narządów płciowych, a zmiany szyjki właściwości śluzu: przyspieszone kilkakrotnie jajo szybkość przesuwania i śluzu staje się bardzo lepka i gruby, a zatem spermy nie jest w stanie przeniknąć do jajowodów i macicy, co zapobiega nawożenie.

Skuteczność tych środków antykoncepcyjnych dla kobiet starszych i matek karmiących jest nieco niższa niż skuteczność doustnych środków antykoncepcyjnych połączonych, ale ta metoda kontroli urodzeń bardziej humanitarny niż przerwy nieplanowanej ciąży.

Prawdopodobieństwo efektów ubocznych leków antykoncepcyjnych zależy bezpośrednio od kompozycji leku. Jest wyższa niż mianowania połączeniu pigułki niż w jednofazowym leki braku estrogenów składników, istnieje ryzyko zakrzepicy, w tym zatoru płucnego.

Dlatego powinny one być podawane wyłącznie przez wykwalifikowanego lekarza ginekologa. Musimy pamiętać, że jeśli jest przerwa trwająca dłużej niż 36 godzin, ryzyko, że nie będzie skutków ubocznych pigułki antykoncepcyjne, to jest więcej: narastanie dróg rodnych czynnościowych krwawień i nie może polegać na skutecznej metody antykoncepcji. Aby uniknąć krwawienia, należy kontynuować przyjmowanie tabletek z wcześniej rozpoczęła pakowanie, aż się skończy, gdy ciąża można zapobiec stosując mechaniczne środki antykoncepcyjne (prezerwatyw).


Powrót do spisu treści

Dziś cieszy popularne preparaty antykoncepcyjne

W tej chwili najbardziej popularne leki, które są na ogół pozytywne i ginekolodzy i pacjenci, są następujące:

  • Jess – połączone doustnego środka antykoncepcyjnego, który zawiera minimalną ilość estrogenu. Dlatego lek jest minimalna liczba powikłań sercowo-naczyniowych, a efekty są bardzo rzadko go rozwijać, nawet po długotrwałym podawaniu. Lek nie powoduje opóźnienie w płynie ustrojowym, a nie powoduje obrzęk, więc jest bardzo niskie ryzyko nadwagi. Tabletki Jess może być stosowany przez kobiety w każdym wieku i wykorzystać je, aby usunąć trądzik, łojotok i nadmierne owłosienie. Biorą 28 kolejnych dni.
  • Novinet – łączny antykoncepcyjnej z najniższą estrogenu, który jest produkowany w blistry po 21 tabletek. Dlatego podczas stosowania tego leku, ważne jest, aby utrzymać przerwę 7 dni, co powinno pochodzić miesiączki. Zaletą tego produktu jest możliwość jego wykorzystania przez karmiących: zwiększa w znacznym stopniu na produkcję mleka, które mogą być dla kobiet, które chcą zachować naturalne karmienie, użyteczne. Podobnie, wpływ leków i ma Klayra i Lindinet które rozmnażają najbardziej naturalne hormony kobiecego organizmu.
  • Janine – jednofazowym połączone antykoncepcji, która może jednocześnie wpływać na owulację, zmianę właściwości śluzu szyjkowego i stanu macicy podszewki. Lek musi być podjęta w ciągu 21 dni, a następnie muszą mieć pewność, aby zrobić sobie przerwę. Podobny efekt ma i antykoncepcyjna Yasmin.
  • Regulonu – antykoncepcyjnym kombinacji leków, co pozwala nie tylko uniknąć niechcianej ciąży, ale również ma wpływ leczniczy na znacznej zmiany hormonalne i zaburzenia miesiączkowania. Ilość preparatu regulonu estrogeny i progestageny jest nieznacznie wyższa niż w przypadku innych preparatów z tej samej grupy farmakologicznej. Tabletki dla wygody pacjenta, oznaczone odpowiednio dniach cyklu miesiączkowego.

Powrót do spisu treści

Wnioski o pigułkę

Wybierz te leki mogą być teraz dla wszystkich płci, niezależnie od wieku, ale aby wyjaśnić, jak wybrać pigułki antykoncepcyjnej, i odebrać środek nadaje się najlepiej do konkretnego kobieta może być tylko wykwalifikowana ginekolog.

W niektórych przypadkach, przed przeprowadzeniem gruntownej laboratoryjne i badania instrumentalne: ważne jest, aby znaleźć czas ewentualnych przeciwwskazań do ich stosowania. Jeśli to konieczne, można zrobić dobry pigułka, nawet po 40 latach na podstawie aktualnych warunków wiek menopauzy stale rośnie, więc zapotrzebowanie na tego typu leków, nawet w tej grupie wiekowej. Przy stosowaniu u pacjentów w tym wieku antykoncepcyjne grupowe pomagają w zapobieganiu menopauzy przyszłych powikłań, w tym osteoporozy. Hormonalne leki lepiej się nie wybierać, dobre, takie próby nie nazwę.

Tak, można odpowiedzieć na pytanie, co jest lepsze w użyciu pigułki antykoncepcyjne, aby osiągnąć dobre wyniki.

load...