Jak wybrać opiekunkę?

Mama i dziecko. Co może być bardziej naturalnego? Głównym zadaniem każdej kobiety – oczywiście, to opieka nad dzieckiem i edukacja. Jednak współczesne społeczeństwo i rytm życia dyktuje swoje warunki. I nowoczesna kobieta ma nie zawsze może sobie pozwolić na pozostanie w domu trzy, więc nawet pół roku, aż okruchy nie pójdzie do przedszkola. Chociaż, oczywiście, moja matka powinna starać się być w domu tak długo, jak to możliwe.

load...

Ale jeśli dla niektórych – każda mama obiektywne powody powinny iść do pracy, co do zasady, z dzieckiem nadal babci lub innych krewnych. Jednak ta możliwość nie jest każda młoda rodzina. I w takich sytuacjach jedynym wyjściem jest opiekunka do dziecka. Jednak nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Ważne jest, aby dokładnie wiedzieć, jak wybrać opiekunkę. Rzeczywiście, prawo wyboru pomoże pielęgniarkę, aby uniknąć ogromną liczbę różnych problemów, kłopotów i wzajemnych roszczeń.

Określają cele

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić przed rozpoczęciem poszukuje niani – to na pewno dla siebie, aby ustalić, co trzeba pomóc z nieznajomym. Co do zasady, następujące sytuacje występują najczęściej:

  • Gospodarstwo domowe

Często młoda matka po prostu fizycznie nie mają czasu na zajmowanie się wszystko spadło na jej obowiązki – opieka nad dzieckiem, karmienie, sprzątanie. Tak, a małżonek wymaga uwagi. Nic dziwnego, że młoda matka bardzo szybko nosił aż do granic możliwości. I zaczyna myśleć o pomocy opiekunki.

Jednak w tym przypadku, to ma większy sens, aby nie patrzeć niania i au pair. Gosposia prawie całkowicie eliminuje potrzebę kobiety do wykonywania większości prac domowych. Pranie, sprzątanie, gotowanie – wszystkie kobiety wiedzą, jak wiele czasu i wysiłku zużywa te rzeczy.

load...

Jeśli te funkcje są przypisane do gospodyni, młoda matka pojawia się mnóstwo wolnego czasu może ona wydać na dziecko, męża, mimo wszystko, do samego siebie. Kilka godzin snu w ciągu dnia może radykalnie zmienić jakość życia kobiety. Tak i zostawić śpiącego dziecka pod opieką au pair zawsze można.

  • Wydajność pracy ojczystego

Ale do pracy kobiet polega na wykorzystaniu pielęgniarkę nazwę, która zadba o wszystkich troskach i kłopotach związanych z opieką nad dziećmi i edukacji. Nawiasem mówiąc, psychologów dziecięcych i ekspertami w rekrutacji personelu domowego nie jest wysoce zalecane, aby zatrudnić nianię, którego funkcja jest nadal wykonując prace domowe. W tym przypadku należy pamiętać, pielęgniarka nie będzie skupiona tylko na dziecku. Oczywiście, nie mówimy o gotowaniu dziecko.

I doskonałość – Mary Poppins

Na pewno każdy pamięta dobrą historię i jej głównego bohatera – nianię Mary Poppins. Naprawdę – po prostu perfekcja i doskonałym przykładem niania. Gdzie w prawdziwym życiu, można znaleźć opiekunkę? I rzeczywiście – do wyboru opiekunki w naszych czasach jest bardzo trudne, ale możliwe. Aby dowiedzieć się, jak zrobić to dobrze, a dowiesz się trochę niższa.

Psychologowie zaleca, aby dać pierwszeństwo do kobiety, których wiek waha się między 30 – 45 lat. Z reguły kobiety psychiki w tym segmencie wiekowej jest najbardziej stabilny – pierwsza miłość, nauka i sesja się skończyła. A do zaburzeń układu nerwowego, które nie są niczym niezwykłym w okresie menopauzy, jest jeszcze daleko. Opanowanie niania i konsystencja są bardzo ważne.

Rodzice często bardzo częsty błąd – do zatrudniania kobiet w wieku emerytalnym, wierząc, że będzie traktować dziecko lepiej iz większą miłością. Oczywiście, trochę prawdy w tym jest zdania, i jest wystarczająco duży. Jednak nadmierna miłość może przynieść dużo bóle głowy. Często zdarza się, że cała miłość, która jest tylko zdolna kobieta będzie rzutowany na dziecku. I jego stosunek do dziecka dotrzeć daleko poza te granice, które są dopuszczalne do pielęgniarki.

Dziecko, zwłaszcza małe, z reguły bardzo szybko przywiązuje się do pielęgniarki, która kocha go bardzo dużo. Wydawałoby się, że to jest dobre, ale nie zawsze. Przede wszystkim, to była moja matka cierpi z powodu tej sytuacji. Prawie wszystkie kobiety zaczyna pojawiać się zazdrosny. W rezultacie relacje zaczynają się pogarszać, stojąc napięta atmosfera, nerwowy i matki w rodzinie i niani i dziecka.

Ponadto, natychmiast po otrzymaniu niani do pracy, przewidują wszystkie szczegóły dotyczące wychowania dziecka. Jest pożądane, by nagle zmienić tryb dzień dziecka i znajome rytuały dla niego. Na przykład, jeśli dziecko mama zawsze czytać przed snem, niech robi to samo pielęgniarkę. Małe dziecko, według psychologów, najtrudniej znieść jakiekolwiek zmiany w swoim życiu, nawet najbardziej nieistotne.

Odmiany pielęgniarek

Ponadto, rodzice powinni zdecydowanie sami decydować, jakie trzeba opiekunki dla swoich dzieci. Istnieje kilka odmian pielęgniarek:

  1. Dzienna opieka nad dziećmi. Daytime niania często potrzebne dla pracujących rodziców do opieki nad dzieckiem w ciągu dnia. Co do zasady, czas pracy takiego opiekunka trwa średnio od 8 do 12 godzin, pięć – sześć dni w tygodniu. Płace w tym przypadku jest wypłacane albo w ściśle określonym miesięcznego kursu lub przez godzinę. Do obowiązków dnia pielęgniarka wchodzi karmienie piersią, gotowanie go, chodzić z nim, organizacji wypoczynku dziecka, jego pływanie, wycieczki do kliniki, sprzątanie pokoju dziecka. W skrócie, wyniki wszystkich tych obowiązków, które są zwykle przypisane do ramion matki.
  2. Pielęgniarka noc. W niektórych przypadkach młodzi rodzice muszą uciekać się do korzystania z pielęgniarka. Najczęściej chodzi o dziecko około 8 pm i pozostawia na 9 – 10 rano. Do zadań pielęgniarki przychodzi pełną opiekę nad dzieckiem w nocy – zmiana pieluchy, nocne karmienia, snu dziecka. Co do zasady, w nocy pielęgniarki jest potrzebne w dwóch przypadkach: albo rodzice pracują w nocy, ani matka nie wyspać katastrofalnie. Pamiętaj, że opieka nad dzieckiem w nocy są najdroższe.
  3. Opieka nad dziećmi w godzinach wieczornych. Ten typ opiekunki najbardziej popytu w przypadku, gdy dziecko uczęszcza do przedszkola. Do obowiązków takiej niani przychodzi odebrać dziecko z przedszkola i opiekować się nimi aż do powrotu rodziców z pracy. Zgodnie z ogólną zasadą, aby znaleźć taki opiekunka może być zarówno wśród studentów lub wśród emerytów. Oczekuje bardzo małe zatrudnienie, a zatem wynagrodzenie w tym przypadku jest również niewielka.
  4. Niania z zakwaterowaniem. Ten typ niań – najdroższe. Z reguły taka pielęgniarka może sobie pozwolić tylko bardzo dobrze zabezpieczone przez rodzinę. Niania godzinę mieszka w domu rodzinnym, wszystko o opiekę nad dzieckiem jest obowiązkiem pielęgniarki. Wybierając taką nianię należy podchodzić bardzo ostrożnie, ponieważ jest to w rzeczywistości jest prawdziwym członkiem rodziny.

Wyboru dokonuje się, co dalej?

Więc jak wybrać opiekunkę, to już wiem. Następnie trzeba zastosować tę wiedzę w praktyce – to znaczy, aby wybrać opiekunkę. Możesz przejść do specjalnej agencji rekrutacyjnej, albo dać ogłoszenia osobiste, lub poszukać wśród znajomych. Zazwyczaj, aby znaleźć dobrą opiekunką może być jedną z następujących metod.

Zbyt wielu rodziców pozwalają ten sam błąd – pozostawiając dziecko niani natychmiast po tym, jak idzie do pracy. Jednak znacznie bardziej uzasadnione przynajmniej w pierwszym tygodniu pobytu z niani i dziecka. Tak więc matka zawsze będzie w stanie skorygować pewne – albo momenty w komunikowaniu dziecku i niani, aby powiedzieć pielęgniarce o wszystkich niuansów i indywidualnych cech dziecka.

Oraz, dodatkowo, na tydzień będziesz wiedzieć dokładnie do Ciebie pasuje pielęgniarkę. Oznacza to, że można zostawić dziecko z opiekunką bez wewnętrznej udręki i poczucia, że ​​dziecko byłoby źle bez ciebie. A dziecko w tym czasie będzie w stanie przyzwyczaić się do pielęgniarki, i czuć się komfortowo w jej obecności.

load...