Jak wybrać olejek: definicję jakości olejów aromatycznych w sklepie iw domu

Aromaterapia triumfalnie zamiatanie świata, a coraz więcej osób jest uzależnionych od cudownych właściwości olejków eterycznych. Tam, gdzie jest wzrost popytu, nie zawsze są niedbałe niewielu producentów, dbałość o własnej reputacji, a nawet mniej – o zdrowie swoich klientów. Dzięki nim na półkach w aptekach ze sfałszowanymi przesłanych w opakowaniach, które obiecują 100% naturalny produkt. Eksperci łatwo odróżnić fałszywy i jak wybrać olejek z zwykłego użytkownika?

load...

Zawartość:

Jakie są zagrożenia związane z syntetycznego

Oleju

Początkujący trudno odróżnić zapach naturalnego olejku z syntetycznych substancji zapachowych. Ten profesjonalny powie, jak wiele poziomów i muzyka jest środkiem, a mężczyzna na ulicy sztuczny aromat może wydawać się jeszcze bardziej interesująca. Różnica staje się zauważalne dopiero po aplikacji i, niestety, zamiast magicznego wyglądu przemienienie lub uczucie lepszą osobą dostaje ból głowy, gorączkę i inne „radości” z alergii.

load...

Zastosowanie zastępcze w przypadku braku reakcji, także stanowi zagrożenie, zwłaszcza w przypadku wytwarzania roztworów do inhalacji, w zastosowaniach palnik olejowy, żywność (na przykład, zestaw) aromatyzujących.

Sztuczne składniki, przenikające do organizmu, może spowodować niezamierzone konsekwencje, do momentu pojawienia się ataku astmatycznego, skoki ciśnienia krwi, egzema, ogólnego zatrucia. Nawet w codziennym życiu oleju psevdoefirnye unieszkodliwić bardzo niebezpieczne – Washed podłodze lub na ścianie szafki będzie długo wydzielają specyficzny zapach.

Pułapki cena

Najbardziej szorstki sztuczne aromaty olej jest mieszaniną rozpuszczalnika z aromaty. Jest to najbardziej uderzające przykład fałszowania, ale istnieje wiele innych metod produkcji, które redukują koszty produktu końcowego znacznego uszkodzenia ich jakości.

Należą do nich zastąpienie drogich składników na tańsze: Lavandin wymienić lawendę, Kananga szeregach ylang-ylang i kopru – kopru. Oprócz olejku eterycznego (rzekomo w celu poprawy właściwości użytkowych) dodaje się olej roślinny, taki jak olej jojoba.

Jednym ze sposobów uzyskania estry – wydobycie, zapewnia wtórnej obróbki naturalnych surowców. W ten sposób jest możliwe, aby uzyskać maksymalną ilość związków aromatycznych z mniejszej ilości surowców, ale stosuje się w tym silnie reagentów znacznie zmieniać skład chemiczny.

Otrzymany w ten sposób olej jest nazywany naturalny odzyskać. Są doskonałe dla wyrobów perfumeryjnych i kosmetycznych, ale zupełnie nie nadaje się do celów terapeutycznych. Nie napotkasz fałszywej wiedzy o pomoc, jak wybrać odpowiedni olejek eteryczny.

Jak wybrać produkt naturalny

Jedyny sposób, który gwarantuje rzetelną informację na temat aktualnej składu chemicznego olejku eterycznego, jest chromatograficzne badania. W dużych miastach istnieją laboratoria świadczące tę usługę za opłatą. Ci, którzy są taka opcja nie jest dostępna, muszą być ograniczone przez objawy pośrednie, które charakteryzują produkt dobrej jakości. Niektóre z nich można ustalić przed dokonaniem zakupu, a druga część powinna zostać zbadana przez eksperymentowanie z ropy naftowej (ale nie zdrowie!) W domu.

Tylko chromatogram olejku daje szczegółowy obraz jej naturalność

Na co zwrócić uwagę przy badaniu pakiet w sklepu

Sumiennie producent zawsze stara się dostarczyć wszystkie ważne informacje dla klienta końcowego. Jeśli pakiet ma wiele obietnic reklamowych przy minimalnym swoistości, produkt powinien już wzbudzić podejrzenia.

Wybór naturalny olejek eteryczny, powinno się zwrócić uwagę na następujące punkty:

 1. Opakowanie jest obowiązkowy napis „100% naturalne, czyste i całe” (lub 100% Olejek, czysty i naturalny, 100% Naturelle, czystej i kompletne). Inne napisy – „100% olejek eteryczny”, „100% czysty olej” są często chwyt marketingowy.
 2. Butelki lli_1, który jest aromatyzowany koncentrat dozownik musi być zabezpieczony przed otwarciem, i muszą być wykonane z ciemnego szkła. Wszelkie inne opakowanie nie zapewnia odpowiedniego bezpieczeństwa produktu. Objętość butelki – nie więcej niż 10 ml, a dla najdroższych rodzajów oleju (z róż, mimozy, werbena) mniej.

 3. Bardzo orientacyjne, następujące informacje:
 • Nazwa roślin w języku łacińskim, jego rodzaju i gatunku, z którego części eteru;
 • Kraju

 • I adres producenta (kraje o wysoko rozwinięte olejki dotyczy produkcji oleju Austria, Szwajcaria, Niemcy, Czechy, Włochy);
 • Skład

 • Komponentów w procentach i datę ważności.
 1. Koszt butelki wskazuje również na jakość jego zawartość. Ceny olejów naturalnych i syntetycznych mogą się różnić o kilkadziesiąt razy. Jednak wysoka cena nie jest samo w sobie gwarancją czystości i produktów naturalnych.
 2. Godne uwagi, gdy opakowanie jest obecny jeden lub więcej następujących znaków certyfikujących:
 • Ecocert potwierdzono, że olej ten jest całkowicie naturalny, zgodnie z opisem, i nie zawiera dodatkowych zanieczyszczeń;
 • Agriculture Biologique potwierdza pochodzenie materiału roślinnego, z którego został wydobytego EM;
 • NaTrue przypisany tylko oryginalne produkty organiczne, podczas klasyfikowania systemie 3-gwiazdkowego;
 • Nature Progres wykaże, że produkt nie zawiera sztucznych barwników i aromatów.

Kontrola jakości w domu

Nabyć olejki zapachowe powinny być w sklepach z pozytywnej rekomendacji od stałych klientów. Tutaj doświadczeni sprzedawcy doradzą jak wybrać wysokiej jakości olejki eteryczne, podnieś niezbędną rodzaju i szybkiej metody aplikacji.

Przyniesieniu do domu zachowywała butelkę, zaleca się, aby kontynuować znajomość, w celu ustalenia, czy należy zastosować ponownie w przyszłości dla tego producenta. Główne metody testowania:

 1. Powąchaj zawartość: prawdziwe masło będzie miał cienką dyskretny zapach, który zmienia charakter z czasem.
 2. Przegląd lli_1: jakość powalą przezroczysty lub ma jednolity kolor naturalny, bez opadów.

 3. Nanieść kroplę na białym papierze i obejrzeć go od 30 minut do kilku dni: naturalne olejki eteryczne ulatniają nieruchomości, bez pozostawiania tłustej i kolorowe plamy.
 4. Lodówce estry niektórych roślin (takich jak róże anyż i) zamrażania w niskich temperaturach.

0.

Spełniony według specyfikacji zakupu, można rozpocząć bezpośrednio dotyczy.

Jak sprawdzić zasadniczą alergii oleju

Aby wyeliminować problemy w postaci odporności buntowniczego przed wymagane pierwsze doświadczenie przy użyciu dowolnego rodzaju olejku zbadać reakcję organizmu. Zaleca się, aby przejść przez 3 etapy:

 1. Nałożyć kilka kropel na wacik i okresowo wdychać aromat. Naturalny olej nie powinien powodować bóle głowy i złe samopoczucie przez cały dzień.
 2. Wymieszać koncentrat z jakimkolwiek obojętnym roślinnych (z oliwek, jojoba) w stosunku 1:4 i umieścić mieszankę w zgięciu łokcia. Pozytywnym efektem jest brak jakichkolwiek oznak zapalenia.
 3. Do 50 gramów miodu dodać 3-5 kropli aromatycznego produktu, wymieszać i wlać mieszaninę do ciepłej kąpieli. Weź to nie może być dłuższy niż 5 minut.

5.

Jeżeli wszystkie kroki są przekazywane bez jakichkolwiek działań niepożądanych, można bezpiecznie użyć wybranego olejku do miejsca docelowego i otwarcie z nią nieograniczone możliwości naturalnych kosmetyków i aromaterapii.

load...