Jak wybrać papugę? Wskazówki dotyczące zakupu

Zawartość:

Jeśli zdecydujesz się kupić ptactwa zwierzaka, a następnie upewnij się przed przeczytać z zaleceniami, jak wybrać zdrową papugę i jak dbać o nich. Jeśli nie masz doświadczenia w treści ptaków, to najlepiej nie mieć dużej papugi. Radzimy zwrócić uwagę na mniejsze – papużki. Są małe i nie wymagają specjalnej opieki są bardzo skromny i łatwo przyzwyczaić się do nowej lokalizacji. Jednym słowem – idealne dla początkujących. Więc co wybrać papugę?

load...

Budgies mają pogodne usposobienie, jasną barwę, są one dość rozrywkowy i może replikować ludzką mowę i głosy różnych zwierząt i ptaków. Można wybrać papugę, która już wie, jak rozmawiać lub być w stanie nauczyć go ten sam dość łatwo. Doświadczenie pokazuje, że najlepiej nadają się do nauczania papugi z zielonymi barwienia długopisy.

Mogą zapamiętać kilkaset słów, małych wiersze, a nawet skomplikowanych zwrotów. Rodzime papugi z Australii i może żyć w niewoli do 15 lat. Dlatego przed wybraniem ptactwa zwierzaka, należy ponownie przemyśleć i zastanowić się, czy jesteś gotowy na takie zmiany w swoim życiu.

Jeśli twoje zamiary są poważne i jesteś gotowy, aby dać swojej miłości zwierzaka, dbać o niego, wybór Papużka falista byłby najlepszy. Zalecamy przed zakupem kupić książki o pielęgnacji tych ptaków, a także poszukiwać informacji w sieci, rozmawiać z właścicielami, którzy mają doświadczenie w opiece nad Budgie.

Udzielanie porad w jaki sposób wybrać zdrową papugę, przede wszystkim zwracamy uwagę na fakt, że zakup ptaków powinny być w dużych sklepach zoologicznych lub od profesjonalnych hodowców z dobrych warunków do utrzymania: świeże jedzenie, czyste dużych klatkach i przeszkolony personel. Kupując ptaka z nim, może nie zauważyć obecność ukrytej choroby z nią.

load...

Papuga zdrowie

Wybierając papużka falista należy podchodzić odpowiedzialnie i przyjrzeć przed zakupem jego zachowanie. Zdrowe papuga wygląda rodzinną, świeże i żywe wskakuje na klatce. Jeśli on siedzi, zgarbiony i nieruchomy, to jest możliwe, że papuga jest chora i nie należy kupować. Pamiętaj, aby sprawdzić jego oczy i nozdrza. Zaczerwienionymi oczami i nozdrzami zakrzepła szlam na wskazuje, że ptak jest chory. Aby zdecydować, jakie s papuga brać, słuchać ptaków i oddychanie. Świszczący oddech podczas wdechu i wydechu pokazują, że istnieją problemy z oddychaniem.

Należy zwrócić uwagę na objętość drobiu biust pulchną papug są mniej podatne na choroby. Jeśli mostek ptasie odstaje ostry kąt, mówi z wycieńczenia, które mogą być ze względu na pewne choroby.

Pytanie, jak wybierać zdrowe papugi obejmuje wiedzę z zakresu różnych chorób drobiu. Na przykład, „francuski wylinka” choroba często u papużek falistych. W tym przypadku, ptaki spadają pióra ogona i skrzydeł, więc należy sprawdzić dla dwóch długi ogon i lotu piór, bo jeśli spadnie, to praktycznie nie regenerują. Zdrowe Budgie powinny być w pełni gęste upierzenie.

Karty u papug powinny być bez wad wrodzonych i palce są obecne pazury. Jednym z drażliwych kwestii jest sprawdzenie odbyt ptaka, ale także musi to być zrobione. Jeśli jest czerwony lub wysmarowane odchodami, może to oznaczać zapalenie jelita.

Co należy przygotować dla papug?

Jeśli uchwycić zalecenia dotyczące sposobu, aby wybrać odpowiedni papużka falista, teraz patrzymy na to, że to samo powinno być przygotowane dla ptactwa znajomego, że wygodnie mieszka w nowym miejscu. Uzyskać dużą klatkę z odpowiednimi akcesoriami. Powinno być co najmniej 60 cm długości i 40 cm szerokości. Najlepsza komórka jest prostokątny kształt, ponieważ jeśli ptak boi czegoś, jest napędzany w kącie i uspokaja.

Koniecznie obecność pijących, wanien kąpielowych i podajniki. Jeśli zamierzasz w przyszłości, aby kupić parę papug, klatka jest lepiej kupić większe rozmiary naraz. Po wybraniu papugę i dbać o zabawki dla niego. To może być pierścień, lustro lub trapezowy. Najlepiej jest powiesić je na linie z dachu komórki. Podczas transportu do domu ptak ze sklepu, użyj specjalnych klatkach, tak aby nie zaszkodzić papugę.

Jak wybrać młodą papugę?

Najlepiej jest kupić papugę w wieku nie więcej niż 5-6 tygodnie, więc młode ptaki przyzwyczajają się do właścicieli i nowego domu. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, jak wybrać młodą papugę, można skorzystać z naszych wskazówek, należy zwrócić uwagę na następujące cechy:

  • Młodzi mężczyźni się jasno faliste paski na czole i przedniej części pleców, które zanikania po pierwszym MOLT (po około 3-4 miesięcy);
  • Młode papugi oczy całkowicie czarne, a u dorosłych ptaków znajdujących się wokół źrenicy biały pierścień;
  • Młode osobniki posiadają krótszą ogon, które jest ciągle bardzo gwałtownie i osiąga standardowych rozmiarach w 2 miesiące po papugi wyklutych z jaj;
  • Dziób papugi wieku coraz lżejsze i pierze się znacznie bardziej intensywny odcień.

Oto kilka prostych wskazówek, w jaki sposób odebrać młodą papugę do niego wiele lat ich komunikacji. Jeśli chcesz kupić dorosłego ptaka, upewnij się, że papuga ma zwyczaj zrywać się jak odzwyczaić go od niego nie będzie możliwe.

Jak wybrać Talking Parrot?

Jeśli chcesz mieć papugę mówić, to jeszcze w młodym wieku należy rozpocząć swój trening. Jak wybrać Talking Parrot? Uważa się, że najlepszym ludzka mowa Master może samce, a najbardziej rozmowny z nich to ptaki z zielonym kolorem. Najgorsza umiejętności mają ptaka z białym kolorem. Najlepiej jest również nadają się do szkolenia najsłabsze piskląt w lęgu, a jeśli można wydostać się z takiej papuga, bez wątpienia, będzie liderem na niego. Uznaje swoją władzę i będzie starał się zadowolić we wszystkim, w tym naśladując mowę.

Wiedząc, jak wybrać papugę dla owocnego treningu należy również brać pod uwagę wiek ptaka. Najbardziej produktywne jest wiek 8-10 miesięcy, chociaż ptak wtedy podatne na szkolenie. Budgies mówić dość spokojną piskliwy głos. Początkowo lekcje powinny być wymawiane z syczących literami słowo, ponieważ są one łatwiejsze do wymówienia ptaki. Konieczne powtarzanie tych samych słów tak długo, jak papuga zaczyna recytować je wyraźnie. Bardzo ważny jest osobisty kontakt z ptakiem.

Teraz, gdy wiesz, jak wybrać Talking Parrot i można dalej badać ich uczenia się, ponieważ ręczne ptaki bardziej zdolne do reprodukcji mowy ludzkiej. Wszystkie słowa są łagodny głos, nie zmieniając tonu. Jest to najlepsze papugi dostrzec i skopiuj kobiecych i dziecięcych głosów, dobrze są one otrzymywane i zdania wykrzyknikowy. Trzymając zajęcia każdego dnia jest najlepsza dla jednej osoby. Po nauce poszczególnych słów może przejść do małych fraz. Na tym etapie szkolenia już możliwe, aby napisać kilka zdań na taśmie i dać im słuchać ptaków. Jeśli zrobisz to dobrze, a potem cztery miesiące będzie papuga mówić.

Jak wybrać an_4?

Jeśli chcesz kupić chłopca, pokażemy, jak wybrać partnera. W młodym wieku człowiek nie rozumie te subtelności zrobić bardzo trudny wybór. Ale jeśli chcesz odebrać papugę pary, to na pewno trzeba wiedzieć, kim jesteś – mężczyzna czy kobieta. Płeć ptaka można rozpoznać po kolorze woskówki dzioba. Chłopiec w tej dziedzinie ma skórki wszystkie odcienie z jasnoniebieskie do granatowe. W kobiecej kolor CERE przed światłem krem ​​do brązowawy kolor. Ale dokładnie wiedzieć, jak wybrać budgies należy wziąć pod uwagę fakt, że w trakcie linienia że kobiety mogą zmienić kolor z brązowego CERE kolor na niebieski. Zazwyczaj 2-3 miesiące wszystko wraca do stanu pierwotnego.

Jak wybrać parę papug?

Jeśli chcesz kupić inny jeden ptak jak wybrać parę papug? Czy kolor samicy i jej charakteru, czy nie? W przypadku, gdy nie zamierzamy rozmnażać ptaki, kobiety kolor nie ma znaczenia, ale najlepiej jest kupić dziewczyna młodsza. Fakt, jak już powiedzieliśmy wam wybrać faliste papuga. Aby rozpocząć, aby umieścić ją w innej komórce i ułożyła. Niech zapoznania się z daleka i przyzwyczaić się do siebie nawzajem.

Po miesiącu spotyka się samicę może być przeszczepione do an_4. Jeśli papuga przyrody spokój i pożądane jest, aby poderwać dziewczynę z takim samym, inaczej zwinny kobiet jego męki. Papugi są przyzwyczajeni do życia w opakowaniu i dużej firmy jest o wiele więcej zabawy. Aktywne ptaków kolega szybciej i przy wyborze samic papugi zaczyna ją sąd. On palce jej pióra i dziób z dziewczyną karmienia. Ale zdarza się, że kilka papug nie pasuje do znaków i są one ciągle walczą. W tym przypadku trzeba siedzieć papugi.

W celu ciebie to nie było pytanie, jak wybrać parę papuga jest czasami wskazane, aby natychmiast zakupić i samic i samców. Taka opcja byłaby najlepsza, jeśli właściciele są często brakuje w domu. Wraz papugi będą się dobrze bawić. Jeśli już żyć w innych papug – odmiana papuga falista może zależeć od gatunku. Najlepiej jest się dogadać ze sobą papużek falistych i nimf.

Jeśli masz w domu z małymi dziećmi, muszą być przygotowane do nowego najemcy. Jeśli papugi są kupowane na wniosek dziecka, dorosły musi również pamiętać, że główny ciężar opieki dla zwierząt domowych spadnie na nich. Chociaż papugi są stosunkowo niedrogie, ale wymaga to dodatkowych kosztów utrzymania, żywienia i opieki nad nimi. Wskazane jest, aby poinformować wszystkie papugi z zasadami treści.

Mówiliśmy o tym, jak prawidłowo wybrać papugi gdzie oni nabyć i jak wybrać papugę an_4. Ale to tylko podstawowa wiedza na zakup ptaków. I po podjęciu decyzji o tym, jak wybrać papuga falista będzie musiał się wiele nauczyć, bo trzeba wiedzieć, co można karmić ptaki, kiedy mogą być uwalniane z komórki, która wymaga karmienia papugi.

Będziesz musiał się wiele nauczyć, w tym jak chronić papugi z innymi zwierzętami, dowiedzieć się, jakie przedmioty mogą być w komórce, a które są najlepiej trzymać z dala, jak dbać o pary i tym podobne, bo wziąć odpowiedzialność za życie istot żywych , Dlatego szczerze życzę powodzenia!

load...